Bereket, rızık ve iş için dua

Y yasemin_90 canım sen dua ekler misin, isminle birlikte? Biraz beklettik seni kusura bakma iki arkadaştan haber alamadık canım.

Çevrem tarafından sayılan sevilen hor görülmeyen biri olmak istiyorum tabiki de her insanin kötü huyları olabiliyor sinirlenmek vs vs bu kötü huylarımın düzelmesini istiyorum herkes tarafindan sevilmek istiyorum hakkimda hayırlısı neyse o olsun yarım kalan islerimi tamamlamak hayirlisiyla bian once bitirmek istiyorum hayirli bir is istiyorum masa basi insanlarin saygi duyduğu seni küçümsediği eziklemedigi hayirli bir is istiyorum Rabbim hepimiz icin hayırlısı versin Allah razı olsun kızlar ferdaw

@ Safir Taht (12 )
@ M Minikbirmucizemeselesi (12)
@ minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS (12)
@ ferdaw (12)
@ F FairyTale89 (12)
@ Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz (12)

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Y yasemin_90 arkadaşımızda sıra.

Duası
Çevrem tarafından sayılan sevilen hor görülmeyen biri olmak istiyorum tabiki de her insanin kötü huyları olabiliyor sinirlenmek vs vs bu kötü huylarımın düzelmesini istiyorum herkes tarafindan sevilmek istiyorum hakkimda hayırlısı neyse o olsun yarım kalan islerimi tamamlamak hayirlisiyla bian once bitirmek istiyorum hayirli bir is istiyorum masa basi insanlarin saygi duyduğu seni küçümsediği eziklemedigi hayirli bir is istiyorum Rabbim hepimiz icin hayırlısı versin Allah razı olsun kızlar.

İçtenlikle dua edeceğim canım senin için. Hepimizin kusurları var. Biz kendimizi düzeltmeye çalışalım, gerisi Rabbime kalmış.

okudum canım allah kabul etsin

BEnde Yasemin arkadaşımız için okudum. Güzel kalbinden geçirdikle hayırla kabul olsun inşalllah. Mevlam bol bereketli helal kazançlı bi iş nasip eylesin

Allah razı olsun cok sağol

Allah razı olsun cok sağol
Hepimizden razı olsun canım. Duanı çok samimi buldum. Allah her işine kolaylık versin, ben de zor durumdayım maddi ve manevi olarak, onun için az çok anlıyorum. Ama herkese kendini sevdirmeye çalışma. Ben de biliyorum en çok sen üzülürsün böyle durumlarda. Ben daha kendi aileme yaranamadım, hala bende kusur bulma derdindeler. Oysa kusur ararsan bulmaktan kolay ne var?
İnsanoğlu tuhaf, biz Allah'a yakın olalım, Allah yolunda kendimizi düzeltelim. Rabbim gerisine yardım eder inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…