Bereketli Bir Ömür

Ben de çoook üşengecim ama üşendiğim zaman şunu düşünüyorum " para harcanır gidince üzülürüm ama geri çalışıp kazanma şansım var ama zaman öyle değil ben boş boş oturduğumda akan kum taneleri geri gelmeyecek ve miktarını da göremiyorum o yüzden kaybedemem" Bunu düşününce boş durmamam lazım ev işleri vs benim zamanımı çalmamalı daha çok okumalı daha çok gezmeli az zamanımı bereketlendirmeliyim diyorum :)

O yüzden düşündüm sabah erken kalkmam lazım beni bundan alıkoyan ne? Gece elime aldığım telefon o zaman o telefon 40 gün ele alınmayacak ve alışkanlık haline gelecek ben de erken kalkacağım.
Sabah aynı zaman da mutlu da kalkmalıyım bu nasıl olur? Temiz bir mutfakta mutlu olduğumu biliyorum o zaman yatmadan o işi halledeyim ki sabah mutlu olabileyim dedim ve bir çizelge de onun için tutmaya başladım.

Yani seni ne mutlu eder önce buna karar vermek sonra adım atmak lazım :)

evet ilk önce kendini tanımakta olay haklısın. şu yatmadan önce telefon almama alışkanlığı kesinlikle herkeste olmalı. misalen dün gece 22.30 da girdim yatağa 23.30 da uyudum resmen kendime kızıyorum madem uykun var yatıyosun neden telefon elinde ! bende telefon bırakma alışkanlığın aadayım o zamn :) birde namazlarımı aksatmak istemiyorum. deliriyorum zor birşey değil boş sun boş boş oturuyorum akşam eve gidince :KK43:

evet ilk önce kendini tanımakta olay haklısın. şu yatmadan önce telefon almama alışkanlığı kesinlikle herkeste olmalı. misalen dün gece 22.30 da girdim yatağa 23.30 da uyudum resmen kendime kızıyorum madem uykun var yatıyosun neden telefon elinde ! bende telefon bırakma alışkanlığın aadayım o zamn :) birde namazlarımı aksatmak istemiyorum. deliriyorum zor birşey değil boş sun boş boş oturuyorum akşam eve gidince :KK43:
Ben de inşallah kurtulacağım telefon alışkanlığından olur olmaz geziyorum boş boş sonra uykum kaçıyor sinir oluyorum kendime. Namaz benim de kanayan yaram aşmak için çabalıyorum inşallah aşabiliriz kendim için çizelgeler oluşturdum ilk sayfada sanırım kendimi teşvik etmeye çalışıyorum beğenirsen mail atabilirim belki işe yarar 5 vakit işaretlemek beyinde de oturmasını sağlar diye ümit ediyorum :KK200:

Ben de inşallah kurtulacağım telefon alışkanlığından olur olmaz geziyorum boş boş sonra uykum kaçıyor sinir oluyorum kendime. Namaz benim de kanayan yaram aşmak için çabalıyorum inşallah aşabiliriz kendim için çizelgeler oluşturdum ilk sayfada sanırım kendimi teşvik etmeye çalışıyorum beğenirsen mail atabilirim belki işe yarar 5 vakit işaretlemek beyinde de oturmasını sağlar diye ümit ediyorum :KK200:

paylaşırsan sevinirim canım. yazmak önemli akılda kalıyor. ben birde karalamayı yazmayı severim :)

o zaman napıyoruz.

TELEFON BIRAKMA 0/40
5 VAKİT NAMAZ (KAÇ VAKİT) 0/40

Böylemi yapsak ?

Alışkanlıklar :
Z Zuzununannesi
Tezgahı toplamadan asla yatma --13/40
Yattığında telefonu eline alma --11/40
5 Vakit namaz kılma(1/5)--0/40
okuyucuu okuyucuu
Yattığında telefonu eline alma --0/40
5 Vakit namaz kılma(0/5)--0/40

gayet güzel tamamdır o zaman ilk bildirimimi yapayım. :)

Yatmadan Önce Kitap Okuma -- 0/40

gayet güzel tamamdır o zaman ilk bildirimimi yapayım. :)

Yatmadan Önce Kitap Okuma -- 0/40
Aynı postta birlikte paylaşırsak daha çok gaza geliriz sanki :) yarın sabah bildirim yapmaya başlıyoruz o zaman öğlene kadar yapmış olalım inşallah güne motive olmuş bir şekilde başlayalım :)

PabucumunNicki PabucumunNicki uyandın mııı diyecektim ki diyemiyormuşum ne oldu yineee :)

hayal_hatun hayal_hatun bu gece uyuttu mu kuzular ben sabah 9 da uyudum :KK43: 13 gibi kalktım ama sanki hiç uyumamış gibiyim...

A Anka başladın mı kitabı okumaya nasıl gidiyor :)
Çook vefalı ve de ince düşünceli bir insansın öncelikle bunu söylemek isterim.

Malum kış mevsimi hastalık mevsimi gibi oluyor çocuklarda, hapşırık öksürük derken ben genel olarak bu sıralar pek verimli uyuyamıyorum maalesef...

Çook vefalı ve de ince düşünceli bir insansın öncelikle bunu söylemek isterim.

Malum kış mevsimi hastalık mevsimi gibi oluyor çocuklarda, hapşırık öksürük derken ben genel olarak bu sıralar pek verimli uyuyamıyorum maalesef...
:oops:Çoook teşekkür ederim:)
Rabbim şifa versin tüm yavrulara, dermansız dert vermesin inşallah. Benim de çok tükendiğim anlar oluyor ama varlıklarına çok şükür. Büyüdüklerinde de biz onları uykularından edelim :)

olur her namazdan sonra yazalımmı peki ?
Benim o kadar vaktim olmuyor girmek için ev bebek vs sabahları yaparım ben ama sen istersen yapabilirsin her vakit :)

Hayırlı Sabahlar , Hayırlı Cumalar

Dün İçin;
Yattığında telefonu eline almama --( 1 )--1/40
5 Vakit namaz kılma(4/5)--1/40
Yatmadan Önce Kitap Okuma -- ( 0 )-- 1/40

X