Ben savcıyım diyerek kayınpederim dolandırıldı🥲

Alik kaynin calisip odesin senin 3 kurusuna goz dikmesinler. Hadi kp yasli anlamadi. Kaynin akli beyni yok mu? Sosyal medyada olsun tvde olsun her yerde cayir cayir uyari yapiyorlar.
İç İşleri Bakanlığından sms geliyor kanmayın diye, daha dün sildim bu minvaldeki smsleri bugün bu konu açıldı

İç İşleri Bakanlığından sms geliyor kanmayın diye, daha dün sildim bu minvaldeki smsleri bugün bu konu açıldı
abla bende hala dolandırılan insanlar var herkes aile büyüklerini arasın inanmasınlar diye konu açtım .Sonuçta büyük bir platform burası yazık günah Allah nasıl biliyorsa oyle yapsın o dolandırıcıları...

denemişti de kredi çıkmıyordu dün nasıl çıktı 12 bin tl maas alan adama .gelirini yüksek göstermişler

ablacım, halen sorguluyorsun.
eşimin ailesi, geniş ailelelerinde bulunan bir dolandırıcıdan muzdarip. üç iş gününde başkasına çıkan bir karar yazısını tamı tamına 4 ay beklediler. sonra bankadan gelecek başka bir yazıyı beklemeye başladılar. 6 aydır bekliyorlar. bütün bunlar olurken bulundukları ilçedeki savcılık "bu bizi ilgilendirmez" diyerek başka bir ildeki savcılığa dosyayı devretti. o ildeki savcılık da "biz ne alaka?" diyerek tekrar bulundukları ilin ilçesine gönderdi.
ortada bir çete söz konusu ise savcılıktan bankasına kadar hepsi işin içinde oluyor maalesef. orada memurluk yapan bir kanı bozuk, gelecke üç kuruş için sizin tüm hayatınızı hallaç pamuğu gibi atıyor.

Bir konuyu kac yorumcu dile getirmiş görmezden gelmişsiniz bende sormak istiyorum kayniniz karakter olarak babasına bu kazigi atabilecek biri mi iyi tanıyor musunuz
Tutanak vs gördünüz mü
kaynım konusunda içim rahat cünkü evde olmuş olay yanlarında kaynanam da varmış . Yani o kadar zeki biri değil bu kadar dalavere yapamaz .Zaten zeki olsa dolandırılmazdı .Adamlar watsaptan bir sürü belge atmışlar ama tek gösterimlikmiş.Yani silinmiş onlar

Kuzum kaynım daha önce kaza yapmış, arabası perte çıkmış hurdaya vermişler. Kayınvalidem bizdeyken telefon geldi bir kere. Telefondaki kişi diyorki 'bilmem hangi polisim arabanız kazaya karışmış'. Üstüne para istiyor. Benim kayınvalidem ilkokul mezunu ama direk dedi ki ' damadım polis, verin bilgilerinizi sizi arasin'. Sonra telefon kapandı tabii, arkasından ben aradım, arayan topuklamis yahu akıl var mantık var, korkacak biseyim yok. Polis beni aradı diye hemen para mı veririm.

Bir konuyu kac yorumcu dile getirmiş görmezden gelmişsiniz bende sormak istiyorum kayniniz karakter olarak babasına bu kazigi atabilecek biri mi iyi tanıyor musunuz
Tutanak vs gördünüz mü
görmezden gelmedim cevap yazmaya calışırken gözümden kacmış yorum

Eşimle konuşacağım abla başka akrabalar versin diyeceğim

Bence böyle derseniz kabul görmez. Başka akrabalardan bize ne, benim babam diye çıkışabilir eşiniz. O bizim tedavi paramız deyip vermeyin onların hatasının bedelini siz neden ödeyeceksiniz.

Zaten dolandırılmamış değil dolandırmış olabilir diye söylüyor arkadaşlar.

Etrafta sivil polismiş gibi gezenler bile oluyor, bizim apartmanda problemli biri vardı oğlu uyuşturucu vs işlerine karışmış, onların oturduğu dönem biri gelmiş apartmana tek tek daire kapılarını çalıyor en son bize geldi, eşim çıktı kimsin necisin diye sordu, sivil polisim falanca kişiyi arıyorum yakalaması var dedi, yakalaması varsa oturduğu daireyi biliyorsun koyarsın kapısına resmi evrakı gidersin ne kapı kapı geziyorsun yoklama çeker gibi dedi, ne bilelim rozet yok olsa bile gerçek mi belli değil, elini kolunu sallaya sallaya gezip kapı çalan bir adam, hiçbir şey diyemeden gitti.

Tövbe estağfurullah artık gerçek polis görsek inanmayacak hale geldik, neyse Allahtan çevremde polis olduğu tescilli 4 komşu var polisim diye gezenler olunca hemen onlara müracaat.

Kaynana da mı dememiş ben büyük oğlumu arayayım diyeyim bizim başımıza böyle bir bela bulaşmış kardeşinle baban telefondan kredi çekerek emniyete yardımcı oluyor diye?

Sizin tedavi için biriktirdiğiniz parayı içlerine sinip alabilecekler mi yani? Yok artık.

Tedavi paranızı sakın vermeyin. Eğer vaktinde tedavi olamaz da çocuk sahibi olamazsanız eşinizi de ailesini de mümkün değil affedemezsiniz.

Başka yerden bulsun ödesinler. Gerekirse on senede bitirsinler. Sizi ilgilendirmiyor bu koşullarda. Çünkü sizinki daha önemli bir ihtiyaç. Sebep olan kaynınız sorumlu maalesef.

Son düzenleme:
Birden krediyi kapamak yerine ay ay öderlerken yardım edin. Hem sizin birikiminiz gitmez hem de yardım etmiş olursunuz. İnşallah veririz diye söylememişsinizdir. Yoksa geri çekildiniz diye kızarlar. Hem yardım edip hem de yaranamamış olursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…