Benimki kadar çaresizi var mı?

bence bu işte aşktan başka herşey var günah var ahlaksızlık var yalan var entrika var var da var çok yazık... o zavallı çocuğunuzun yüzüne anne baba olarak nasıl bakıyorsunuz anlamıyorum:KK43:

Diğer cevapları da okursanız açıkladım orada da çocuğumu herkesten ve herşeyden çok seviyorum ve en son olayda bana en büyük desteği o verdi inanılmaz olgundu beni mutlu ettiği için de o kişiyi çok seviyor hala da hatta siz görüşmeseniz de beni gene arar değil mi?diye soruyor.Çünkü onunla çok ilgileniyor arkadaşlık ediyordu ve yanlış tanımadıysam bunca yıldır bir süre geçtikten sonra beni değil ama oğlumu arar naber kanka kaçalım mı maça der?Böyle bir insanı sevmiştim işte.

Bana birisi bunun saka oldugunu soylesin ne olur. Insanlarda hic utanma kalmamis:95:

Kocam yıllardır bana çektirdiklerini bildiği için bir de seviyor ama ilgisiz olduğu için bir de bunu yenilmişlik gibi gördüğünden kabul etti ama çok da çektirdi sonunda psikiyatrislerin verdiği karar bile kocamın boşanmış olmayı kaldıramayacağıydı.Sevgilim bir laf yüzünden değil de gerçekler yüzüne vurulduğu için utancından bıraktı ben de utanıyorum çok da denedim bırakmayı ama yapamadım bakın hala yaptıklarımı anlatabiliyorum doğru olmadığını bildiğim halde

Emin misiniz utandiginiza?
Boyle bir annenin yetistirdigi kiz cocugu nasil olur acaba bilemedim... Insan evladindan utanir ya... Sok oldum ben. Bence bu gercek degil ya...

En anlayışlı mesaj sizinki gibi geldi bana ben de başıma bunların gelmesini istemezdim elbette ve bir düzeltme yapayım sanırım yanlış anlaşılmış o bölüm benim ailem,arkadaşlarım,çocuğum biliyor derken bizi çok iyi arkadaş dost olarak biliyorlardı hala da öyle biliyorlar bana telefonla bile olsa akıl verir konuşmaları ile rahatlatırdı bir nevi terapi yani.Sevgilimin kız arkadaşı derken üni yıllarından beri tanıdığı arkadaşı ama bay değil bayan sadece.Çocuğuma gelince yıllardır babasının yaptığı yanlışları ve dengesizlikleri bildiğinden ben üzülüp ağladıkça ne olur boşan der ben de çevrenin baskısından korkumdan belki de yalnız yaşamanın getireceği zorlukları düşündüğümden yada daha toy ve genç olduğum için çekebildiğimden boşanmamıştım.Ben bu olaylar sırasında boşanmak istediğimde de asla kabul etmedi yalvardı ama olmuyor yapamıyorum onunla. Şimdi ayrı yaşıyorum zaten eşimle çocuğum da yanımda ve oldukça huzurlu ona en küçük bir zarar bile getirmem anneliğim parmakla gösterilir etrafta

esinizden ayri yasiyorsunuz anladigim kadariyla ayri yasmak ileride esinizin bosanmayi kabul edebilir hale getirir zamanla :44: sizin zarar getirmeniz sart degil zaten yasananlar yetiyor ve sonuc itibariyla cocuk bile o kadar yasananlardan bilincindeki ki size bosanin o zaman diyebiliyor (bunu cocuklar kabul etmek istemez)bunu demek istedim.
Bence yeni bir tertemiz sayfa acin sevgilinizin olmadigi sadece siz ve oglunuz ve oglunuzun babasi gerektigi istedigi yerde bulunsun bosandiignizdada arzu ettiginiz mutlulugu kurarsiniz umarim

Şaka değil gerçek ama utanmadığımızı söylemiyoruz sadece içimizi duygularımızı döktük nefretleri de saygıyla karşılıyoruz çareler üretiyoruz

Ne caresi ya? Neyin caresi? Sevgilimi nasil ayarticamin caresi mi? sizin sorunuz sevgilimi geri nasil getiririm.... Careden kastiniz buysa tamam o zaman. Allah yolunuzu acik etsin ne denebilirki..

bir erkek aldattığında sayfalar dolusu yorum gelir
buna hiç kimse yorum yapmamış

bence aldatma her taraf için de aldatmadır
kesinlikle hiç kimse aldatılmayı haketmez

eşin suçlu veya değil
alkolik ailesine düşkün de olmayabilir
hatta o da seni aldatmış olabilir
ama çok garip yaa

hiç mi utanmadın 2,5 sene onunla ilişki yaşarken
masumca başlayan şeyler sonunda yatakta bitiyor
demekki ne yapılacak, masumca şeyler de yapılmayacak
sen evlisin
mutsuz olabilirsin
neden çaresini internette arıyorsun ki
eşinle konuşmayı deneseydin
evi terketseydin
boşansaydın

sonra bunları yaşasaydın
en azından kendi gözünde lekelenmemiş olurdun

sevgilinde seni ne kadar sevse de sonunda olmayacağını biliyormuş
ilişki durumlarınız da olmuş
adam keyfini sürmüş
yakın zamanda evlenir, ki size de zaman zaman soruyormuş
ne yapacaktı
evlenmeyecek miydi
siz onun yanından ayrılıyorsunuz, eşinizle aynı yatakta yatıyorsunuz
o yalnız
bu durum onun da midesini bulandırıyordur eminim
vazgeçmekle çok iyi yapmış
bence siz eşinizden de boşanın
o adamı da aramayın
doğruca bi psikoloğa görünün
ve bir daha da böyle çarpık ilişkilere girmeyin

bakın kızınız da varmış
ona yazık değil mi

kusura bakmayın, aldatma konusu bana çok garip geliyor ya
ki yakın zamanda bende yaşadım
hani derler erkeğin doğasında var bilmem ne
o bi kere aptalca da
bir kadının bunu kendine yapmasını ben anlamıyorum:26:

yazdıklarının her kelimesine katılıyorum

aman allahım
ne tür insanlarla iç içe yaşıyoruz böyle
hiç utanma arlanma kalmamış...
ne kadarda masum anlatmışsınız aşkınızı aşığınızı...
kocayı aldatmamı dersin başka adamlarla sevgili olmamı dersin
yalan dolan rahatlık hepsi var bunun içinde
gerçek olmadığına inanmak istiyorum
çocugunuza nede güzel bi geçmiş bırakmışsınız
sizinle ilerde gururmu duyacak cocuğunuz
derdiniz aşığımı nasıl geri kazanabilirm öyle mi????
evliyken başka bi adamla sevgili olmayı becerdiysen
sevgilinide geri kazanmayı hayli hayline beceririsin...
sende bu beceri varken
allah acilen akıl fikir versin

Son düzenleme:
esinizden ayri yasiyorsunuz anladigim kadariyla ayri yasmak ileride esinizin bosanmayi kabul edebilir hale getirir zamanla :44: sizin zarar getirmeniz sart degil zaten yasananlar yetiyor ve sonuc itibariyla cocuk bile o kadar yasananlardan bilincindeki ki size bosanin o zaman diyebiliyor (bunu cocuklar kabul etmek istemez)bunu demek istedim.
Bence yeni bir tertemiz sayfa acin sevgilinizin olmadigi sadece siz ve oglunuz ve oglunuzun babasi gerektigi istedigi yerde bulunsun bosandiignizdada arzu ettiginiz mutlulugu kurarsiniz umarim
Bunu yapacağım anlayışlı ve sıcak ilginize içten teşekkürler:KK42:

Şaka değil gerçek ama utanmadığımızı söylemiyoruz sadece içimizi duygularımızı döktük nefretleri de saygıyla karşılıyoruz çareler üretiyoruz

çare ne yazmalıyız sence şunu yap sevgilin dönsün eşin anlamadan 5 sene daha birlikte ol senin mutluluğun önemli mi hayır bunu bi erkek yapsa düşüncem neyse size karşıda odur kimse aldatılmayı hak etmez

aman allahım
ne tür insanlarla iç içe yaşıyoruz böyle
hiç utanma arlanma kalmamış...
ne kadarda masum anlatmışsınız aşkınızı aşığınızı...
kocayı aldatmamı dersin başka adamlarla sevgili olmamı dersin
yalan dolan rahatlık hepsi var bunun içinde
gerçek olmadığına inanmak istiyorum
kızınıza nede güzel bi geçmiş bırakmışsınız
sizinle ilerde gururmu duyacak cocuğunuz
derdiniz aşığımı nasıl geri kazanabilirm öyle mi????
evliyken başka bi adamla sevgili olmayı becerdiysen
sevgilinide geri kazanmayı hayli hayline beceririsin...
sende bu beceri varken
allah acilen akıl fikir versin
Büyük konuşmayın insanın başına herşey gelebiliyor ben de bunlardan kurtulma çabası içindeyim zaten bu kadar kaşar olsam neden anlatayım.Kızım yokoğlum var ama keşke olsaydı onu da en az oğlum gibi iyi yetiştirirdim bu sizin deyiminizle(ki ne deseniz kabulüm)çarpık rezil ilişkiden en ufak bir leke almamıştır.Heran her koşulda yanımdadır sadece onun için katlandım bazı şeylere ama bunu ona asla hissettirmedim.Bir insanla aramda kira kontratı vardı ama o evde yaşamıyordum sadece eşyalar duruyordu diğer insanla ise eşyasız bir evde kısa bir süre de olsa çok güzel günler yaşadım bitecekti birgün ve bitti.

o insanın arkasından ağlamakta neyin nesi o zaman
kendinize güvenen birisiniz anladığım kadarıyla
bi erkeğe muhtaçmı hissediyorsun kendini
bu kadar aciz olma aradığın sevgi aşksa eğer
bu şekilde olmuş olması hata bana göre
ortada bi hata var sizde kabul ediyorsunuz
anlamadığım nokta o kşinin arkasından ağlamanız
aşk acısı zordur bilirim ama bu kadarda aciz olmayın..
gerçekten coooook sevmiş olsaydı bu sebep yüzünden sizi bırakmazdı
oda o kişin acizliği olsa gerek
demekki bi insana körü körüne bağlanmamak gerekiyormuş
olan olmuş yapmanız gereken kendinize ceki düzen vermek
evladınıza temiz bi geçmiş bırakmak
o kişinin arkasındanda ağlamayın

Arkadaşım bence bundan sonra ne yapacağını düşünmelisin..bence bu saatten sonra sevgilini unutmalı ve kendini çocuğuna adamalısın...

Bu gece gördüğüm ikinci içten mesaj sizi seviyorum:KK16:Çaresizlik akıl ile duyguların çarpışmasında oluştu zaten.Aklım evlisin çocuğun var otur oturduğun yerde derken duygularım yüreğinin götürdüğü yere git diyordu.Bu çelişki içinde yaşamak öyle zor ki.Oysa ben pekçok kişiye hitap edebilen yönlendirebilen akıl veren bir kişiyim.Başarılı bir çalışma hayatım var ama bazen beşer şaşar olunabiliyor işte neyse ki bu işten kurtuluyorum sayenizde yazmak kendimle yüzleşmek iyi geldi.Kimse ile dertleşilebilecek kadar kolay bir iş değil bu.Bazı arkadaşlar olayı oldukça basite indirgeyip sadece zevki sefa gibi görmüş olayı ama onlarla polemiğe girmek bana yakışmaz.Sorun hissetmesem buraya kadar yazmazdım zaten.Çok teşekkürler tekrar sıcak ilginize:KK19:

bu insan seni hem seviyor, hemde esine gidip aramizda bisey yok sadecek arkadasiz diyor???
hic bir erkek sevdigi kadini baska bir erkekle paylasamaz, ayni sey bayanlar icinde gecerli tabi....
bence "sevgilin" seni sadece kullanmis hevesi bitincede basit bir neden bulup ayrilmis

bu insan seni hem seviyor, hemde esine gidip aramizda bisey yok sadecek arkadasiz diyor???
hic bir erkek sevdigi kadini baska bir erkekle paylasamaz, ayni sey bayanlar icinde gecerli tabi....
bence "sevgilin" seni sadece kullanmis hevesi bitincede basit bir neden bulup ayrilmis

Bunu o kadar çok düşündüm ki ben de anlatamam size.Ben hep kiminle acaba hayatına biri girer mi acaba diye türlü türlü oyunlarla onu denetledim yada kapris yaptım,kıskandım temiz çıktı her seferinde allah için:KK9:ama yapılması gerekende oydu değil mi seven kıskanır çünkü sonuçta.Çaktırmadan hoşuna gitse ne kadar kıskançsın diye söylenirdi.Ben de derdim ki nasıl kıskanmıyor beni acaba zorunluluktan orada olduğum ve zaten orada olduğum sürece sürekli ağladığım için mi bir de ben üzerine gitmeyeyim diye olgun davranıyor.Ne kadar safım dimi:KK9:İnsan neye inanmak isterse ona inanıyor anlayacağınız.Aklıma şu anda sizin bu yazdıklarınızı ona msj olarak göndermek geldi ama hala beni düşünüyor dedirtmek istemem.:KK5:Çok kişinin basit bir neden olarak gördüğü bitiş durumunu buraya yazmadan önce hiç böyle düşünmemiştim mesela bana gerçekten yardımcı oldunuz sağolun;Ben kendimi suçlayarak sırrımızı başkasına söyledim suçluyum diye o kadar çok aradım msj attım tekrar dönsün dedim.Çok insan bahane demiş buna demek ki bu olmasa başka bişi bulacaktı en kısa zamanda ne yapalım iyi olmuş o zaman rahatladım gerçekten:KK9:

arkadasim olmusla ölmüse care bulunmaz derler
olacagi varmiski bütün bunlar basina gelmis..
bence sen bundan sonra cocugunu düsün cünkü en önemlisi o..
zaten sevgilin adam gibi adam olsaydi ne seni esinin yanina yollayarak üzülmeni isterdi (seninle ciddi birseyler düsünürdü), nede sacma sapan basit konular yüzünden senden,s yani cok sevdigi insandan ayrilirdi...

bence sen önüne bak cocuguna iyi bir anne olmaya bak gerisinide düsünme :KK61:

allah hakkinda hayirlisini nasip etsin

ah canım ne kadar üzüldüm bilemessin. oysaki ikiside elindeyken ne kadar eğlenceliydi değilmi?peki çocuğun bu olayların neresinde bence oturup onu düşün sevgilimi nasıl getiririm yerine...

sizi ayakta alkışlamamızı bekliyorsunuz..eşinizi hep birlikte uyutup ergen kızlar gibi sevgilinizi ayartman için çareler bekliyorsunuz..kusura bakmayın ama burda böyle terbiyesizliklere yer yok...:KK51:

Son düzenleme:
arkadasim olmusla ölmüse care bulunmaz derler
olacagi varmiski bütün bunlar basina gelmis..
bence sen bundan sonra cocugunu düsün cünkü en önemlisi o..
zaten sevgilin adam gibi adam olsaydi ne seni esinin yanina yollayarak üzülmeni isterdi (seninle ciddi birseyler düsünürdü), nede sacma sapan basit konular yüzünden senden,s yani cok sevdigi insandan ayrilirdi...

bence sen önüne bak cocuguna iyi bir anne olmaya bak gerisinide düsünme :KK61:

allah hakkinda hayirlisini nasip etsin

Çok teşekkürler emin olun benim gözümü açtınız.Bundan böyle herşey çok güzel olacak.Hayatıma hiçbir erkeği sokmayacağım ne o acizi ne de o kurnazı

sizi ayakta alkışlamamızı bekiyrsunuz..eşinizi hep birlikte uyutup ergen kızlar gibi sevgilinizi ayartman için çareler bekliyorsunuz..kusura bakmayın ama burda böyle terbiyesizliklere yer yok...:KK51:

Cevap vermeyecektim ama belki insanların sizinle aynı düşüncede olmadıklarını farklı dillerle anlatmanın daha insani olduğunu düşünmenize neden olabilirim diye yazıyorum benim için değil de bundan sonrakiler için
Sizinle aynı yazıyı okuyup belki de sizden daha çok yargıladıkları halde teşekkür ettiğim insanlar var burada neden diye düşünmek ister misiniz?Karşınızda aciz biri varken bir tekme daha atmak özellikle de kadınlar arasında yaygındır.Ben bunları yazarken yazımın hiçbir yerinde ne kendimi övdüm ne de çok güzel size de tavsiye ederim dedim ne diye alkış bekleyeyim ki onun yerine olan olayları birebir ve içimden geçen duyguları yazdım sizlerden de ricam tamamen dışardan birisi olarak kişileri analiz etmeniz ve benim gözümdeki körlüğü kaldırmanızı beklemekti ve bunu yapabilen güzel insanlar oldu.Onlara çok teşekkür ediyorum.Bu akşam buraya yazı yazarken sevgilimi arkadaşına ortak sırrımızı söylediğim için üzdüğümü ve haksız olduğumu düşünüyordum dedim ya ona zaafım var olmasa buralara kadar gelmezdik zaten.Buraya yazanlardan bazıları gerçek inceleme yapıp adamın sadece bir bahane bulduğunu ve bu söylediğimin ilişkiyi bitirecek birşey olmadığını tesbit ettiler.Zaten eşimle ayrı yaşıyorum sevgilime haksızlık ettiysem eğer neler yapabilirimi düşünürken şimdi zevkini almış işi bitmiş demek ki diyebiliyorum.Bakın sığ düşünmezseniz yardım edebilirmişsiniz dimi?

X