Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Aslında adet dönemlerimizi bize bir ara bir kendimizi toparlama payı verilmiş gibi düşünün ALLAH kadınları o hassas gününde bile benim huzuruma gelmek zorunda değiller diye bir hediye vermiş bize. Biz bunun kıymetini bilmeliyiz ve ay başımız bitince heyecanla yeniden başlamalıyız namazımıza ama yapamıyoruz işte..

bir yıla yakın aksatmadan kılıyorum eskidende kılardım fakat araya sınavlar fln girerdi bi düzene oturtamamıştım ama allah nasip etti.bence sizde yine allahtan dileyin nasıl olsa herşey onun elinde dua ettiren kabulde eder derler.allah hepimizi doğru yola koysun.

Ne güzel ...

21 yasindayim, Islamiyeti kabul edeli 4 sene oldu. Ateist bir ailede buyumustum ama o donem ailemle yasamiyordum ve gorusmuyordum, onlarin baskisi olmayinca kendi istegimle Musluman oldum Rabbime sukur. Uc dini kitabi da okumus ve tamamen mantik suzgecinden gecirerek bilincli bir sekilde Islam' i sectigimi de belirtmek isterim.
4 senedir de namazimi kiliyorum sukurler olsun. Ailemle tekrar gorusme cabalari icine girdigimde Musluman olup namaz kildigimi ve Kuran okudugumu goren ailem olay cikardi, tum sulale bana tavir aldi, annem fenalik gecirdi, babam evden kovdu ben nerede yanlis yaptim diye beni dovdu. Ben yine de onlarin baskisiyla hicbir ibadetimden vazgecmedim, basortumu sakladilar havluyla orttum, seccademi aldilar yere carsaf serdim zaten su an tekrar gorusmuyoruz. Cunku ibadet etmek istedikten sonra insanin onunde kimse duramaz. Ozellikle namaz. Ben her namaz vakti geldiginde kipir kipir hissediyorum, sanki cok sevdigim birini gorecekmisim gibi. Alistiktan sonra zaten kilamadiginizda vicdan azabi cekiyorsunuz.

Evlendiğimden beri yani 4 yıldır düzenli olarak (inşallah) namaz kılıyorum, bekarlık döneminde zaman zaman kılıyordum ama evlilik insanın hayatına düzen getiriyor, birazda sosyalite olarak daireni küçülttüğün için, içinde ibadetleri yapmamanın huzursuzluğuda varsa gerekli ortam oluşmuş oluyor ve namazını kılıyorsun, Rabbim kabul eder inşaallah, ha bu arada eşimde kılıyor.
Namaz bütün işlerin yolunda gitmesi için değil kulluk vazifemiz olduğu için kılıyoruz, hayatta şükredeceğimiz o kadar çok şey varki....bütün bunların şükrünü ne kadar az veriyoruz...
Ben 1-2 aydır önceden hiç yapmadığım bişeyi yapmaya çalışıyorum Nafile namaz olarak duha namazı kılıyorum 2 rekat (her gün vaktinde), fakat daha çok gece namazı (teeccüd) kılmak istiyorum inşallah onuda yapabilirim,
Farzlar insanın bulunduğu seviyeyi korur, nafile ibadetler yükselmesine vesile olur (mustafa merter
Duha namazı vücudun sadakası yerine geçiyor aynı zamanda....
Namazı vaktinde kılmakta çok önemli, en hayırlı ibadet vaktinde kılınan namazdır (sahih hadis)

Şu sevindiriciki artık bir namazım (çoook nadir kaçırırım senede 1 belki 2) kaçsa vicdan azabı duyuyorum çok üzülüyorum.

Sizin adınıza çok sevindim ALLAH ibadetlerinizi daim etsin görünen o ki eder de..Şun kimle yaşıyorsunuz aileniz tavrından vazgeçmedi mi?

Gerçekten bakıyorum ki namazlarını düzene oturtan arkadaşlarımız da çok bu sevindirici güzel yazılar önce namazımızı halledelim sonra diğer ibadetleri de konuşalım ...

Valla ben sıcağı hiç sevmem, değil ki ateş... Komik gelebilir motivasyon yöntemim ama sabah kalkamayacak olduğumda falan hemen o ateşi düşünüp fırlıyorum ayağa. Aslında çok makbul değil sanırım benimki. Sonuçta korkudan gibi oluyor ama ne yalan söyleyeyim günahlardan kaçma sebebim falan da o. Rahatlık gelmiyor bana hiç.

Namazı vaktinde kılmamanın cezası bilmemkaç bin yıl cehennemden çıkmamak diye duymuştum, hiç kılmamayı bilmiyorum artık. Bunun da doğruluğunu bilerek araştırmadım kendimi korkutabilmek için. :)

Bir de yatmadan başında besmeleyle 11 tane kevser suresi okuyunca sabah namazı vaktinde uyandırılıyorsunuz. Ben bir de telefon alarmı kurar telefonu uzak bir yere koyarım. Yöntemlerim bunlar hanımlar.
Allah makbul buyursun hepimizin namazlarını.

Sabah namazlarını da düzene oturtmak şart ben diğer dört vakit için uğraşıyorum şimdi en yakın zamanda sabah namazına da zamanında kılmaya başlayacağım..

Sabah namazina kalkmak evet zor ama alisinca kalkiyor insan otomatikmen :)
insl sabah namazlarinda herkes kalkar ve buraya yazar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…