Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Al benden de o kadar...bende kilerde dedikoducu ...nasıl laf alsak diye bakıp duruyorlar kimse gelmez evime kimse de çağırmaz kreş açılsa keşke bende işleme başlasam evde koca kış nasıl geçer
Kimseyi tanımadığımdan canım çok sıkılıyor kafa dengi bir komşu ya da arkadaşım olsaydı çok daha başka olurdu işte atanırsam işe başlarsam en azından bu sorunum ortadan kalkmış olacak komşuya ihtiyacım olmayacak bir eltim var işte burda tanıdığım onunda zaten akrabası çok bizi canı isterse çağırıyor onların çağırdığı haftanın ertesi haftasına da biz çağırıyoruz ama 3 haftadan fazla oldu onunla da görüşmüyoruz memlekete gezmeye falan ditti benim gibi evde oturduğu yok

En güzeli bir bayanın işinin olması bence de inşallah en kısa zamanda işimiz olur.

Avcılar dayim ben oturdugum yerdede sirf bulgarlar var hiç sormadım ama bildiklerinide pek sanmıyorum :)

O kadar guzel yazilar yazilmiski adet olmasam kalkip namaz kilcam
ben kapaliyim 2007den beri kendi istek ve arzumla kapandm ama kapali oldugumdan utaniyorum resmen namaz kuran hak getire cok sukur kuranda biliom ama okumuyorum :'( bi ara ne guzel her namazdan sonra 5sayfa kuran okuyodim
Hatime niyetlnmistm ama enson kLdigim yerde duruyo sayfa
esimde kilmio bnden destekk beklio
of nedn boyleyim diye kafayi yiorum ama boyle iste adetm biter bitmez baslicm bnde 24saatin mesajlari cok etkiledi beni
cevremde bivkac ksii var.bole ama of of nefis seytan ne dersiniz deyin
24 yasindayim bu zmana kadr hic duzebli namazvkilamaim malesef
banada dua edin arkadsslar eskisi gibi tesbihe ,namaza kuranimiza yonelmel istiyprum baEn kapaliligi bile duzgun yapamiyorm ofvof soyle ici ibadet askiyla dolu olanlara bayiliyorum :-/ bende oyle olmakvistiyorm ananemin duasi vardir he duyduum rabbim herkse islamivyasatsin diye bende yasamak istiyorm
rabbimin huzuruna tertemiz olmak istiyorum kapaliliima layik olmak. Ve kapaliligi duZgun yasamak istiyorum
sohbetci kisilere gidemiorm burda kimseyi tanimiyorum malesef ama teyzemle ayni sehirdeyiz ona bi danisicam onub gittigi sohbet yeri var insl giderim
bu tum kotu ozellilklerimi iyiye cevirmek istiyorum yani oyle bi hal aliyim ki dini butun derlerya o cinsten cunku gercekteb huzurum yok ic huzur yani.. Ofof

namaz hakkında öyle güzel şeyler yazmışsınız ki vallaha canım çekti namazı...Allah hepinizden razı olsun...inşallah namazlarımızı hiç bırakmayız...

valla bende cok istiyorum.. simdilik evde kimse olmayinca kiliyorum aklima geldikce kiliyorum ama bi sureklilik yok insallah bende baslarim 5 vakit en kisa zamanda

Konuyu izlemeye aldim bende
aynen konu sahibinden allah razi olsun
hayata bembeyaz sayfa actim denirya
bende hem dunyam hem ahiretim icin istiyorum bembeyaz sayfa :-/ ah su nefsim ah heo bole diorm adet bitince baslicm yok baslayamiom icinden istiorm ama icimdn gelmiomus gibi baslayamiyorum :-/

Canınızı sıkmayın hepsi olur inanın bazı şeylerin zamanı var gençsiniz birkaç ay bocalarsınız sonra düzene girer Kuran okumasını biliyor muşsunuz bu insana büyük bir şans ayrıcalık diye düşünüyorum Kuran okumayı asla bırakmayın bir sayfa olsun aç oku sonra namazını da kılarsın düzene de girer ben de kendi isteğimle kapandım 1.5 yıl oldu 29 yaşındayım kimse dört dörtlük değil farkında olmak bile ALLAH tarafından kendini kötü hissetmen bile seni uyaran Rabbim seni rahatsız ediyor ki kıl diye buna sevin kendini de yıpratma her şey girer düzene..

Cümlemizden ALLAH razı olsun arkadaşlar bir şeyi sadece kendimiz için istersek Allah bize cömert davranmaz ama burda birbirimizi teşvik edersek ne mutlu bize...Ahiret de eksik namazlarımızı yine kılacağız zorlanarak en azından kılacaklarımız az kıldıklarımız çok olsun...sizin buraya msj yazmanız da beni mutlu ediyor yeni yeni arkadaşlar edinmiş oluyorum işte...Allah(c.c) hem dünyevi hem de ahiretle olan dualarımızı kabul etsin başkasının zararına olan dileklerde bulunanlardan olmayalım en önemlisi cehennemde yansak da imanlı bir şekilde can vermek nasip olsun bizlere imanlı bir şekilde ölürsek cennet ümidiyle beklemek zor olmaz diye düşünüyorum.

ay ne güzel bir sohbet olmuş burası
bende allah kabul ederse 5 vakit namazlarımı kılmaya çalışıyorum
bir öğleni kaza yapayıorum
birde allah izniyle kuran kerim öğrenirsem değmeyin keyfime
ama bir türlü kafamı verip adapte olup çalışamıyorum
aslında çok istiyorum öğrenmeyi

Yasemin hanım ben de aynen sizin durumdayım namazlarımı düzenli kılmaya çalışıyorum ama aksadığı da çok oluyor Kuran'ı ilkokulda öğrenmiştim sonra umuttum. Şimdi de derdim işe girmek kpss kötü geçti banka sınavlarını zorluyorum sonra geçici olarak yerleşebilirsem sonra memuriyeti yeniden deneyecem . İnsanoğlunun dünya işleri de malum bitmiyor ders çalışmaktan evin işi derken kendimi toparlayıp Kuran öğrenmeye veremedim o da nasipse en kısa zamanda olur inşallah biraz biz elimizden geleni de yapacağız olmayınca her şey nasip diyoruz ama ya böylesi hayırlıdır ama hayırlı olduğumuzu bildiğimiz şeyler olmazsa biz tam istememişiz demektir.

Bakalim adetm bitince insl duzgun bi insan olurum kalbimi temzleyeblrm
Dun dedigm gibi cok istiorm dini butun yasamak tesbihler dualar kuranm namazim bu sekilde yasamak istiyorm :+/

Bakalim adetm bitince insl duzgun bi insan olurum kalbimi temzleyeblrm
Dun dedigm gibi cok istiorm dini butun yasamak tesbihler dualar kuranm namazim bu sekilde yasamak istiyorm :+/
Namaz dinin başı evet çok önemli burda birbirimizi teşvik ediyoruz arkadaşlar ama ne ben senden daha çok biliyorum ne de sen benden daha çok biliyorsun bunu da bilemeyiz...Düzgün insan olmaya gelirsek tüm namaz kılanlar düzgün mü hayır kendi görevlerini yapıyorlar ama karakter olarak belki çok kötüler . Namaz kılamamayı rahatsız edici bir durum olarak görüyorsunuz bu güzel bir durum insan kendine karşı sert olmamalı kendinin kıymetini bilmeli ve kendine iyi davranmalı önce . Ay başınız geçtikten sonra o boy abdestinizle bir namaz kılın sonra Kuran okuyun ALLAH'A dua edin devamı gelsin diye yoksa emin olun burda yazan arkadaşların hepsinin derdi düzene koyamamak birkaç arkadaşımız çok şükür düzene oturtmuş. Kılmak istiyoruz ya başarırırz EVVELALLAH .

İnsl cnm duzgun insan demekle istedigim sey aslinda dini butun yasamak kimse dirtdortluk degildir elbette bende kendimi biliyorum elbette kalbim temizdir kimaeye karsi kotuluk hissi duymamaya calisirm iyilikleri icin ugrasirim herkes oyledir emibim konuyu degstrmiyim insl basaririz cnm herkes istegine kavusur
İnsl o gusulle beraber namazi birakmayanlardan oluruz herkes icin duam bu rabbim bize islami yasatsin tam anlamiyla iyiki bu topic var :)

Bak ben Kuran bilmiyorum Türkçesinden okuyorum bazen arapça okunuşundan okuyorum senin okuduğunla benimki bir olur mu bence olmaz ama RABBİM belki yine de sevap verir belki de aynı sevabı verir ümidiyle ara ara dua okuyorum işte Yasin falan ölmüş rahmetli babam için ...Dini bütün yaşarız inşallah hepimiz de sen sıkma canını yavaş yavaş oturur ben de kendime aynı telkinleri veriyorum yavaş yavaş olacak inş diye...

İnsl cnm.insl :) iste tezcanliyim ben herkonuda belkide bu yuzden boyleyim
Gusulden sonra sizlerle de paylasicam neler yaptigimi ama tesvik amacli tabilide
Ramazan onxesi namaza basladigimda kaynanlarda bile gizli kilardim lamba flan acmazfm telfon isiguyla kilardim
gizli kilmaya calisirdum kimse gormesin diye
Ne biliim bu regl halinde dahada cok kiyuyor namaSizlk falan nednse
Rabbim namazi dosdogru kilanlardan eylesin cumlemizi :)

Farz olan beş vakit olan namazları insanlardan gizlememek lazımmış canım ramazanda Mustafa Karataştan duydum ama hacet namazı gece namazı ayriyeten kılacağın namazları gizleyeceksin ve o kadar fazla sevabı olacak onların kimse bilmeyecek . yataktan kalktığını bile anlamazlarsa güzel zekatını falan verdiğini herkese söylemeliymiş yani sorulduğunda zekatımı verdim diye ama bir sadaka verdiğinde gönlünden kopup birine yardım ettiğinde kimseye söylemeyeceksin onun da sevabı gizli tutmaktaymış işte...
ben de çok tezcanlıyımdır olmazsa kendimi yerim burcun ne ben yay hadi biraz da gülelim değil mi hep kendimizi kasmakla olmaz hem namaz şeytan yüzünden bazen bize bir yükmüş gibi geliyor hayatımızı yine devam ettiriyoruz sadece 5-10 dklık bir beden ve gönül terapisi gibi gelmeli bize zamanla da gelecektir..

Kızlar bende çok başlamak istiyorm. Tam başlıyorum 1.2 hafta güzel kılıyorum sonra rengli olunca birdaha başlamaya üşeniyorum şeytan rahat bırakmıyor. İnşallah hepimiz hiç bırakmadan devam ederiz. (AMİN)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…