Berbat bir yildonumu

ikicocukannesiyim

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
127
-71
29
Merhaba bizim yildonumumuzdu bu aksam..çift olarak özel günleri çok kutlayan bir yapımız yok yani ne doğum günü ne yildonumlerinde hediylesme özel bir şeyler yapma gibi. Belki eşim çok üzerinde durmadığı için bende çok önemsemediğimden ortak bi paydadayiz diyebilirim . Yani her yıl iki ufak çocuk da olsa o gün bir şeyler yaparız illaki disarida yemek tatlı falan yemeğe çıkarız . Bu yıl da kahve içelim dedi akşam için eşim gündüzden.Annem gelir çocuklara bakar biz çıkarız dedi . Ben ararım dedi görüştü haberleşti.
Akşam hazırlandık çıktık telefonumun şarjı bitmişti ( hep şarj konusunda sknttlym doldurma alışkanlığım yok gibi. Hep sorun oluyor aramızda . Annesi gelecekken bende arabaya iniyim çöp var onu da atarım annem gelince inersin dedi . Asagiya indim ama şarjım yok tabi bekliyorum geldi bindim 5 kere aradım seni dedi hafif gerilmişti hep aynı şey diye. Sonra yakıt aldık biraz ilerde durdu çiçekçinin onunnde. Ya gerek yok dedim kolunu tutup ısrarla çektim . Sinirlendi …. İlerledik bende ya ne kızıyorsun normal olarak bana bisey almaya kalkıyorsun gozumun önünde bende gerek yok diyorum kim olsa bunu yapar dedim banane elalemden falan filanlar.. iste bende madem çiçek almaya niyetin vardı önceden diyince bu sen bencilsin işte argo bi kaç kelime söyledi çok sinirlerim bozuldu. O telefonunu açsaydın yakıt alıp gelirken alacaktım çiçeği de alicaktm ama telefonun kapalı sap gibi 15 dk kapıda bekleme diye gidemedim dedi gittik kahve içtik tartıştık bi dünya zehir gibi geçti , geldim çocukları uyutuyorum ama sinirlerim çok bozuk 😏

E ama eşiniz haklı bence..
Yani size jest yapmak istemiş siz yapamamasına sebep olmuşsunuz, gerginliğe rağmen yine size jest yapmak istemiş ki bence çok güzel bi hareket (basıp gidebilirdi de çiçekçinin önünden ama yapmamış) bu sefer siz engel olmuşsunuz..
Sebepsiz yere gerginlik çıkmış. Bence gidip gönlünü alın eşinizin

Evdeyken nasıl telefonunuzu şarj etmeyi unutuyorsunuz da kapanıyor? Bu sık sık oluyorsa gayet sinir bozucu bir durum. Eşiniz çiçek almak istemiş niye laf sokma çabasına giriyorsunuz? Almak istiyorsa alsın, teşekkür edip geçin, telefon konusunda haksızsın zaten. Sonrasında argo konuşma olduysa tabi ki doğru değil ama akşamı kötü başlatan siz olmuşsunuz.

Merhaba bizim yildonumumuzdu bu aksam..çift olarak özel günleri çok kutlayan bir yapımız yok yani ne doğum günü ne yildonumlerinde hediylesme özel bir şeyler yapma gibi. Belki eşim çok üzerinde durmadığı için bende çok önemsemediğimden ortak bi paydadayiz diyebilirim . Yani her yıl iki ufak çocuk da olsa o gün bir şeyler yaparız illaki disarida yemek tatlı falan yemeğe çıkarız . Bu yıl da kahve içelim dedi akşam için eşim gündüzden.Annem gelir çocuklara bakar biz çıkarız dedi . Ben ararım dedi görüştü haberleşti.
Akşam hazırlandık çıktık telefonumun şarjı bitmişti ( hep şarj konusunda sknttlym doldurma alışkanlığım yok gibi. Hep sorun oluyor aramızda . Annesi gelecekken bende arabaya iniyim çöp var onu da atarım annem gelince inersin dedi . Asagiya indim ama şarjım yok tabi bekliyorum geldi bindim 5 kere aradım seni dedi hafif gerilmişti hep aynı şey diye. Sonra yakıt aldık biraz ilerde durdu çiçekçinin onunnde. Ya gerek yok dedim kolunu tutup ısrarla çektim . Sinirlendi …. İlerledik bende ya ne kızıyorsun normal olarak bana bisey almaya kalkıyorsun gozumun önünde bende gerek yok diyorum kim olsa bunu yapar dedim banane elalemden falan filanlar.. iste bende madem çiçek almaya niyetin vardı önceden diyince bu sen bencilsin işte argo bi kaç kelime söyledi çok sinirlerim bozuldu. O telefonunu açsaydın yakıt alıp gelirken alacaktım çiçeği de alicaktm ama telefonun kapalı sap gibi 15 dk kapıda bekleme diye gidemedim dedi gittik kahve içtik tartıştık bi dünya zehir gibi geçti , geldim çocukları uyutuyorum ama sinirlerim çok bozuk 😏
Bence haksızsınız. Benim de annem telefon konusunda böyledir. Acil konuşmam gereken zamanda ya telefonuna ulaşamam ya da bazı zamanlarda ararım o an açmaz. Sinirleniyorum doğal olarak.

Ayrıca, çiçek konusunda kim olsa bunu yapar demişsiniz. Hayır yapmaz. O an canım o çiçeği istiyorsa al derim. Eşiniz size çiçek almak istemiş. Siz izin vermemişsiniz. Yani illa size gelmeden çiçek alınacak diye bir şey mi var? Benim eşim de sorar hangi çiçeği istersin diye, ben de o an hangisini istiyorsam onu söylerim. Bu şekilde değer vermemiş mi oluyor.

Telefon acil lazım olabilir iki küçük çocuğunuz var sonuçta.
Ya da size ulaşamayınca merak edebilir yakınlarınız.
Herkesin elinde telefon olalı böyle sonuçta çoğumuz hemen ulaşılabilir olduk,ulaşamayınca da merak ediyor insanlar.
Haksızsınız yani.
Diğer konunuzu da baz alarak üşengeçlik konusunu abarttığınızı düşünüyorum.
Belki bir sorununuz vardır doktor ya da terapiste gittiniz mi hiç?

Siz haksızsınız. Ayrıca İki küçük çocuğu olan biri için şarjsız gezmek de büyük cesaret doğrusu. Dışarı az şarjla çıkmam. 50'nin altına düşerse paniklerim. Bir şey olur da çocuklara ulaşamazsam ya da bana ulaşılamazsa diye. İlgi gösterilen insanlar da şımarmaya başlıyor ya bu da çok fark ettiğim bir şey. Mesela hiç arayıp sormayan, çiçek almayan, ilgilenmeyen biri olsa o çiçek alma girişimi ne kıymetli olurdu ballandıra ballandıra yazardınız.

Eşimde de en sevmediğim huyu aceleci olmasıdır . Elitimin nikahında görümcemin saçını kurutmaya bile izin vermedi kız abiyenin üstüne saçlarını örgü yaptı gitti . Keza benim ağzım yandığı için ben 2 saat önceden oğlumu kendimi hazırlıyorum. Konuya gelecek olursak biraz siz üstüne gitmişsiniz sinirler de gergin olunca böyle bişey çıkmış . Siz biraz alttan almaya çalışın. Düşünüp çiçek alması bile güzel. Tavırları sert olabilir ama sizin tavrınızdan dolayıdır diye düşünüyorum. Çok fazla düşünme üstünde konuşulacak bir konu değil . Savaşma , seviş bence . Bu geceyi böyle dargın geçirmeyin . Siz adım atın sinirleriniz geçince düzgünce konuşursunuz .

X