Beni bu evde tutan ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artk avazm çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Böyle zalim adamlara neden çocuk yapıyorsun. Ya kusura bakma ama kafayı mı yedin kardeşim. Zaten akraba evliliği diye bebeklerde sağlık sorunu oluo. Ayrıca borçla bebek yapılmaz. Seni sevmiyor saymıyor. Tembel ama para yemeyi biliyor. Yarn bebeğin oldgunda mama almicak bez almicak. Sen dilenci gibi herkesten yardım bekliceksin. Hatta buraya konu acicaksan. Ailem bu kadar yardım yaptı kaynanamlar bu yardım etmiyo. Yeter ama biraz akillanin artk. Arkanda ailen olmasa sahip cikcak kimsem yok diye aglardin. Boşan bu adamdan sonra akraba olmayan biriyle evlenirsin. Büyük ihtimalle sağlıklı doğum yapabilirsin. Bugün ailen arkandayken git sığın onlara. Bı daha evlenenem diyosun yaa. Oooo ne aşıklar gördük. Sonra bı güzel evlenip aile oldular.

Tek başına olsa yine iyi, bir de sırtında kumarbaz beş para etmez adamı taşıyor. Gerçekten çok yazık ediyor kendine haberi yok.
Böyle erkek bile diyemiyorum ama erkeklerin köklerinin kuruması lazım..

Kayınaile tedaviye destek olmuyorlar ama haksızlar mı? Baştan beri bu evliliğe karşılarmış, en doğru tavır onların. Belki uyuşamayacağınızı gördüler, belki oğullarının bir evlilik sorumluluğu taşıyamayacağının farkındalardı. Eşiniz borçlanıyor, siz ve aileniz borç ödüyorsunuz. Hayatınız böyle mi geçmeli?

Bosuna yazip ciziyorsunuz hanimlar konu sahibine bir anda bir aydinlanma gelmeyecek hatta bosan diyenlere ee ama borcumuz var bosanipta borcmu odeyeyim diyo sanki simdi o borcu kocasi oduyormus gibi en azindan aile evinde borc odese bile kafasi rahat olur ama olmaz o muhtesem koca kolay bulunmadi bir kere adamin ailesi karsi onlara karsi birakmamasi lazim siz evli kalin ama lutfen cocuk yapmayin

önündeki yılları çalıp durmuşsun hemde yalancı kumarbaz beş para etmez biri için.
anne olmak istiyorsun da hakkın var mı evladını sorumsuz bir adamın çocuğu yapmaya. seni sömürdüğü yetmemiş büyüdüğünde çocuğunu da sömürecek. anne olmak istemek sizin şartlarınızda bencillik. kimse asalak birinin çocuğu olmak istemez. kendi hayatını kurtarmaya yeniden kurmaya çalışmak yerine ama ben anne olmak istiyorum deme lüksüne sahip değilsiniz. ben olsam ne bu adamla ne ailesiyle bağım kalsın istemem. çok geç olmadan boşanın. 10 seneniz çöp olmuş kalanı da çöp etmeyin.

Her şeyi geçtim eşinle yakın akrabaymışsın, karnındaki 2 bebek de engelli olacak diye aldırmışsın, hala nasıl çocuk yapmaya uğraşıyorsun?
Yarın doğacak çocuğunun göz göre göre engelli olsa ne olacak? Kim verecek onun zorlu ömrünün hesabını?
Madem ille de çocuk istiyorsun bu işsiz güçsüz sorumsuz adamdan zaten boşan ve git akraban olmayan birisiyle evlen bir zahmet.

Canım çok üzüldüm anlattıklarına. Bence mecalin olsun bu adamı baba yapma boşanın o da rahat etsin sende. Sonra iyi bir insan bulunca yuvan da güzel olur bebeğinde olur . Daha 32 sin ya. Bizim sülale 35 ten önce evlenmiyor hepsi 40 yaşında doğum yapıyor resmen. Birde bebekle mutsuzluğuna mutsuzluk katma. Çocuk güzel yuvayı taçlandırır. Güzel olmayan yuvayı daha da zorlaştırır.

O kadar çok hata var ki nereden başlanır...
Bunca sene bu adamın kahrını çekecek kadar mı nefret ettiniz hayattan..?
Adamın ne olduğunu göre göre çocuk yapmaya çalışmalarınız, adamın çocuk istememesi, iddia bağımlılığı, aile sizi istemiyor... Neydi yani bütün bunlara katlanmak için sebebiniz?
Evlilik diye bir şey hiç olmamış sizde şimdi çocuğu böyle bir ortama getirmek bencillik değil midir?
Ben sizin yerinizde olsaydım böyle bir adamdan çocuğum olmadığı için sevinir boşardım.
Sizin psikolojiniz normal değil şuan mantıklı düşünemiyorsunuz

Cevap veriyorum,
Seni o evde tutan kafanın içinde taşıdığın organı kullanmaman.

Sana tavsiyem, onu kullan.

Olmazı oldurmaya çalışırken harcadığın eforu yeni koca bulmak için harcasaydın şimdi mutlu mesut olabilirdin.

Zararın neresinden dönersen kardır ama sende o ışığı göremedim.
Umutsuz vakasın.

Borcu ben ödeyecem boşanırsam diyorsunuz, şuanda kim çalışıyor da ödüyor . Adam kumar bağımlısı, yalancı birisi çocuğunuzun babasi bu mu olsun? Siz sirf bir bebek istiyorsunuz diye bu sekilde olmamali. Değişmeyecek düşünceleriniz ama biraz düşünün en azindan bir bebeğin hayatını mahvetmemeyi. Inşallah doğru yola gelirsiniz

Hangi birinden başlasam, elle tutulur hiçbir şey yok. Zorla evlenmişsiniz muhtemelen o yaşlarda yakınındaki ilk erkekti, ilgisi hoşunuza gitti. Belki ailesi çocuklarını tanıyorlardı, işi gücü yok, ev geçindiremez diye evlendirmek istememişlerdir. Muhtemelen daha önce de iddia oynamıştır ailesi biliyordur. O yüzden karışmamışlardır.
Benim kardeşim de 26 yaşında, yeni mezun oldu, şimdiye kadar hiç çalışmadı, yeni işe girdi ama kendine bile yetmiyor parası, çünkü keyfince para harcamaya alışmış. Geçen sene evlenicem dedi, annem işe girmeden olmaz dedi. Kız da biz yaparız deseydi muhtemelen evlenirlerdi.
Sizdeki tek fark siz seviyormuşsunuz. Yoksa kimse bunca şeyi kabul etmez. Boşanın karşınıza daha iyileri çıkar.

Allah size sabırlar versin ama çocuğunuz olmaması bir lütuf. Siz bunu görmüyorsunuz.
Kardan adam olur, eşinizden olmaz.
Boşayın hayatınıza bakın.
Yine evlenir, anne bile olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…