BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Canim benim de evliligim gul gulistan degil. Yazdiklarimdan oyle mi anlasildi bilmiyorum ama bu meseleler beni tuketti hep.bize ne iyi gelir bilmiyorum . Esim diyor tasinalim calistigim sehirdeki lojmana. Tamam da annem yasadigim eve bile gelemicekse ne diye tasinayim. Burda iki ablam daha var ve annem gelince onlarda kaliyor.

canım bir taşın belki bu vesileyle barışma imkanı doğar unutma bizim şer gördüklerimizde hayır , hayır gördüklerimizde şer olabilir. belki aynı yerde olmanın durumuyal herşey değişir..fırsat vermeden bilemezsin ...Ben evlilikler yıkıldığında yada cocuklar bu durumdan magdru edildiğinde çok üzülüyorum o yüzden bir önceki msj daha uyarıcıydı...

Peki esin evde yokken annenin gelmesinedemi izin vermiyor???
Annemle farkli sehirlerdeyiz. Yatili gelmek zorunda. E esim aksam gelince selam vermiyor ki, hatta annem varsa eve gelmez .annem de bildigi icin, yasadigim sehre pek gelmez. Gelirse de yatiya ablamlarda kalir. Ablamlarla aramiz bes dakka.

Onu anladım canım benim merak ettiğim eşinin yanına tasindiginda ben annen o memlekette anladım da o zamn evde yokken gelmesine izin vermezmi

Onu anladım canım benim merak ettiğim eşinin yanına tasindiginda ben annen o memlekette anladım da o zamn evde yokken gelmesine izin vermezmi
Cnm Esimin calistigi sehre tasinirsam esim yokken annemin gelme durumu olamaz cunkuannem yatili gelmek zorunda.gece kimde kalacak ?kimimiz kimsemiz yok orada .

Ama annene kizma hakk
O an babamda oradaydi. Zaten biz esimle bosanma karari aldigimiz icin annemi babami cagirmistim ben , bosanma kararimiz hakkinda konusuyorduk hep birlikte.annem de gayet sakin soyledi. Esim de anneme dedi ben sizle muhatap degilim !! Ama annem babam hic Birsey demedi.esim onu bahane etti..baska seylerden kinlenmis anneme bana kalirsa .yorumlarda yazmistim hani..esimle evlenmeden evvel annem esime demiski aybenizin hic Sevgilisi olmadi, ben de birkac aylik evliyken itiraf ettim oldu diye. Esim de bana degil anneme kinlendi.annem yalan soyledi anlicagin. Yalan Soyleme dedim anneme ama dinletemedim.ben de saklamak istemedim daha fazla

Esin simdi biraz hakli gibi. Keske annecigin yalan söylemeseymis, cok yanlis birsey. Ya da madem söyledi sen söylemeseydin gercegi evlendikten sonra, söyleyecektin evlenmeden önce deseydin.

Esin bence annene kizgin ve güvenmiyor. Herzaman ailelerimiz hakli degilmis demekk ki. Kendinizi esinizin yerine koyun. Yanlis anlamayin belki adamin kriterinde hic sevgilisi olmamis biriyle evlenmek vardi, olabilir her görüse saygi duymak lazim. Sizi öyle zannedip evledi, sonra öyle olmadigini anladi evliyken. Ne kadar zor bir durum. Empati yapin lütfen, esinizle ilgili birsey sizden gizlense hosunuza gider mi? Gitmez.

Ha böyle oldu diyede ömür boyu küs kalmasinlar, ama annen hatali, gidip annenin konusmasi lazim esinle. Hatta yalan söyledigi icin özür bile dilemeli.
Biliyorum fikrim acayip degisti birden ama ben esinize bu söylenileni bilmiyordum.

Allah insani evladi ve sagligiyla sinamasin..evlilik herkes icin sinav sadece sizin icin degil.
anlattiginiza gore esiniz kotu biri degil ama siz biraz fazla baskici gibisiniz.
gorusmek istemiyorsa annenizle,birakin zamana ve kendi hallerine.
bu konu esinizin basinin etini yiyerek cozulmez.

Ama annene kizma hakk

Esin simdi biraz hakli gibi. Keske annecigin yalan söylemeseymis, cok yanlis birsey. Ya da madem söyledi sen söylemeseydin gercegi evlendikten sonra, söyleyecektin evlenmeden önce deseydin.

Esin bence annene kizgin ve güvenmiyor. Herzaman ailelerimiz hakli degilmis demekk ki. Kendinizi esinizin yerine koyun. Yanlis anlamayin belki adamin kriterinde hic sevgilisi olmamis biriyle evlenmek vardi, olabilir her görüse saygi duymak lazim. Sizi öyle zannedip evledi, sonra öyle olmadigini anladi evliyken. Ne kadar zor bir durum. Empati yapin lütfen, esinizle ilgili birsey sizden gizlense hosunuza gider mi? Gitmez.

Ha böyle oldu diyede ömür boyu küs kalmasinlar, ama annen hatali, gidip annenin konusmasi lazim esinle. Hatta yalan söyledigi icin özür bile dilemeli.
Biliyorum fikrim acayip degisti birden ama ben esinize bu söylenileni bilmiyordum.
Esime itiraf etmem soyle oldu..bir aksam otururken durduk yerde esim dedi sana bisey dicen vicdanen rahatlamam lazim, senden once bir sevgilim oldu dedi, o vicdandan girip soyleyince bende dedim benim de oldu..madem oyle esim de evlenmeden soyleseydi dimi. Ne bilim.evet annemin ettigi cok yanlisti , benim de o zaman susmam yanlisti.

Allah insani evladi ve sagligiyla sinamasin..evlilik herkes icin sinav sadece sizin icin degil.
anlattiginiza gore esiniz kotu biri degil ama siz biraz fazla baskici gibisiniz.
Annemden de biktim esimden de..ikisi ayri alem. Olan bana oluyor :KK43:

Çok zor bir durum arada kalmak kaldıki sizi doğuran ve hayat arkadaşınızın arasında kalmak...yanlış anlamadiysam annenin eşinizi size hep kotuluyor ama eşiniz sadece annenizle konuşmuyor ...annenizi size kotulemiyor. ..Anne bu tabiki vazgeçmeyin ama annenizinde size esinizi durmadan kotulemesi hiç doğru değil.
..Bir yavrunuz var onu bu sebeple babasından koparmak doğrumu? ? Dua edin edelim..Eşinizin da annenizinde kalbi yumuşasin. .Bakın gerçekten canı gönülden söylüyorum. ...Bazen insanın ablası bile el oluyor..Eşinden gayrisi yalan oluyor..Eğer gerçekten sizi seven dürüst vefalı sadık bir eşiniz varsa ayrılmayı düşünmeyin. ..Dua edelim ..annenizle arası düzelsin. ..

Annemden de biktim esimden de..ikisi ayri alem. Olan bana oluyor :KK43:

siz neden yipranan taraf olasiniz ki..ikiside koskoca insan..
bence uzunca bi sure konusmayin bu konu hakkinda..sonra annenizden esinize bi kurabiye paketi gelsin mesela ya da sevdigi bi yiyecek..:KK66:
bakin nasil yelkenleri suya iniyor esinizin.
benim annemle esimin arasi bozukken,annemin gonderdigi 3 paket manti aralarindaki buzlari eritti.:KK45:

Yatagi ben ayirmadim ki , soyle oldu: esim gec geldi 11 gibi, ben de gec Gelmesine tepki olarak yatakodasinin kapisini kilitledim eve gelince salonda uyusun diye, o da bozuldu 10 gundur salonda uyuyor. Kapiyi kilitlemek senle uyumak istemiyorum manasina gelirmis.gonlumu alas bu kadar uzamazdi. Tarafa cagirmami bekliyo ama cagirmam. Hep bunu yapiyo. Benim adim atmama alistirdm onu cnm :KK43:
Canım neden geç geldiğini sorsaydın keşke akademik insanlar saatin nasıl geçtiğini bilmez belki çalıştım bu saate kadar ama eşim beni anlamıyo diye düşünüyodur ama şuda bi gercek kimse bahsetmiyo ama evini dinlemiş sana neden güvenmiyo bu çok onur kırıcı bunun üzerine biter evlilik bence ama anne için değil konuşsalar güzl olur daa işte şartlar

Esime itiraf etmem soyle oldu..bir aksam otururken durduk yerde esim dedi sana bisey dicen vicdanen rahatlamam lazim, senden once bir sevgilim oldu dedi, o vicdandan girip soyleyince bende dedim benim de oldu..madem oyle esim de evlenmeden soyleseydi dimi. Ne bilim.evet annemin ettigi cok yanlisti , benim de o zaman susmam yanlisti.

Hmm. Niye saklanirki böyle seyler. Hos degil hic.
Ozaman esinde hatali. O da söylememis.
Iki tarafinda var hatasi. Bence hic ugrasma. Kim kime nasil davraniyorsa öyle davransin.
Annende gelsin gitsin eve, esin konusmuyor mu konusmasin, yapacak birsey yok.
Yipratma kendini bu kadar.

siz neden yipranan taraf olasiniz ki..ikiside koskoca insan..
bence uzunca bi sure konusmayin bu konu hakkinda..sonra annenizden esinize bi kurabiye paketi gelsin mesela ya da sevdigi bi yiyecek..:KK66:
bakin nasil yelkenleri suya iniyor esinizin.
benim annemle esimin arasi bozukken,annemin gonderdigi 3 paket manti aralarindaki buzlari eritti.:KK45:
Annem dunya yikilsa boyle birsey yapmaz esime..esim de asla boyle birseyle mutlu olup annemle barismaz.ikisi de naparsa yapsin ya biktim valla ..ne guzel sizin esiniz de anneniz de anlayisli davranmis.

Unutma bazi seyleri biz istedigimiz kadar ugrasalim düzelmez, düzelecekse zamani vardir.
Inan bana herkes bir takim problemler yasiyor esiyle ve ailesiyle.
En azindan senin esin ne kadar evde yardimsever bir insanmis. Baski yapmiyor sana hic bir sekilde, rahatsin bu konuda.
Esine iyi davrandikca annene ihanet etmiyorsun, anneninde hatasi var. Koskoca insanlar cözeceklerse onlar cözsünler sorunlarini. Annen konuyu acarsa anne konusmak istemiyorum arada kaliyorum ben bu konuya girmeyecegim daha diyip kestir at. Esinde birsey derse onada ayni sekilde. Birbirinizin yüzüne söyleyemeyeceginiz seyleri bana söylemeyin, ben birsey yapamam bunu anladim de. Gercekten ise yariyor.

Canım neden geç geldiğini sorsaydın keşke akademik insanlar saatin nasıl geçtiğini bilmez belki çalıştım bu saate kadar ama eşim beni anlamıyo diye düşünüyodur ama şuda bi gercek kimse bahsetmiyo ama evini dinlemiş sana neden güvenmiyo bu çok onur kırıcı bunun üzerine biter evlilik bence ama anne için değil konuşsalar güzl olur daa işte şartlar
Ayy cnm o donemler kabustu..hamileydim falan..off..unutmak istiyorum o gunleri.cok zordu

Unutma bazi seyleri biz istedigimiz kadar ugrasalim düzelmez, düzelecekse zamani vardir.
Inan bana herkes bir takim problemler yasiyor esiyle ve ailesiyle.
En azindan senin esin ne kadar evde yardimsever bir insanmis. Baski yapmiyor sana hic bir sekilde, rahatsin bu konuda.
Esine iyi davrandikca annene ihanet etmiyorsun, anneninde hatasi var. Koskoca insanlar cözeceklerse onlar cözsünler sorunlarini. Annen konuyu acarsa anne konusmak istemiyorum arada kaliyorum ben bu konuya girmeyecegim daha diyip kestir at. Esinde birsey derse onada ayni sekilde. Birbirinizin yüzüne söyleyemeyeceginiz seyleri bana söylemeyin, ben birsey yapamam bunu anladim de. Gercekten ise yariyor.
Evet oyle de yapiyorum ama napim. Cekilecek derdim buymus benim.dua ediyorum hep. Belki duzelir diye. Tesekkurler yorumlarin ve destegin icin Canim

evet baskiyla cozulmuyor. Pekisizce gitmeli miym esimin calistigi sehre. Esim 50 dk gidiyor yol gunluk.burda ise 2 ablam var 5 er dk ve cok samimiyiz ablamlarla

Çok zor bir durum arada kalmak kaldıki sizi doğuran ve hayat arkadaşınızın arasında kalmak...yanlış anlamadiysam annenin eşinizi size hep kotuluyor ama eşiniz sadece annenizle konuşmuyor ...annenizi size kotulemiyor. ..Anne bu tabiki vazgeçmeyin ama annenizinde size esinizi durmadan kotulemesi hiç doğru değil.
..Bir yavrunuz var onu bu sebeple babasından koparmak doğrumu? ? Dua edin edelim..Eşinizin da annenizinde kalbi yumuşasin. .Bakın gerçekten canı gönülden söylüyorum. ...Bazen insanın ablası bile el oluyor..Eşinden gayrisi yalan oluyor..Eğer gerçekten sizi seven dürüst vefalı sadık bir eşiniz varsa ayrılmayı düşünmeyin. ..Dua edelim ..annenizle arası düzelsin. ..
Allah razi olsun. Dua edin bana gercekten lutfen :KK43:

X