BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Eğer bu sebepten boşanırsanız, anneniz damadı onunla konuşmuyor diye üzüldüğünden çok daha fazla üzülür.
Kimse onun yaptığını haklı görmüyor ama olumlu yönlerine odaklanmaya çalışın. Kendinizin ve ailenizin huzuru için.
Ne kadar zor da olsa bu bir boşanma sebebi değil. Olmamalı.

Ailesinin yani degil cnm esim ailesinden farkli bir sehirde calisiyor.kimse kimseyi zorlayamaz ama selam vermek zor birsey mi
zor birşey değil ama boşanılacak birşey de değil. anneniz konuşsun yanlış anladın beni vs.. bu durum beni üzüyor niyetim bu değildi falan.. yine de konuşmazsa konuşmasın boşanmaya ne gerek var siz gidin gelin. kabullenin durumu ve üstelemeyin

Tel den giriyorum evimde net yok, bir de bebegimle ilgileniyorum bir yandan, duzeltmeden yolladim kusura bakmayin.hayir
Ailem umursamiyor , ama ben hep karsilikli iyi olunsun istedim ailelerle.
Eşim alkol kullanır, sigarası var, eve geç gelir, bana haber vermeden iki defadır gece kaldı arkadaşında, beni iki defa aldattı, annem eşimle konuşmaz bu olanlardan dolayı, eşimde annemle, ev işlerinde yardım eder, kaynanam iyidir, bir çocuğum var, diğer herşeyim bombok. Bir çocuk için bunlara katlanıyorsam kusura bakma ama sende bu şey için aileni yok edemezsin. Düzeltilmeyecek bir şey değil çünkü yaşadıkların. sadece zamana yay. Aralarına karışma. kendileri bilir. vermesin selam ne olmuş ki sonuçta senin ailen huzurlu olsun. sen anne git gel. eşin gelmesin, aramasın. Ben o kadar pisliğin içinde bu senin sıkıntı ettiğini de çekiyorum ama hiç umursamıyorum.

Allah razi olsun beni cok rahatlattin. Peki ben simdi il.ici tayin.istesem, ilerde il disi acilinca es durumundan il disina tercih yapabilir miyim yeniden ?

Rabbim esine hidayet versin. Insallah sen de cok mutlu gunlere kavusursun Canim.haklisin ne diyeyim ..

ıyıde herkez aynı dırayetı gostermek zorunda degıl
bende eskı esımle ayrıldım
cunku aldatıyordu , cekmedım ,
sızde cekıyor olusunuzun acısını bu sekılde ınsanlarla cıkarmamalısınız
herkez sız degıl, sızde mesela ben degılsınız

Allah razi olsun beni cok rahatlattin. Peki ben simdi il.ici tayin.istesem, ilerde il disi acilinca es durumundan il disina tercih yapabilir miyim yeniden ?

senden de razi olsun canım. Ben yaparsın diye biliyorum çünkü il dışı es durumundan isticeksin. Ama yinede internetten bir araştır derim. Eşinle de akşam aranizi düzeltmek beraber uyuyun artık :) sonucu da buraya yaz merak ederim ben walla :)

Birazdan tercih yaparim herhalde .yazarim cnm insallah

Eşin seni kendi ailesiyle görüşme konusunda zorlasa haklısın derdim ama eşin seninde onun annesini aramanı veya gidip gelmeni sorun etmiyor. Bence boşanma sebebi değil. Senin anneni sevmek zorunda değil. Türkiye de milyonlarca kadın kayınvalidesinden nefret ediyor, arkasından atıp tutuyor. Belki eşin seni annesini araman veya gidip gelmen konusunda zorlasaydı sende bu milyonlarca kadından biri olcaktın. O zaman kocan seni boşasaydı haketmiş mi olacaktın. Eşin anneni sevmek zorunda değil, bu da evliliği bitirmek için geçerli bi sebep değil. Ne güzel eşin yemeği sorun etmiyor, temizliği sorun etmiyor, bebeğin bakımına yardım ediyor, ev içinde başka bi sorununuz yok. Annenle de görüşmeyiversin, sana yasak koymuyor sonuçta.

Ben burda kendimden örnek verdim, sizin ne yaşadığınızı, duygularınızı, dayanma gücünüzü bilemem. Zaten konu da siz değilsiniz burada. Ben konu sahibinin yaşadıklarına ithafen bunları yazdım. Durumunun çokta kötü olmadığını, daha nelerin olduğunu söylemek için. Onun iyiliği için anlayacağınız. Kimseden bir şey çıkarttığım yok yani.

Eşiniz, annenize kırılmış ve küsmüş. Zamanla bu küslük kırgınlıktan ziyade inada binmiş gibi. Eşiniz biraz inatçı sanırım. Sevmese bile, sadece, selam versin diyorsunuz, böyle yapmacık, samimiyetsiz, görev gibi davranışlar eşinize uygun değil demek ki.

Anneleri, ilişkinizin merkezine koymuşsunuz. Onun annesi, benim annem, sen burda böyle yaptın, şöyle yapmadın...Bu kadar müdahil etmeyin annenizi ve kayınvalidenizi. Siz, eşiniz ve çocuğunuz ayrı bir ailesiniz. Sürekli annem de annem bir noktadan sonra sıkar karşı tarafı. Konuşmaya niyeti olsa konuşur zaten. Sürekli uyarılmak rahatsız edicidir.

Eşiniz geç geldiği bir gün kapıyı kilitleyip yatak odanıza almamışsınız ve aranızda bir kırgınlık olmuş, yanlış hatırlamıyorsam. Burada sizi haksız buldum. Belki önemli bir işi falan çıkmıştı, haber veremedi vs. Dinlemeden, anlamadan bütün kapılarınızı kapatmışsınız.

Tayin konusunda da, bence, eşinizin yanına istemelisiniz tayininizi. Sonuçta siz bir ailesiniz. Kızınızı, yalnız kalmayayım, ablalarımdan ayrılmayayım diye babasından ayrı tutmamalısınız. Annenizi istememiş ama bu yeni bir şey değil, konuşmuyorlar zaten. Hoş bir şey değil ama bu ikisinin arasında olan bir şey. Sizin söylemenizle çözülecek bir şey değil belli ki. Ne siz sıkılın ne de eşinizi/annenizi sıkın. Zamana bırakın sadece.

Rabbim esine hidayet versin. Insallah sen de cok mutlu gunlere kavusursun Canim.haklisin ne diyeyim ..
Çok teşekkür ederim. İnşallah. Demek istediğim mutlu isen sorunun sadece senin annen ve eşinin arasında ki sorun ise bunu zamana yay. Niceleri var. Allah daha beterinden korusun. Halledilmeyecek bir şey değil bu. İnşallah düzelirsiniz. Yoksa eşinin artıları çok ama çok fazla:)

abooowwww kavgada söylenmez kız
konu sahibesi cillop gibi kocayı bulmuş annesine selam vermedi diye boşanmak istiyor birde bebekleri var..boşandıktan sonra mutlaka yine evlilik yapmak isteyecek..peki evlendiği erkek nasıl biri olacak merak ediyorum..ne kadınlar var sırf çocukları babasız kalmasın diye kocası olacak kişinin içkisine, kumarına ,dayağına ,küfrüne, yıllarca ailesiyle görüşülmesi engellenen,aldatmasına katlanan kadınlar var..bu ezilen zavallı kadınlar ne yapsın peki?

Bu mantikla kimse bosanmasin, nasil olsa karisini dograyan da var. Herkes daha kotusune bakip elindekiyle yetinsin.

Yazdiginiz hikayede zaten yanlis olan sizin tutumunuz. Konu sahibinin bu hikayeden cikaracagi bir ders yok yani.

Sizin insanlarin nelere karsi durabildigini gorup kendinize ders cikarmaniz gerek.

Ayrilmiyorsunuz, kendinizi asagiliyorsunuz. Bari cocugunuzu bahane edip insanlari yanlis yonlendirmeyin.

Bosansinlar. Bu da soru mu yani?

Ezilmeye devam mi etsinler? Sanki iyi bir sey yapiyorlar gibi yazmissiniz bir de.

Biz eşimin memleketyinde yaşıyoruz. Ben gurbetteyım burda. Hem de 16 saatlik yol. Öyle olduğu halde benım annemı arayıp sormaz. Kandiller de arar onun dısında 1,2 kere en fazla o da.. kendi ailesine 3 haftada bir gideriz. Ama ilçede oturuyorz. O merkezde ailesi. Burayı sevmediği için gidiyoruz merkeze. 1 saatlik yol .. ama ailesine de sıcak değildir,muhabbet dolu değildir.. ama benım ailem benim evime gelince çok saygılı davranır,konusr vs.. ama telefonla aramayı ,konusmayı svemıyor. Uzakta abisi ablası var. Ama daha hiç görmedim onları aradığını,hep bir sey olduğu zaman arar.. yani eşinde böyledir belki. Sevmiyordur telefonla konusmayı. Ya da çok sıcak bırı değildir. Kendi ailesine karsıda öyleyse eğer bence takmayın kafanıza.. annenize kırılmıs sanırım. Bence annenizin eşinizi araması lazım. Böyle seyelre de küçük büyük tartısması yapmak çok yersiz olur.. bir şeyleri çözmek,çözüme ulaştırmak için,insnalar özverili olmalı bence.. ALLAH Yardımcınız olsun. Ama şu durumda boşanmak,kafanızdan gececek en son şey bile olmasın. Bunca artılara rağmen boşanmanız.. ALLAH sorar..

Keşke aileler de aranız iyi olsaydı ama eşinle aran iyiyse neden boşanıyosun ki.abartmıym ama evlendikten sonra eş herşey oluyo. Anne baba arkadaş kardeş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…