BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Kocanın artı özellikleri başkalarında olmayan özellikler. Annelerin babaların durumu için boşanma.. Düşünme yani. Sadece kocandan bekleme. Belki annenle de konuşmuşsundur. Anne sen biraz idareci ol. Kötü olmanız iyi değil gibi konuş annen biraz yakın davransa belki kocan da farklı davranabilir. Daha yeni evlisiniz. Bazı damatlar kayınvalideyi tutmazlar. İleride düzelebilir.Çok görüşülmese bile saygı kalırsa çok sorun olmaz gibi. Sen kendi evinin ailenin içine bak bence.
annem zaten idareci oluyo. Kin etmiyor. babamla birlikte bize geldi, esim babama selam verdi, annemi pas gecti.

Kiz ailesi damadı kabul ediyo da erkek aikesi gelini kabul etmiyo bizde eşimle birnirimizn ailesini bayramda kandilde ariyrz o kadar eşinin bir sürü artisi var insan ister ailesiyle iyi olsun gelsin gitsin ama olmayinca olmuyo huylu huyundan vazgeçmez bence bosanmalik bi durum söz konusu bile olmamali sen Ailene gidip geliyosan sıkıntı yok varsn gelmesin benm de eşim gelmiyo bir yıl olacak evleneli bi düğün den sonra el öpmeye geldi bir iki uc gel dedim gelmedi daha da ısrar etmiyrm

Güzel bır akşam yemegı hazırlayın annenızede eşıezede süprız yapın onları bu süprız buluşmada bırbırleriyle sızın hatırınız icin barışmalarını ıstedıgınızı söyleyın ve bırısı annem brısı hayat yoldaşım eşimi sızı böyle görmek benı cok üzüyor lütfen artık bu sogukluk bıtsın dıte konuşma yapın eşiniz annenızın elınden öpsün ve araya sıcaklık gelsın Allah hakıınızda en hayırlısını versin amin
Bu soylediginiz bizim icin utopya..annemlerden donerken annem de geldi benimle benim yasadigim sehirde iki ablam daha var, onlari gormeye geldi, annemle 4 saat mesafede Baska sehirlerdeyiz. Esim, annem yanimda diye otogara gelmedi, hatta ve hatta gunlerce eve gelmedi ola ki annemle karsilasir diye annem evine donunce geldi esim eve. Ustelik annem bizde kalmadi hic, ablamlarda kaldi.

ha yazım ha yazılım ne farkeder pardon da
çok büyük bir yanlış yok ortada
yazılım isim
Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü
"Yazılım mühendisleri."
yazım isim, dil bilgisi
1. isim, dil bilgisi Bir dilin belli kurallarla yazıya geçirilmesi, imla
"Dün anlattıklarımı yazıya geçirirken bir yığın yazım yanlışı yapmışlar." - İ. Aral
2. Yazma işi
"Selçuk'u bu çurçur işlerden daha ciddilerine, piyes yazımına ben ittim." - H. Taner

TDK' dan alıntı...
arada fark elbette var..yazılışları benzese de anlamları farklı onu söylemek istedim

Anne meselesinin biraz zamana bırakın inanın zamanla düzelir.Kocanızın artılarıyla güzel bir evlilik geçirmeye bakın. Kapı kilitlemenizide doğru bulmadım.Bana yapılsa böyle birşey hayatta girmezdim birdaha o odaya.Madem sizin ailenizle görüşmenize karışmıyor sizde ona karışmayın mutlu olun.

Annem zaten kin etmiyo ki, annem babamla evimize geldi esim babama selam Verdi annemi direk pas gecti..

Kocanın başka kötü özellikleri olmayınca şöyle yap diyemiyoruz. İkisinin arasını da idare etmeye çalış. Ama ileride çok değilse bile düzeleceğini düşünüyorum çünkü yeni evlisiniz.

Sizin için ne kadar zor bir durum olduğunu anlıyorum
Ancak boşanılacak bir durum yok
Sen de eşinin ailesini sevmiyor istemiyor olabilirdin. o zaman da eşin senden boşanmak istese nasıl hissederdin.

Belli ki adam inatçı ve kinci.
Değiştirmeye çalışma.
Sen kendin git gel boşver gelmesin. Ailen de bilsin durumu.
Tayin konusuna gelince evliliğine devam etme niyetin varsa tayin iste derim. Eşinin işinin bulunduğu şehirde olmak evliliğimiz adına avantaj sağlar.
Esinle doğru iletişimi kurmaya çalış. Onun için bu fedakarlığı yapacağını anlat. Ondan da özveri beklediğini söyle.
Bu sabah soyledim daha, dedim tayin isterim ama hic degilse anneme selam ver. Kabul etmedi. Ne yapabilirim ki. Il ici tayin osticem yarin son gun Il icinde. Yani dogu gorevi yapiyor olurum hic degilse ve esimin bulundugu memlekete gitmek zorunda kalmam dogu gorevi sebebiyle.

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti..
konunun ilk cümlelerini okurken bu kadın bizi kıskandırmak içinmi böyle methediyor kocasını diye düşündüm..
böyle bir kocayı boşamayı aklına koyduysan boşa..ben alırım:KK45:o adam senin anne babanlamı evlendi görüşmezse konuşmazsa konuşmasın..sana engel o0lmuyor gidip gelmene..yok yaa biz kadınlara herşey müstehak ..buldunda bunuyormusun sen..böyle koca karaborsa..

Bu soylediginiz bizim icin utopya..annemlerden donerken annem de geldi benimle benim yasadigim sehirde iki ablam daha var, onlari gormeye geldi, annemle 4 saat mesafede Baska sehirlerdeyiz. Esim, annem yanimda diye otogara gelmedi, hatta ve hatta gunlerce eve gelmedi ola ki annemle karsilasir diye annem evine donunce geldi esim eve. Ustelik annem bizde kalmadi hic, ablamlarda kaldi.
Pekı annenızın bırkere arasa büyüklük yapsada oglum nasılsınız bı hatam kusurum varsa affet dıye inşallah burnu dahada cok büyümez eşiniz enıyı tanıyan sızsınız eger bı faydası olacaksa annenız konuşsun bu böyle gıtmezkı bırı anne bırı es​

Kizlar Allah askina siz olsaniz esinizin calistigi sehre yerlesir miydiniz bu durumda ? Esim gunluk gidip geliyor 50 dk.mesafe.ben burda oki ablamla beşer dk mesafedeym her gun ablamlardayim, ya da onlar bende gunduzleri ( ucretsiz izindeyim, ablamlar da sabahci calisiyo ) burda yalniz kalmiyorum hic. Ama orda kimim kimsem yok.bir de burda kira + aidat 900 tl.orada lojman var sifir daire.kira 300 , kisin yakitla birlikte 450 civari.gidis gelis parasi da olmicak orda kaldigimiz icin.ama esim annen tek basina gelmesin bize diyor.annem evime bile gelemicekse ablamlari birakip esimle gitmeli miyim herseye ragmen ? Yoksa il ici dogu gorev isteyip burda kalmali miyim ?

konunun ilk cümlelerini okurken bu kadın bizi kıskandırmak içinmi böyle methediyor kocasını diye düşündüm..
böyle bir kocayı boşamayı aklına koyduysan boşa..ben alırım:KK45:o adam senin anne babanlamı evlendi görüşmezse konuşmazsa konuşmasın..sana engel o0lmuyor gidip gelmene..yok yaa biz kadınlara herşey müstehak ..buldunda bunuyormusun sen..böyle koca karaborsa..
abooowwww kavgada söylenmez kız :KK70::KK70::KK70:

Boşanmayın tabıkı sızın psıkolojınız hafıf bozulmus cok kafanıza takmayın zamanla hersey yoluna gırer cok dua edın Allah yardimciniz olsun​

Pekı annenızın bırkere arasa büyüklük yapsada oglum nasılsınız bı hatam kusurum varsa affet dıye inşallah burnu dahada cok büyümez eşiniz enıyı tanıyan sızsınız eger bı faydası olacaksa annenız konuşsun bu böyle gıtmezkı bırı anne bırı es​
Cnm boyle boyle bitecek arti galiba :KK43:anneme karsi vicdan azabi cekiyorum

Canm.tabiki herkez ailem eşim onun ailesi beraber iyi anlaşsın iyi gecinelim ister. Sonuçta huzursuzluk kim isterki sana saygısızlık sevgisizlik yapmıyo yardım ediyo e yeni bebeğinizde olmuş bu sebep bunca şeyi silmeye yetmez bence sonuçta ailenle hiç gorusturmez şiddet olur vs bunların hiçbiri yok tamam çok normal annenle iyi gecinmesini istemen ama bide söyle düşün be canm başka büyük bi sorununuz yokken sadece annenle ilgili bi sorundan ötürü kendi bebeğini babasının kokusundan ayırmak ne kadar doğru olur bence çok gereksiz bi neden artık bi plan yapıldığında ikimizde önce Bebeğinizi ön planda tutmanın daha iyi olur die tahmin ediyorum kardeşim adama bunalım ve ondan bişe dememiş olabilir bu üzülmedigi anlamına gelmez..onun yerine kendini koy her insanın kişiliği farklı sen onun Ailesine iyi davranıyorsun die aynı şeyi ondan beklemek olmaz canm annenle anlaşmanın olmaları bi yuvayi yıkmaya nekadar yeter bi düşün kolay kurulmuyo canm biliosun dur. Bide bak benimde annem babam ayrı büyüdüm bi çocuğun ne hisettigini düşünmeye çalış kardeşim emin ol hiç bunları sorun etmezdin bile çünki abartılı bi konu olduğunu düşünmedim.kusura bakma biraz uzun oldu ama bu boşanma konularında hassasim biraz sakin kafayla bi düşün canm ltfn:KK43:

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti..
anneniz babanız yarın bigün bu dünyadan göçüp gittiğinde eşinden boşandığın için çok pişman olacaksın. kırgınlıklar gelir geçer ama bir aile kolay kurulmaz hele ki bir de çocuğunuz varsa.

yazılım isim
Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü
"Yazılım mühendisleri."
yazım isim, dil bilgisi
1. isim, dil bilgisi Bir dilin belli kurallarla yazıya geçirilmesi, imla
"Dün anlattıklarımı yazıya geçirirken bir yığın yazım yanlışı yapmışlar." - İ. Aral
2. Yazma işi
"Selçuk'u bu çurçur işlerden daha ciddilerine, piyes yazımına ben ittim." - H. Taner

TDK' dan alıntı...
arada fark elbette var..yazılışları benzese de anlamları farklı onu söylemek istedim
ii tamam teşekkürler!!!

Anneniz belli ki kocanızla ilgili size psikolojik baskı yapıyor. Kocanızın boynunu eğdirmeyin siz de, konuşmazlarsa konuşmasınlar bu böyle gidecek değil ya.

Ben açıkcası bu konuda katıyım eşimin en sevdiğim özelliklerinden birisi anneme babama saygıda kusur etmemesidir. Her zaman güler yüzlü davranmasıdır. Böyle olunca ben de aileme karşı rahat olabiliyorum. Ayrıca annem babam soran herkese damatlarım dünürlerim çok iyidir diye anlatırken kızlarıyla da damatlarıyla da gurur duyar. Neden benim ailem eşimi başkasına kötülesin ki ya da damat evine gidince hoşgeldin demiyor desin.? Bence bu en önemli noktalardan biridir. Evine gelen kim olursa olsun insan hoşgeldiniz diyebilmeli ki bu en büyük erdemlerden biridir. Babanın yanında anneni es geçince baban sakin durabiliyorsa kutluyorum gerçekten. Sen bence eşine şunu söyle Türk geleneğinde eve gelen misafir kim olursa olsun hoşgeldin denir büyükse eli öpülür. Kaldı ki ortada çok büyük bir sorun da yok. Ben anlayamadım acaba annen hakaret mi etti eşine başka bişey mi var?

KUSURABAKMA DA SEN BİRAZ HUYSUZSUN . ADAMIN BİŞEY YAPTIGI YOK. SEN KOCANIN DEDİKODSUNU NASI YAPARSIN ANNENLE. DİNLEMEYE NE HAKKI VAR DİYOSUN Bİ DE AYIPTIR YA. GECE GEÇ GELDİ DİYE KAPIYI KİTLEMEK FALAN NORMAL Bİ DAVRANIŞ MI ? ADAM SENDEN BOŞANMAMIŞ DUA ETCEĞİNE KALKIP BOŞANCAM DİYOSUN

Kizlar Allah askina siz olsaniz esinizin calistigi sehre yerlesir miydiniz bu durumda ? Esim gunluk gidip geliyor 50 dk.mesafe.ben burda oki ablamla beşer dk mesafedeym her gun ablamlardayim, ya da onlar bende gunduzleri ( ucretsiz izindeyim, ablamlar da sabahci calisiyo ) burda yalniz kalmiyorum hic. Ama orda kimim kimsem yok.bir de burda kira + aidat 900 tl.orada lojman var sifir daire.kira 300 , kisin yakitla birlikte 450 civari.gidis gelis parasi da olmicak orda kaldigimiz icin.ama esim annen tek basina gelmesin bize diyor.annem evime bile gelemicekse ablamlari birakip esimle gitmeli miyim herseye ragmen ? Yoksa il ici dogu gorev isteyip burda kalmali miyim ?
Canim ya tabiki eşine gitmelisin ablanların senin hayatın ayrı artık tabiki eşin seni götürmek ister sen hangi adam karısı yanında olsun istemezki adam gel gidelim dio gerek maddi anlamda gerek karışımdan ve çocuğundan ayrı kalmak istemiyo sen anneme selam verirsen diosun canm ikinizin söylediği çok farklı o ikinizi düşünüyo sen annem diosun doğuya gitmek esimle arana mesafe ve soğukluk sokmaktan başka bişi değil ltfn canm iyi dusun

X