Beni kaynanamdan kurtar özleem

40. Gün olmak zorunda değil bence 3/4 aylıkken hemde toparlanırsınız kendin yaparsın.
Daha önceki konuları bilmiyorum da.

Kümeleride güzel nimet, Allah nasip eder inşallah bana da. Gerçi en son polis çağıracam çık evimden diyerek kovdum az şerefi varsa küser:)

E daha ne dert ediyorsun aramıyorlsr diye. Aramasınlar muhattap olmazsın. Asıl misafir varken bağırıp çağırsaydın kaynananın lohusaya yaptığını görürlerdi. Bana nasıl gerizekalı dersin ya diyebilirdin mesela. Eşin ne dedi annesinin hakaretine? Hala konuşuyor mu annesiyle
Annesi eşime küsmüş eşimd eböylece küs oldu saçmalık. Bahsettiğim misafirler erkek birüsürü oturuyolardı içlerine giremeidm kv koşarak gitti her gün bacagım agrıyo diye sızlanıyo ama tazı gibi koştu şoka girdim.

Kocama diyorum ki ulan geldik gidiyoruz bi kocişimle kahve keyfisi paylaşamadım ne ruhsuz kadınım 😄 ahahaha yanyana gömsünler bizi 😄😄
Bnde dıyorum ki ne sanssız herıfsın. Sunumlu munumlu bı kahvaltı yaptıramadım sana. Ekmege kurdela geçiremedım. 😂😂
Nadide bulunan bir turuz. Vanga ruh esım gordum senı😂😂

Doğumdan sonra mevlut okutacak enerjiyi nerden buluyorsunuz ya 🫠Allah kabul etsinde çok mu boş vaktiniz var çok mu yardımcınız var çok mu enerjiksiniz? Ben karnımızı doyurursak yarabbi şükür diyorum 🤦‍♀️

Bize kimse doğumda takı getirmedi ya. En erken 2-3 aylıkken geldiler ve daha sonrasında. Doğumda ailelerimiz taktı sadece. Mevlüt de yapmadık. 🤦🏻‍♀️

Bana Cok komık gelıyor
Hıc kendımı hazırlıklar stresine sokamam ben de yapmadım.
Bızımde dogumda aileler, Esımle benım teyzelerimiz dayılarımız taktı.

Taktılarda noldu Gercı, piciuuuvv uctu kuruşu kalmadı, yedik.

40. Gün olmak zorunda değil bence 3/4 aylıkken hemde toparlanırsınız kendin yaparsın.
Daha önceki konuları bilmiyorum da.

Kümeleride güzel nimet, Allah nasip eder inşallah bana da. Gerçi en son polis çağıracam çık evimden diyerek kovdum az şerefi varsa küser:)
Ya bizimkilerin küslüğü işleri düşene kadar. İki yüzlü insanlardan nefret ederim. Şimdi mesela başıma iyi bişey gelsin bişey başarayım ismimden söz edilsin benim gelinim diye kapıma geliyolar. Canları sıkılınca el kızı oluyorum.

Doğumdan sonra mevlut okutacak enerjiyi nerden buluyorsunuz ya 🫠Allah kabul etsinde çok mu boş vaktiniz var çok mu yardımcınız var çok mu enerjiksiniz? Ben karnımızı doyurursak yarabbi şükür diyorum 🤦‍♀️
Eşim evde. Ev işlerini birlikte yapıyoruz. Annem haftada bir iki geliyo bende bebekle erken kalkınca uyuyamıyorum işlerimi hallediyorum gündüz bazen dışarı çıkıyoruz. Bide şükürler olsun bebek ağlamıyor çok. tek çocuk ondan sanırım

Bildiğiniz üzere aile binasında oturuyorum ve daha bir buçuk aylık bebeğimle kaynanamla savaşıyorum. Neyse bebek dogdu bizim kılıçlar çekildi bebeğin annesi benim kavgalarımız başladı. Ve bu savaşı ben kazandım kaynanam benden nefret etmeye başladı. Ama bebek ve oğlu için sürekli bize gelmeye devam ediyor kendince bi işin ucundan tutup peşine bana elli tane iş kitliyor. Durduk yere evime yemeğe misafir çağırmak gibi. Asıl konuya geliyorum.
Biz bebeğe kırk mevlüdü olutucaktık ben kırkı çıkınca bir hafta sonra okuturum dedim kv ameliyat olacakmış tamamen iyileşmesinid ebeklersek çok geç olurmuş bu hafta okut hemen dediler. Benim hazırlanmam imkansız. zaten hastalandık hastanelerdne çıkamıyoruz hep bir agızdan bi hediyelik al bide yemek tamamdır diye bagıra çagıra üzerime geliyolar. Şunu yapıcam, masa hazırlıycam dediğimde ne gerek var diye üstüme saldırdılar benim bütün hevesim kaçtı. Dedim tamam sizin deidğiniz gibi olsun. Bu sefer hediyelikte yaptırmam ona vereceğim parayla bir yere bağış yaparım dedim. Bunu duyan kv delirdi çıldırdı kaça kaça evine gitti. Eşim gece çalıştıgı için kız kardeşim benimle kalıyor. Akşam otururken kapı çaldı ama o kadar sessizce vuruyoki anlamadım bile heralde kapı çalıyo dedim (laf sokmaya gelmiş kv hediyelik için belli yani hırsından) koşarak kapıya gittik kardeşimle kv koşa koşa aşağı iniyor. Bir yandan da bagırıyor. -Ben geldim kaç saattir kapıyı çalışıyorum açmıyorsunuz g.zekalılar vs vs gitti. Ben kucağımda bebek kardeşim agzı açık kaldık öyle. Eşime ertesi gün hesap sormak için yanına gitti eşime küsmüş konuşmuyo. Bende mevlüt felan yok benim evime gelen misaifre g.zekalı diye bagırıyo bende onun misaifirni evimde ağırlayamam dedim iptal ettim. İlk bebeğim di bütün hayallerim çöp oldu eşimde gelmiş o kadar kişinin bebeğine gititk altın takacaklardı gelip takmayacaklar oda çöp oldu diyo. Bi moralim bozuldu. Kv le konuşmuyoruz şimdi ameliyatta olacak gitmiycem iyice kavga gürültü kızlarınıda bana küstürmüş bir haftadır bir tanesi bile bebek nasıl diye sormuyo bile.
Allah cezasını versin ne diyeyim ağzım açık okudum sen baştan buna çizgiyi çekecektin bacım bu ne bide onu geçtim bebeğin anası benim nedir ya bebeği sen doğurdun diyemedin mi ş.. kadın bu bebeği ben senin oğlundan yaptım utanıyormusun da benim çocuğum diyorsun ?

Ya bizimkilerin küslüğü işleri düşene kadar. İki yüzlü insanlardan nefret ederim. Şimdi mesela başıma iyi bişey gelsin bişey başarayım ismimden söz edilsin benim gelinim diye kapıma geliyolar. Canları sıkılınca el kızı oluyorum.
Arsızlar demek ki.. napcaz bu kaynanaları ya

Bana Cok komık gelıyor
Hıc kendımı hazırlıklar stresine sokamam ben de yapmadım.
Bızımde dogumda aileler, Esımle benım teyzelerimiz dayılarımız taktı.

Taktılarda noldu Gercı, piciuuuvv uctu kuruşu kalmadı, yedik.
Mevlütün tek artısı toplu gelmeleri oluyor herhalde. Her misafire ayrı hazırlık yerine hepsini aradan çıkarmış oluyor. 😁

Bu kadar yüz göz olunan ilişkilerde şey denemiyor mu kapıyı ister açarım ister açmam zorunda mıyım? Madem o kadar restleştiniz bunu diyemiyor musunuz?

Allah cezasını versin ne diyeyim ağzım açık okudum sen baştan buna çizgiyi çekecektin bacım bu ne bide onu geçtim bebeğin anası benim nedir ya bebeği sen doğurdun diyemedin mi ş.. kadın bu bebeği ben senin oğlundan yaptım utanıyormusun da benim çocuğum diyorsun ?
İşte direkt söyleyemediğim için hareketlerimle tavrımla belli ettim. Mesela gelip bebeği yıkıyodu ama ben istemiyorum. En son yıkamıycaz bugün dedim küstü gitit o gidince ben ve eşim bebeği yıkadık. O gittikten sonra bebeği yıkadığımı görünce ben on tane çocuk büyüttüm beni beğenmiyorsun dedi. 5 tanede ölmüş ya diyemedim.

Mevlütün tek artısı toplu gelmeleri oluyor herhalde. Her misafire ayrı hazırlık yerine hepsini aradan çıkarmış oluyor. 😁
yeni gelinken de okuttum. en güzeli hoca elini açmış evim ve ailem için dua ederken herkes hocaya eşlik ederek amin diyordu o kadar duygulandımki. Dua sırasında agladım. Gerçi sonra o duaya el açanların çoğunun bana beddua ettiğinide gördüm de neyse.

Tabikide öyle ama eşimin kardeşlerine altın taktık biz hep. Eşimin gözü onlarda yoksa benim ailem altında taktılar beni kaç kere alılveirşe götürüp bebegin büyük küçük tüm ihtiyaçlarını aldılar. Her gelişinde babam benişin cebine para koyar. Bide benim ailemin maddi durumu iyi değil eşiminki iyi ama bize yapmazlar
Mevkide gerek yok ki . Eşimin kardeşleri bebek görmeye geldiklerinde takıyı takmislardi saolsunlar. Takmak isteyen bebek görmeye gelir takar mevlid şart değil

Mevkide gerek yok ki . Eşimin kardeşleri bebek görmeye geldiklerinde takıyı takmislardi saolsunlar. Takmak isteyen bebek görmeye gelir takar mevlid şart değil
Bence de öyle olmalı mantıklı olan bu biz hep öyle yaptık mevlitlerde de hediyleik götürdük yine

yeni gelinken de okuttum. en güzeli hoca elini açmış evim ve ailem için dua ederken herkes hocaya eşlik ederek amin diyordu o kadar duygulandımki. Dua sırasında agladım. Gerçi sonra o duaya el açanların çoğunun bana beddua ettiğinide gördüm de neyse.
Demek ki gerek yokmuş bunlara. Dua edenler böyleyse… 🥴

İşte direkt söyleyemediğim için hareketlerimle tavrımla belli ettim. Mesela gelip bebeği yıkıyodu ama ben istemiyorum. En son yıkamıycaz bugün dedim küstü gitit o gidince ben ve eşim bebeği yıkadık. O gittikten sonra bebeği yıkadığımı görünce ben on tane çocuk büyüttüm beni beğenmiyorsun dedi. 5 tanede ölmüş ya diyemedim.
Ay yok beştane ölmüş felan demeyin sakın yıllar geçse de bir anne ve asla unutmaz yaşadığını o kötü olsa da sen kötü olma kalbin onunki gibi çirkin olmasın sakın. Mesafeni koru eşine söyle bunlar lütfen bilsin abartıya kaçıyor çünkü herşeyi kursakda bırakmış olmamış hiç tabi hatası haddinden fazla başka yere taşınsanız uzaklaşsanız biraz öyle bir imkan varmı ?

Ay yok beştane ölmüş felan demeyin sakın yıllar geçse de bir anne ve asla unutmaz yaşadığını o kötü olsa da sen kötü olma kalbin onunki gibi çirkin olmasın sakın. Mesafeni koru eşine söyle bunlar lütfen bilsin abartıya kaçıyor çünkü herşeyi kursakda bırakmış olmamış hiç tabi hatası haddinden fazla başka yere taşınsanız uzaklaşsanız biraz öyle bir imkan varmı ?
Hayır demek isteidğim yanlış yapıyolar bebek bakma konusunda sıfırlar ya geçen çocuga aşure verdi çocugun agzını açıp mendille temizledim ben kendi çocukalrımad averidm diyo. Yok işte burnunu tutup çekecem burnu güzel olsun diyo allah seni inandırsın eşimin burnu bi kaza geçirmiş gibi yamuk. Meğer bu yüzdenmiş. Doktorlar ne bilir ne bilir diyip bildiğini okuyo her banyosunda açocugun genzine su kaçırıp bana sen bunu üşütüyorsun diyo. Yoksa tbaikide kınayamam. Ne haddime. Demek istediğim bu

Ödlek eşim yeni yeni ikna oldu. Sürekli üstünü kapatıyordu. Bana hediyeler alıp sürprizler yapıp susturuyordu artık yok dedim bu numaralara karnım doydu. Şimdide o yaşlı yarın öbürgğn ölürse diye vicdanıma oynuyo dedim yarın ben ölürsem nolucak bana yaşattıklarınızla ben kaç senemi çöpe attım nolucak ömrümden çaldıkalrınız

X