Beş Vakit Namaz Kılanlar...

hani diyorlar ya seytanin yuzunden oluyor aslinda oyle demiyecekmissin daha cok sevinirlermis... annem benim 10 yasindan belli namazini kilar babamda kilardi namazini onlari gorunce arkali onlu hep imrenirdim cocukken ve bende baslamak istedim cok sukur kiliyorum ve hep derdim bende sizin gibi esimle kilmak istiyorum diye ve cok sukur esimle beraber kiliyoruz.. butun gun calissamda yinede aksam gelip eve o kazalarimi yapiyorum.. bazen yaniyorum o kilmadigim bir kac seneye onuda artik her namazin arkasindan kaza olarak kilmaya calisiyorum.. babam vefaat etti ve cok sukur namazini kildigi icin icim birazda olsa rahat ve insallah bende ona hayirli evladimdir..
anneme hep sorardim anne sen nasil bu kadar senedir kiliyorsun namazini kizim der rabbim bize 24 saat vermis bir saatini ona ayirmamizi istemis cokmu? insallah kilmayanlarda bir an once baslarlar istersen hersey olabilir.. ben mesela hollandada kaliyorum ezan yok cami yok butun gun evde yanlizim insan isteyince oluyor.. rabbim hepimizin gunahni affetsinn

H
hani diyorlar ya seytanin yuzunden oluyor aslinda oyle demiyecekmissin daha cok sevinirlermis... annem benim 10 yasindan belli namazini kilar babamda kilardi namazini onlari gorunce arkali onlu hep imrenirdim cocukken ve bende baslamak istedim cok sukur kiliyorum ve hep derdim bende sizin gibi esimle kilmak istiyorum diye ve cok sukur esimle beraber kiliyoruz.. butun gun calissamda yinede aksam gelip eve o kazalarimi yapiyorum.. bazen yaniyorum o kilmadigim bir kac seneye onuda artik her namazin arkasindan kaza olarak kilmaya calisiyorum.. babam vefaat etti ve cok sukur namazini kildigi icin icim birazda olsa rahat ve insallah bende ona hayirli evladimdir..
anneme hep sorardim anne sen nasil bu kadar senedir kiliyorsun namazini kizim der rabbim bize 24 saat vermis bir saatini ona ayirmamizi istemis cokmu? insallah kilmayanlarda bir an once baslarlar istersen hersey olabilir.. ben mesela hollandada kaliyorum ezan yok cami yok butun gun evde yanlizim insan isteyince oluyor.. rabbim hepimizin gunahni affetsinn
ay ne guzel Allah kabul etsin namazlarını canım baban içinde Allah rahamet eylesin mekanını cennet olsun canım :)

Ben de çok şükür kılıyorum. Rabb'ime şükürler olsun namaz kılmayı bana nasip ettiği için. Vakit geçerse çok huzursuz oluyorum. Tek sıkıntım kılarken aklıma bazen vesvese geliyor, aklım başka yerlere gitmeye çalışıyor. Üzülüyorum öyle olunca. Kıldıkça düzelir diye düşünüyorum.

Allah daim etsin son nefesine kadar imanla yaşarsın inşallah amin. Baban içinde Allahtan rahmet diliyorum duamı da ettim babacığın için Rabbim kabul eder inşallah

haklısın canım ALLAH annene de babana da bol sevaplar versin sen çok şanslısın herkesin annesi babası böyle olmuyor kuzum

haklısın canım ALLAH annene de babana da bol sevaplar versin sen çok şanslısın herkesin annesi babası böyle olmuyor kuzum

oyle ama rabbim bize beyin vermis dusunmek icin dogru yolu bulmak icin bak mesela benim abim var hic birseyle alakasi yok oruc tutmaz namaz kilmaz oysa annem kucukken hocayi her hafta eve getirtip ders calistiridi kurani ogrenmisti ama hic birsey kalmadi ablam namazini kilmaz giydiklerine dikkat etmez ama mesela kuranini okur kardesim bir kilar bir kilmaz namazini ama kuran okumaz oysa hepimizde ayni annenin babanin cocuklariyiz.. ayh insallah sende aksatmadan kilarsin ve rabbim tum dualarini kabul eder.

oyle ama rabbim bize beyin vermis dusunmek icin dogru yolu bulmak icin bak mesela benim abim var hic birseyle alakasi yok oruc tutmaz namaz kilmaz oysa annem kucukken hocayi her hafta eve getirtip ders calistiridi kurani ogrenmisti ama hic birsey kalmadi ablam namazini kilmaz giydiklerine dikkat etmez ama mesela kuranini okur kardesim bir kilar bir kilmaz namazini ama kuran okumaz oysa hepimizde ayni annenin babanin cocuklariyiz.. ayh insallah sende aksatmadan kilarsin ve rabbim tum dualarini kabul eder.
haklısın canım beyin vermiş Kuran önümüzde düşününce şimşekler çaktığında yağmur aşırı yağdığında deprem olduğunda sel olduğunda hep kötü ve korkunç şeyler olduğunda korkularımızla başbaşa kalıyoruz ALLAH beynimizin doğru yoldan gitmesini unutmasın ve kalbimizi katılaştırmasın onu da şaşırmasın amin

haklısın canım beyin vermiş Kuran önümüzde düşününce şimşekler çaktığında yağmur aşırı yağdığında deprem olduğunda sel olduğunda hep kötü ve korkunç şeyler olduğunda korkularımızla başbaşa kalıyoruz ALLAH beynimizin doğru yoldan gitmesini unutmasın ve kalbimizi katılaştırmasın onu da şaşırmasın amin

aminnnn

hayirli geceler arkadaslar
bende ne zamandir baslamak istiyorum namaza
nasil anlatsam bilemedim, arkadaslarim cevrem genelde yabanci/alman yani disardan etkilenmiyorum cidden icimden geliyor
rüyalarima girdi namaz kilisim, resmen namaza cagiriliyorum
ama gözümde büyüyor anlatamam
siz nasil basladiniz
icimdeki kötü sesleri yenmeme yardim edin

hayirli geceler arkadaslar
bende ne zamandir baslamak istiyorum namaza
nasil anlatsam bilemedim, arkadaslarim cevrem genelde yabanci/alman yani disardan etkilenmiyorum cidden icimden geliyor
rüyalarima girdi namaz kilisim, resmen namaza cagiriliyorum
ama gözümde büyüyor anlatamam
siz nasil basladiniz
icimdeki kötü sesleri yenmeme yardim edin
ben namaz kıldığım halde canım vesveseden ve içimdeki kötü sesten kurtulamıyorum ama sen namazına başla namaz gerçektende dinin direği secde etmeden imanı kuvvetlendiremiyorsun bir de bakıyorsun ki zaman geçmiş kendimizi çok iyi insan olarak tasvir edebiliriz cömert olarak da tasvir ederiz güvenilir de diyebiliriz bunları uzatabiliriz ama mümin olabilmek...düzenli olarak 3 ay olacak bende kılıyorum canım önceden çok kılıp bıraktım ama devamlılık olduğunda anlıyorsunki aslında kalbinde kararan yerler olmuş ve sen farkında olmamışsın hataların günahların aklına geliyor af edildiğini hissederken de vesvese ve şeytan aklına kötü şeyler getiriyor ama bu hepimizde oluyor önemli olan kalp ve ibadet yaptıkların sen çevrenden dolayı belki de ALLAH daha da sana sevap yazacak bunu bilemeyiz YARAB bilir ama canım cenneti dilemeden önce bile artık keşke imanlı ölebilsek demeye başladık umarım en kısa zamanda başladığını da yazarsın ben bu konuyu zaten hem kendim başlayayım hem de başlayanları da duyar ya da bir nebze vesile olabilirsek birbirimize ne mutlu

X