BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Iyi ozelligini okuyan herkes esimi kuzu gibi sanmis. Ben kendi ozelliklerimden hic bahsetmedim oysa..ne bilim.ben inattan nefret ederim. Esim her konuda inatcidir ve kincidir.affetmek yok esimin kitabinda. Ve inadindan donmek de yok. Her konuda boyle.insan bıkıp usaniyor.

Belli ztn annenizlede inadindan gorusmuyor. Sizinde tabiki iyi yonleriniz vardir yoksa adam durmaz ben kadinlarin hep iyi yonunu goruyorum erkeklerde ara sira rastliyorum bu yuzden

Haklısın bide hamileyken daha hassas oluyorz geçmiş gitmiş şükür ailen için değil ama kendin için iyi düşün[/QUOT
Haklısın bide hamileyken daha hassas oluyorz geçmiş gitmiş şükür ailen için değil ama kendin için iyi düşün
istihareye mi yatsam napsam cnm..gitsek mi Esimin calistigi sehire..50 dk buraya. Lojman kampusun icinde. 300 kira.sifir bina..ama burda da iki ablam var..araftayimmmm

Belli ztn annenizlede inadindan gorusmuyor. Sizinde tabiki iyi yonleriniz vardir yoksa adam durmaz ben kadinlarin hep iyi yonunu goruyorum erkeklerde ara sira rastliyorum bu yuzden
Fedakar erkek neredeyse yok..ben rastlamadim daha..hep kadinlar hep kadinlar..lafa geldi mi kadinlar cicek..bana cicek almiyorsun diyorum , sen bir ciceksin diyor biktim bu cevaptan

Senelerden beri Yaşadığınız o kadar sorun var ki...
Sadece bu durum olsa neyse.
Yerinizde olsam boşanırdım.

Esim yard.doc. universitede.yeni yard.doc oldu, asistandi once..simdi kadro yukselince lojman hakki kazandi, 3+1 kampuste , yeni bina ve sadece 300 tl kira.bulundugumuz ilde kira850 veriyoruz aidatla beraber 900. Bir de yeni egitim_ogretim yilinda ikinci ogretim derslerine girecegi icin gece gec saatte gelcek , o saatte 50 dk araba suremezmis. Bunu gerekce gosteriyor.

Bir kere sırf ailenizle daha doğrusu annenizle görüşmüyor diye onunla boşanmanız gerçekten mantıksız. Saydığınız artılar kısmının bir çoğunu erkekler yapmıyor bile karı - koca çalışanlar olduğu halde. Bir kaç eksisi olabilir sizin için en büyük eksi annenizle konuşmaması ama buna niye takılıyorsunuz ki ?? Kimse kimseyi sevmek ya da ondan hoşlanmak zorunda değil. Kimin anne babası olduğu değişmez. Kendi ailesi ile de pek muhattap olmuyormuş, onun ailesi de sizi rahatsız etmiyormuş forumda gezinirseniz kaynanasından çok fazla çeken insan var. Bence olayı büyüten taraf sizsiniz.

Bir de taşınma olayına gelince bu konuda da gerçekten eşiniz haklı. Yardımcı doçentler şu an en az 3500 falan maaş alıyor. Bir de ikinci öğretim dersler vb. ek gelirlerle aylık geliri en az 4500 olacak. Evet çok güzel bir gelir ancak çokta yorgunluk demek bu. İkinci öğretimde derse girerse haftada en az iki gün saat 10.30 dan önce dersi bitmez. 50 dakikalık mesafetle eve bile gelse okuldan çık eve gel her gün 12 yi bulacak. Ertesi gün sabah derse gitmek için yine erkenden çıkacak. Ne gerek var ki bu kadar yorulmasına ??

Bir de lojman hakkı diyorsunuz hem de 3+1 kampüsün içinde ve kirası 300 tl. Doğuda bile doğru düzgün 300 tl ye kiralık ev bulamazsınız artık. Hem eşinizle daha çok vakit geçirebilmek açısından hem geliriniz açısından taşınmanız çok daha mantıklı olur. Allah korusun geceleri gidip gelirken kaza yaparsa - ki olabilir insanlık hali - o zaman pişman olup ağlayacaksınız. Halbuki çok basit bir çözümü var. Eş durumdan dolayı zaten çok kolay atanırsınız. Güzel bir geliriniz sizi destekleyen bir eşiniz var yazık ediyorsunuz ilişkinize.

Bir kere sırf ailenizle daha doğrusu annenizle görüşmüyor diye onunla boşanmanız gerçekten mantıksız. Saydığınız artılar kısmının bir çoğunu erkekler yapmıyor bile karı - koca çalışanlar olduğu halde. Bir kaç eksisi olabilir sizin için en büyük eksi annenizle konuşmaması ama buna niye takılıyorsunuz ki ?? Kimse kimseyi sevmek ya da ondan hoşlanmak zorunda değil. Kimin anne babası olduğu değişmez. Kendi ailesi ile de pek muhattap olmuyormuş, onun ailesi de sizi rahatsız etmiyormuş forumda gezinirseniz kaynanasından çok fazla çeken insan var. Bence olayı büyüten taraf sizsiniz.

Bir de taşınma olayına gelince bu konuda da gerçekten eşiniz haklı. Yardımcı doçentler şu an en az 3500 falan maaş alıyor. Bir de ikinci öğretim dersler vb. ek gelirlerle aylık geliri en az 4500 olacak. Evet çok güzel bir gelir ancak çokta yorgunluk demek bu. İkinci öğretimde derse girerse haftada en az iki gün saat 10.30 dan önce dersi bitmez. 50 dakikalık mesafetle eve bile gelse okuldan çık eve gel her gün 12 yi bulacak. Ertesi gün sabah derse gitmek için yine erkenden çıkacak. Ne gerek var ki bu kadar yorulmasına ??

Bir de lojman hakkı diyorsunuz hem de 3+1 kampüsün içinde ve kirası 300 tl. Doğuda bile doğru düzgün 300 tl ye kiralık ev bulamazsınız artık. Hem eşinizle daha çok vakit geçirebilmek açısından hem geliriniz açısından taşınmanız çok daha mantıklı olur. Allah korusun geceleri gidip gelirken kaza yaparsa - ki olabilir insanlık hali - o zaman pişman olup ağlayacaksınız. Halbuki çok basit bir çözümü var. Eş durumdan dolayı zaten çok kolay atanırsınız. Güzel bir geliriniz sizi destekleyen bir eşiniz var yazık ediyorsunuz ilişkinize.
Annemi sevsin demiyorum. Ustune basa basa soyluyorum. Evime Yilda zaten bir iki gelir onda da tenezzul edip selam versin diyorum. Gitmek konusunda da bilemiyorum esim de hakli ben de hakliyim.evlenirken bu sehirde yasamak uzere evlendik simdi tutturdu gidelim diye. Ablamlar burda benim .bilemiyorum.

konuya anneniz olarak bakınca evet boşanmaya gerek yok diye düşünüyordum.ama tüm mesajlarınızı okudum siz mutsuzsunuz eşinizle bitmiş artık.boşanırsanız daha mutlu olacaksınız bence evliliğiniz yük olarak devam ediyor sanki

Bence size rahatlık batmış ve kendinize dert aramışsınız. Şimdi kocanızın büyüme tarzını bir düşünün. Muhtemelen aile içi ilişkiler çok sıkı fıkı değilmiş. Sizin aile ilişkiniz daha yakın olabilir. Aileleri evliliğinize katarsanız mutlu olamazsınız. Kapıyı kapatınca bırakın dışarda kalanları siz kendinize bakın. Bende çok arayıp sormam mesela. Çünkü yalnızlık içinde büyüdüm. Çaresiz kaldığım zamanlarda kimse yoktu yanımda şimdi de ben aramıyorum. Banane diyorum. Evimde çocuklarımla vakit geçirmek herşeyden önemli ve bana yetiyor. Bunu birileri mesele etse umrumda olmaz. Eşinizde böyle düşünüyor olabilir. Gidip kocanızın koynuna girip uyuyun. Boşverin dünyanın geri kalanını.

X