Bereket, rızık ve iş için dua

@ M Minikbirmucizemeselesi (10 adet) +2 :KK200:
@ Safir Taht Safir Taht (10 adet ) +2 :KK200:
@ minik kalp0753 minik kalp0753 (10 adet) +2 :KK200:
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (10 adet) +2 :KK200:
@ Y yasemin_90 (10 adet) +2
@ ferdaw ferdaw (10 adet) +2:KK200:
@ F FairyTale89 (10 adet) +2
@ B Beto2012

B Beto2012 yeniden aramızda olman ne güzel canım. Yarın bize katılırsın inşallah.

minik kalp0753 minik kalp0753 canım senin yerine bugün ben okudum. Allah kabul etsin.

F FairyTale89 canım bir sen kaldın.

Sağol canım benim allah kabul etsin herkesin duasını

Namazların farzından sonra okuyoruz. Kazaya kalmışsa kazadan sonra okursun. Hem niye kusura bakalım, sorman güzel bir şey aksine. :KK68:

Bazı zamanlar vardır, o zamanlarda dua etmek daha makbuldur, kabul olma olasılığı daha yüksektir. Kuranda da yazar gecenin üçte birinde dua etmek daha iyidir. Sabah namazından sonra okunması onun için. Başka bir kaynakta da öğle namazının farzından sonra okunur diye yazıyor. :dua:Dua kitabında. Açıkçası bu yargıya nereden varılmış bilmiyorum kaynak onu yazmamış, zaten en önemli yerleri hiç yazmazlar, ben de sabah namazından sonra okuyamayan arkadaşlara kolaylık olur diye onu da ekledim. :KK200:

Umarım açıklayıcı olmuştur. Hoppa Allaha emanet ol. F FairyTale89
Çok teşekkür ederim bilgi için açıklayıcı oldu tabiki sizde Allah’a emanet olun :dua:

@ M Minikbirmucizemeselesi (12 adet)
@ Safir Taht Safir Taht (12 adet )
@ minik kalp0753 minik kalp0753 (Mazeretli)
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (12 adet)
@ Y yasemin_90 (?)
@ ferdaw ferdaw (12 adet)
@ F FairyTale89 (12 adet)
@ B Beto2012 (12 adet)

Öğlen namazının farzından sonra ya da sabah namazının farzından sonra okuyoruz, arkadaşlar.
Okumadan önce

3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim:
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda. Rabbişrah li sadri. Ve yessirli emir.

3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

minik kalp0753 minik kalp0753 arkadaşımız için okuyacağız. Arkadaş duasını yazınca başlarız.

İçten ve samimi dualarınızı bekliyoruz canlar.

NOT: Arkadaşlar Y yasemin_90 arkadaşımız listedeydi. Fakat ilk günden beri bildirim yapmıyor, okuyp okmadığı da bilmiyoruz. Açıkçası siteye girmesini bekliyorum bir süredir. Ben yerine okuyorum. Ne yapalım sizce?

Alıntı Cevapla
Şikayet Et

@ M Minikbirmucizemeselesi (12 adet)
@ Safir Taht Safir Taht (12 adet )
@ minik kalp0753 minik kalp0753 (Mazeretli)
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (12 adet)
@ Y yasemin_90 (?)
@ ferdaw ferdaw (12 adet)
@ F FairyTale89 (12 adet)
@ B Beto2012 (12 adet)

Öğlen namazının farzından sonra ya da sabah namazının farzından sonra okuyoruz, arkadaşlar.
Okumadan önce

3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim:
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda. Rabbişrah li sadri. Ve yessirli emir.

3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

minik kalp0753 minik kalp0753 arkadaşımız için okuyacağız. Arkadaş duasını yazınca başlarız.

İçten ve samimi dualarınızı bekliyoruz canlar.

NOT: Arkadaşlar Y yasemin_90 arkadaşımız listedeydi. Fakat ilk günden beri bildirim yapmıyor, okuyp okmadığı da bilmiyoruz. Açıkçası siteye girmesini bekliyorum bir süredir. Ben yerine okuyorum. Ne yapalım sizce?

Alıntı Cevapla
Şikayet Et
Arkadaşın mesajlarına baktım da maddi manevi çok sıkıntılı bir dönemde sanırım . Diğer arkadaşlar için sorun olmazsa onu sona bırakalım ,belki girememiştir bilemiyorum . Bekleyelim . Bundan sonrasında onun sayısını ben okurum . Neyin neye vesile olacağını bilemeyiz .

Arkadaşın mesajlarına baktım da maddi manevi çok sıkıntılı bir dönemde sanırım . Diğer arkadaşlar için sorun olmazsa onu sona bırakalım ,belki girememiştir bilemiyorum . Bekleyelim . Bundan sonrasında onun sayısını ben okurum . Neyin neye vesile olacağını bilemeyiz .
Canım açtığı bir başlıktan bana da öyle gelmişti. Onun için çıkarmak istemedim, hak geçmesin. Sizin kararınız da önemli.

minik kalp0753 minik kalp0753 Canım Allah yardımcınız olsun. Dualarımızı kabul etsin. Borçlu olmak kötü bilirim.

X