Benden geçti artık gibi hissetmek

Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Şu an yaz tatilimdeyim boştayım o yüzden böyle oldu sanırım birde kendi hayatıma bakıyorken bir anda engeli kaldırdı ve yazmıyor neden kaldırdı neden yazmıyor diye düşünüp duruyorum o yüzden de olabilir. Tüm ilişki boyunca yetersiz olmadığını hissettirmeye çalıştım ama ben bir şeye kızdığım anda onla alakalı hep alakasız şekilde işte maaşın düşük olduğu için böyle yaptığımdan vs bahsederdi git memur birini bul biz uygun değiliz derdi bende işte ben seni seviyorum derdim sonra hemen konuyu kapatırdı . En sonunda da ben sorumluluk alamam evlenemem diyip ayrıldı daha bir hafta öncesinde birlikte dyson süpürge almıştık yani birlikte ödeyecektik süpürge ihaleside bana kalmış oldu
Engellemesi engelli kaldırması filan o kdr ergenceki.. Buna bakmayın takılmayın bile adamın derdi sizi elinde tutup oynatmak gibi sanki amiyane tabirle...
Normal aklı basında bir insan bu sekilde davrqnmqz çünkü..
Ayrıca onun kendisinde duyduğu yetersizlik duygusu ona ait size değil. Bunu siz telafi edemezsiniz sorumlusuda siz değilsiniz nye her seyi yükleniyorsunız.
Duugusal hamallık yapmıssınız farkında değilsiniz.

Karsınızda yetişkin bir birey var takvim yasına göre davranmayı kendisi öğrenecek.

Sorumluluk alamayan bir insan en basında hayatınıza girmemeliydi...

Dyson süpürgeyi de size güvenerek almıs belli ki...

Ben bu adamın gram vicdan azabı çektiğini sucluluk hissettiğini filan düşünmüyorum sizde bu narsistik kişilik bozukluğuna yatkın (belkide öyle) kişiye üzülerek su güzelim yasınızı heba etmeyin☺️

Ebeveyni gibi nereye kadr bunu çekip katlanacaktınız ki!? Size yazık.
Bırakın kendi çöplüğünde kalsın. Sizi oraya çekmesine asla izin vermeyin ve lütfen kafada gönülde her yerde bitirin. Oturup Bi mantıken düşünün lütfen.. Hatta yazın Bi yere... Kıyas yapın iyisini kötüsünü... Objektif şekilde..... kendiniz bile sonuca şok olursunuz.

Engeli kaldırdıgında ona yazarsanız cok zayıf ve ona muhtaç görünürsünüz. Bunu bilerek yapıyor. Sizin yaşlarınızda flört olmaz ya evliliğe gider ilişki ya biter. Böyle ne yapmaya çalışıyor sizce. Lütfen büyük tabloyu görün. Sizinle bir gelecek hayal etseydi emin olun elinden geleni yapmak isterdi ve ben bu kadar yapabiliyorum bu sorun olacak mı? Diye sorardı. İnsanoğlu bazen bahanelere sığınır. Öyle işte.
Ayrıldıktan sonra iştende çıktı artık başka şehirde bir saat uzaklıkta ama artık koptuk hani o da ben hayatıma bakıcam unutamam ama kalbime gömücem vs demişti unutmuştur bile o yüzden yazmıyor da olabilir ya da ben memlekete geldim okullar açılınca da yazacak olabilir . Bunu beklemekte istemiyorum artık ama bir yandan yazsın istiyorum bir yandan artık affedemem diyorum

Kesinlikle yazmayin oncelikle.
Ve boyle bir insandan kurtuldugunuza dua edin.
Bir soz var, olursa bir hayir, olmazsa bin hayir vardir diye, cok dogru.
Zamanin kisa sureli bir sevgilim, olmustu. Ve olmadi, uzuldum ben de iste herkes gibi uzatmayayim.
Sonra esimle tanistim . Esim cok iyi . Eski sevgilim hakkinda da sonradan oyle seyler duydum ki olmadigina sukrettim kisacasi.

Siz onun olmayacagini kafanizda netlestirin. Sonra zamana birakin.

Ayrıldıktan sonra iştende çıktı artık başka şehirde bir saat uzaklıkta ama artık koptuk hani o da ben hayatıma bakıcam unutamam ama kalbime gömücem vs demişti unutmuştur bile o yüzden yazmıyor da olabilir ya da ben memlekete geldim okullar açılınca da yazacak olabilir . Bunu beklemekte istemiyorum artık ama bir yandan yazsın istiyorum bir yandan artık affedemem diyorum
Olurda bir konuşma olursa aranızda yelkenleri suya düşürmeyin…. Zor olacağını bilmeli ve kendini kanıtlamalı çabalamalı.. başka bir şey demek de elimden gelmez hayatınızda başarılar 🌸

Engellemesi engelli kaldırması filan o kdr ergenceki.. Buna bakmayın takılmayın bile adamın derdi sizi elinde tutup oynatmak gibi sanki amiyane tabirle...
Normal aklı basında bir insan bu sekilde davrqnmqz çünkü..
Ayrıca onun kendisinde duyduğu yetersizlik duygusu ona ait size değil. Bunu siz telafi edemezsiniz sorumlusuda siz değilsiniz nye her seyi yükleniyorsunız.
Duugusal hamallık yapmıssınız farkında değilsiniz.

Karsınızda yetişkin bir birey var takvim yasına göre davranmayı kendisi öğrenecek.

Sorumluluk alamayan bir insan en basında hayatınıza girmemeliydi...

Dyson süpürgeyi de size güvenerek almıs belli ki...

Ben bu adamın gram vicdan azabı çektiğini sucluluk hissettiğini filan düşünmüyorum sizde bu narsistik kişilik bozukluğuna yatkın (belkide öyle) kişiye üzülerek su güzelim yasınızı heba etmeyin☺️

Ebeveyni gibi nereye kadr bunu çekip katlanacaktınız ki!? Size yazık.
Bırakın kendi çöplüğünde kalsın. Sizi oraya çekmesine asla izin vermeyin ve lütfen kafada gönülde her yerde bitirin. Oturup Bi mantıken düşünün lütfen.. Hatta yazın Bi yere... Kıyas yapın iyisini kötüsünü... O jektif sekilde kendiniz bile sonuca şok olursunuz.
İnanın bende narsistik kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum yani bana yaptıklarını anlatsam tam uyuyor inanamazsınız en son yaptığını anlatayım size erkek kardeşi var işte nerden mezun olduğunu sormuştum uzun süre önce sakarya üniversitesi dedi yani benim aklımda öyle kalmış sonra ayrılmadan bir hafta önce laf arasında nişantaşı Üniversitesinden mezun olduğunda gibi bir şeyler anlatıyor ben bi anda dedim ki sakaryadan mezun değil miydi hayır ben öyle demedim dedi ben dedin diye çok direttim bu böyle o kadar üzülüyor ki sen hayal görüyorsun diyor bana işte ben neden öyle bir yalan atayım amacım ne olsun ki diyor çok acı çekiyorum demeye başladı ben ona yalancı diyormuşum ki bunu daha öncede yapmışlığı vardı ben konuyu kapatmıştım. Sen rüyayla gerçeği karıştırıyorsun aklın karışık dedi senin için çok uğraştım düzel diye dedi tanıştığımızda ben depresyondaydım bunları yüzüme vurdu ben düzelttim dedi çok uğraştım düzelmedin dedi sen delisin ruh hastasısın dedi kafanda kuruyorsun dedi. Benim babam psikoz hastası bunu bildiği için beni de hep ordan vurmaya çalışıyordu sürekli bana deli ruh hastası dedi . Sonra kendi kişilik özelliklerini bende varmış gibi gösterirdi sen şöylesin derdi mesela sonra bakardım kendi öyle yapıyor

Daha ne diyelim kendinde var olan her seyi sana
İnanın bende narsistik kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum yani bana yaptıklarını anlatsam tam uyuyor inanamazsınız en son yaptığını anlatayım size erkek kardeşi var işte nerden mezun olduğunu sormuştum uzun süre önce sakarya üniversitesi dedi yani benim aklımda öyle kalmış sonra ayrılmadan bir hafta önce laf arasında nişantaşı Üniversitesinden mezun olduğunda gibi bir şeyler anlatıyor ben bi anda dedim ki sakaryadan mezun değil miydi hayır ben öyle demedim dedi ben dedin diye çok direttim bu böyle o kadar üzülüyor ki sen hayal görüyorsun diyor bana işte ben neden öyle bir yalan atayım amacım ne olsun ki diyor çok acı çekiyorum demeye başladı ben ona yalancı diyormuşum ki bunu daha öncede yapmışlığı vardı ben konuyu kapatmıştım. Sen rüyayla gerçeği karıştırıyorsun aklın karışık dedi senin için çok uğraştım düzel diye dedi tanıştığımızda ben depresyondaydım bunları yüzüme vurdu ben düzelttim dedi çok uğraştım düzelmedin dedi sen delisin ruh hastasısın dedi kafanda kuruyorsun dedi. Benim babam psikoz hastası bunu bildiği için beni de hep ordan vurmaya çalışıyordu sürekli bana deli ruh hastası dedi . Sonra kendi kişilik özelliklerini bende varmış gibi gösterirdi sen şöylesin derdi mesela sonra bakardım kendi öyle yapıyor
Yükleme yaparak sn öyleymilsin gibi sana yansıtıyor sendeki suclulık duygusuna oynuyor...
Senin kendini suçlamaya meyilli olusunu görüyor avını cok iyi bilir onlar.
İşte hocam yapacağın en güzel şey bu mikroptan dezenfekte olmak. Ben onları öyle görüyorum.
Zaman alıyor ama bitiyor nihayetinde.
Kendine yatırım yap. Kendini önplans almayı kendine değer vermeyi öğren.

Bunlar insanda cok büyük tahribat bırakıyorlar...
Zamanında ayrıldığın için evlenmediğib için şükredeceksin...

Daha ne diyelim kendinde var olan her seyi sana

Yükleme yaparak sn öyleymilsin gibi sana yansıtıyor sendeki suclulık duygusuna oynuyor...
Senin kendini suçlamaya meyilli olusunu görüyor avını cok iyi bilir onlar.
İşte hocam yapacağın en güzel şey bu mikroptan dezenfekte olmak. Ben onları öyle görüyorum.
Zaman alıyor ama bitiyor nihayetinde.
Kendine yatırım yap. Kendini önplans almayı kendine değer vermeyi öğren.

Bunlar insanda cok büyük tahribat bırakıyorlar...
Zamanında ayrıldığın için evlenmediğib için şükredeceksin...
Gerçekten çok büyük tahribat bıraktı yani o da çok büyük sevgi gösterdiği için oldu hani zaten açtım sevgiye düzeltebilirim diye düşündüm çok emek verdim bi anda yapayalnız bırakılınca böyle oldu artık kimse olmasa da sorun değil önceden çok isterdim biri olsun şimdi istemiyorum bana katkısı da bu oldu insanlardan koruyorum böylece kendimi

Gerçekten çok büyük tahribat bıraktı yani o da çok büyük sevgi gösterdiği için oldu hani zaten açtım sevgiye düzeltebilirim diye düşündüm çok emek verdim bi anda yapayalnız bırakılınca böyle oldu artık kimse olmasa da sorun değil önceden çok isterdim biri olsun şimdi istemiyorum bana katkısı da bu oldu insanlardan koruyorum böylece kendimi
Birisinden dolayı tüm insanlara karsı cephe almamalısın hocam... Yanlıs cıkarımda bulunuyorsun. O böyle Bi insandı diğerleri böyek olacak diye bir sey yok. Evet günümüz insanı sıkıntılı ama doğrı insanı bulabilmek için işte kendimize yatırım yapmalıyız. Kendimizi tanımalı, yumusak karnımızı bilmeli, eksik yanlarımızı fark etmeli,sınırlarımızı belirlemeliyiz.
İşte o zaman dengeli Bi insan cıkacakrtor karsımıza.
Şu an içindeki durumda zaten secimle yanlıs olur yine birbirinin aynısı olur gelenlerk gidenler.
Kendinize dönün zaman tanıyın diye en cok ondan diyorum..
Güzellikler kişi dönüştüğünde değiştiğinde gerçekleşiyor....

Ayrıldıktan sonra 2 ay geçmişti bir gün çok kötü oldum dayanamadım aradım ağladım işte dedi ki kaç ay geçti hala ağlıyorsun işte sonra ağlama lütfen üzülüyorum vs dedi konuşmak istemiyorum ben dedi kapattı bir daha ne aradı ne sordu 2 ay sonrasında engeli kaldırdı ama yazmadı bu konuşmanın üzerine bende yazmam artık şimdi 5 ay geçti hala aynı şekilde üzülüyor olmak koyuyor çünkü 2 ay geçmişken bile bana bunu dedi sevgiliyken ben üzgün dahi olduğumda deli gibi üzerime titreyen insandı sırf evlenmek istemediği için beni bu şekilde sildi . 5 ay uzun bir süre aslında bilemiyorum
Biraz daha sıkın dişinizi belki 6 aydan sonra daha iyi hissedersiniz süre verin kendinize alan tanıyın. Bazen beraber yolculuğa çıktıklarımız aniden bambaşka duraklarda inebiliyor. Böyle bakmaya çalışın. Ayrıca sizi üzmek istemem ama önce engellemesi konuşmak istemiyorum falan demesi sonra engeli kaldırması falan bana acaba başka biri daha olabilir mi diye düşündürdü. Yada henüz olgunlaşmamış bilemedim

Birisinden dolayı tüm insanlara karsı cephe almamalısın hocam... Yanlıs cıkarımda bulunuyorsun. O böyle Bi insandı diğerleri böyek olacak diye bir sey yok. Evet günümüz insanı sıkıntılı ama doğrı insanı bulabilmek için işte kendimize yatırım yapmalıyız. Kendimizi tanımalı, yumusak karnımızı bilmeli, eksik yanlarımızı fark etmeli,sınırlarımızı belirlemeliyiz.
İşte o zaman dengeli Bi insan cıkacakrtor karsımıza.
Şu an içindeki durumda zaten secimle yanlıs olur yine birbirinin aynısı olur gelenlerk gidenler.
Kendinize dönün zaman tanıyın diye en cok ondan diyorum..
Güzellikler kişi dönüştüğünde değiştiğinde gerçekleşiyor....
Sizinle konuşmak iyi geldi çok teşekkür ederim ben aslında onla ilk tanıştığımda çok safça sevmiştim güvenmiştim onunda hoşuna giden buydu ben artık bunu kaybettim yani kimseyi safça sevmicem ama olması gereken bu zaten . Buna üzülüyordum ama şimdi fark ettim daha iyi bir şey bu çünkü değiştim artık safça sevmek değildi bu duygusal boşluktan dolayı aşırı bağlanma sevilme isteğiydi o yüzden aşırı toleranslıydım kendimi koruyamadım sınır çizmedim . Bundan sonra bunu öğrendim o yüzden daha sağlıklı ilişki kurabilirim

Biraz daha sıkın dişinizi belki 6 aydan sonra daha iyi hissedersiniz süre verin kendinize alan tanıyın. Bazen beraber yolculuğa çıktıklarımız aniden bambaşka duraklarda inebiliyor. Böyle bakmaya çalışın. Ayrıca sizi üzmek istemem ama önce engellemesi konuşmak istemiyorum falan demesi sonra engeli kaldırması falan bana acaba başka biri daha olabilir mi diye düşündürdü. Yada henüz olgunlaşmamış bilemedim
Aslında engellemeyecekti hani kesinlikle istemediğini söylüyordu bende dayanamam diye görmek istemiyorum dedim zorla engellettim kendimi o da o zamanlar emin de değildi ayrılıktan ilk zamanlar yani sonra cevap vermemeye başladı bana bende engelle beni dedim engelledi. 4 ay sonunda birden kaldırdı ama yazmak yok durum atıyorım watsapa bazen bir kere baktı bir daha da bakmadı anlamadım işte

Aslında engellemeyecekti hani kesinlikle istemediğini söylüyordu bende dayanamam diye görmek istemiyorum dedim zorla engellettim kendimi o da o zamanlar emin de değildi ayrılıktan ilk zamanlar yani sonra cevap vermemeye başladı bana bende engelle beni dedim engelledi. 4 ay sonunda birden kaldırdı ama yazmak yok durum atıyorım watsapa bazen bir kere baktı bir daha da bakmadı anlamadım işte
Baksın bakmasın önemli değil, ben şunu anladım ki böyle kararsız adamlardan bir cacık olmaz.

Baksın bakmasın önemli değil, ben şunu anladım ki böyle kararsız adamlardan bir cacık olmaz.
Ben aslında kimseye itiraf edemesemde yazmasını istiyorum hani görmek istiyorum pişman olduğunu hala sevdiğini vs bekliyorum yani ama yazsa da eskisi gibi olamayız ben affedemem biliyorum . Her gün yazmasını bekliyorum bu yüzden de önüme bakamıyorum

Ben aslında kimseye itiraf edemesemde yazmasını istiyorum hani görmek istiyorum pişman olduğunu hala sevdiğini vs bekliyorum yani ama yazsa da eskisi gibi olamayız ben affedemem biliyorum . Her gün yazmasını bekliyorum bu yüzden de önüme bakamıyorum
Bence aklınızı çeler yazması yaa bir acaba mı dersiniz bana öyle geliyor. Neyse merkür retrosu geldi belki yazabilir 😂

Şehirde yalnızım demişsiniz, belki de sevgili tek arkadaşınız olduğu için böyle düşündünüz bağlandınız ya da bağlanmayı seçtiniz, bilemiyorum. ancak kendiniz için yapmanız gereken acıya tutunmamak. Sirkelenip ayağa kalkmaya, kendinize yeniden başlamak için söz vermeye ancak bunun için kendinizi zorlamaya ya da zorunlu hissetmemeye ihtiyacınız var. İnanın ki her şey geçiyor on yıllık evliliği bitti ilk aylarda da bir ayrılma süreci geçirmiştik o zaman da yarım kalmış hissetmiştim dünya başıma yıkılmıştı üç ay ayrı kalmıştık o yüzden sizi çok iyi anlıyorum sonra bir araya geldik ama olmaması gereken bir birleşmedi maalesef çocuğum oldu bir şeyler bitmesi gerekiyorsa inanın ki baştan bitmiş olması daha iyidir şu an ayrıyız ama maalesef ki bitmişliğin tüm yükü benim omuzlarımda Kısadan hisse çıkarmamız gerekiyor hayatlarımızda belki bir adam gelir değiştirir seni diyebilirim umudunuzu kaybetmeyin. Kendinize güveniniz kaybetmeyin. yaraların iyileşmeye ihtiyacı var kendinize hor davranmayın bırakın yarlarınızı biraz kanasın fakat zamanı gelince inanın ki iyileşecek o yaralar

Şehirde yalnızım demişsiniz, belki de sevgili tek arkadaşınız olduğu için böyle düşündünüz bağlandınız ya da bağlanmayı seçtiniz, bilemiyorum. ancak kendiniz için yapmanız gereken acıya tutunmamak. Sirkelenip ayağa kalkmaya, kendinize yeniden başlamak için söz vermeye ancak bunun için kendinizi zorlamaya ya da zorunlu hissetmemeye ihtiyacınız var. İnanın ki her şey geçiyor on yıllık evliliği bitti ilk aylarda da bir ayrılma süreci geçirmiştik o zaman da yarım kalmış hissetmiştim dünya başıma yıkılmıştı üç ay ayrı kalmıştık o yüzden sizi çok iyi anlıyorum sonra bir araya geldik ama olmaması gereken bir birleşmedi maalesef çocuğum oldu bir şeyler bitmesi gerekiyorsa inanın ki baştan bitmiş olması daha iyidir şu an ayrıyız ama maalesef ki bitmişliğin tüm yükü benim omuzlarımda Kısadan hisse çıkarmamız gerekiyor hayatlarımızda belki bir adam gelir değiştirir seni diyebilirim umudunuzu kaybetmeyin. Kendinize güveniniz kaybetmeyin. yaraların iyileşmeye ihtiyacı var kendinize hor davranmayın bırakın yarlarınızı biraz kanasın fakat zamanı gelince inanın ki iyileşecek o yaralar
Evet şehirde yalnızım hani başka bir yerden oraya tayin istemek zorunda kaldım o da bende bi travma yaratmış aslında farkında değildim karşıma çıkınca aşırı tutundum hani üzerime titriyordu sürekli konuşuyorduk her şeyimi ona anlatıyordum başka kimsem yoktu kesinlikle ayrılmayız artık diye düşünürken bir anda yapayalnız kaldım birde üzüldüğümü bilmesine rağmen arkasına bakmadı sormadı başka bir insana dönüştü anlam veremedim. Bende de hatalar vardı üzerine gittim darladığım zamanlar oldu kavga ettim ama o kadar şey yaşadık güzel bedeli kötü zamanımda yalnız bırakılmak olmamalıydı kabullenemedim hala. Özlüyorum ama tekrar dönerse daha kötü şeyler olacak biliyorum da inanın bunu aşmak çok zor umarım dönmek istemez

hala bi bağım varmış gibi hissediyordum aradığımda şimdi sanki yabancı biri gibi
herkes geçecek diyecek ama 5 ay geçti hala geçmiyor

Şu iki mesajı bi daha okur musunuz ?

Geçmedi diyorsunuz ama acının / yasın geçmesi böyle oluyor tam olarak.
İlk zamanlar aranızda bi bağ hissetmeye devam etmişsiniz ama şu an bi yabancı gibi geliyor.
İyileşiyorsunuz, endişeetmeyin.
İyileşmek öyle bi sabah uyanıp hiçbi şey hissetmemek demek değil ki , öyle olmuyor o işler.
Bazen yoğun bazen hissiz oluyoruz. Bazen öfke bazen özlem duyuyoruz.

Eğer bu süreci daha sağlıklı atlatmak istiyorsanız bikaç öneride bulunmak istiyorum.
Umudunuzu tamamen bitirin.
İlişkinin bittiğini kabullenin.
Numarasını silin.
Hiçbir yerden takip etmeyin.

Şu iki mesajı bi daha okur musunuz ?

Geçmedi diyorsunuz ama acının / yasın geçmesi böyle oluyor tam olarak.
İlk zamanlar aranızda bi bağ hissetmeye devam etmişsiniz ama şu an bi yabancı gibi geliyor.
İyileşiyorsunuz, endişeetmeyin.
İyileşmek öyle bi sabah uyanıp hiçbi şey hissetmemek demek değil ki , öyle olmuyor o işler.
Bazen yoğun bazen hissiz oluyoruz. Bazen öfke bazen özlem duyuyoruz.

Eğer bu süreci daha sağlıklı atlatmak istiyorsanız bikaç öneride bulunmak istiyorum.
Umudunuzu tamamen bitirin.
İlişkinin bittiğini kabullenin.
Numarasını silin.
Hiçbir yerden takip etmeyin.
Evet haklısınız benim umudum bitmesi lazım aslında iyiydim engeli kaldırınca tekrar rüyamda görmeye başladım numarasını silmeyi çok düşündüm silmem gerekiyor artık en zoru kabul etmekmiş onu anladım

Evet haklısınız benim umudum bitmesi lazım aslında iyiydim engeli kaldırınca tekrar rüyamda görmeye başladım numarasını silmeyi çok düşündüm silmem gerekiyor artık en zoru kabul etmekmiş onu anladım

Ben ayrılır ayrılmak direkt numara silerim. Sonra tüm mesajlar ve fotolar silinir. Sosyal medyada engellerim. Sonra evimdeki eşyaları direkt çöpe. Geçen flash belleğini buldum çekmecenin dibinde, direkt çöpe attım. Elimden gelse elinin değdiği her şey atacam da olmuyo o =)
Sonra da hiç bastırmam. En damar şarkıları açar, rakımı alır, oturur ağlarım höyküre höyküre. Ama asla dönüşüm olmaz, asla. Bitirdiğim hiçbir ilişkiye geri dönmedim, Allah da nasip etmesin. O raddeye gelindiyse bitmiştir.
Hele de beni terk edebilen bir erkeğe dönmek mi, aslaaa.. Acımdan gebersem de adını anmam.
Kendimi böyle telkin ederek ve acımı kendi içimde doya doya yaşayarak en baba aşk acılarımı en fazla 2 ayda atlattım. Çoğu da uzun ilişkilerdi, en kısası 1 sene en uzunu 9 senelik evlilik işte. Dibini de sıyır acının kalmasın =)
Yoksa geçmez.

X