Beni kaynanamdan kurtar özleem

arkadaşlarınızı çağırıp güzelce yapın mevlidinizi
anneniz vs de gelsin
benim şaşırıp kaldığım hala o evde neden oturduğunuz
Günümüz ekonomisindeki kira fiyatları+depozito+nakliye+tadilat masrafları,bebekle taşınma zorluğu, taşındın+ yerleşme zorluğu vallahi sayarken 3 gün uyuma isteğim geldi

Kız zaten yanında tanıdık biri yoksa bebeni bırakıp havuza/denize girmeyeceksin ben onumu diyorum 🤣 mesela al bebeni git bir bungalova veya başka bir yere,otur sessiz sakin çayını iç kahveni iç bebenle ilgilen, kitabını oku rahatla.
En mantıklısı düğünümüz var hemen peşine gideyim. Bakıyorum şu an bungalov. Teşekkür ederim.

Bildiğiniz üzere aile binasında oturuyorum ve daha bir buçuk aylık bebeğimle kaynanamla savaşıyorum. Neyse bebek dogdu bizim kılıçlar çekildi bebeğin annesi benim kavgalarımız başladı. Ve bu savaşı ben kazandım kaynanam benden nefret etmeye başladı. Ama bebek ve oğlu için sürekli bize gelmeye devam ediyor kendince bi işin ucundan tutup peşine bana elli tane iş kitliyor. Durduk yere evime yemeğe misafir çağırmak gibi. Asıl konuya geliyorum.
Biz bebeğe kırk mevlüdü olutucaktık ben kırkı çıkınca bir hafta sonra okuturum dedim kv ameliyat olacakmış tamamen iyileşmesinid ebeklersek çok geç olurmuş bu hafta okut hemen dediler. Benim hazırlanmam imkansız. zaten hastalandık hastanelerdne çıkamıyoruz hep bir agızdan bi hediyelik al bide yemek tamamdır diye bagıra çagıra üzerime geliyolar. Şunu yapıcam, masa hazırlıycam dediğimde ne gerek var diye üstüme saldırdılar benim bütün hevesim kaçtı. Dedim tamam sizin deidğiniz gibi olsun. Bu sefer hediyelikte yaptırmam ona vereceğim parayla bir yere bağış yaparım dedim. Bunu duyan kv delirdi çıldırdı kaça kaça evine gitti. Eşim gece çalıştıgı için kız kardeşim benimle kalıyor. Akşam otururken kapı çaldı ama o kadar sessizce vuruyoki anlamadım bile heralde kapı çalıyo dedim (laf sokmaya gelmiş kv hediyelik için belli yani hırsından) koşarak kapıya gittik kardeşimle kv koşa koşa aşağı iniyor. Bir yandan da bagırıyor. -Ben geldim kaç saattir kapıyı çalışıyorum açmıyorsunuz g.zekalılar vs vs gitti. Ben kucağımda bebek kardeşim agzı açık kaldık öyle. Eşime ertesi gün hesap sormak için yanına gitti eşime küsmüş konuşmuyo. Bende mevlüt felan yok benim evime gelen misaifre g.zekalı diye bagırıyo bende onun misaifirni evimde ağırlayamam dedim iptal ettim. İlk bebeğim di bütün hayallerim çöp oldu eşimde gelmiş o kadar kişinin bebeğine gititk altın takacaklardı gelip takmayacaklar oda çöp oldu diyo. Bi moralim bozuldu. Kv le konuşmuyoruz şimdi ameliyatta olacak gitmiycem iyice kavga gürültü kızlarınıda bana küstürmüş bir haftadır bir tanesi bile bebek nasıl diye sormuyo bile.
Altın takmaya niyeti olan mevlüt beklemez, takar🤷‍♀️

Hayatım bebeğin annesi sensin. Bu kadar karıştırma kayınvalideni evine. Sen nasıl istiyorsan o şekilde yap misafir gibi çağır otursun gitsin kayınvalidende. Bunun için kendi hevesinden niye vazgeçiyorsun

Günümüz ekonomisindeki kira fiyatları+depozito+nakliye+tadilat masrafları,bebekle taşınma zorluğu, taşındın+ yerleşme zorluğu vallahi sayarken 3 gün uyuma isteğim geldi
e böyle de onların verdiği eve sığınırlarsa da bunları çekmek zorunda kalacak

konu sahibinin çocuğu büyüse de annesi çocuk baksa da kadın çalışırsa inşallah ayrı düzen kurarlar o zaman

Eğer görümcelerin anneleri gibi değilse telefon açıp durumu anlat. Ama yerinde olsam hiçbiriyle muhatap olmam. Şahsen böyle insnalarin küsmesi benim işime gelir.Kapatır kapımı evimde bebeğimle ilgilenirim. Kayınvalide gelse bile yanında oturmam gider mutfakta bir işimi yaparım. İlk fırsatta da taşınırim o binadan.
Ben hep böyle yapıyorum yanına oturmuyorum. Ama görümcelerim analarının korkusuna napacakalrını şaşırmış. Biriyle zaten hiç konuşmuyorum saçma sapan geliyo selam veriyo sorular sorup konulmaya çalışıyor arkamı dönüyorum yine aynı. Hani mağarada yaşıyolar sanki dogruyu yanlışı kendi çıkarlarına göre belirliyolar.

Ben hep böyle yapıyorum yanına oturmuyorum. Ama görümcelerim analarının korkusuna napacakalrını şaşırmış. Biriyle zaten hiç konuşmuyorum saçma sapan geliyo selam veriyo sorular sorup konulmaya çalışıyor arkamı dönüyorum yine aynı. Hani mağarada yaşıyolar sanki dogruyu yanlışı kendi çıkarlarına göre belirliyolar.
Eşin nasıl biri peki? Böyle bir aileden normal bir insan çıkmış olması çok zor.

Hayatım bebeğin annesi sensin. Bu kadar karıştırma kayınvalideni evine. Sen nasıl istiyorsan o şekilde yap misafir gibi çağır otursun gitsin kayınvalidende. Bunun için kendi hevesinden niye vazgeçiyorsun
Ben zaten böyle yaptım arkadşaımı ayarladım bu arkadşarımdan da nefret ediyo. Akrabalarını toplamış gelmiş agzımı arıyo napcaksın böyle yap ben gelcem yapcam edecem. Ben anlatamamdna ne gerek var diy ehep bir agızdan saldırdılar yapamazsın edemezsin bilmem ne. Dedim zaten böyle insanların geleceği bi şeye neden özeneyim. -boş tavuk pilav yapıcam diğer şeyleri yapmıyorum diyince bu sefer iyice delirdi. İşte kavga gürültü. Halimiz bu saf eşimde almış beneği sabah anasına götürmüş evi başına yıktım. Oturduk halimiz eaglıyoruz şimdi

Ben zaten böyle yaptım arkadşaımı ayarladım bu arkadşarımdan da nefret ediyo. Akrabalarını toplamış gelmiş agzımı arıyo napcaksın böyle yap ben gelcem yapcam edecem. Ben anlatamamdna ne gerek var diy ehep bir agızdan saldırdılar yapamazsın edemezsin bilmem ne. Dedim zaten böyle insanların geleceği bi şeye neden özeneyim. -boş tavuk pilav yapıcam diğer şeyleri yapmıyorum diyince bu sefer iyice delirdi. İşte kavga gürültü. Halimiz bu saf eşimde almış beneği sabah anasına götürmüş evi başına yıktım. Oturduk halimiz eaglıyoruz şimdi
İşte aile apartmanı gerçekten çok zor. Arada biraz mesafe olacak ki ilişkiler laçkalaşmasın. Allah yardımcın olsun

4 tane çocuk doğurdum ne cinsiyet partisi yaptım ne kırk çıkarması ne 6 ay kınası yaptım ne de herhangi bir sebepten ötürü mevlüt yaptım.
Öteki dünyada bu sebepten ötürü Allah beni yakacaksa da yaksın.

Eşin nasıl biri peki? Böyle bir aileden normal bir insan çıkmış olması çok zor.
Eşim abisi ve bi ablası inanılmaz insanlar çok beğeniyorum gerçekten ve babalarına benzetiyorum ama eşime annesinden sinsilik geçmiş bide tipide benziyo o yüzden durduk yere ona patlıyorum. Nefret ederim mesela konuşurken altan bişey söylemye çalışmak için plan kurup konuşan insandan ne gerek var yani sinsiliğe bana yapmıyoda dışarıda yapıyo. Bugün yaptı gerçi diyo ben bi bebeği gezdiriyim aldı bebeği anasına götürdü. Yalanda da diyoki bizi gördü aldı sevdi.

4 tane çocuk doğurdum ne cinsiyet partisi yaptım ne kırk çıkarması ne 6 ay kınası yaptım ne de herhangi bir sebepten ötürü mevlüt yaptım.
Ben mevlüt okutmamak günah demiyorum. Severim böyle organizasyonalrı evimd emisafir ağırlamyı çok severim. Sevdiklerime sofra kurmayı vs. Zaten hiç bi parti kutlama yapmıyoruz bari bunu güzel yapayım deidm kuranlar kutlayalım dedim oda olmadı.

Ben mevlüt okutmamak günah demiyorum. Severim böyle organizasyonalrı evimd emisafir ağırlamyı çok severim. Sevdiklerime sofra kurmayı vs. Zaten hiç bi parti kutlama yapmıyoruz bari bunu güzel yapayım deidm kuranlar kutlayalım dedim oda olmadı.

Rahmetli nenem nerde çokluk orda b*kluk derdi. Siz millete değil millet size uyacak uymuyorsa da Allah çarşına pazar versin de geç.

+1.bnle doguranlar ne kınalar ne mevlutler yaptı. Kucucuk bbeek kucaktn kucaga gıttı de noldu. Hrp hasta oldular. Yok öpcez dıye bır savas. Daha bas tutamayan bbeyı kucaga alma heveslrrı.
Benım bebk için de yok yabanı yok sevdırmıyo dıyorlar. Bnde ohh ıyı yapıyo dogal mıkrop savar o 😂😂

+1.bnle doguranlar ne kınalar ne mevlutler yaptı. Kucucuk bbeek kucaktn kucaga gıttı de noldu. Hrp hasta oldular. Yok öpcez dıye bır savas. Daha bas tutamayan bbeyı kucaga alma heveslrrı.
Benım bebk için de yok yabanı yok sevdırmıyo dıyorlar. Bnde ohh ıyı yapıyo dogal mıkrop savar o 😂😂

😄😄😄 ahahaha gel elele tutuşak da mağaramıza geri dönek bacımsu 😄😄

Esraa o kiz özlem degil 🤣🤣🤣 Kiz aile apartmanindan cik baska yol yok__

X