Bence bdvnin adı Kv olarak değiştirilmeli .

Queenkingg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
290
380
Daha önceki konumda hamile olduğumu söylemiştim.Malesef bebeğimin kalbi durdu ve bir ay önce onu kaybettim. Yaşadığım psikolojiyi o süreceyi anlayabilirsiniz . O süre içinde kendimi biraz kendime bıraktım , hiç bir şeyi takmamaya eşimle aynı uyumda devam etmeye çalıştım. Çok şükür Allaha da huzurum yerinde fakat tek bir konu hakkında.
Sorunum Kv’dem . Düşük yaptığımı öğrendiğim gece hastaneden gelince haber vermek için önce onun dairesine girdim bir kaç saniye üzülür gibi yaptı daha sonra bana onunda eskiden düşük yapınca nasıl kürtaj olduğunu, kanı anlattı içime su makıneyı soktular vb şeyler . Paikolojim o an yerle bir oldu . Ertesi gün kürtaj olmaya gidicem bir de . Hastanaye onun gelmesini istemedim çünkü zaten yatıs yapmıycaktım yanı olduktan bir kaç saat sonra cıkacaktım ve o anki halle saatlerce yine dert anlatmasına tahammul edemezdim . Fakat tatlı dille anne zaten ablam gelıyor eşim yanımda sen yolda gel git yorulma dedim gönlünğ yaparak gittim. Hastane ile aramızda 1 saat var bu arada.
Ben kürtajdayken kvdem benim annemi arıyor ve teli diğer ablam acıyor ona bir güzel beni kötülemeye kalkıyor tahmin edersiniz her kv attıg iftiralar . Gelmiyor oglumu gostermıyor kapıyı acmıyor bana vs vs. ( ki oğlu gitmez ben sıkıştırırım git gör annen baban diye ) ablam cok fazla fırsat vermeyınce teli kapıyor . Ben geldikten sonra evime cıktım geldıgımızı gorup yanıma cıktı , nıye benım evıme gırıp orda yatmıyorsunda nıye burda yatıyosun diye söylendi durdu . Kanamam var o halde ne münasebet kp in yanında uzanıp dinlenicem kendi evim varken . Bu arada tek bir geçmiş olsun bile demek yok. Bir hafta boyunca işimi gucumu eşim yaptı , yapabıldıgı kadar yemek hazırladı . Altlı üstlü olmamıza ragmen bir tas yemek getirmedi hadi beni geç oğlum beceremez bari o aç kalmasın bile demedi. Bana kimse bakamayınca annem beni aldı yanına bir kaç gün orda kaldım . Ona da söylendi kendince. Bu olanlardan sonra buz gibi soğudum eşimle de konuştum asla gidip gelmek istemiyorum dedim tamam dedi. Elimi ayağımı tamamen kestim ne yanına indim ne onu bekledim . Ama o gittiği her yerse beni konuşmaya devam etti kulak asmamaa çalıştım ama onun akrabaları huyunu bildiği için he diyip geçti fakat benim cevrem bana hep yazık kadın yaslı neden boyle yapıyorsun dedi. O gün bugündür tamamen gerçek yüzünü gördüm , hakkımda demediği kalmadı evine gelince ayak üstü kırk laf sokmaya calıstı . Bu süreçte eşiminde yaklasımı ben gibi oldu cunku cok kırıldı . Yaptıklarıma kendisi sahıt oldugu için nankörlük yapıyorlar diye üzüldü . Ama gıdıp konusmasını istemedim . Allah biliyor beni de kaybetmekten başka bir şey yapmazlar dedim ( diğer gelinlerini tamamen kaybettiler çünkü ) şimdi kp gördüğü yerde benle konusuyor apartmanda vs , annen hasta gel git dediklerine kulak asma her gün 10 dk da olsa gelmek zorundasın diyo açık açık istemiyorum dememe rağmen inmememe rağmen hala anlayıp vazgeçmediler . Ne yaptıysam anlatamıyorum sıkıntımı . Saygısızlık etmeden açık açık bir daha gelip gitmiyorsun dediğinde kaynanam ona çekinmeden soğuduğumu ve gelmel istemediğimi demek istiyorum . Biliyorum ki pat diye söylesem depresyona girmiş gibi takılıp direk ağlama numarasına başvurup beni yine kötü çıkartacak hastayım ben moduna bağlıycak . Biliyorum bunu yazmak saygızca ama kaynanam çok cazgır ve cok yalan soyleyen ama sürekli asla yalan konuşmam ben namazlı niyazlı insanım diyen birisi . Gelmiyorsun lafını duyunca bile içime bir sinir oturuyor . Tabi bir de söyleme tarzını dinlemek lazım . Bana gelmiyorsun diye çıkışmaya çalıştığında sakince cevap vererek onu bastırmak istiyorum . Ve bir kez daha hakkımda konusmaya yüzü kalmasın istiyorum . Önerilerinizi bekliyorum şimdiden uzunluğu için kusura bakmayım detay vermeye çalıştım ki konuyu olduğu gibi anlayabilin diye . Hayırlı günler .

Git yanınanaçık açık yaptıklarını söyle diyeceksiniz ama öyle yüzsüz insanlarmış ki , evlendikten sonra tanıdım , karşıma geçer güler asla utanıp sıkılmazlar daha sonra gittiği her yerse ağlar bana sunu dedi beni kovdu vs üstüne ekleye ekleye anlatır. Bu arada yaşı yeni 55 oldu .

Kürtajınız neden bu kadar ağır oldu ki?
1 hafta evde sonra bir kaç gün annenizin evinde bakıma ihtiyaç duyacak kadar kötü mü oldunuz?
Kaç aylıktı bebek geçmiş olsun.

3 aylıktı , vucudumdaki demir eksikliğinin en alt seviyede olması ve kızamıkçık enfeksiyonu nedeniyle düştüğünden ötürü doktor kanaman geçene kadar kalkmamalısın iş yapmamalısın dedi . Vucud direncim tamamen düşmüştü .

Hic yeme icmeniz bir oldumu yoksa bastan berimi ayrisinz sizi surekli gordukleri alistiklari icn sonradan ayrilanlara cok laf yapanlari bliyorumda ondan sordum

Hic yeme icmeniz bir oldumu yoksa bastan berimi ayrisinz sizi surekli gordukleri alistiklari icn sonradan ayrilanlara cok laf yapanlari bliyorumda ondan sordum

Yok yeme içme hep ayrıydı , belki ayda bir kez birlikte . Başından beri çok sık gelip gitmedim mesafemi hep korumaya çalıştım . Fakat karşı tarafa bunu bir türlü hissettiremiyorum

Allah bir daha yaşatmasın.
Eşiniz her türlü arkanızda üzülmeyin, belki uzak yere taşınmanıza vesile olur baskıları :)

Yok yeme içme hep ayrıydı , belki ayda bir kez birlikte . Başından beri çok sık gelip gitmedim mesafemi hep korumaya çalıştım . Fakat karşı tarafa bunu bir türlü hissettiremiyorum
Kv evde tekse gunduz gelip gitmemene sitem eder bu genelde boledir ztn hepsi oledir bnde altli ustlu oturuyorum suan yeme icmemiz bir gdip gliom surkli biraz evime cksam bi kac saat gelmesem hemen zile basar napiyorsun ne isin var hadi gel ben tekim sklıom cay icelim fln bahanelerle cagirir inmedgim zmanda surat yapar

Hadi siz Altlı üstlüsünüz biizm aramızda arabayla 10 dk oldugu halde hep gidip gelelim istiyordu

Eşin arkandayda kimseye pabuç bırakma. Saygıyıda elden bırakma.

Canım bütün kv ler aynı malesef 2 gün gitmesen hiç gelmiyorsunuz derler senin biraz fazla abartmış olayı. Senin ona hiçbir mecburiyetin yok. Sen sadece dipdibe oturmanın dez avantajını yaşıyorsun. Yerinde olsam kızarak kavga ile değil de sitemli bir dille o zor dönemlerinde yardım beklediğini bir kap yemek yapıp getirmemesine üzüldüğünü anlatabilirsin.
Allah birdaha yaşatmasın evlat acısını, farklı bir eve çıksanız daha hayırlı olur sizin için hem eşin de arkanda bu iyi birşey.

2 aylıkken kürtaj oldum, sadece tlf geçmiş olsun okadar. Annemde aynı şekilde. Evime gittim eşim baktı 2 gün tamm. Ne yaparlarsa aynını yapacam ne 1mm fazla ne 1 mm eksik.

her yorumu okuyamadım . Adı üzerinde Kv çok bir şey beklememek gerek her lafını da kafaya takmamak. İnanın en iyi KV bile bazen o kadar acımasız şeyler söylüyorlar karşısında sadece kızım diye hitap ettikleri gelinleri var . kızları yok o nedenle rahatlıkla bencil ve acımasız olabiliyorlar fıtratları bu sadece kendinizi koruyun araya mesafe koyun kırmamaya bu esnada kırılmamaya özen gösterin kimsenin hayatınızı sabote etmesine izin vermeyin. O size yemek getirmek mecburiyetinde değil getirmemişte sizde ona sürekli gitmek zorunda değil siniz . Şimdiye kadar sürekli gidiyorsanız kendinize bahaneler bularak gitmeyin eşinize hiçbir zaman annesini kötülemeyin. Yaşadıklarınız gerçekten çok üzücü Allah sabır versin . Allah bir daha yaşatmasın. Kendinize çok iyi bakın . Umarım her şey en yakın zamanda gönlünüze göre olur . Sevgiyle kalın,

Altli üstlü oturmak zorunda mısınız ? Göz önünde olduğun sürece konuşur ...
Gerçi diğer türlü de konuşur ama en azından yüzünü görmediğin için çekilir kilir.

Kp emekli akşama kadar evde . Gittiğimde öyle güzelce cay içip muhabbet etsek ne güzel . Saatlerve ağlar dişer gelinini kötüler dedikodu yapar beddua eser ona buna ilenir bu sekilde de ortak bir muhabbet olmaz

Kürtajınız neden bu kadar ağır oldu ki?
1 hafta evde sonra bir kaç gün annenizin evinde bakıma ihtiyaç duyacak kadar kötü mü oldunuz?
Kaç aylıktı bebek geçmiş olsun.
Anestezi etkisi olabilir benim annem düşük yapıp aldırdığında 1 hafta altına kaçırdı kanaması geçmedi bünyeden bünyeye değişiyor
Ayy her şerde bir hayır vardır de üzülme
Baksana bu kv çok fena

Altli üstlü oturmak zorunda mısınız ? Göz önünde olduğun sürece konuşur ...
Gerçi diğer türlü de konuşur ama en azından yüzünü görmediğin için çekilir kilir.

Bir sür malesef , kendimize ait bir ev almamız için önce biraz bırıkıp yapmamız gerekiyor bu hayallerimiz ortalama 3 sene içinde falan gerçekleşeceğinden burda oturmaya şimdilik sessiz kalıyorum , ama hani bi cinnet geçireemde bahane edip her şeyi kiraya çıksam da demediğim de olmuyor değil

Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler . Aslında kimseen bir beklentim yok , hani insanın zoruna gidiyor çünkü onların başına bir şey gelse ben elbette gidip yardımcı olucam bugun bana yarın ona diye düşünmeliydi en azındam diye düşündüm . Onun dışında eşime asla ailesini anlatmam , o hassas dönemde yaptıklarının zoruma gittiğini iyilikle anlattım zaten ona da o hissi yaratmadım . Ne diyim ki Allah yardımcım olsun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…