BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

he he tamam siz haklısınız!!!!
hiç uğraşamayacapım valla kusura bakmayın

he he tamam siz haklısınız!!!!
hiç uğraşamayacapım valla kusura bakmayın
uğraşın bence. hem birşeyler öğrenmiş olursunuz
kusura bakma ama bu şekilde davranarak daha da bilgisizliğini ortaya çıkarıyorsun.
ben olsam, bu kadar bilmediğim konuda susardım. en azından.......

eşin kendince konuşmamak için bahane bulmuş..onun ailesiyle görüşmediğin için oda aynısını yapıyor..ailene anlat durumu bu yüzden konuşmuyor diye anlat
Hayir cnm onun ailesiyle gorusuyorum. O diyor ki istemiyorsan gorusmeyebilirsin diyor ama ben bazen esimle evlerine gidiyorum. Baska sehirdeler zaten 1 bucuk saatlik mesafedeler .ailesi dogum yaptim telefn bile etmedi bana. Sebebi bile yok. Annesine dedim cok kirildim bir telefn bile etmediniz dogum yaptim dedim.kirilacak bisey yok adetimiz bu bizim dedi !! Baska bir zaman yine lado oldu , dedim dogum yaptim telfn bile etmediniz, dedi ki o zaman bir baya ettik, ikinciye olmaz oyle birsey dedi.

Konunuzu okudum sizi anlıyorum inanın kolay değil ama boşanmayı gerektirecek bi durum değil sabır herşeyin ilacı... Sizin kadar olmasada benzer sorunlar yaşadım evliliğimin ilk 1,5 yılında eşimle annem hiç anlaşamazdı kısa ayrılık dönemi de yaşadım. Barışınca eşim dediki asla ailenle özellikle annenle görüşmem bitti diye ama onu hiç zorlamadım çünkü hamileydim evladımız olacaktı. Bir süre sonra kendiliğinden düzeldi bende 3 yıllık evliyim inanın eşinizin olumlu yönlerini yazmışsınız ya benim eşimde onların onda biri bile yoktu. Ama sabrettim elhamdülillah şimdi gayet iyiler gidip geliriz aileme 1 ayda bir hiç bir sıkıntımız yok. Eşim anneme beni şikayet bile eder ama annem ona destek verir genelde.. Ha benim de zoruma giden durumlar var ama kin tutacağına beni şikayet etsin. Sabredin inşallah düzelecektir üstelemeyin akışına bırakın inanın düzelecek bide bol bol dua edin. Evladınız var yarın birgün boşndığınızda çocuğunuz soracak emin olun bunları düşünün... Hep böyle gidecek diye bişey yok ki düzelecektir. Bide onun ailesiyle görüşmeyi denesen sen adım atsan... Eşiniz her ne kadar söylesede benim ailemle görüşme sen bilirsin diye içten içe istiyordur...

ben de eşimin ailesini aramıyorum.bu sebeplerden dolayı boşanılmaz çocuga yazık.anneniz zaten umursamaz onun derdi senin mutlulugundur.ayrıca herkes aynı sorunları yaşıyor hiç bir şey dört dörtlük değildir.zaman verin zorlamayın üstüne gitmeyin.

ozaman sende gitme görüşme..eşin senin ailene nasıl davranıyorsa sende öyle davran...

siz çok haklısınız huzursuz olmada,fakat bu boşanma için yeterli neden değil yani konunun başında eşinizi anlatmışsınız artı yönleri bence ağır basıyor sanki bu konular zamanla çözülür gibi geliyor bana.Eşiniziin annesi sizi arayıp sormaması kızınızı bile merak etmemesi tipik kv örneklerinden bence bunu takmayın bu herkesin evliliğinde bu ve buna benzer yaşanan olaylar aslında onu bir silin kafanızdan.Anneniz konusuna gelince eminim zamanla aşılır bu konular çok saçma bir neden göstererek tavır almış gerçekten .Siz ne olursa olsun ailenizi annenize bağlılığınızı gösterin.Umarım biranönce hatasının oda farkına varır ve geri adım atar,hakkınızda hayırlısı olsun....

Eşinle ikili ilişkileriniz gayet iyi . Anneme şunu yaptı annesi şunu dediyle bu işler gitmez. Evliliğimin ilk başında bende çok tatkılıyordum bu duruma sonra takmamaya başladım gayet huzurluyum çok şükür. Yani yarın birgün çocuğun neden boşandınız diyince annemle konuşmuyordu , babannende beni aramadı hiç mi diyeceksiniz ?

Bosanacak kadar buyuk sorun yok esinizle tekrar konusup sizin ailesinize sizin hatiriniz ixin katlanmasi gerektiini soyleyin ikna edin bi sekilde ve asla ve aslaa onun ailesinin oldugu yere gitme cok pisman olursun

Eşiniz çok kinci biri demekki bir lafı bukadar zaman uzatmış ve bence hep saygısızlık yapmış, ama bunun için boşanılırmı bilemedim tabi ne kadar sıkıntı içinde olduğunuzu siz bilirsiniz

Tamam kimse kimsenin ailesini çok sevmek zorunda değil ama ufak tefek sebepleri bahane edip de görüşmemezlik yapılmamalı. Sonuçta siz yeni bir aile olabilirsiniz ama sizi dünyaya getiren bir aile var ortada. Eşiniz hatalı bence. Tamam diğer yönlerden iyi olabilir ama ailenize iyi davranması gerekir. Özellikle annenizle çok büyük bir sorun yokken bahane edip mesafe koyması hoş değil. Kaynananız sizi sevmiyor sizle görüşmek istemiyor olabilir fakat siz sonuçta bahane bulup da görüşmicem diyen taraf değilsiniz. Bu durumda da kaynananız hatalı. Çünkü oğlunun eşiyle iyi anlaşması gerektiğini ve ilerisini düşünmüyor demektir. Bu davranışı oğlunu mutsuz eder. Ama bunları düşünecek kapasitesi yok demek. Tamam eşin ailene gitmene karışmıyor olabilir ama onların gelmesine de karışmamalı hele de annenin eve yalnız gelmesin demesi çok kötü. Bence boşanmaktan önce bunları konuşun eşinizin yaptıklarından dolayı mutsuz olduğunuzu sonuçta onun sizin anneniz olduğunu anlatın. Sonuçta bayram oluyor seyran oluyor görüşmek gerek yani büyük konuşmak istemem ama ben küs duramam açıkcası eşimin ailesine yada gelmesin diyemem içim rahat etmez.

Anladigim kadariyla esinizle aileler disinda sorununuz yok. E sizi zorlamiyor da benimkilerle gorus yada seninkilerle görüşme diye. Daha ne istiyorsunuz? Herkes herkesi sevmek zorunda degil bence gül gibi kocanizdan aileler icin vazgecmeyin pişman olursunuz

annen konusunda eşine sürekli bu konuda baskı yaptığın için "bir inat" uğruna bu duruma gelmiş olabilir. biraz salsan ilişkileri rayına girebilir. annen gelmesin demiyor adam yalnız gelsin diyor.

sorunlarınız çözülmeyecek türden değil. arayı yumuşatmak sizin elinizde ama baskı yapmadan...

Güzel bır akşam yemegı hazırlayın annenızede eşıezede süprız yapın onları bu süprız buluşmada bırbırleriyle sızın hatırınız icin barışmalarını ıstedıgınızı söyleyın ve bırısı annem brısı hayat yoldaşım eşimi sızı böyle görmek benı cok üzüyor lütfen artık bu sogukluk bıtsın dıte konuşma yapın eşiniz annenızın elınden öpsün ve araya sıcaklık gelsın Allah hakıınızda en hayırlısını versin amin

Annem inanin ilk soylediginizi soyluyor. Esin cok iyi birisi, beni kendine kin etmis ama bosver sana iyi cocuguna iyi, birsey olmaz ben kendi oglumdan bile ilgi beklemiyorum damadimdan asla beklemem diyor

eee annen bunu sorun etmiyor boşanacak yer mi arıyorsun ben anlamadım seni... Allah Allah...

Kocanın artı özellikleri başkalarında olmayan özellikler. Annelerin babaların durumu için boşanma.. Düşünme yani. Sadece kocandan bekleme. Belki annenle de konuşmuşsundur. Anne sen biraz idareci ol. Kötü olmanız iyi değil gibi konuş annen biraz yakın davransa belki kocan da farklı davranabilir. Daha yeni evlisiniz. Bazı damatlar kayınvalideyi tutmazlar. İleride düzelebilir.Çok görüşülmese bile saygı kalırsa çok sorun olmaz gibi. Sen kendi evinin ailenin içine bak bence.

Annem zaten kin etmiyo ki, annem babamla evimize geldi esim babama selam Verdi annemi direk pas gecti..

Sizin için ne kadar zor bir durum olduğunu anlıyorum
Ancak boşanılacak bir durum yok
Sen de eşinin ailesini sevmiyor istemiyor olabilirdin. o zaman da eşin senden boşanmak istese nasıl hissederdin.

Belli ki adam inatçı ve kinci.
Değiştirmeye çalışma.
Sen kendin git gel boşver gelmesin. Ailen de bilsin durumu.
Tayin konusuna gelince evliliğine devam etme niyetin varsa tayin iste derim. Eşinin işinin bulunduğu şehirde olmak evliliğimiz adına avantaj sağlar.
Esinle doğru iletişimi kurmaya çalış. Onun için bu fedakarlığı yapacağını anlat. Ondan da özveri beklediğini söyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…