Bereket, rızık ve iş için dua

Canım herkesin kabul edip etmediğini inan bilmiyorum, başta söylemediğim için sonrada ekleme oldu, ben de mahçup oldum, (duayı sonra buldum o yüzden) bu yüzden isteğe bıraktım. Erkenden okumanda bir sorun, okumasan da olur, sayıyı bölüşürdük olur biterdi. Zaten fazla yazdım sana. İstiyorsan oku herkese, istiyorsan bize bırak, okuyup listede okudu sayarız seni, nasıl için rahat edecekse canım. Benden yana buradaki herkese hakkım helal olsun.

İkinci eklediğim dua, yanı ayet değil. Abdestsiz de okunur, lütfen çok takma kafana. Allah emanet ol.

Helal olsun, lütfen takma kafana. Tabi okuyacağız ya da sayıyı bölüşeceğiz niye mahcup oluyorsun hiç anlmadım.

Yaaa kizlarrr ben konuyu mu kacirdim 12 yazio ya isimimizin yaninda bn 12 tane okudum ardindan 7 tane de duami okudum neyi isteyen okusun okumasinnn nolduu

Ben kendime okudum herkese de okumayı düşünüyorum ama isteğe göre olması durumunu da kabul ediyorum . hak geçme olarak bakmayalım , herşeyin birebir aynı olmasına gerek yok bence . Önemli olan niyet , ayeti severek okuyup kişinin duasını kalpten etmek diye düşünüyorum .

Yaaa kizlarrr ben konuyu mu kacirdim 12 yazio ya isimimizin yaninda bn 12 tane okudum ardindan 7 tane de duami okudum neyi isteyen okusun okumasinnn nolduu
Canım ayeti kararlaştırdıktan sonra şöyle bir duaya rastladım.
Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Başta yazmadığım için isteğe bıraktım. Zorlanmasın arkadaşlar diye.

Hiii o muui bende biseyi yanlis okudum eksik oldu diye heyecanlandimm ben okurum fazla dua goz cikarmaz nihayetindee

Evet canım çok haklısın. Baştan beridir bunu söylüyoruz burada. İçinizde gelerek kalpten bir kere okuyun istemeyerek okunan yüz ayetten hayırlıdır bence. Allah hepimizin dualarını kabul etsin.

Bu arada arkadaşlar iş buldum. hep iş için dua ediyordum. Allah kabul etti duamı. Ama işi kabul edip etmem konusunda biraz tereddüteyim. İçime sinmedi.
Çok sevindim İnşallah Allah hayırlı olana yönelip , doğru kararı vermeni nasip etsin

Kuzum istersen ben senin yerine okurummm

Okudum Rabbim kabul etsin

Rabbim niyetlendiğimiz işi bizim için hayırlı eyle . Muvaffak olabilmeyi nasip et . Bizim için helal rızık kapısı olsun . Bolluk bereket ver. Allahım az verip bezdirme çok verip azdırma . Doğru helal olan yoldan bizleri ve müslüman kardeşlerimi ayırma Rabbim. Yapacağımız iş bolluk içinde olsun kendimize huzurlu mutlu sağlıklı sevgi içinde olacağımız bi ev alabilmeyi nasip et Rabbim amin amin amin .amin diyen kardeşlerimden de razı ol hepimizin gönlünü bilen sensin duamızı kabul et rabbim

@ Safir Taht (12 )
@ M Minikbirmucizemeselesi (12)
minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS (12)
@ ferdaw (12)
F FairyTale89 (Mazeretli) (Yerine ben okuyorum.)
Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz (12)

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

M Minikbirmucizemeselesi arkadaşımızda sıra. Duası aşağıda.

Rabbim niyetlendiğimiz işi bizim için hayırlı eyle . Muvaffak olabilmeyi nasip et . Bizim için helal rızık kapısı olsun . Bolluk bereket ver. Allahım az verip bezdirme çok verip azdırma . Doğru helal olan yoldan bizleri ve müslüman kardeşlerimi ayırma Rabbim. Yapacağımız iş bolluk içinde olsun kendimize huzurlu mutlu sağlıklı sevgi içinde olacağımız bi ev alabilmeyi nasip et Rabbim amin amin amin .amin diyen kardeşlerimden de razı ol hepimizin gönlünü bilen sensin duamızı kabul et rabbim.

Rabbim dualarımızı kabul etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…