Bereketli Bir Ömür

Bugün hiç bir rutinimi yapamadım. Dün üst katımda olan aile kavgası bütün gece ve günümü alt üst etti.
Sürekli kavga olan bir aile dün akşam kızımı unuttum birden bağırarak uyanmasına koştuk üst katta kadın acayip bir şekilde bağırıyor emziriyorum tam dalacak yine bir bağırma korkuyor başka odaya geçtik hala geliyor ses en son dayanamadım oklavayla vurdum tek kadın bağırma sesi geliyor ama (3 yıldır oturuyoruz haftada en az 3 gün böyle Bir akşam 9 da misafirlerim varken ses oldu diye kapıya geldi misafir çocuk açtı kapıyı ona bağırmış ben kızımı emziriyordum sesten çocuğum uyuyamıyor diye sonra da hiç denk gelmedim).
Sonra ses kesildi bu sefer eşyalar devrilmeye kadın öğürmeye başladı fiziksel kavga başladı sanırım. Çok kötü hissettim sebep olmuş gibi. Bir de ilkokula giden çocukları var onun da sesi geliyor korktu ağlıyor. Hep böyleler çocuğa çok üzülüyorum kadın apartmanda herkesle kavgalı elden de bir şey gelmiyor.
Hem aklım o çocukta kaldı hem de kızım dünden beri korkuyla uyanıyor yanımdan bir dakika ayrılmak istemiyor dengemiz iyice bozuldu yani
Allah herkesin ailesine huzur versin...

Z Zuzununannesi bende erken kalkamadim.
Yazik o aileye de uzuldum kadin hasta belkide polis cagirsaniz bir iki kez durum nedir ogrenilir.
İnşallah sabah erken kalkabiliriz ve düzeni yeniden sağlarız.
Eşim dün akşam yönetici ile konuştu polis çağıracağını söyledi daha önce polis çağırmışlar çocuk gece polisi görünce çok kötü olmuş bir dönem konuşamamış psikolojik tedavi almış. Bilmiyorum ki geçen gün dışardan geçen eskiciye bağırıyordu camdan ses yapma diye avaz avaz bağırdı adama keşke kendisi de tedavi görse aşırı sinirli...
Öyle işte kendi evimde olmamasına rağmen çok etkiledi Allah huzuru yuvalarda daim etsin... Yarın inşallah çok güzel bir gün olur hepimiz için

İnşallah sabah erken kalkabiliriz ve düzeni yeniden sağlarız.
Eşim dün akşam yönetici ile konuştu polis çağıracağını söyledi daha önce polis çağırmışlar çocuk gece polisi görünce çok kötü olmuş bir dönem konuşamamış psikolojik tedavi almış. Bilmiyorum ki geçen gün dışardan geçen eskiciye bağırıyordu camdan ses yapma diye avaz avaz bağırdı adama keşke kendisi de tedavi görse aşırı sinirli...
Öyle işte kendi evimde olmamasına rağmen çok etkiledi Allah huzuru yuvalarda daim etsin... Yarın inşallah çok güzel bir gün olur hepimiz için
Cocuk polisten degil ailesinin davranislarindan konusamiyordur yazik.
Kesinlikle polis cagirin hatta kadin icin birseyler yapilmasini saglayin eskiciye bagirmak nedir adam ne cevap verdi merak ettim :)

Iyi geceler umarim kalkariz ve duzenimize devam ederiz.Mutfagini toplamadan yatma ama.

Cocuk polisten degil ailesinin davranislarindan konusamiyordur yazik.
Kesinlikle polis cagirin hatta kadin icin birseyler yapilmasini saglayin eskiciye bagirmak nedir adam ne cevap verdi merak ettim :)

Iyi geceler umarim kalkariz ve duzenimize devam ederiz.Mutfagini toplamadan yatma ama.
Ben de istiyorum yarın ben de yöneticinin eşi ile konuşacağım kadınla konuşmaya çekiniyorum hiç merhabamız bile Yok. “Deli misin nesin be kadın” dedi gitti o bağırmaya devam etti.
Topladım mutfağı şimdi inşallah uyuma zamanı. İyi geceler:)

Ben kızımı uyuturken yanında uyuyakalmışım :) ağlayınca uyandım ütü vardı Bi kısmını halletmiştim onları bitirdim gündüz pek iş yapamıyorum kızım hep kucak istiyor ya da benimle oynamak geceden halledeyim dedim şimdi yatıyorum inşallah:) sen neden uyumadın çalışıyorsun da sanırım

Ben de istiyorum yarın ben de yöneticinin eşi ile konuşacağım kadınla konuşmaya çekiniyorum hiç merhabamız bile Yok. “Deli misin nesin be kadın” dedi gitti o bağırmaya devam etti.

Ben kızımı uyuturken yanında uyuyakalmışım :) ağlayınca uyandım ütü vardı Bi kısmını halletmiştim onları bitirdim gündüz pek iş yapamıyorum kızım hep kucak istiyor ya da benimle oynamak geceden halledeyim dedim şimdi yatıyorum inşallah:) sen neden uyumadın çalışıyorsun da sanırım
Ben de uyumuştum aslında. Çocuklar çok sık uyandı uykumu kaçırdı. Bu durumdan çok muzdaribim ama ne yapacağımı da şaşırdım artık. Neyse gündüz konuşalım seni de tutmayalım. Hayırlı gecelerin olsun.

Ben de uyumuştum aslında. Çocuklar çok sık uyandı uykumu kaçırdı. Bu durumdan çok muzdaribim ama ne yapacağımı da şaşırdım artık. Neyse gündüz konuşalım seni de tutmayalım. Hayırlı gecelerin olsun.
Sağol canım gözüm kapanmaya başladı benimki uyanmadan hemen uyuyayım :) inşallah seninkiler de deliksiz uyur sabaha kadar dinlenirsin :) hayırlı geceler

Gunduz gec uyandim heralde ondan ama erken kalktim bak :) 5 saat uyudum :/

Uykun gelmis kim dedi kadina oyle :)
Gunaydin bu arada ikinizede:)

merhaba bende katılabilirmiyim ?
nerden başlamalıyımm :)
Merhabalar hoş geldiniz :KK200:
Siz de kazanmak istediğiniz alışkanlıklarınız varsa yazabilirsiniz 40 gün boyunca bildirimler ile birbirimize destek vermiş oluruz :) Ya da süre gelen hayatı verimli kılabilmek adına uyguladığınız rutinleriniz varsa yazarak bize katkıda bulunabilirsiniz :)
Ben de burada kendimi aşmaya çalışıyorum benim gibi olanlar varsa birbirimize destek olalım diye varım :)

Alışkanlıklar :
Tezgahı toplamadan asla yatma 13/40
Yattığında telefonu eline alma 11/40

Günün meali:
Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.
(Al-i İmran Suresi/104)

Günün Sözü:
Hiçbir ibadetin gayesi kendisi değildir. (Motto/Dücane Cündioğlu)

Merhabalar hoş geldiniz :KK200:
Siz de kazanmak istediğiniz alışkanlıklarınız varsa yazabilirsiniz 40 gün boyunca bildirimler ile birbirimize destek vermiş oluruz :) Ya da süre gelen hayatı verimli kılabilmek adına uyguladığınız rutinleriniz varsa yazarak bize katkıda bulunabilirsiniz :)
Ben de burada kendimi aşmaya çalışıyorum benim gibi olanlar varsa birbirimize destek olalım diye varım :)

hmmmm harika şeyler aslında :)
ben kendimde üşengençliği sevmiyorum.
programla yürümeyi severim başardığım için ama çok kısa sürüyor bu durum.
hemen yelkenler foraaaaa :)))))))
misalen kendimi canlı tutmak istiyorum bir işi yaparken canlı olmak ? hissederek yapmak ?
siz neler yapıyorsunuz bu konuda ?
biraz ufkumu açın bende alışkanlık listesi oluşturayım :))))))

Merhabalar, Bu hafta diş sıkıntıları nedeniyle uykusuzluk vs biraz zorlanıyoruz ama salmak yok uykudan çalıp kişisel yatırıma devam :)

Dün öğrendiğim bir bilgiyi de ekleyeyim :
Çorapla uyumak beyni öldürüyormuş. İnsanlar uyuduğu zaman kan dolaşımı da yavaşlar, çorap kılcal damarlar üzerine oluşturduğu baskıyla yavaş yavaş akan kanı daha da çok yavaşlatarak beyne yeterli miktarda kan gitmesine engel oluyor ve Alzheimer gibi hastalıklara sebep olmaya başlıyormuş. ( Allah korusun) Dikkat edelim :)

Merhabalar, Bu hafta diş sıkıntıları nedeniyle uykusuzluk vs biraz zorlanıyoruz ama salmak yok uykudan çalıp kişisel yatırıma devam :)

Dün öğrendiğim bir bilgiyi de ekleyeyim :
Çorapla uyumak beyni öldürüyormuş. İnsanlar uyuduğu zaman kan dolaşımı da yavaşlar, çorap kılcal damarlar üzerine oluşturduğu baskıyla yavaş yavaş akan kanı daha da çok yavaşlatarak beyne yeterli miktarda kan gitmesine engel oluyor ve Alzheimer gibi hastalıklara sebep olmaya başlıyormuş. ( Allah korusun) Dikkat edelim :)

aaaaaaaaaaa ben hep yatarımmm şuan şokum :)

hmmmm harika şeyler aslında :)
ben kendimde üşengençliği sevmiyorum.
programla yürümeyi severim başardığım için ama çok kısa sürüyor bu durum.
hemen yelkenler foraaaaa :)))))))
misalen kendimi canlı tutmak istiyorum bir işi yaparken canlı olmak ? hissederek yapmak ?
siz neler yapıyorsunuz bu konuda ?
biraz ufkumu açın bende alışkanlık listesi oluşturayım :))))))
Ben de çoook üşengecim ama üşendiğim zaman şunu düşünüyorum " para harcanır gidince üzülürüm ama geri çalışıp kazanma şansım var ama zaman öyle değil ben boş boş oturduğumda akan kum taneleri geri gelmeyecek ve miktarını da göremiyorum o yüzden kaybedemem" Bunu düşününce boş durmamam lazım ev işleri vs benim zamanımı çalmamalı daha çok okumalı daha çok gezmeli az zamanımı bereketlendirmeliyim diyorum :)

O yüzden düşündüm sabah erken kalkmam lazım beni bundan alıkoyan ne? Gece elime aldığım telefon o zaman o telefon 40 gün ele alınmayacak ve alışkanlık haline gelecek ben de erken kalkacağım.
Sabah aynı zaman da mutlu da kalkmalıyım bu nasıl olur? Temiz bir mutfakta mutlu olduğumu biliyorum o zaman yatmadan o işi halledeyim ki sabah mutlu olabileyim dedim ve bir çizelge de onun için tutmaya başladım.

Yani seni ne mutlu eder önce buna karar vermek sonra adım atmak lazım :)

X