Bereket, rızık ve iş için dua

@ Safir Taht (12 )
M Minikbirmucizemeselesi (12)
@ minik kalp0753 (12)
F FairyTale89
Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
DantelKiz (12)

Ben de okudum minik kalp0753 . Allah dualarımızı kabul etsin, dualarımızı geciktirmesin. Hepimize yardımcı olsun. N Nan85 arkadaşım da tamamlamıştır büyük ihtimalle.

Bize sıradaki arkadaşımıza geçelim ama KurkmantoluS arkadaşım ceza almış, nasıl okuyalım duasını kızlar? Niyetine diye yarın başlayalım mı? Yoksa liste sonuna mi kaydıralım, ne zaman biter cezası bilemiyorum? O hepimize titizlikle okuyor, geçiktirmek istemiyorum arkadaşın duasını.

ferdaw canım geldimmm. Çook teşekkür ederimmm dün okumuştum. Şimdi sıra bendeymiş duamı yazayım

Rabbim Şerife kuluna tez zamanda hayırlı sağlıklı güzel huylu ahlaklı bir evlat nasip eyle. Tez vakitte bu güzel haberi alabilmeyi, başta eşi olmak üzere tüm ailesine bu mutluluğu yaşatmayı nasip eyle inşallah. Kalbindeki aksi düşüncelerin gidip yerine güzel düşüncelerin gelmesini, insanların kötü hareketlerini değilde iyi huylarını görebilmesini nasip eyle. Senin yolundan ayırma şeytana uydurma, namazını dosdoğru kılmasını, ibadetlerini layıkıyla yerine getirmesini nasip eyle. Eşine sağlık ver, hastalığından tez vakitte kurtulmasını nasip et. Onun için dua eden tüm müslüman aleminin de kendi içlerinde ettikleri duaları kabul eyle inşallah senin herşeye gücün yeter Rabbim

ben okudum canım allah kabul etsin dualarımızı

Safir Taht (12 )
@ M Minikbirmucizemeselesi (12)
@ minik kalp0753 (12)
KurkmantoluS (12)
@ ferdaw (12)
@ F FairyTale89 (12)
@ Y yasemin_90 (12)
N Nan85 (12)
@ DantelKiz (12)

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Sıra KurkmantoluS arkadaşımızda. Adı Şerife. Duası aşağıda.

"Rabbim Şerife kuluna tez zamanda hayırlı sağlıklı güzel huylu ahlaklı bir evlat nasip eyle. Tez vakitte bu güzel haberi alabilmeyi, başta eşi olmak üzere tüm ailesine bu mutluluğu yaşatmayı nasip eyle inşallah. Kalbindeki aksi düşüncelerin gidip yerine güzel düşüncelerin gelmesini, insanların kötü hareketlerini değilde iyi huylarını görebilmesini nasip eyle. Senin yolundan ayırma şeytana uydurma, namazını dosdoğru kılmasını, ibadetlerini layıkıyla yerine getirmesini nasip eyle. Eşine sağlık ver, hastalığından tez vakitte kurtulmasını nasip et. Onun için dua eden tüm müslüman aleminin de kendi içlerinde ettikleri duaları kabul eyle inşallah senin herşeye gücün yeter Rabbim"

Okudum Allah kabul etsin canım

[/QUOTE]
Okudum ne guzel dua etmissin insanlarin kotu yönlerini degil de iyi yonlerini gorebilmek Allah hepimize nasip etsin gonlune gore versin

Okudum ne guzel dua etmissin insanlarin kotu yönlerini degil de iyi yonlerini gorebilmek Allah hepimize nasip etsin gonlune gore versin
[/QUOTE]
Ayy canım benim inşallah aminnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…