BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Ya canım sen annemle gorusuyorsun .eşinin anne ne olan takıntısı seni neden boşanmaya sürüklüyor bu kadar rahatsız ediyor vermesin selam . Bence sen anne ni eşinin önüne koymussun tek soru bu .

Ya canım sen annemle gorusuyorsun .eşinin anne ne olan takıntısı seni neden boşanmaya sürüklüyor bu kadar rahatsız ediyor vermesin selam . Bence sen anne ni eşinin önüne koymussun tek soru bu .
Hayir tatlim..vu konu acilali 1 sene oldu.. Sirf evliliğim düzelir umuduyla il dışı tayin istedim eşimin calistigi şehre. Oncesinde günlük 1 saat gidip geliyordu ben ablamlarla ayni sehirde yaşıyordum..ama duzelen birsey olmadı..mesele tek anne meselesi değil.. Bizim aramizda da sogukluklar var .. Kızımız icin ayni evde yaşayan ev arkadasiyiz artik.

Oturup konuştuğumuzda tartışan bi cift misiniz.
Senin ondan onun senden beklentileri dile gelse. Nasıl olur.
Ona biz neden aynı evdeyim dedi mi hiç yada kendine .çocuğu bahane etme canim bence eşinden de vazgecemiyorsun.belliki oda senden geçmiyor.
Ya böyle gitsin raziyim yada bu gemiyi kurtarma l iyim dedinmi hiç. Ya canım yaşadıklarını bilmek imkansız ama o evde geçirdiğim zamanlarda mutlu olmanın bi yolu çaresini bulmalısın. Yoksa en güzel yılların hüzünle geçer.

ya eşinin seni abd de dinlemesi meselesi zamanla seni soğuttu,ya da sen ana kuzususun.
eşin senin ailenle görüşmekadar zorunda değil, sen de değilsin. ben de eşimin ailesi ile görüşmüyorum, eşim de zorlamıyor.
ya sana rahat batıyor ya da annen için yuva yıkacak kadar delirdin. bence bir psikoloğa danış. ondan sonra karar ver.

Adam bir de ayri yatiyormus ama..Acaba ayri yatmasindaki sebep sizi terbiye etmek istemesi olabilir mi, yataklari ayirmakla ilgili bir tavsiye var malum. Ama hersekliyle tuhaf biri esiniz bence

Ailelerden dolayı boşanılmaz bence. Bu anlattıklarınızdada eşinizi anorml kötülücek bişi göremedım. Anem de anem dıye tutturmuş gıbı halınız var. Bence ara yapmak yerıne akışına bırakın. Önemlı olan eşinizle ilişkinizdir.

Annenize olan tutumuna gelmeden önce eşinizin evi sürekli dinleyip sizi en yakın arkadaşına yakıştırma konusunu nasıl hazmettiniz ? Bence evliliğiniz o zaman sarsılmış ve şu an parçaları oturtamıyorsunuz.

Konu bayağı eski. Ve mesele sadece anne meselesi değil. Ondan da vazgectim zaten . hatta hersey duzelir umuduyla eşimin istedigi sehre il dışı tayin de istedim. 1 senedir orda yasiyorum. Düzelen bir sey yok. Şu son 1 aydir da esim yanimda uyumuyor. Küs de degiliz.ama icerde uyuyor. Yani mesele ana kuzulugu meselesi değil. Eşimle ev arkadaşı olduk artik resmen .

Ayri uyumanizin sebebi ne? Ilk mesajinizi da okudum. Artilari iyiymis yani, simdi neden ayri yatiyorsunuz?

Tuhaf. Allah yardımcınız olsun
Üzerınden bi sene grcmiş bişilerin degişmemiş olması üzücü.eşiniz durumdan memnun öyleyse

Ne diyeyim bilemedim Allah sabır veriyor çekmeye...

Çocuğunuzu siz çalışırken bakabilecek birisi nerede bulursanız çocuğunuz için neresi uygunsa orayı tercih edin
Bir de eşiniz sizi kabul ettirmek için peki diyor gibi geldi çok beklenti içine girmeyin
Ama aileler yüzünden boşanılmaz (hakaret Vs. Olmadığı sürece)

Keşke paragraf yapsaydın, bi süreden sonra okumak zor geliyor insana inan ki.
Eşinin artılarını-eksilerini yazmışsın.
En azından saygı gereği konuşabilir ''anneni sevmese bile''
Ben de kaynanamı zerre sevmem ama bi saygısızlıkta etmedim şimdiye kadar, eşimin hatırı için gerekli saygıyı gösteririm.
Ana-baba hakkı diye bir şey var.
Eşinde aynısı yapabilir. Dinine düşkün birisi yazdığın kadarıyla ama ana baba hakkından bi haber maalesef.

Bence sizden aldatma ile ilgili şüphe ettiği dönem boşanmadıysanız şimdi bu konuya boşanmanız çok yersiz olur. Çünkü asıl problem oymuş ama siz atlatmışsınız.
Ben bazı arkadaşlara katılmıyorum. Annenizi sevmek zorunda değil eşiniz evet ama ağaç kovuğunda doğmadınız. Annenizin evinize ziyarete gelmesine kalmasına bir şey deme hakkı yok.
Sevmeyebilir ama sizin için saygı duymak zorunda.
Saygı gereği de hal hatır sormak zor bir şey değil - ki benim eşim bunu yapmasa önce bana saygısından şüphe ederim.
Bence eşinizin ailesiyle görüşmeyi kesin.
Aile olmak bu değil.
Yarın bir gün evladından görürse aynısını anlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…