Benimki kadar çaresizi var mı?

amancare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2011
48
0
Uzunca bir süredir tekdüze giden bir evliliğim var.Eşimin alkol ve ilgisizliği nedeniyle boşluktan internette vakit geçirmeye başladım.Amacım eğlenmek,vakit geçirmekti.Bu arada biriyle tanıştım.Sadece sohbet ediyor ama çok iyi vakit geçiriyorduk.İnternette olduğum için kendimi korumak adına gerçek kimliğimi gizledim.Adım,yaşım,işim herşeyin yalandı eşinden boşanmak üzere olan biri olarak tanıtmıştım.İlk kez sesini duyduktan sonra merak etmiştim o sesin sahibini.Bir kahve içmeden ne kötülük çıkacaktı kiTanıştık öyle güzel kaynaştık ki sanki yıllardır birbirimizi tanıyordukGörüşmelerimiz gayet güzel ve seviyeliydi ama ben sahte kimliğimle görüşüyordum onunla.Çünkü benden küçüktü yaşı ve benim çocuğum vardı.Ben artık her fırsat bulduğumda bir yalan uydurup evden ayrılıyor onunla buluşuyordum.Birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanıyorduk,ilişkimiz de seks de vardı ama asla sadece onun için buluşmuyorduk.Bu arada onun da birlikte yaşadığı biri olduğunu bir şekilde öğrendim ama birşey söylemedim benim yalanım onunkinden daha büyüktü çünkü
3 ay böyle geçti ve bir akşam eşim gece yarısı msj yakaladı tek şansım masum bir msj olmasıydı ama yine de çuvalladım tanımıyorum diye inkar ettim kanmadı.Herşey ortaya çıktı ve beni annemin evine bırakarak çocuğumu göstermeyeceğini benden hemen ayrılacağını söyleyerek çok büyük kavgalar çıkardı doğal olarak.Çocuğumu göremeyecek olmak beni perişan etti ama ondan seve seve ayrılırdım Kabullendim ama ben sadece arkadaş olduğumu masum olduğumu haykırıyordum herkese zaten statüm gereği kimse benden aksini beklemiyordu.Sevgilim ise eşimle buluşup görüştü ve onu sadece arkadaş olduğumuza inka etmek için epeyce ter döktü.
Eşim inanmış gibi görünüp beni herşeye rağmen eve geri çağırdı aile baskısı,konumum gereği böyle bir konu ile ayrılamazdım çaresiz döndüm.Evde aylarca eziyet çektim ama sevgilim beni bırakmadı meğer o da benimle ilgili gerçekleri önceden öğrenmiş ama belli etmemiş bu arada birlikte yaşadığı kızdan ayrılmıştı.Artık çok kısa sürelerde ve daha dikkatli buluşuyorduk ama yine de mutluyduk birbirimizden geleceğe yönelik bir beklentimiz yoktu çünkü
Evdeki sıkıntıma daha fazla dayanamayıp evi terk ettim ama bu defa ben değil eşim suçluydu o yüzden de çocuğum yanımdaydı çok rahatlamıştım.Bu günlerde sevgilim başka bir kente gitti işi gereği çok ağladım,çok üzüldüm ama bana bir telefon uzağındayım fırsat buldukça da gelirim diye gitti ve öyle de yaptı.Eşim se beni kaybetmiş olmanın pişmanlığıyla ayaklarıma kapandı yine üzerimde baskılarla tekrar eve döndüm ama her hareketi bana batıyordu sürekli kavga vardı evde.
Böylece bir yıl geçti ben işim gereği ayın yarısında İstanbul'da yarısında İzmir'de çalışmak zorunda kaldım.Mucize gibi birşeydi bu.Yarı yarıya özgürdüm artıkİlişkimizin bittiğine inanıyordu artık eşim ve beni daha rahat bırakıyordu ama biz hiç ayrılmadık birgün biteceği gerçeğini aklımıza getirmemeye çalışarak ilişkimizi sürdürdük ve böylece tam 2.5 yıl geçti.
Her fırsatta birlikteydik sözle çok olmasa da davranışları ile sevdiğini belli ediyor ama aynı zamanda birgün evlendiğinde benim onun düğününe gidip gitmeyeceğimi soruyordu.Acıydı ama gerçekti :2:Her fırsatta da biz herşeyden önce çok iyi arkadaşız bu ben evlensem bile birgün değişmeyecek diyordu.Seni görebileyim de nasıl olursa olsun diyordum.:2:
Diğer yanda eşimle de zar zor evliliğimiz devam ediyordu.Çıkmazdaydım ama sevgilimden bundan fazlasını isteyemezdim.
Eşim hariç tüm ailem,arkadaşlarım ve çocuğum sevgilimle ilişkimi kesmediğimi hala görüştüğümü biliyorlardı ama tabi arkadaşız sanıyorlardı ve 2.5 yıl gibi uzun bir zaman da sürünce inandı ve kabullendi herkes.Gizli aşk yaşadığım insanın tanıdığı hiç kimse bu yaşanılanları bilmiyordu,doğal olarak beni de tanımıyorlardı.Gerekçesi de bana kalsa sorun değil de ben senin için korkuyorumdu mantıklıydı da.
Birgün sevgilimin eski bir okul arkadaşı ile iş gereği tanıştım,sevgilim beni kıza öyle övmüş ki o da beni çok merak etmiş ve gerçekten de çok çabuk kaynaştık.Sevgilim gerçeği yani evli ve çocuklu olduğumu söylemiş arkadaşına o yüzden de kızın aklına bile gelmiyor sevgili olduğumuz tabiBen tanışmadan önce şüphelendim bu kızdan eski sevgili falan olabilir mi diye kadınsı kıskançlık duyguları işte ve dedim ki gizli aşk yaşadığımızı söyleyeceğim ben bu kıza ses çıkarmadı inanmadı büyük bir ihtimallekız fark etmiş olmalı ki beni sorularla sıkıştırdı ben de konuşma sırasında aramızda kalması koşulu ile sevgilimle sadece arkadaş olmadığımızı anlattım.Kız olgunlukla karşıladı aşka saygı duyduğunu söyledi.Mutlu oldum.
Ama aynı kız anında sevgilime bu duyduğu yeni haberi yetiştirip onu bir güzel azarlamış sen nasıl bir adamsın böyle bir ilişki yaşarsın diye daha neler söyledi bilmiyorum artık
Sevgilim gecenin bir yarısı aradı mutluluktan uçarak açtım her zamanki gibi ama sesi buz gibiydi ve öfkeyle bana sen ne yaptın nasıl anlatırsın ilişkimizi diye bağırıyordu.Şok oldum tabi.Söyleyeceğimi sana söylemiştim ses çıkarmadın diyebildim sadece yaşlı gözlerle.Bu durumdan ben erkek olarak utanıyorum ama kendimi senden koparmak istemediğim için katlanıyorum sen bir kadın olarak nasıl utanmıyorsun diye kükredi ve telefonu kapattı.Ben de aynı duygularla birlikteydim onunla zaten hem de kör kötük aşıktım.
Tam 8 gün oldu 5 gün boyunca defalarca aradım telefonu açmıyor onlarca kez mesaj attım cevap vermedi.5. gün sadece tek bir mesaj attı ısrarlı ve yalvaran msjlarıma karşılık 'sana ne kırgınım ne de kinim var rahat ol ama daha fazla uzatmanın gereği yok anlamış olman lazım kaç gündür.Hem seni hem de o arkadaşımı hayatımdan çıkardım.'Ondan sonra arayamadım tabi ama ne uyuyabiliyorum ne de yiyebiliyorum ağlama nöbetlerindeyim.Onu hala geri kazanmak için ne yapabilirim bunun peşindeyim.Bana çare ne olur?Aklını kullan demeyin ne olursunuz denemedim mi sanıyorsunuz?Bana onu tekrar nasıl kazanabilirim beni nasıl affeder onunla ilgili ip uçları verin yalvarırım.

off dallas gibi valla.bence yapacak bişey yok.kocanız nasıl kabul etti orda takıldım ben

yaziyi okurken sonunda "alintidir" kelimesiyle karsilasicagimi düsündüm.yazdiklariniz cok masum seylermis gibi yazmissiniz.kusura bakmayin ama benden olumlu yorum gelmeyecek.askin böylesine anlayisim yok.esinizin herseye ragmen sizi kabul etmesi, ailenizin arkadaslarinizin bunlari bilmesi....
cok carpik iliskiler bana göre.
kocanizi da sevgilinizide geride birakin önünüze bakin derim ben.

bakın kocanız onu aldattıgınız halde sizi tekrar kabul etmiş bi şekilde ama o sevgiliniz bir laf için sizin yaptıgınız herseyi silip sizi terk etmiş
hala geri dönmesini mi bekliyorsunuz:26:

off dallas gibi valla.bence yapacak bişey yok.kocanız nasıl kabul etti orda takıldım ben

İşte anlayın kocanın nasıl bir koca olduğunu dengesiz bir adam seviyor beni hala ona seni sevmiyorum dediğim halde ayaklarıma kapandı acıdım bırakamadım ama acıma ile evlilik yürümüyor mutsuzum yanında boğuluyorum bunun sevgilimle de ilgisi yok önceleri yaptığı çok kötülükler var o zamanda ayrılmayı hep düşündüm ama ailem dul kadın millet ne der diye beni engelledi sevgilim varken en azından hayat daha çekilir haldeydi yaptıklarımla gurur duymuyorum elbet ama kalbimle aklım birlikte çalışmıyor ya biri ya diğeri öne çıkıyor dengesizleşiyorum.

bir erkek aldattığında sayfalar dolusu yorum gelir
buna hiç kimse yorum yapmamış

bence aldatma her taraf için de aldatmadır
kesinlikle hiç kimse aldatılmayı haketmez

eşin suçlu veya değil
alkolik ailesine düşkün de olmayabilir
hatta o da seni aldatmış olabilir
ama çok garip yaa

hiç mi utanmadın 2,5 sene onunla ilişki yaşarken
masumca başlayan şeyler sonunda yatakta bitiyor
demekki ne yapılacak, masumca şeyler de yapılmayacak
sen evlisin
mutsuz olabilirsin
neden çaresini internette arıyorsun ki
eşinle konuşmayı deneseydin
evi terketseydin
boşansaydın

sonra bunları yaşasaydın
en azından kendi gözünde lekelenmemiş olurdun

sevgilinde seni ne kadar sevse de sonunda olmayacağını biliyormuş
ilişki durumlarınız da olmuş
adam keyfini sürmüş
yakın zamanda evlenir, ki size de zaman zaman soruyormuş
ne yapacaktı
evlenmeyecek miydi
siz onun yanından ayrılıyorsunuz, eşinizle aynı yatakta yatıyorsunuz
o yalnız
bu durum onun da midesini bulandırıyordur eminim
vazgeçmekle çok iyi yapmış
bence siz eşinizden de boşanın
o adamı da aramayın
doğruca bi psikoloğa görünün
ve bir daha da böyle çarpık ilişkilere girmeyin

bakın kızınız da varmış
ona yazık değil mi

kusura bakmayın, aldatma konusu bana çok garip geliyor ya
ki yakın zamanda bende yaşadım
hani derler erkeğin doğasında var bilmem ne
o bi kere aptalca da
bir kadının bunu kendine yapmasını ben anlamıyorum:26:

bakın kocanız onu aldattıgınız halde sizi tekrar kabul etmiş bi şekilde ama o sevgiliniz bir laf için sizin yaptıgınız herseyi silip sizi terk etmiş
hala geri dönmesini mi bekliyorsunuz:26:

Kocam yıllardır bana çektirdiklerini bildiği için bir de seviyor ama ilgisiz olduğu için bir de bunu yenilmişlik gibi gördüğünden kabul etti ama çok da çektirdi sonunda psikiyatrislerin verdiği karar bile kocamın boşanmış olmayı kaldıramayacağıydı.Sevgilim bir laf yüzünden değil de gerçekler yüzüne vurulduğu için utancından bıraktı ben de utanıyorum çok da denedim bırakmayı ama yapamadım bakın hala yaptıklarımı anlatabiliyorum doğru olmadığını bildiğim halde

kitap özeti fln sandım yani.
nasıl bi hayat tarzı bu:S

ben yorum yapamıyorum daha fazla.
allah akıl fikir versin herkezee

benim kadar çaresiz derken niye çaresiz işin varmış madem boşan
ondan sonra ne yapıyosan yap midesiz olan kocan değil aslında sevgilin farkındamısın bilmem ama
niye kocanı ikna ediyor hadi diyelim birincisi çocuk için ondan sonrası sırf keyfi bozulmasın diye
ben senin yerinde olsaydım ikisinide terk ederdim sevmediğim gurursuz kocamıda
seninle gününü gün edip sen açık verince yaygara yapan sevgilin sandığın o adamıda

bu ne biçim iş ya...
eşinizi aldatmışsınız hala da devam ediyorsunuz bir de gelip bize fikir soruyorsunuz.
sevgilin olacak adam sana "Utanmıyo musun?é demiş.
hiç durup düşündün mü bu lafın üzerine?
hakikaten utanmıyor musun?
aşk değil bu ya...
aşk bu kadar kirli bir duygu değil..
nefsinizin düştüğü hataları aşk diye nitelendirmeyin lütfen..

Ben bu yazdıklarınızın hepsinin bilincindeyim ama bana yaşama sevinci veriyordu bu benim cephemde de aşk değildi belki de ulaşılmaza duyulan ilgiydi yada tutku çok uzun sürmesi nedeniyle de alışkanlık ama kocam karşımda acizleştikçe ben de onu ilahileştirdim gözümde demek ki hiçbir zaman beni kandırıp ilişkiyi sürdürmedi başında ne ise biterken de aynı adamdı belki haklısınız gününü gün etti ama kızlar tarafından oldukça popüler bir adamdı etrafında onca kız varken hem zaman hem para harcayarak her fırsatta bana gelmesi de beni ona bağladıu arada kızım değil oğlum var ve babasından çok onu seviyor abi olarak tabi babası birgün bile oyun oynamamıştır sadece para kazanmaktır derdi ve onunla güç gösretisi yapmak

Gercekten cok ılgınç....

anlatıklarınız cok masum aşk hıkayesı gıbı..

bırbırıne gımış ılıskıler
sız evlısınız ılıskısı olan bır adamla bırlıkte oluyorsunuz..

eşınız ogreıyor sızı bırakıyor sonra gerı alıyor...

Sevgılınız eşınızle barıştıgınız bıle bıle devam edıyor

sonra eşınızden tam kurtulmusken sevgılınıze aşıkken tekrar eşınıze donuyorsunuz

eşınız sevgılınızle ayrıldınız dusunerek devam ettırıyorr
sonra sız sevgılınızle devam edıyorsunuz

sevgılınız sız bır kıza ılıskınızı soyledınız dıye sızı bırakıyorr

Gercekten Allah sıze akıl fıkır versın bır an once eşınızden boşanın eskı sevgılınıze o kadar aşıksanız oda sıze aşıksa evlenın olsun bıtsınnnnnnnnnnnn

Sonunda olacağı o olacak da hala çırpınıyorum hem de çamurda farkındayım

ne kadar doğal, herkesin başına gelir halleriyle yazılmış bir yazı. çok şaşırdım doğrusu. ama asıl şaşırdığım bir kadının kendisini ne kadar düşürebileceği oldu doğurusu. baştan-sona, ucuz fransız filmi gibi. tek tavsiyem; hepsini silip atıp, kesinlikle uzman yardımı alman. çoluğuna çocuğuna yazık. kendine de yazık. bir tek tutulur tarafı yok doğrusu

bence bu işte aşktan başka herşey var günah var ahlaksızlık var yalan var entrika var var da var çok yazık... o zavallı çocuğunuzun yüzüne anne baba olarak nasıl bakıyorsunuz anlamıyorum

Bunu buraya yazmamın nedeni bu zaten birileri yüzüme tükürsün gerçekleri yüzüme vursun diye sevgilime bunu o kız arkadaşı yaptı ve sanırım o kendine geldi bana da siz yardımcı olacaksınız kendime geleyim diye psikiyatriste de gittim psikologa da hiç bir yardımda bulunamadılar hayat senin kararını ver sen önemlisin diyorlar onlar hep.

sizin ve en önemlisi cocugunuzun adina cok üzüldüm
evet mutsuz olabilirsiniz farkinda olmadan bir arayisa girip ilgi kabulenis beklemis olabilirsiniz ilgisiz alakasiz eslerde duyulan seyler,ancak sizin yanlis oldugunu birakin bir tarafa herkesin duymasina bilmesine ragmen cocgunuzun olmasina ragmen yine evli oldugunuz adama dönmeniz ondan sonra sevgilinizin kizarkadasina söylemeniz onun üzerine sevgilinizden hakaret duymaniza ragmen hala daha devam ettirtmek istiyorsunuz herseye inat
madem sevgilinizden sevginizden eminsiniz ayrilmam yinede sürdürürüm düsüncesi vardi ki olmus bence esas o zaman kafaniza koyacaginiz inat ve caba BOsanmak olmaliydi diye düsünüyorum o zaman caresizde olmazdiniz öyle degilmi???
hersey bi kenara ben sizin cocugunuza daha cok üzüldüm tüm yasadigi travmalar üzüntüler cocugunuzu kimbilir ne büyük yaralar acmistir hic bir zaman unutmicagi
Kendinizin gecmiste ve simdiye kadar esinizle yasadiginiz olumsuzluklari birakin bir kenara vicdaninizin sessini dinleyin cocugunuzu düsünün sadece Vicdaniniz dinleyin bunu düsünürken ve ona göre hareket edin
allah yolunuzu acik etsin

Olacak şey değilmiş gibi duruyor okuyunca değil mi ama oluyor işte insanın başına neler geliyor ve bildiği halde kendini bundan kurtaramıyor bir de üstelik hem eşim hem ben hem sevgilim Türkiye standartlarında oldukça eğitimliyiz utanç daha da fazla yani ve inanın bana böyle bir yazısı mesela 3 yıl önce okumuş olsak ne ben ne de sevgilim asla onaylamaz ve akıl verir yardımcı olmaya çalışırdık bu yazana belki de' nereye gidiyoruz böyle yahu' bile derdik.Eşimse ilgilenmez ben meşgulüm bunlar basit şeyler benim işim başımdan aşkın derdi

Boşanmak için çok uğraştım ama kocam yıllarca burnundan kıl aldırmayan adam zavallı bir kedi gibi önümde ağlayınca acıdım ve bu duygu ile geri döndüm ve herkes biliyor derken onlar bizi sevgili olarak değil çok iyi iki dost olarak biliyorlar bu kadar da uzun sürünce dostluk olduğuna inandılar.Gerçekten arkadaşım olan erkeler de var çünkü yıllardır tanıdığım çalışan aktif bir insanım ben ilk erkek görüşüm değil yani bu.Sevgilim konusuna gelince haklısınız ben boşanırsam belki de ilişkiye farklı bir boyut gelecekti yani evlilik isterim diye korktu bekar bir insan kendinden büyük dul ve çocuklu birini ailesine tasvip ettiremez yada çok çok zor diyelim iyimser bir gözle birlikte yaşama fikrine evet diyordu ama evlenmenin lafı bile geçmemişti sadece anı yaşamak vardı ilişkimizde

En anlayışlı mesaj sizinki gibi geldi bana ben de başıma bunların gelmesini istemezdim elbette ve bir düzeltme yapayım sanırım yanlış anlaşılmış o bölüm benim ailem,arkadaşlarım,çocuğum biliyor derken bizi çok iyi arkadaş dost olarak biliyorlardı hala da öyle biliyorlar bana telefonla bile olsa akıl verir konuşmaları ile rahatlatırdı bir nevi terapi yani.Sevgilimin kız arkadaşı derken üni yıllarından beri tanıdığı arkadaşı ama bay değil bayan sadece.Çocuğuma gelince yıllardır babasının yaptığı yanlışları ve dengesizlikleri bildiğinden ben üzülüp ağladıkça ne olur boşan der ben de çevrenin baskısından korkumdan belki de yalnız yaşamanın getireceği zorlukları düşündüğümden yada daha toy ve genç olduğum için çekebildiğimden boşanmamıştım.Ben bu olaylar sırasında boşanmak istediğimde de asla kabul etmedi yalvardı ama olmuyor yapamıyorum onunla. Şimdi ayrı yaşıyorum zaten eşimle çocuğum da yanımda ve oldukça huzurlu ona en küçük bir zarar bile getirmem anneliğim parmakla gösterilir etrafta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…