Ben savcıyım diyerek kayınpederim dolandırıldı🥲

6. yılım burda abla .her zaman burda samimi duygularımı dil getirdim acılar paylaştık mutluklar .kendi cabamla bişiler taclar duvar süsleri yaptım sağolsun kızlar aldılar destek oldular yine de yaparım. burda başka arkadaşlara da umut oldum pes etmeyin mücadele edin dedim hep .Çok üzüldüm mune abla hani ben para vermeyim onu çözeriz de o borç nasıl ödenir iyi kötü eşimin ailesi eşim dün uyuyamadı bile napacaz şimdi diye
Sende Haklısın ya verme demek kolay da..

Bankanın parasını ödedikten sonra bankada belli bir limiti olmuş olacak size tedavi parasını kredi olarak çeksinler sizde taksit taksit hep birlikte ödersiniz. Bunu kabul etmezler mi?

Kızlar o kadar üzgünüm ki size nasıl anlatayım 🥲 Dün akşam üzeri saat 2 gibi bir telefon gelmiş kayinpederime kendini emniyet müdürü olarak tanıtan şahıs telefonda GBT sorgulama yapacağız demişler .Çıkan sorgulamada kayınpederimin kimlik bilgilerinin çalındığını şuan onun araması olduğunu hatta x bankadan şuan kredi çekmeye çalışıldığını söylemişler .X bankadaki çalışan da bu terör örgütüne iş birliği yapıyor onu tespit etmek için bize yardımcı ol eğer kredin onaylanırsa demekki o kişi işin içinde yakalayacağız demişler .adamcağız zaten emekli 12 bin maaş alıyorum bana kredi çıkmaz demiş zaten kullanmam ben internet deyince ama oğlum evde yapabilir demiş . kaynım devreye girmiş nasıl inandiysa babası adına 100 bin TL kendi adina 150 bin TL artı +30 bin esnek hesap toplam 280 bin tlyi önce kendisinin başka gir bankasına sonra da adamların güya maliye Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde sivil bir polisin hesabına parça parça yollatmışlar . Açıklamalara da bağ evi ödemesi arabanın son taksidi almış olduğumuz borc ödemesi diye parayı bir güzel adamlara göndermiş .güya bir operasyon düzenlenecekmis küçük bir ilde yaşıyoruz ne operasyonu güya emniyet müdür işin icindeymis gizli bir operasyon olduğu için telefonda gizli operasyon yapılacakmış bunlarda iş birliği yaptığı için iç işleri genel müdürlüğü madalya verecekmiş çete çökertildiği için yazarken ağlıyorum hatalı yaşıyorsam kusura bakmayın .parayı da güya yarin size madalyaniz ile basınla beraber geri getireceğiz demişler .öyle bir ikna olmuşlar ki oturduğunuz evi ailenizin ne iş yaptığını terör örgütü biliyor demişler .sonra telefon kapanmış tabi kaynım hesapta para kalmaynca ben ne yaptım şimdi diyerek karakola gitmiş .Kullanılan IBAN sanal ibanmis kullanılan hat 24 saatlik hatmis .bir bardak su için demişler.bankaya gittik banka bu parayı kendi Rızanizla çektiniz ödeyeceksiniz dedi faiziyle beraber 400 bin aylık ödeme 27 bin erken kapatılırsa 240 bin 😭savcılığa gittik bişi çıkmaz dediler .
Bu devirde hala bunlara inanan mi var diyeceksiniz bizimkiler öyle bir inanmış ki onlara ayrı kızıyorum üzülüyorum Bu parayı toparlayalim ödeyelim dedi kayınpeder . Biliyorsunuz tüp bebek için para biriktiriyorum taç duvar süsü vs yapıyoruz 60 bin TL birikimimiz vardı bugün o parayı vereceğiz eş dost bu para bı şekilde toplayacağız .Olan bize oldu tedavi umutlar hepsi gitti çünkü bize parayı hemen ödeyemez şu aşamada bizde geri ver diyemeyiz kime ağlayacağımi uzuleyecegimi şaşırdım 🥲 buraya yazmak istedim çok doluyum . Lütfen inanmayın polis savcı sizi aramaz polis para istemez lütfen ailelerinizi uyarın biz yandık siz de yanmayın
Vermeseniz? Oğulları nerden bulurlarsa bulsunlar ödesinler. Siz niye birikiminizi veriyorsunuz? Size de yazık🙁

aynı durumu bahsediyorlar resmen hipnoz olmuşlar telefonu kapatmak aklıma bile gelmedi diyor aslında kapatsa acmasa bir daha bişi olmayacak
Evet, bizim tanidigin kalp carpintisi oldu. Kendisi de nasil oldugunu anlamamis ayni hipnoz gibi. Telefonu elinden birakmasina izin vermemisler. Dolandirilmasindan cok yasli bir insana bunu yasatmalarina sinirlenip uzulmustum.

Tamamda hikayede cok tutarsızlık var. Emekli adama cat diye kredi cikmaz once hayat sigortası vs yapıyorlar. Onun icin bankaya gidip imza atmak gerekiyor. Anlayamadim ben. Bana hala kayinbiraderde bi is var gibi geliyor
Sigorta kredi çekilirken yapılıyor zaten. Tek tuşa basmak yeterli. Borcu yoksa üstüne de malı ws varsa anında hesaba geçer

Çok geçmiş olsun,savcılık, mahkeme v.s birşey çıkar bence ,adam niye dolandiriciya bu kadar borçlansın..canan karataydan tutun da kimler kimler dolandırıldı..ama bu yöntem çok bilindik,hele kayniniz nasıl inandı...emniyet sürekli uyarıyor inanmayın diye.. bunun bedelini de siz ödemek zorunda degilsiniz

Sigorta kredi çekilirken yapılıyor zaten. Tek tuşa basmak yeterli. Borcu yoksa üstüne de malı ws varsa anında hesaba geçer
Evet, calisan icin durum bu. Ama emekli icin internet bankaciligi subeye yonlendiriyor genellikle. 1000 tane evrak istiyorlar. 2 tane emekli calisanim var birisi daha yeni araba aldi birisi ihtiyaç kredisi cekti ikiside gunlerce bankalarda gezdi. O yuzden sasiriyorum

Bankanın parasını ödedikten sonra bankada belli bir limiti olmuş olacak size tedavi parasını kredi olarak çeksinler sizde taksit taksit hep birlikte ödersiniz. Bunu kabul etmezler mi?
Ederler canım şuan ödeme yapmayın demiş savcılık bloke mi ne koyulmuş ödemelere bankaya yazı yazılacak mis

vermeyin paraınızı ya yazık günah emeklerinize yazık değil mi. kocanızda ısrar ederse verelim diye ben olsam o kocaya bebek filan vermem.demekki benim kadar istekli değilmiş bebeğe derdim.

Çok geçmiş olsun,savcılık, mahkeme v.s birşey çıkar bence ,adam niye dolandiriciya bu kadar borçlansın..canan karataydan tutun da kimler kimler dolandırıldı..ama bu yöntem çok bilindik,hele kayniniz nasıl inandı...emniyet sürekli uyarıyor inanmayın diye.. bunun bedelini de siz ödemek zorunda degilsiniz
Resmen hipnoz olmuşlar ya 2 saat telefonda insan sevgilisiyle konuşamaz sıkılır ya birde sürekli şunu da yap bunu da yap diyen biri hepsini nasıl yapıyorsun cahillikte değil bu aptallık

Evet, calisan icin durum bu. Ama emekli icin internet bankaciligi subeye yonlendiriyor genellikle. 1000 tane evrak istiyorlar. 2 tane emekli calisanim var birisi daha yeni araba aldi birisi ihtiyaç kredisi cekti ikiside gunlerce bankalarda gezdi. O yuzden sasiriyorum
Canım anneme geçen int bankacılığından kredi cektik hiç bankaya gitmedik direk hesaba 50 bin geçti

Bence bankalar int bankacılığından kredi çekmeyi kapatmalı yada tutar azaltmali

X