Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Hala gülüyorum kendime :) Pazartesi, perşembe sünnet, perşembe akşam ezanından sonra Cumaya girilmiş olunuyo. Cuma günü bayram olarak addedildiği için sadece cuma değil perşembe cuma veya cuma ctesi oruç tutulması tavsiye ediliyo yani bigün önceden veya sonradan bitştirerek. Ama perşembeyi tek tutatbilirsin. Bi de malum akşam ezanı erken okunuyo iftar erkenken hem sünnet hem kaza iyi olur buaralar :)
gerçekten de çok iyi olur

ben de şimdi namazımı kıldım zikir çekiyorum inan listedeki arkadaşlarıma da dedim zikrimde sizleri de kattım canım Rahmetli annenle senin adınla da dua etmek isterim canım benim adım da münevver..
Hakkını helal et canım ne sevindim beni de eklediğine dualarına anneciğin rahatsızmıydı canım ALLAH yerlerini geniş eylesin nurlar yağdırsın günahlarını affetsin cennetinde sevdiklerimizle kavuşalım inşallah hayırlarla amin
Tatlım zikiri Seyyid birinin rehberliğinde çekmek daha sağlıklı olur, tek başına kendi kafana göre bazen sakıncalı olabiliyo... Tabi Peygamberimizin s.a.v. günlük okuduğu sünnet şeyler O'nun s.a.v. okuduğu sayı ve şekilde okunur, onun dışında demek istedim.

Tatlım zikiri Seyyid birinin gözetiminde çekmek daha sağlıklı olur bazen sakıncalı olabiliyo... Tabi Peygamberimizin s.a.v. günlük okuduğu sünnet şeyler O'nun s.a.v. okuduğu sayı ve şekilde okunur, onun dışında demek istedim.
sitede de var canım uveysler deniyor Hz. Veysel Karani'nin çektiği zikri çekiyorum

Tatlım Seyyid birinin rehberliğinde olmayan zikir sakıncalı, bu yüzden benim ismimi o zikirde söyleme tatlım olurmu, yanlış anlama. O seyyid birinden silsileyle gelmiş zikir değil. İnternetten araştırabilirsin...

Tatlım Seyyid birinin rehberliğinde olmayan zikir sakıncalı, bu yüzden benim ismimi o zikirde söyleme tatlım olurmu, yanlış anlama. O seyyid birinden silsileyle gelmiş zikir değil. İnternetten araştırabilirsin...
hımm ...
canım tövbe çekiyorsun la ilahe illallah salavat getiriyorsun bunları çekmenin nasıl sakıncası olabilir yani bilemedim braz açar mısın?

hımm ...
canım tövbe çekiyorsun la ilahe illallah salavat getiriyorsun bunları çekmenin nasıl sakıncası olabilir yani bilemedim braz açar mısın?
Tatlım bunlar tek başına sakıncalı gözükmüyo ama Seyyid birinin gözetiminde olmayan silsileyle gelmemiş zikir içeriği ne olursa olsun sakıncalı, internette bu sakıncayı yaşayanlar var... Peygamberimizn s.a.v. sünnetleri yeterli illa ekstra bişey yapılmak isteniyosa o zikir Peygamberimizin s.a.v.in pak soyundan gelmiş Seyyid birinin rehberliğinde olmalı.
“Deki: Allaha ve resulüne itaat edin.” Kuran 24/54

""Size iki şey bırakıyorum; onlara uyduğunuz sürece delalete düşmessiniz(sapıtmazsınız): biri Kur’an, biri sünnetim."( Tirmizî, Menâkıb: 31; Müsned, 3:14, 17, 26)(Bunlara titizlikle uyan yol göstericiler delalette değildir)

"Benden sonra nebi gelmeyecek, alimler gelecek, halifeler gelecek, onlara tabi olan bana tâbî olur, onlara asi olan bana asi olur." (Sahih buhari 1409,
sahih buhari 181)

" Ehl-i beytim, Nuh'un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan, boğulur. " (Taberânî)
" Ali'yi ancak mümin olan sever ve ona ancak münafık olan buğzeder. "[Nesâî]
" İslâma, Peygambere ve nesline hürmet edenin, dini ve dünyası korunur." [Taberânî] (Nesli devam ediyor...)
“Ehl-i Beytim yeryüzündekiler için bir emniyettir. Onlar gidince, yeryüzündekilerin sonu gelir; kıyamet kopar.” (Taberânî, el-Mu’cemu’s-Sağîr, no: 318, el-Evsat, IV, 204.)
“Sizin en hayırlınız, benden sonra Ehl-i beytime karşı en hayırlı davranan kimselerdir” (Hâkim. Müstedrek, III, 311; Ebû Ya’lâ, Müsned, No:5924)

Allah'a dua etmeli Allah'ım ben senin doğru yolundan rızandan ayrılmak istemiyorum, sen bana doğruyu göster beni doğru yolundan rızandan ayırma diye dua etmek lazım...

Tatlım bunlar tek başına sakıncalı gözükmüyo ama Seyyid birinin gözetiminde olmayan silsileyle gelmemiş zikir içeriği ne olursa olsun sakıncalı, internette bu sakıncayı yaşayanlar var... Peygamberimizn s.a.v. sünnetleri yeterli illa ekstra bişey yapılmak isteniyosa o zikir Peygamberimizin s.a.v.in pak soyundan gelmiş Seyyid birinin rehberliğinde olmalı.
“Deki: Allaha ve resulüne itaat edin.” Kuran 24/54

""Size iki şey bırakıyorum; onlara uyduğunuz sürece delalete düşmessiniz(sapıtmazsınız): biri Kur’an, biri sünnetim."( Tirmizî, Menâkıb: 31; Müsned, 3:14, 17, 26)(Bunlara titizlikle uyan yol göstericiler delalette değildir)

"Benden sonra nebi gelmeyecek, alimler gelecek, halifeler gelecek, onlara tabi olan bana tâbî olur, onlara asi olan bana asi olur." (Sahih buhari 1409,
sahih buhari 181)

" Ehl-i beytim, Nuh'un gemisi gibidir. Tutunan kurtulur, tutunmayan, boğulur. " (Taberânî)
"
Ali'yi ancak mümin olan sever ve ona ancak münafık olan buğzeder. "[Nesâî]
" İslâma, Peygambere ve nesline hürmet edenin, dini ve dünyası korunur." [Taberânî] (Nesli devam ediyor...)
“Ehl-i Beytim yeryüzündekiler için bir emniyettir. Onlar gidince, yeryüzündekilerin sonu gelir; kıyamet kopar.” (Taberânî, el-Mu’cemu’s-Sağîr, no: 318, el-Evsat, IV, 204.)
“Sizin en hayırlınız, benden sonra Ehl-i beytime karşı en hayırlı davranan kimselerdir” (Hâkim. Müstedrek, III, 311; Ebû Ya’lâ, Müsned, No:5924)

Allah'a dua etmeli Allah'ım ben senin doğru yolundan rızandan ayrılmak istemiyorum, sen bana doğruyu göster beni doğru yolundan rızandan ayırma diye dua etmek lazım...

anladım canım aslında haklısın yani bir baş lazım yani bir rehber Peygamber Efendimizin soyundan olmalı yani aslında çok dikkat etmeliyiz

ahh ahh bana da nasip olacak mı böyle şeyler acaba hayırlısı kısmet
Oğlum 16 aylık oldu, namaz vakti girince takkesini ve seccadesini getiriyor . Beraber kılıyoruz o da rüku ve secde yapıyor. Sonra kucağıma oturuyor tesbih çekiyoruz, sonra da kitabımızı getiriyor okuyoruz

Oğlum 16 aylık oldu, namaz vakti girince takkesini ve seccadesini getiriyor . Beraber kılıyoruz o da rüku ve secde yapıyor. Sonra kucağıma oturuyor tesbih çekiyoruz, sonra da kitabımızı getiriyor okuyoruz
ay yerim ben onu maşallah canım ALLAH analı babalı büyütsün kuzum...
darısı tüm isteyenlere de bizlere de inşallah hayırlısıyla amin

anladım canım aslında haklısın yani bir baş lazım yani bir rehber Peygamber Efendimizin soyundan olmalı yani aslında çok dikkat etmeliyiz
Aynen dediğiniz gibi... dünyalık ilacı bile kendi başımızdan bi doktor olmadan içemiyoruz..
Şuraya bu tür şeylerle soru sormak isterseniz baya kaynakları belli kaynaklarla cevap veriyolar işin ehliler, islamdergisi sitesi, yorum yaparak direk soru sorabilirsiniz: http://www.islamdergisi.com/genel/tasavvuf-nedir/

Son düzenleme:
"Hani o Rabbine gizli bir sesle yalvarmıştı.
4. O şöyle demişti: "Rabbim! Şüphesiz kemiklerim gevşedi. Saçım sakalım ağardı. Sana dua etmekte hiç mahrum olmadım."
5, 6. "Gerçek şu ki ben, benden sonra gelecek akrabalarım(ın isyankâr olmaların)dan korkuyorum. karım ise kısırdır. Bana kendi tarafından; bana ve Yakub hanedanına varis olacak bir çocuk bağışla ve onu hoşnutluğuna ulaşmış bir kimse kıl!"
7. (Allah şöyle dedi:) "Ey Zekeriyya! Haberin olsun ki biz sana Yahya adlı bir oğul müjdeliyoruz. Daha önce onun adını kimseye vermedik."
8. Zekeriyya, "Rabbim!" "Hanımım kısır ve ben de ihtiyarlığın son noktasına ulaşmış iken, benim nasıl çocuğum olur?"
9. (Vahiy meleği) dedi ki: "Evet, öyle. (Ancak) Rabbin diyor ki: "Bu bana göre kolaydır. Nitekim daha önce, hiçbir şey değil iken seni de yarattım." Meryem Suresi :) çok güzelmiş...

" Yoksa siz, sizden öncekilerin başına gelenler, sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Peygamber ve onunla beraber mü’minler, “Allah’ın yardımı ne zaman?” diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı pek yakındır." Bakara Suresi

"Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir." Bakara suresi

"Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır."Bakara Suresi

Bakara Suresi :KK36:

X