Bezi bırakma evresinde

Kreşe gidiyor mu? Gidecek mi peki? Tek derdim Eylül olmadan şu işi halletmek. Görevli kadınlar çocuğuma üstünü kirletiyor diye kızarsa hem vicdan azabı çekerim hem de kadınlar ile gerilirim. :/

Kreşe gidiyor mu? Gidecek mi peki? Tek derdim Eylül olmadan şu işi halletmek. Görevli kadınlar çocuğuma üstünü kirletiyor diye kızarsa hem vicdan azabı çekerim hem de kadınlar ile gerilirim. :/
Kızmıyorlardır diye düşünüyorum.

Temiz kıyafetle değiştiriyorlar…

Kızmıyorlardır diye düşünüyorum.

Temiz kıyafetle değiştiriyorlar…
İşte sosyal medyada o kadar çok olumsuz davranış görüyoruz ki taktım kafaya. Normalde tabii ki kızmazlar ama işte... Umarım şu süreci de kolaylıkla atlatırız. Zor işler gerçekten.

Ne münasebet parkta pijama indiriyorsunuz millet bu aşamaya şahit olmak zorunda mı
Doğru söylüyorsunuz aslında. Lakin buralardaki parkta WC leri var ama malesef içi çok pis oluyor ilk çise alistiracagim gün dışarı çıkmıştık parka orda götürmek istedim tam böyle tuvaletin kapısına vurdum bir tane keş çıktı bağırıp çağırdı ah yavrum çok korkmuştum. Oradaki Almanlar kenara yaptırabilirsin illa tuvalet olacak diye birşey yok dediler zaten o ara kendine bı yaptı oğlum korkudan . Bende görüyorum herkesin çocuğu küçük tuvaletini parkta olunca anneleri kenara falan yaptirttiriyorlar . Böyle kötü bı anı kaldı malesef bizde . Hani kimsede öyle birşey demiyorlar çok normal olduğunu fln söylüyorlar buradakiler o konuda hiç takılmıyorum artık

Ne münasebet parkta pijama indiriyorsunuz millet bu aşamaya şahit olmak zorunda mı
Doğru söylüyorsunuz aslında. Lakin buralardaki parkta WC leri var ama malesef içi çok pis oluyor ilk çise alistiracagim gün dışarı çıkmıştık parka orda götürmek istedim tam böyle tuvaletin kapısına vurdum bir tane keş çıktı bağırıp çağırdı ah yavrum çok korkmuştum. Oradaki Almanlar kenara yaptırabilirsin illa tuvalet olacak diye birşey yok dediler zaten o ara kendine bı yaptı oğlum korkudan . Bende görüyorum herkesin çocuğu küçük tuvaletini parkta olunca anneleri kenara falan yaptirttiriyorlar . Böyle kötü bı anı kaldı malesef bizde . Hani kimsede öyle birşey demiyorlar çok normal olduğunu fln söylüyorlar buradakiler o konuda hiç
Ben parkta pijama indirdiğini düşünmemiştim.

Bu sıcakta dışarıda pijama giyilir mi?

Evde klima açıksa ondan pijama giymiştir sandım.
Buralar soğuk. Birde oğlumun sivrisinege alerjisi var . Onun için yaz kış pijama giydirmek zorunda kalıyorum .

Alıltığı giysiyi değiştirmeye hazır değil uzmanla ilerliyoruz bakalım çok sürmez umarım. Kitaplar çok uzun zamandır okuyoruz her aşamayı anlatır teorikte uygular.
aldım ya hiçbirini istemdi.
Sizinki inatlaşma dönemine mi denk geldi ki
Doğduğu andan beri o dönemde
Hatırlama olayı bizimkinde de var.

Geçen sene babasıyla parmak boya yaparken masanın kenarına eli acımış. Onu söylüyordu dün.

Maşallah tüm yavrularımıza.
maşallah inanılmazlar ya

İşte sosyal medyada o kadar çok olumsuz davranış görüyoruz ki taktım kafaya. Normalde tabii ki kızmazlar ama işte... Umarım şu süreci de kolaylıkla atlatırız. Zor işler gerçekten.
Evet evet benim de aklıma takılıyor ama güvenmekten başka çare yok…

Seninki de zor çocuk yav. Ama birden hallolacak inşalalh. Fiziken yeterli artık. Kocaman oldu.

Merhaba . Bez bırakma sürecini 1 buçuk ay önce tamamladık biz kızım 26 aylıkken. Dışarısı için katlanabilir portatif bir tuvalet almanızı öneririm. Nerede olursanız olun kafa rahat oluyor . Hep yanımda taşıyorum ben, avmdeysem tuvalete götürmeden bebek odasında yaptırıyorum, tuvalet hijyenine güvenmediğim için. Misafirliğe gideceksem yine yanımda olur klozet adaptörü olarak kullanıyorum. Çocuğun gönlüne çok bırakmadan siz alıp oturtun dışarda olsanız bile . Oyunu bölünmesin diye tuvaletini söylemiyor bazen çocuklar , benim de çok kez başıma geldi ama ona bırakmadan alıp tuvalete oturttukça zaman içinde o da kavradı söylemesi gerektiğini. Sabırla, kızmadan ona bol bol anlatarak devam edin sürece

ADaptör olarak kaymıyo mu peki? Ben de aldım ama deneyemedim. Evde klozet yok asdfassff

ADaptör olarak kaymıyo mu peki? Ben de aldım ama deneyemedim. Evde klozet yok asdfassff
Yok Merve kaymıyo bendeki şöyle bişey foto ekleyim acayip memnun kaldım. Ha bi de ben tuvalete alıştırma sürecinde pinterestten potty chart indirdim aynen bu şekilde yazarsan çıkar . Her çiş ya da kakadan sonra sticker yapıştırdık çizelgeye çok hoşuna gitti heveslendi iyice

Eklentiler

• 93b3a105-73cf-49b7-affa-26d8c3c9977a.jpeg
    155,2 KB · Görüntüleme: 27
  • 625375bc-919f-43ee-9e02-c3728c983d19.jpeg
    214,1 KB · Görüntüleme: 25
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…