Beş Vakit Namaz Kılanlar...

canlarım ben dün bi yerde okumuştum ama şuan o okuduğumu bulamıyorum farklı bir şey paylaşacağım arefe günü besmeleyle birlikte 1000 ihlas okumak sünnetmiş . paylaşmak istedim . siz de internetten araştırabilirsiniz dualarımızın kabul olur inşallah amin...
"Arefe günü Besmele ile bin İhlâs okuyanın günahları affedilir ve duası kabul olur." (Ebu-ş şeyh)
Bir hadis-i şerifte:
“Kim ihlâs suresini Arefe gününde öğle ile akşam arasında bin defa okursa Allah (cc), ona ne isterse verir.” buyrulmaktadır.
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ise:
“Azîz, mübârek kardeşlerim! Pek çok selâm. Bizim memlekette eskide Arefe gününde bin İhlâs-ı Şerîf okurduk. Ben şimdi bir gün evvel beş yüz, Arefe’de dahi beş yüz okuyabilirim. Kendine güvenen birden okuyabilir.” demiştir. (Şuâ‘lar)
Hadis-i şeriflere göre; "İhlâs suresini okumak kul hakkı hariç diğer bütün günahların affına vesiledir." (Ebu-ş şeyh)
Kaynak: http://www.sorusorcevapbul.com - Arefe gününde 1000 ihlas okumak

Merhaba bende 1 yıldır namazımı aksatmamaya çalışıyorum ama hastalıktan sonra hemen başlayamıyorum. Nefsime yenik düşüyorum. Geçen yıl böyle değildim hemen başlamayı beklerdim o dönem beraber kıldığım arkadaşlarım da vardı. Evde tek kılan benim beni tetikleyecek bir şey yok diye mi böyleyim bilmiyorum. Tabi bunlar bahane de canım sıkılıyor bu duruma paylaşmak istedim. Allah herkesin namazlarını daim, dualarını kabul etsin.

memlekette annemle ilgilenirken temizlik falan kaçırdıklarım oldu ama eve geldim ya tekrar düzenli, bir şekilde devam eder inş
Canım annemiz babamız vs bizi kimse kurtaramıcak ilk hesap Namazdan sorulacak bunu unutmazsan aksatmazsan inş

ben de idare ederim canım memlekettydim evime geleli 3-4 gün oldu ders çalışıyorum işte sen neler yapıyorsun konumuz suskun

CNM bende izindeydim dün başladım İŞE adapte olmaya çalışıyorum

namazları da 5 vakit olmasa da aksatmamaya çalışıyorummmmm

bir rayına oturtamadımmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…