Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Canım hepsi hikaye, Allah nasip etsin yeter ki... Stres yapma, her duruma çocuk olsun diyerek kalkışma. Beynini mutlaka boşalt. bak namaz da kılıyormuşsun. Sığın Allah'a.
çok dua ediyorum canım çok dualar ediyorum ettim de tüm arkadaşlarım da ALLAH RAZI OLSUN onlardan da onlar da etti her gördüpüm hamişe dua et diyorum ...
ne bileyim çok yalnızım ya eşim de işte oluyor bana yaren olur diyorum babam vefat ettikten sonra da hep evleneyim çocuklarım olsun kalabalıklaşalım benim de arkam evlatlarım olsun dedim çok istediğim için kafamı boşaltamadım çok üzüldüğüm şeyler oldu kimi sen memur olacaksın diye aldılar seni dediler bana olmayınca da hep başarısızlığımı yüzüme vurdular kaynatamın cenazesinde kaynanam komşusuna dert yandı gelinler sorunlu çıktı dedi çok üzüldüm yani o zaman da sanki üzüldükçe de olmuyor...
ama ALLAH OL dedikten sonra her şey bahane ALLAH'A sığınıyorum ALLAH huzurundan kovmasın huzurunda istediği kullardan oluruz inşallah amin

Amin canım benim üzme kendini lütfen vardır hayırlı bi zamanı ama biz bilemiyoruz işte sakın vazgeçme dua etmekten canım benim ya kıyamam

1 yılı dolmadı henüz, annemi kaybettim. Annemi kaybettiğimde yapayalnızdım. İşim vardı, ama kolum kanadım kırılıp kalmıştı. Ani ölüm kötü, şok etkisi yarattı tokat gibi de vurdu. Yıldım, saldım her şeyi. Derken eşim toparladı, tuttu düştüğüm yerden kaldırdı. O zaman dedim ki ''Ey Yarabbim isyan ettim ama sen yine düşen kuluna verdiğin derdi dermansız bırakmadın.'' Dış etkenler hiç bitmiyor, öyle böyle hep bir şeyler tökezletiyor seni. Ama şimdi düşünüyorum da, Allah sevdiği kuluna dert verir onunla uğraşır, onu sınarmış. Bakalım isyan edecek mi, yoksa duasına ve imanına devam edecek mi diye... Ne mutlu! Teselliler var, acıların olduğu kadar. Sen yüzünü aydınlığa çevir. Ben sana sözüm söz, seni dualarımdan eksik etmeyeceğim. Son iki namazdır ekledim seni de duama. Kabul ederse Rabbim, şükür olsun derim...

Allah rahmet eylesin canım mekanı cennet olsun inş annenin

ben de şimdi namazımı kıldım zikir çekiyorum inan listedeki arkadaşlarıma da dedim zikrimde sizleri de kattım canım Rahmetli annenle senin adınla da dua etmek isterim canım benim adım da münevver..
Hakkını helal et canım ne sevindim beni de eklediğine dualarına anneciğin rahatsızmıydı canım ALLAH yerlerini geniş eylesin nurlar yağdırsın günahlarını affetsin cennetinde sevdiklerimizle kavuşalım inşallah hayırlarla amin

ay olur canım benim ...
kafa çok dolu olunca oluyor bak bilmiyordum perşembe oruçlu olmanın sünnet olduğunu o cuma değilmiydi ama canım cuma gününe de diyorlardı gibi geliyor bana
Hala gülüyorum kendime :) Pazartesi, perşembe sünnet, perşembe akşam ezanından sonra Cumaya girilmiş olunuyo. Cuma günü bayram olarak addedildiği için sadece cuma değil perşembe cuma veya cuma ctesi oruç tutulması tavsiye ediliyo yani bigün önceden veya sonradan bitştirerek. Ama perşembeyi tek tutatbilirsin. Bi de malum akşam ezanı erken okunuyo iftar erkenken hem sünnet hem kaza iyi olur buaralar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…