Köfteler Beyti- İçim Tereyağı Sponsorluğunda

Gya yaz yemekleri ama düşün işte ne yapacam dye,hiç bitmiyor yemek işleride.
Bu aralar genelde salatalara takdım iyi oluyor yanındada pratik bişiler yapıyorum.
Benim esim cok bisey aramaz sansliyim salata turu bende cok yaprim ama bazen sanki tikaniyorum bu hafta yapacak yemek bulamiyorum evde hersey var halbuki. Bazende bir suru yaprim sebzeli salatali saglikli seyler su anda tikandigim donemdeyim yemek bulamiyorum 🤷‍♀️

Benim esim cok bisey aramaz sansliyim salata turu bende cok yaprim ama bazen sanki tikaniyorum bu hafta yapacak yemek bulamiyorum evde hersey var halbuki. Bazende bir suru yaprim sebzeli salatali saglikli seyler su anda tikandigim donemdeyim yemek bulamiyorum 🤷‍♀️

Bu sıkıntı hepimizde oluyor arada,düşünüyor düşünüyor o anda bulamıyorsun bişey birden aniden şimşekler çakıyor mesela buluyorsun.
Bendede makarna patates otursması erişteli yeşil mercimek var,piyaz var bide hepside bombardıman etkli :olamaz: :olamaz:

Bu sıkıntı hepimizde oluyor arada,düşünüyor düşünüyor o anda bulamıyorsun bişey birden aniden şimşekler çakıyor mesela buluyorsun.
Bendede makarna patates otursması erişteli yeşil mercimek var,piyaz var bide hepside bombardıman etkli :olamaz: :olamaz:
😂 evet oluyo boyle gercekten :) ben bugun evdeki az yemekleri bitirelim diyeyimde yemek yapmayayim 🤣 haftasonu pek yemek yapmam hep disarda oluyoruz ama haftaya bende eristeli yesil mercimek yapayim seninki gibi😃

Herkese merhaba köfteseverler:)
hemen tarifime geçiyorum

köftesi icin
Yarim kilo dana kiyma
Bir yumurta
Bir sogan
İki diş sarimsak
Tuz karabiber kimyon
Bir cay bardağı galeta unu(ben ekmek cekip kullandim)

sarmak icin iki adet yufka

yufkalara sürmek icin tereyağı

üst sosu icin

domates rendesi bir su bardagi kadar
Bir miktar tereyagi
Tuz
Bir tatli kasigi salca

Eki Görüntüle 2674977 Yapilisa once kofteden baslayalim. Ben sogan ekmek ve sarimsagi robotta cektim sonra kiymaya kattim yumurta ve baharatlarida katip kofteyi iyice yogurdum. Sonra buzdolabinda biraz dinlendirdim. Daha sonra ince uzun bir sekil vererek tepsiye dizip 15 dk kadar firinda kofteyi pisiriyoruz. Yufkalari ortadan ikiye kesip firca ile yagliyoruz kofteleri bas tatfa koyup rulo seklinde sariyoruz. Daha sonra verev olacak sekilde kesip tepsiye diziyoruz. Uzerine tekrar firca ile tereyagi surup firinda kizarana kadar pisiriyoruz. Ust sosu icin domatesi rendeleyip yag saca ve tuzla kivam alana kadar pisiriyoruz. Sunum sekli size kalmis :)
Eki Görüntüle 2674980 Eki Görüntüle 2674981 Eki Görüntüle 2674982 Eki Görüntüle 2674983 Eki Görüntüle 2674984 Eki Görüntüle 2674985 Eki Görüntüle 2674986
Simdi sunuma gecelim. Tam olarak hayal ettigimi yansitamasamda idare eder diyorum :) Eki Görüntüle 2674987 Eki Görüntüle 2674988 Eki Görüntüle 2674989 Eki Görüntüle 2674990 Eki Görüntüle 2674991 Eki Görüntüle 2674992 Eki Görüntüle 2674993 Eki Görüntüle 2674995 Eki Görüntüle 2674997 Eki Görüntüle 2674999
Eki Görüntüle 2674994
Ellerine sağlık harika görünüyor bol şans yarışmada 🥰

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş 😋sondan bir önceki tepeden çekimin çok iyi olmuş 😍🧿
Esmer ekmek 🍞 mi o,diyette olduğun belli 🤭

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş 😋sondan bir önceki tepeden çekimin çok iyi olmuş 😍🧿
Esmer ekmek 🍞 mi o,diyette olduğun belli 🤭
Sagol canim :) aslinda diyeti bayramdan sonra biraktim cok yedim surekli tatil falan bozuldu yani ama biz evde hep esmer ekmek aliriz beyaz ekmek hic almayiz o yuzden :)

X