Beş Vakit Namaz Kılanlar...

İyiyim diyim canım biraz görümceme canım sıkıldı düşüncesizce konuşup durdu akşam akşam hayırlısıyla bir işe girseydim de bir çeneleri kapansaydı.

İse girmek hem kaderse hemde istersen girerain onlara ne ya nedn.bu kadar usteliyorlar evi senki gecindircen

Sizin adınıza çok sevindim ALLAH ibadetlerinizi daim etsin görünen o ki eder de..Şun kimle yaşıyorsunuz aileniz tavrından vazgeçmedi mi?

4.5 yasindaki kardesimle yasiyorum. Ailemle gorusmuyorum. Bu degil tabii sebebi cok baska. Kardesimi de hic arayip sormuyorlar.
Nisanliyim seneye yaza evlenecegim kismetse.

Ailem tavrindan hic vazgecmedi. Diger akrabalarim yumusadi kabullendi onlarla gorusuyorum. Hatta kuzenim de benden gorup Islami secti sukurler olsun. Gerci ondan baskasini tavrindan vazgeciremedim ama benim de elimden bu kadari geliyor :)

farzları saklamamak lazım canım yanlışlık olmuş galiba

maşallah
inşallah aileniz, akrabalarınız da bu lütfa ulaşabilir
onlara da çok dua edin, insan sevdiğinin ziyana uğramasını istemez, inşallah dualarınızla onlara da hayırlı kapılar açılır
önceki mesajları okumadım ama galiba siz başka bir dinden İslamı seçtiniz
Kuranda Allah gayrimüslimlere diyor ki İslamı seçerseniz size iki kat mükafat var

bu yazılanlar tıpkı Halit Ertuğrulun kitaplarında anlattığı gerçek dönüş hikayelerinin aynısı
okudukça insan ibret alıyor

İnsl 2gun sonra namaza basliyorum arkadaslar bi de bilen varsa bisi sorcam
hatime.niyetlenmistim daha once kaldigim sayfadan devam edebilirmiyim sayfa yeri belli beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim

Kizlar bi fikrim var namazlarimizi paylassak,yaptigimiz tesbih ve dualari paylassak olurmu bu topicte acaba ?
Yoksa cok mu abartilmis olur

beni hep eşim kaldırır sabah namazına, bazende ben onu kaldırırım. aklıma komik bişey geldi sabah namazıyla ilgili onu anlatayım size biraz gülün :)
Şimdi dedimya eşim hep kaldırır sabah namazına diye, o kalkar abdestini alır namaza durmadan beni kaldırır, bazende ben onun kalktığını görür bende kalkarım, gecelerden bir gece gözümü bi açtım eşim namaz kılıyordu, bende kalktım abdest aldım namaza durdum hemen (tabi ben sabah namazımı kılıyorum, nerden bileyim eşimin teeccüd namazı kıldığını:)
namazımı bitirdim, eşim dediki: ne namazı kılıyon sen?
ben işkillendim tabi saniyeler içinde hemen saate baktım, hiiiç bozuntuya vermeden
''sen ne namazı kıldıysan bende ondan kıldım'' dedim....
aynı şeyide ben ona yaptım bi gece gece namazı kılarken eşim beni gördü kalkmaya çalıştı yataktan doğruldu, ben anladım sabah namazı zannettiğini ''ben gece namazı kılıyorum haaa'' dedim

..............................................................
Bir arkadaş ibretlik hikaye demiş, ibretlik yanlış kelime bence gıpta edilecek bir durum bu ne güzel maşallah.
ben gıpta ettim çünkü arkadaşımızın durumu çok güzel, islamiyeti kabul etmeden önceki hayatından hiç sorulmayacak, ne günahları, ne ibadetleri, İslamiyeti kabul ettikten sonra hesabı sorulacak arkadaşa, ne güzel hiç namaz, oruç borcu yok, imrendim valla çünkü benim namaz borçlarım var, oruç borçlarım var varda var, dedimya evlendikten sonra düzene girdi ibadetlerim.
Ama şöylede bir durum var, eğerki namaz borcun varsa ve sen bu borçlarını ödemek için niyetlenirsen ve bu niyetinde aktifte çaba gösterirsen(düzenli olarak boçları ödemek için çaba sarfetmek, her gün birkaç günlük kaza kılmak, ama sürekli), bunun üzerinede ömrün yetmez borcunu bitiremeden hakka yürürsen (ölürsen), inşallah rabbimiz affediyor diyor bir alimimiz. işte ben bunu yapamıyorum kaza namazmı kılmada süreklilik gösteremiyorum, önemli olanda bu azmetmek ve yılmamak...ne güzel bir dinimiz var bizim ya elhamdülillah.

ALLAH kabul ve daim etsin kızlar
ben de 3,5 ay önce doğum yaptım,yeni yeni düzene giriyorum
ben de çok istiyorum namaz kılmak ALLAH nasip ederse,kılmayınca çok huzursuz hissediyorum kendimi,inşallah devamını getiririz,kızlar dualarınızda bebişimin sağlığı için dua eder misiniz,ALLAH razı olsun

cnm insl kilmak nasip olur sanada bende bugun gusl aldim yarin kilicam insl
bebisin icinde rabbim sifasini versin insl

ALLAH BEBİŞİNE SAĞLIK SIHAT VERSİN ANALI BABALI BÜYÜTSÜN ...SİZİN İÇİN HAYIRLI BİR EVLAT OLUR İNŞAALLAH...amin darısı bize artık ben de bebek istiyorum artık yavaş yavaş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…