Beş Vakit Namaz Kılanlar...

merhaba canım hoş geldin dün akşam teravih namazına gittiğimde hoca sohbet anlatıyordu ve şöyle diyordu : çocuklarını sabah namazına kaldırın aman okulu var azıcık daha uyusun aman işe gidecek zaten yoruluyor biraz daha uyusun demeyin en büyük yanlışı burada yapıyorsunuz Peygamber efendimiz çocuklarını namaza kaldırırken evlatlarım güzel çocuklarım ben sizinle cennette de komşu olmak istiyorum haydi kalkın sabah namazını kılalım dermiş ne güzel dimi biz böyle güzel bir Peygamberin ümmetiyiz ne mutlu bize ne mutlu sana ki namaza çağrılıyorsun demek ki Rabbim seni doğru yola erdirmeye çalışıyor zaten bi anda 5 vakite başlayamayabilirsin ara ara kıl kendine namazı sevdirecek kitaplar oku Halit Ertuğrulun Secdede Son Nefes diye bi kitabı Allahım bi namaz aşkı böyle mi anlatılır harika bi kitap bi günde okumuştum yine Sinan Yağmurun Aşkın Gözyaşları serisi var 4 tane ve diğer kitapları adam harika bir şekilde anlatıyor Allah ve namaz aşkını onları sana tavsiye ederim canımcım

Allah kabul etsin canim
güzel cevabin icin tesekkür ederim, Allah razi olsun
benimde düsündügüm bi baslasam devami gelir
Annemde abdestli namazli, yakin akrabalarim genelde imanli insanlar sagolsunlar dualarini eksik etmezler
ama iste yurtdisinda olunca, ezan sesini duymayinca dahada farkli oluyor bilmiyorum nasil anlatsam
müslüman ülkelerinde ezan vesilesiyle namaza cagriliyorsun, bir rekatini bile kilamazsan o icinde kaliyor huzursuzlugunu yasiyorsun
ama burda öyle degil, kilmazsan bile kalbine hitab edip seni namaza cagiran bir ezan sesi olmuyor iste
kilmazsan ordaki gibi bir burukluk olmuyor icinde
insallah bu actigin güzel forumunda sayesinde daha kolay baslarim
Allah burdaki herkesin kalbinde ne geciyorsa karsisina onu cikarsin insallah

bu arada ezan sesi duymak istersen bulunduğun ülke ve şehire göre ezan vaktini indirebilirsin telefonuna bende işyerinde yazın öğlen, kışın öğle, ikindi, akşam ezan seslerini duymuyorum ama telefonuma gelen ezan sesiyle farkına varıyorum

hosbuldum canim, sagol Allah razi olsun
benim annem babam herseyi ögrettiler dinimiz hakkinda ama hic bir zaman baski uygulamadilar sunu yap bunu yap diye
özellikle bam kursa felan gönderilmis orda cok baski görmüs, hocalari cocuklara iyilikle degilde sert bi sekilde ögretmisler herseyi
onun icin bizde daha temkinli davrandilar
simdi etrafimdaki bazi müslüman gencleri gibi zorunlu oldugum icin degil, Allah sevgisini kalbimde hissettigim icin yapiyorum herseyi
insallah bende cocuklarimda baski yapmadan güzel güzel anlaticam ögreticem

namaz konusundada annemleri hatali görmüyorum, onlara dinimizi ögretenler hatali. cünkü peygamber efendimiz gibi tatli tatli kirmadan incitmeden ögretmeleri lazimdi zamaninda.
bizi dinimizden sogutmamak adina böyle bir yolu tercih ettiler

söyle bir anim var hatta;
14,15 yasinda felandim, kuran ögrenmek istiyorum dedim annemlere camii de kurs veriyolarmis oraya gönderdiler
iki tane arkadasim birinin iki kiz kardesi, benim kiz kardeslerimle beraber gittik
hoca bizi en arkaya ottuturdu elif-ba larinizi cikarip harfleri ezberleyin dedi
bütün ders boyunca en öne otutturdugu harfleri tam ögrenmis kizlari okuttu
bizimle ilgilenmedi, hatta kötü davrandi bile diyebilirim

aslinda bilen kizlar zaten büyük ihtimal her hafta sonu geliyorlar, ilk defa gelmis, heves etmis kizlarla ilgilenmesi lazimdiki bidahaki haftaya yine gidelim
o gün benimle gelenlerden hicbirimiz bidaha gitmedik
yazik degilmi

önerdigin kitaplara bakicam canim, tesekkür ederim
aslinda evde kabeye dogru serisi var onu okumaya baslamak istiyordum, simdi yazdigim yerde aklima geldi

evet biliyorum, hatta telefonumda namaz hocasi uygulamalari felan var ama is yerinde kesinlikle yasak telefonu sesli tutmak
ama evde acabilirim, haklisin
tesekkür ederim

canım arkadaşımda dedi telefonuna ezan saatlerini indirebilirsin benim telimde de var beş vakit namaz vakti msj sesi gibi geliyor bana hem de beni uyarmış oluyor sen içindeki şeytanı yen hem namaz kılmayan insan şeytanın listesinde bile olmuyormuş canım ne de olsa o benden diyormuş namaz kılanla uğraşıyor tek namazla da olmuyor ama namazsız hiç olmuyor namazla din bitmiyor ara dalları var ama gövdesi kelime-i şehadet namaz zekat oruç hac islamın dinin şartları bu imanın şartlarını da bildiğimiz gibi

1- Allah'a inanmak

2- Meleklere inanmak

3- Kitaplara inanmak

4- Peygamberlere inanmak

5- Ahiret hayatına inanmak

6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanmak

güzel kardeşim içinde bu kıpırtı bitmeden sen namaza başla tam kafanda bitir kalbinle karar ver bazen beyin kalbi oyalıyor Rabbim sana bana dön secde et msjını rüyalarında vermiş ne güzel hrkes buna nasip olamıyor bu uyarıyı alamıyor ben de dünkü msjımda yazdım sana ben de kılıyorum namaz ama kendimde düzeltmem gereken çok şey var gönül olarak cennet söylendiği kadar kolay değil ama bizim tek kurtuluşumuz ALLAH(C.C) RAHMETİ MERHAMETİ OLACAK yoksa mahşerde günahlar ve sevaplarımız eşit çıksa ahhh keşke öyle çıksa öyle çıkabilse o zaman ALLAH kulunu arada bırakmaz ona acır ve umudumuz imanımızı götürebilmek amin

amin!
tesekkür ederim arkadasim
telefonumda namaz hocasi gibi uygulamalar var zaten ama herzaman sesini acik tutamiyorum, yasak olabiliyor
ama evde acik tutucam insallah
kilmasam bile (insallah kilarim) bana hatirlatsin diye
aynende beynim kalbimi oyaliyor, insallah yenebilirim

Allahim bana bu duygulari yasattig icin, binlerce kez sükürler olsun
cok anlamli agir rüyalar gördüm, insallah bosa cikarmam

sagolun zaman ayirip ilgilendiginiz icin, Allah razi olsun

işte aslında ılımlı davranmak lazım her konuda hele konu çocuk olunca daha bi ılımlı olmak lazım ama maalesef genelde hepimiz bunu bertaraf ediyoruz Rabbim hepimize hayalı olmayı nasip etsin kalp kırmadan gelip kalp kırmadan gidelim bu dünyadan inşallah canımcım

amin canim insallah
aynen öyle, bu konuda özellilkle babama cok üzülüyorum en güzel cocukluk/genclik yillarini itilip kalkilarak gecirmis
sözde dinimiz adina...
insallah biz cocuklarimizda daha iyisini yapariz

rica ederim canım aynı sancılı dönemi bende yaşadım onu başardım şimdi de imanımı kuvvetlendirme ve vesveselerimle uğraşmaktayım..
dünya bir han bir görünüp kayboluyoruz kalbin temiz ki güzel rüyalar görmüşsün gerçi tam anlamını biz bilemeyiz ALLAH daha iyi bilir ..
birbirmize yardımcı olmak kadar güzel bir şey olur mu canım sen burada içini dök bizde döküyoruz zaten güzel şeyler bunlar ben buralardayım zaten ramazandan sonra da kpss çalışmalarına devam bir dua daha isteyecek arkadaşımız olacak işte canım

Allah kabul etsin, insallah bizlerede nasip olur

insallah canim Allah calisirkende, sinavlarindada kolaylik versin
ben burayi yeni kesfettim, artik daha fazla bakarim
zamani gelince tekrardan yazarsin canim dualarimizi eksik etmeyiz

amin canim insallah
aynen öyle, bu konuda özellilkle babama cok üzülüyorum en güzel cocukluk/genclik yillarini itilip kalkilarak gecirmis
sözde dinimiz adina...
insallah biz cocuklarimizda daha iyisini yapariz
inşallah canım benim Rabbim bizi hayırlı insanlarla karşılaştırıp hayırlı insanlardan eylesin amin

yok degilim canim sen?
yaklaşık 2 yıl olacak evliyim canım bebiş istiyoruz 1 senedir henüz olmadı bakalım bir yandan da memuriyete çalışıyorum seneye ALLAH nasip ederse sınava gireceğim sende inşallah ALLAH'TAN korkan kuldan utanan biriyle hayatını birleştirir hayırlı sağlıklı evlatlara sahip olursun inş herkesin yanında sana da ben evlendim bebek dileği için bakalım beklemedeyiz

amin canim, bende zaten öyle birini bekliyorum:)
Allah bin kat razi olsun
sanada Allahim insallah hayirli, saglikli bir evlat nasip etsin
1 sene cok bir zaman degil, daha vakti gelmemistir demek
olur insallah

amin canim, bende zaten öyle birini bekliyorum:)
Allah bin kat razi olsun
sanada Allahim insallah hayirli, saglikli bir evlat nasip etsin
1 sene cok bir zaman degil, daha vakti gelmemistir demek
olur insallah
amin hayırlısıyla inş beklemedeyim

turkiyedeki insanlarin bazilari kulaklari paslanmis ezan okunsa bile yinede duymuyorlar cagrildiklarini anlamiyorlar, insan isteyince heryerde kilar insallah sende baslarsin. bu arada nerde kaliyorsun hangi ulkede

turkiyedeki insanlarin bazilari kulaklari paslanmis ezan okunsa bile yinede duymuyorlar cagrildiklarini anlamiyorlar, insan isteyince heryerde kilar insallah sende baslarsin. bu arada nerde kaliyorsun hangi ulkede

aynen öyle malesef, türkiyedeki tatillerimde daha da farkediyorum
almanyada yasiyorum ben
insallah baslarim, sagol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…