Bereket, rızık ve iş için dua

@ Safir Taht (12 )
M Minikbirmucizemeselesi (12)
minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS (12)
@ ferdaw (12)
F FairyTale89 (12)
Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz (12)

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Arkadaşlar yarın benim sıram. @ferdaw İsmim Nurgül. Her zamanki duamı aşağıya ekliyorum.

"Allahım, gönlüme göre hayırlı bir iş bulmayı ve işimde kalıcı çalışmayı nasip eyle. Bu zor günlerde gönlümüze ferahlık ver, işlerimizi kolaylaştır. Sen bizim için hayırlı olanı bilirsin, bizi hayırlı olana yaklaştır, şer olandan uzaklaştır. Kazancımızı helalinden ver, az ise çoğal, çok ise bereketlendir.
Helal kazancımızla başta ailem olmak üzere ihityaç sahiplerine yardım etmeyi nasip eyle. Ailemin her türlü sorununda onların yanında olmayı onlara destek olmayı nasip eyle. İhtiyaç sahibi işsiz kullarına iş ver. Bu dua kardeşliğinde bir araya gelip dua eden, amin diyen kullarının da dualarını kabul eyle. Amin, amin amin."

Şimdiden hepinizden Allah razı olsun canlarım.

okudum canım

Okudum Allah kabul etsinn

Alllahım bu zor günlerde gönlüme ferahlık ver dayanma gücü ve herşeyin üstesinden gelebilme gücü ver tez zamanda beni düzlüğe feraha çıkar bulunduğum şehirden tez zamanda ayrılmam için bana hayırlı kapılarını aç Allah’ım sağlığıma kavuşup hayırlı bir iş nasip et ve yüklü borçlarımı ödemeyi bana nasip et Allah’ım
4 kişiye karşı açmış olduğum davalardan alnımın akı ile haklı olarak çıkmayı bana nasip et zorumu kolaylaştır Allah’ım. Bu mübarek Cuma gününde dualarımı kabul eyle ve duama amin diyen kullarının da dualarını kabul eyle Rabbim.Aminnn aminnn
İsmim Sibel

@ Safir Taht (12 )
M Minikbirmucizemeselesi (12)
minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS (12)
@ ferdaw (12)
@ F FairyTale89 (12)
Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz (12)

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Canlarım F FairyTale89 arkadaşımızda sıra. İSmi Sibel.

Alllahım bu zor günlerde gönlüme ferahlık ver dayanma gücü ve herşeyin üstesinden gelebilme gücü ver tez zamanda beni düzlüğe feraha çıkar bulunduğum şehirden tez zamanda ayrılmam için bana hayırlı kapılarını aç Allah’ım sağlığıma kavuşup hayırlı bir iş nasip et ve yüklü borçlarımı ödemeyi bana nasip et Allah’ım
4 kişiye karşı açmış olduğum davalardan alnımın akı ile haklı olarak çıkmayı bana nasip et zorumu kolaylaştır Allah’ım. Bu mübarek Cuma gününde dualarımı kabul eyle ve duama amin diyen kullarının da dualarını kabul eyle Rabbim.Aminnn aminnn

Allah kabul etsin dualarımızı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…