Bereket, rızık ve iş için dua

Safir Taht canım yarın senin sıran. duanı ve ismini yazar misin?
Rabbim tüm işsizlere iş , sıkıntıdakilere ferahlık , bol bereketli helal kazançlar nasip etsin . Allah ım borçlarımızı kolayca kısa sürede ödeyebilmemizi ve hayırlı helal bereketli kazançlarla iş bulabilmemizi nasip et inşallah . İsmin Songül

@ M Minikbirmucizemeselesi (10 adet)
@ Safir Taht (10 adet )
minik kalp0753 (10 adet)
KurkmantoluS (10 adet)
@ Y yasemin_90 (10 adet)
@ ferdaw (10 adet)
@ F FairyTale89 (10 adet)
B Beto2012

Öğlen namazının farzından sonra ya da sabah namazının farzından sonra okuyoruz, arkadaşlar.
Okumadan önce

3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim:
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda. Rabbişrah li sadri. Ve yessirli emir.

3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Safir Taht kardeşimiz için okuyacağız. İsmi Songül.

Duası: Rabbim tüm işsizlere iş , sıkıntıdakilere ferahlık , bol bereketli helal kazançlar nasip etsin . Allah ım borçlarımızı kolayca kısa sürede ödeyebilmemizi ve hayırlı helal bereketli kazançlarla iş bulabilmemizi nasip et inşallah .

İçten ve samimi dualarınızı bekliyoruz.

NOT: Arkadaşlar @Beto2012'de listedeydi. Hatta ilk katılanlardan biriydi. Fakat arkadaş ceza almış. Kendisine haber vermeden listeden çıkarmak olmaz. Diğer gruplarda gözlemlediğim kadarıyla onun yerine de okuyorlar. Biz ne yapalım, siz ne önerirsiniz?

Bence çıkarmayalım , ayet kısa ve sayı zaten fazla değil , okumak zorlamaz . Onun sayısını da bölelim aramızda derim .

@ M Minikbirmucizemeselesi (10 adet) +2
@ Safir Taht (10 adet ) +2
@ minik kalp0753 (10 adet) +2
@ KurkmantoluS (10 adet) +2
Y yasemin_90 (10 adet) +2
@ ferdaw (10 adet) +2
@ F FairyTale89 (10 adet) +2
B Beto2012

Öğlen namazının farzından sonra ya da sabah namazının farzından sonra okuyoruz, arkadaşlar.
Okumadan önce

3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim:
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda. Rabbişrah li sadri. Ve yessirli emir.

3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Safir Taht Safir Taht kardeşimiz için okuyacağız. İsmi Songül.

Duası: Rabbim tüm işsizlere iş , sıkıntıdakilere ferahlık , bol bereketli helal kazançlar nasip etsin . Allah ım borçlarımızı kolayca kısa sürede ödeyebilmemizi ve hayırlı helal bereketli kazançlarla iş bulabilmemizi nasip et inşallah .

İçten ve samimi dualarınızı bekliyoruz.

NOT: @Beto2012 listeden çıkarmadım arkadaşlar. Herkese +2 diye yazım, okuruz onun adına. Liste bittiğinde de yine giremezse siteye genel bir dua yaparız.

Diğer namaz kazalarında neden olmadığını çok merak ettim ilk defa uyguladım sizle beraber bilgim yok o yüzden soruyorum k bakmayın tamamen merak :)

bn adet oldum canım okuyamicam

Diğer namaz kazalarında neden olmadığını çok merak ettim ilk defa uyguladım sizle beraber bilgim yok o yüzden soruyorum k bakmayın tamamen merak :)

Namazların farzından sonra okuyoruz. Kazaya kalmışsa kazadan sonra okursun. Hem niye kusura bakalım, sorman güzel bir şey aksine.

Bazı zamanlar vardır, o zamanlarda dua etmek daha makbuldur, kabul olma olasılığı daha yüksektir. Kuranda da yazar gecenin üçte birinde dua etmek daha iyidir. Sabah namazından sonra okunması onun için. Başka bir kaynakta da öğle namazının farzından sonra okunur diye yazıyor. Dua kitabında. Açıkçası bu yargıya nereden varılmış bilmiyorum kaynak onu yazmamış, zaten en önemli yerleri hiç yazmazlar, ben de sabah namazından sonra okuyamayan arkadaşlara kolaylık olur diye onu da ekledim.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Allaha emanet ol. F FairyTale89

Son düzenleme:
Okudum, Allah hepimizin gönlündeki duaları tez zamanda kabul etsin inşallah .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…