Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Aslında var başvurmak lazım sorayım ben onu..sır gibi olmak lazım evet eşim ailesine çok aşırı düşkün ben de düşkünüm ama benim ailemin benden maddi beklenti içinde değil zaten yardım edecek durum yok anca kendimizi geçindiriyoruz yeni evlendik anca tıoparlanıyoruz diyeceğim eşim ara sıra ailesine yardım ediyor benim borcum varken isteklerimizi arka plana atarken kaynanam kendi beğenmedikleri şeyleri söyleyip durur şimdi de kırk kez söyledi bulaşık makinesi diye şimdi iki kardeş ortaklaşa bulaşık makinesi alacaklar kaynanaya kendinden soğutmaktan başka bir şey yapmıyor eltime sorarsan senden yüz buluyor diyor. Benim borcumun olduğunu bilmiyor mu biliyor sıkıntıda olduğumu atanmak için ne kadar çabaladığımı inan insanların sadece aklı parada . Kaynanam o bakımdan çok anlayışlı bir insan değil çocuk gibi de seviniyor alınacak diye kızsam mı kızmasam mı bilemedim . eşim sıkıştığından canı sıkılıyor o da ne yapacağını bilemiyor bana biraz daha kısalım demekten başka bir şey yapamıyor diyemiyor ne desin ki annesi dua alma peşinde. Eğer atanırsam ama benden beklenti içinde olmasın kimse diyecem bunu açık açık biz kendi istediklerimizi şuan arka plana atarken sürekli onların eksiklerine yetilemeyiz bunu bilmeleri lazım ama nerdeeeeeeeeee.
Eşim izin alamadığı işleri yoğun olduğu için çok memlekete gidemedi bu sıralar işte kurbana gideceğiz yine benim bir banka sınavım var bir hafta anca durup geri dönmek zorundayız sonra kışın gelecekler işte dua alıyoruz ama bir yandan da çeneleri dursun diye duruyprum kalp kırıyorlar eşime istedikleri eski kızları anlatıp duruyorlar. neyse bu sefer belki daha az anlatırlar eşim uyardı onları eskileri karıştırmayın diye yaşlı insanlarla anlaşması zor..
Namaz kılınan ve de kötü düşünmeyen başkasının malında gözü olmayan insanların huzuru ve de hayatı daha farklı olur diye düşünüyorum kimse dört dörtlük olamaz elbette hatalarımız olacak ya da kötülüklerimiz . Bunu en aza indirme peşinde olacağız Müslümanlık hem kolay hem zor. Ara sıra seninle burda dini konulardan konuşabilirsek çok sevinirim .
Canım ihtiyaçları olsa zaten seve seve veririm benimkiler para da istemez üstüne verelim diye uğraşıyorlar...
İnşaallah sizinkilerin arasında düzelir.. Dedim ya kimseye bir şey bahsetmeyeceksşn mesafeli durunca zaten kimse bir şey isteyemez ki :)
Inşaallah kazanırsın canım KPSS yine zaten bu sistemi hala çözemedim her sene bir şey çıkartıyorlar.. Ben de dgs ye gireceğim bakalım ne olacak...
Konuşuruz tabii ki canım özelden de yazışabilşriz
Ben bazen dini konularda sert çıkıyorum pek sevmiyorlar beni :):) ne yapayım ama damarıma basıyorlar kız zina yapıcam diyor ne dersin buna neyse... Canım sen o kursu araştır mutlaka vardır..ben kendim oralarda okudum.. Her mahallede sohbet hocası aynı benim gibi hocalar var...mutlaka komşuların san biri öyledir git sor o sana öğretir :) ben 3günde geçitirşyorum kur ana :) ki sen okumulsun birisin :) daha kolay kavrarsıb :) seneye mukabeleye bile gidersin :) hemen başla:) ayetül kürsi yi de o hoca eBerletir sana seni dinler yanlişını dğzeltir :) Türkçe yaZıdan ezberleme sakın canım yanlış olur yanlışı unutup yeniden öğrenmek çok zordur...

Allah'a şükür ben de 4senedir kılıyorum :) tabii bazen uyanamıyor insan sabah namazına ama onuda kuşlukta eda ediyorum artık...
Canım şeytanı nefsini yenebilirsin :) bak buralara kadar gelmişsin :) bunca şeyin farkındasın :)
Yediğin lokmalara dikkat et haram girmesin vücuduna..mesala ben dışardan hiç bir şey almam et tavuk helinin sucuk salam cips kola bunları yemem..tavuğu köyden kuru yolum yaptırırım eti kurbanda kesilen yetiyor :) jelibon da jelatin var.. E malum sucuk ta salamda hangi hayvanın etini koyuyorlar bilmiyorum..cips hangi yağ var? Kola? Zaten sağlıksız ..vs...
Bi de tesbih namazı sohbetler.. Kandil günlerinde illa ki bayanların nama kılmak ve dini sohbet dinlemek için gittikleri yerler olur sen de bul oraları :) oralarda insan daha çok aşka geliyor :) sohbet kulağın pasını siliyor çok değişik hikayeler anlatılıyor illa ki kendine ders çıkardığın yerler oluyor... Tesbih namazıda tek başına kılmaktadır zorlanacağın bir namaz imam la kılarsan daha iyi.. Bu namazı kılanın tün günahları af olur anadasından yeni doğmuş gibi olurmuş :) bu namazıda önem berdiğin de şeytan sana çok yaklaşamaz.. Yaklaşsa da artık sen kalben ruhen tamamen Allah'a yaklaştığın için çok dinlemessin onu inatlaşırsın bile :) benimle uğraşır abdestin yok der :) tekrar abdest alırım hadi kudur bak abdest tazeledim derim :) böle saf saf şeyler yaparım ama namazını bırakmam Allah'a şükür :)

kılmadığın namaz yok maşallah.:nazar:

ben de elimden geldiğince 5 vakit namazlarımı kılıyorum dua ediyorum. işim yok işim olsun diye çok dua ediyorum bir türlü olmuyor. neredeyse Allah ın beni duymadığını düşünücem. böyle bir şey olmadığını tabi ki biliyorum da kılmadığım dilek hacet namazı kalmadı. Allah ın isimleriyle de hep dua ediyorum ama olmuyor. çok emek verdim Allah şimdi niye karşılığını vermiyor anlayamıyorum çok üzülüyorum.

hocaymışsın da sanırım sence dualarımın kabul edilmesi için ne yapmam lazım? bildiğin dilek namazı duası falan var mı?

Aslında var başvurmak lazım sorayım ben onu..sır gibi olmak lazım evet eşim ailesine çok aşırı düşkün ben de düşkünüm ama benim ailemin benden maddi beklenti içinde değil zaten yardım edecek durum yok anca kendimizi geçindiriyoruz yeni evlendik anca tıoparlanıyoruz diyeceğim eşim ara sıra ailesine yardım ediyor benim borcum varken isteklerimizi arka plana atarken kaynanam kendi beğenmedikleri şeyleri söyleyip durur şimdi de kırk kez söyledi bulaşık makinesi diye şimdi iki kardeş ortaklaşa bulaşık makinesi alacaklar kaynanaya kendinden soğutmaktan başka bir şey yapmıyor eltime sorarsan senden yüz buluyor diyor. Benim borcumun olduğunu bilmiyor mu biliyor sıkıntıda olduğumu atanmak için ne kadar çabaladığımı inan insanların sadece aklı parada . Kaynanam o bakımdan çok anlayışlı bir insan değil çocuk gibi de seviniyor alınacak diye kızsam mı kızmasam mı bilemedim . eşim sıkıştığından canı sıkılıyor o da ne yapacağını bilemiyor bana biraz daha kısalım demekten başka bir şey yapamıyor diyemiyor ne desin ki annesi dua alma peşinde. Eğer atanırsam ama benden beklenti içinde olmasın kimse diyecem bunu açık açık biz kendi istediklerimizi şuan arka plana atarken sürekli onların eksiklerine yetilemeyiz bunu bilmeleri lazım ama nerdeeeeeeeeee.
Eşim izin alamadığı işleri yoğun olduğu için çok memlekete gidemedi bu sıralar işte kurbana gideceğiz yine benim bir banka sınavım var bir hafta anca durup geri dönmek zorundayız sonra kışın gelecekler işte dua alıyoruz ama bir yandan da çeneleri dursun diye duruyprum kalp kırıyorlar eşime istedikleri eski kızları anlatıp duruyorlar. neyse bu sefer belki daha az anlatırlar eşim uyardı onları eskileri karıştırmayın diye yaşlı insanlarla anlaşması zor..
Namaz kılınan ve de kötü düşünmeyen başkasının malında gözü olmayan insanların huzuru ve de hayatı daha farklı olur diye düşünüyorum kimse dört dörtlük olamaz elbette hatalarımız olacak ya da kötülüklerimiz . Bunu en aza indirme peşinde olacağız Müslümanlık hem kolay hem zor. Ara sıra seninle burda dini konulardan konuşabilirsek çok sevinirim .
Canım ihtiyaçları olsa zaten seve seve veririm benimkiler para da istemez üstüne verelim diye uğraşıyorlar...
İnşaallah sizinkilerin arasında düzelir.. Dedim ya kimseye bir şey bahsetmeyeceksşn mesafeli durunca zaten kimse bir şey isteyemez ki :)
Inşaallah kazanırsın canım KPSS yine zaten bu sistemi hala çözemedim her sene bir şey çıkartıyorlar.. Ben de dgs ye gireceğim bakalım ne olacak...
Konuşuruz tabii ki canım özelden de yazışabilşriz
Ben bazen dini konularda sert çıkıyorum pek sevmiyorlar beni :):) ne yapayım ama damarıma basıyorlar kız zina yapıcam diyor ne dersin buna neyse... Canım sen o kursu araştır mutlaka vardır..ben kendim oralarda okudum.. Her mahallede sohbet hocası aynı benim gibi hocalar var...mutlaka komşuların san biri öyledir git sor o sana öğretir :) ben 3günde geçitirşyorum kur ana :) ki sen okumulsun birisin :) daha kolay kavrarsıb :) seneye mukabeleye bile gidersin :) hemen başla:) ayetül kürsi yi de o hoca eBerletir sana seni dinler yanlişını dğzeltir :) Türkçe yaZıdan ezberleme sakın canım yanlış olur yanlışı unutup yeniden öğrenmek çok zordur... Me
kılmadığın namaz yok maşallah.:nazar:

ben de elimden geldiğince 5 vakit namazlarımı kılıyorum dua ediyorum. işim yok işim olsun diye çok dua ediyorum bir türlü olmuyor. neredeyse Allah ın beni duymadığını düşünücem. böyle bir şey olmadığını tabi ki biliyorum da kılmadığım dilek hacet namazı kalmadı. Allah ın isimleriyle de hep dua ediyorum ama olmuyor. çok emek verdim Allah şimdi niye karşılığını vermiyor anlayamıyorum çok üzülüyorum.

hocaymışsın da sanırım sence dualarımın kabul edilmesi için ne yapmam lazım? bildiğin dilek namazı duası falan var mı?
canın sen duanı eksik etme Rabbim kabul etmeyeceği duayı nasip etmez ama bu dünyada ama ahirette duan kabul olur... Belkide senin için hayırlı değildir...bi de şu var Rabbim mü min kulunun sesini nefesini duasını çok severmiş daha çok dua etsin diye duasını geç kabul edermiş veya istediğini verip başka bi dert verirmiş o kuluna sadece onun sesini daha çık duymak için onun daha çok dua etmesi için ..mesela kafirlere bi bak çok zenginler istedikleri her şey var çünkü onlar dua edince Rabb'imiz çok rahatsız olur melekler çok rahatsız olurmuş hemen sussun o kafir diye isteği olurmuş :):) sabır güzelin :) istihare namazına yt bakalım istediğin şey için rüyanda hayırlı mı hayırsız mı öğtenirsin :)

bende geçen ay kılmaya başladım ama herzamanki gibi hüsran çok tembelllik yapıyorum bu konuda bir cemmate felan mı katılsam diye de düşünmüyor değilim teşvik olur diye onuda nasıl yapacağımı bilmiyorum hayırlısı artık inş düzene girer

bende geçen ay kılmaya başladım ama herzamanki gibi hüsran çok tembelllik yapıyorum bu konuda bir cemmate felan mı katılsam diye de düşünmüyor değilim teşvik olur diye onuda nasıl yapacağımı bilmiyorum hayırlısı artık inş düzene girer
Cenaate katılmasan bile onların sohbetlerine yurtlarına gitsen gene çok faydası olur canım :):)

Cenaate katılmasan bile onların sohbetlerine yurtlarına gitsen gene çok faydası olur canım :):)
ewet dediğin gibi iyi olur ama gelin oldum ist burdada öyle bir ortam sağlayacak kimsem yok sohbetleri felan iyi oluyor aslında

Ben de ankarada kimseyi bilmiyorum komşularım bile hepsi ayrı telden çalıyor selam vermeye bile üşeniyorlar senden bekliyorlar kendi kendime oturuyorum işte ders çalışıyorum vazgeçemediğim çay keyfimi tek başına yapıyorum :)

Ben namaza başlıyorum bazen aksıyor bazen şeytan yanımızdan ayrılmıyor . Beş vakit namaz kılan arkadaşlarımız varsa dua etsin ya da bu tembelliği nasıl atlatırız da namazımızı devamlı hale getiririz. Namazını kılmayan insanın içi huzur dolmuyor ve hiç bir işi de rast gitmiyor. Benim düşüncemle namaz insanı depresyondan bile koruyabilecek tek unsurdur.
Canim cok cok dogru soyluyorsun
Bende kac kex basladim kac kez seytana uydum simdi bir kac aydor birakmadim temennim birakmanak
Gercekten yataga kafani kpydigunda o icindeki huzur bambaska

ewet dediğin gibi iyi olur ama gelin oldum ist burdada öyle bir ortam sağlayacak kimsem yok sohbetleri felan iyi oluyor aslında
Neresindesin istanbulum :) çok seviyorum istanbulu ahhhh ahhhh oraya tayin verseler keşke :) canım muhakkak vardır bi yurt etrafındaki bakkala çakkala esnafa sor onlar bilirler :) yurda gidip oradaki hocalardan yardım alabilirsin :)

Ben de ankarada kimseyi bilmiyorum komşularım bile hepsi ayrı telden çalıyor selam vermeye bile üşeniyorlar senden bekliyorlar kendi kendime oturuyorum işte ders çalışıyorum vazgeçemediğim çay keyfimi tek başına yapıyorum :)
Al benden de o kadar...bende kilerde dedikoducu :KK43:...nasıl laf alsak diye bakıp duruyorlar kimse gelmez evime kimse de çağırmaz :KK43: kreş açılsa keşke bende işleme başlasam evde koca kış nasıl geçer :KK43:

Tekrar başla canım :) temelli bırakacak değilsin ya :) herkesin hatası olur :) gaflete düşmemek lazım :) hadi bi gayret tekrar başla :):)
Bir kac ay oldu basladim canim hamd olsu bes vakiy kiliyorum
Hicbirakmaya niyetim yok artik buyidim :)

bende kılıyorum ama arada vakit kaçırdıgım oluyor çok üzülüyorum ya regl dönemi de girince araya tam alıştım düzen oturtum derken o kötü oluyor.. birde erkek arkadaşım hiç dua bilmiyor ya sübhanekeyi bile bilmez mi insan ilk iş birde ona duaları ögretcem namaza başlatcam işim çok :KK51:

bende kılıyorum ama arada vakit kaçırdıgım oluyor çok üzülüyorum ya regl dönemi de girince araya tam alıştım düzen oturtum derken o kötü oluyor.. birde erkek arkadaşım hiç dua bilmiyor ya sübhanekeyi bile bilmez mi insan ilk iş birde ona duaları ögretcem namaza başlatcam işim çok :KK51:
Aman sen ona uyma da :):) inşaallah oda başlar :) ama bazı kişiler ego mu bilmem tanıdığı birinden bu tip şeyler öğrenmek istemez sebebini hiç anlatamadım... Sen öğreteyim derken daha çok soğuta da bilirsin dikkatli ol canım :)

Aman sen ona uyma da :):) inşaallah oda başlar :) ama bazı kişiler ego mu bilmem tanıdığı birinden bu tip şeyler öğrenmek istemez sebebini hiç anlatamadım... Sen öğreteyim derken daha çok soğuta da bilirsin dikkatli ol canım :)
zorla ögreneceksin zaten diye diretmedim diretmem de asla zaten kendi hevesli ögrenmeye, ögreticem inşallah ögreticem bakalım :KK51:

Kesinlikle öğret canım çok önemli birbirinize destek olursunuz dini konularda konuşmak falan seni de namazlarında daha hevesli kılar.

X