Beni bu evde tutan ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eskiler akılsız başın cezasını ayaklar çeker demiş, çok doğru laftır
Allah çocuk vermeyerek korumuş sizi ama farkında değilsiniz
Yakın akrabalıktan ötürü kaç gebelik sonlandırmışsınız zaten, oldu da bugün genetik sorunları olan bir bebeğiniz oldu diyelim bu adamla nasıl bakacaksınız o çocuğa, çok özel bakım istiyor o evlatlar, maddi manevi güç lazım onları yaşatmak için, üstelik hasta ve çaresiz geçireceği bir ömrün hesabını nasıl vereceksiniz?
Anne olunca tüm hesaplar bitecek mi, adam meleğe mi dönecek ne olacak. Taşıdığımız can bile emanet, kendinize ve olursa bebeğinize verdiğiniz bunca zararın hesabını nasıl vereceksiniz Yaradana. Allah ıslah etsin sizin gibileri, su katılmamış cahilsiniz maalesef

Daha çok gençsiniz kendinizi böyle mecbur olmadığınız bir karamsarlığa sokmayın. Öncelikle evli olduğunuz kişinin iyi bir eş olmadığını size hep zararı dokunduğunu kendinize sürekli hatırlatın. Ve iyi bir eş olmayan erkek iyi bir baba da olamaz diye düşünüyorum. Hem bu zamana kadar bebek sahibi olamamanız da bir hayır arayın. Hiçbir şey sebepsiz değildir çünkü. Sizin şu durumda yapmanız gereken en iyi şey ailenizi dinleyip ayrılmanız olur. Bebek düşüncesini şimdilik düşünmeyin lütfen. Bebek yapmak içinde daha fazla böyle birine katlanmayın. Hem boşansam bile asla evlenmem bir daha başka erkeğe ömrümü harcatamam demişsiniz. Bu düşünceyi de atın kafanızdan. Bazı insanlar sizin için imtihan olabileceği gibi bazı insanlarda ödül gibi gelir şükür sebebiniz olur. Zaten ömür öyle ya da böyle gidiyor. Nasıl gitmesini isteyecek kişi sizsiniz.

Bu adamı çocuk sahibi etmek neden ? Sorumsuz biri, çocuğa da yazık değil mi? Aileniz arkanızda iken çekmeniz hata.
Biz kadınlar adamlara mı çocuk yapıyoruz bu tür yorum çok görüyorum merak ediyorum gerçekten adamlara çocuk yapılırmı? Tabiri çirkin değil mi.

Biz kadınlar adamlara mı çocuk yapıyoruz bu tür yorum çok görüyorum merak ediyorum gerçekten adamlara çocuk yapılırmı? Tabiri çirkin değil mi.
Adamlara yapılmıyor elbette. Adam şimdiden sorumsuz biri iken, hayatı şimdiden çok zor iken bu hayata baska birini mahkum etmek neden ? Çocukla adamın düzeleceğini beklemek neden? Ondan sonra anneler yada babalar tüm yükü çocuğun omuzlarına atıyor. Senin icin neler çektim diye. Bile bile yapılan hatalar. Sonu başından belli zaten.

Ailen arkanda neden bu embesile tahammül ediyorsun kusura bakma ama çok kızdım sana ya.
Adam işsiz yalancı ana kuzusu ilgisiz sorumsuz kendine gel kuzum iyiki bu adamdan bebeğin olmamış.
Boşan evlenirsin bebeğinde olur kendine yazık etme ite kaka gitmez.

Yani gercekten o adamin yaninda kalmanizda ki neden nedir?
Sevgi mi? Sevgi boyle bir sey degil maalesef. Karsilikli paylasimdan dogar. Ama siz hicbir sey paylasmamissiniz ki sevgi cogalsin sursun.
Cocuk mu? Emin misiniz bu insanla ortak bir cocugunuzun olmasini istediginizden?
Okudukca yok artik dedim. Bunu da affedemez ama affetmissiniz hem de her seyi.
Yazik,hayata bir defa geliyorsunuz.

kusura bakmayın ama her şeye rağmen anne olma isteği ölçüsüz bi bencillik. sağlıklı bir yuvası olmayacak, aklı başında bi babası olmayacak, kimseye hayır diyemediği için bi ömür ezilen bi annesi olacak. asla ama asla bu bencilliğinizin pençesine düşmeyin.
demek ki çalışıp kendi ayaklarınızın üzerinde durabiliyorsunuz bu adamla evliliği devam ettirmeyin artık. beni tutan bir şey var diyip gereksiz bi romantizmin eline bırakmayın çünkü aslında öyle bi romantizm yok. size sülük gibi yapışmış bi adamın her daim size muhtaç gibi görünmesi hoşunuza gidiyor bundan vazgeçemiyorsunuz. adam resmen amip ama baya zararlı bi amip.
kusura da bakıyorsanız bakın ama gerçekler acıdır hanımefendi. böyle yaşamaya devam etmeye niyetliyseniz daha fazla şikayet etmeyin. lakin bu ortama kesinlikle çocuk yapmayın resmen bi canın vebaline girmiş olursunuz.

çok üzgünüm ama ben akraba evliliği lafını duyunca gerisini düşünemiyorum. boşanın, hayatınız daha fazla kararmasın.

Bişey soyliym mi eşinizin hicbi suçu yok. Tek suçlu sizsiniz. Adam baştan beri belli etmiş zaten işe yaramaz bi parazit olduğunu. Siz herşeye tamam demişsiniz dünyada erkek kalmamış gibi. Konumuzun yarısı sunu yaptılar sustum, bunu dediler sustum, şöyle oldu sustum. Susmasaydiniz? Ağzınizi bağlayan mi vardi? Senin gibi faydasız bi adamla uğraşamam ben deyip 25inizde çekip gitseydiniz şuan belki başka biriyle mutlu bi evliliğiniz bi de çocuğunuz vardı. Kendiniz etmişsiniz kendiniz bulmuşsunuz. Bi de herşey yetmiyomus gibi "kendimi anne yapicam" diye hala bu adamdan çocuk yapmaya ugrasiyosunuz. Ama siz bu adamdan ayrıldınız bile çocuğunuz hayat boyu ona tahammül etmek zorunda kalacak farkındasınız di mi? Çocuk büyüyüp iş güç sahibi olacak ama hala asalak babasının borçlarını ödeyecek. O da sağlıklı bi çocuğunuz olursa tabii. Yok olmazsa "çocuğum engelli, o yüzden bosanamiyorum " diye kandirirsiniz kendinizi. Bu kadar cehalet çok fazla.

Ne cesaret evleniyorum, böyle genetik hastalkklı gebeliğim olacağını bilsem tabikide evlenmezdim bu konuda hiçbir fikrim yoktu. Eşimin kötü huyları sonradan ortaya çıktı tanikide baştan böyle olacağını bildiğin bir evlilik yapmazsın değilmi.Elalem ne der diye düşünecek biride değilim

Hata üstüne hata olmuş.
Adam sorunsuz evlenilmiş borç üstüne borç gelmiş.
Sizde inatla kredi çekip ödemeye devam etmişsiniz.
Eğer eşiniz işini falan kaybetseydi her türlü destek ol derdim ama iddia gibi kumar olayından borcun 1 lirasını ödemezdim.
Üstüne akraba evliliği 2 ölü bebek.
Yani cidden soruyorum hayatla sıkıntınız mı var?
Eşiniz problem, bebek olmuyor daha neyi zorluyorsunuz bu kadar?
Bazı şeylerin olmaması hem daha hayırlıdır.
Belli yani senin bu adamla ömrün yok.
Pes yani aşk yok, evlilik bitme durumunda, cinsellik yok, çocuk olmuyor, adam sorumsuz.
Beni bu evde tutan ne?
Seni o evde tutan tek şey de alışkanlık.

Bebeğin günahı ne ya daha bir düzen kurulmamış borç üstüne borç yalan üstüne yalan kocana kendin güvenmiyorsun ama bebek tedavisi görüyorsun doğmamış çocuğuna acı da adam kendini borçlarını toparlamadan hemen çocuk yapma bari

Allah yardımcınız olsun çok zor işiniz hakikaten. Ama bunda sorun ve sıkıntının icinde siz mutlu değilken bir de cocuk cok zor olmaz mı? Anne olma arzunuzu cok iyi anlıyorum ama esiniz keske biraz dhaa sorumluluk sahibi olsaydı. Siz simdi çalısıp cekip ceviriyorsunız ama cocuk olunca onunla ilgilenmeniz gerecekek. Yani demem o ki hem eşinizin hem evin hem de cocugun sorumluluğu üstünüze olacak. Valla bilemedim şimdi herkes dört dörtlük mü? Tabi ki hayır ama yaşadığınız bu zorlukları göz önünde bulundurarak hareket edin bence.

tabiki hayatinda yaptigi en iyi şey sizinle evlenmek, çünkü oda biliyor böyle iki kavga edip sonra boynunu büküp butun borclarini surekli surekli odeyecek insan kolay bulunmaz.
sizi o eve bağlayan hiç bir şey yok, çoucugunuz olsa bile yok, bu adamdan koca olmadigi gibi babada olmayacak bariz ortada.
bu adamdan cocuk sahibi olmak icin bir 50 bin daha harcayip herseyi iyice icinden cikilmaz hale getirmeyin.
çocuk masrafli is hemde cok masrafli is, evine dogru duzgun ekmek parasi getirmeyen bir adami baba yapinca ne olacak sizce?
cocugun masraflarini karşılayabilecekmi?
daha kendi masraflarini karsilayamiyor bu adam.
bebek dediginizin bir bezi 100 lira mama desen oyle, olduda emziremediniz sutunuz yetmedi haftalik 100 liradan aylik mama 400 lira bez 200 lira kiyafetini oyuncagini saymiyorum tek başınıza bunu karsilayabilecekmisiniz suan bu borclarin icerisinde?
neden cocugunuzun daha iyi sartlar altinda yasama imkani varken bu sartlarin icerisine birde cocuk dunyaya getirip,boyle bir baba adayiyla bile bile lades diyip cocugu hayata karsi 1-0 yenik baslatmak istiyorsunuz?

Iyi iste bastan bilmiyordunuz ancak su an biliyorsunuz..Her evlilik mutsuz degil her koca da kocaniz gibi degil inan..Bakin belkide hala asiksiniz kocaniza ama adam sizi ve ailenizi sömürüyor..Siz onu seviyorsunuz ama o sizi sev mi yor..Sevse durumu toparlamaya calisirdi..Kocaniz bencil biri o sadece kendini düşünüyor..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…