Ben mi paragözüm o mu cimri?

O zaman yine kahve içmeye gidelim açık havada. 40 tl falan tutar toplam yani.
Bu 2. Buluşma için Hem yemeğe çağırıp hem böyle yapmak çok garip geldi.
Açıkcası benim sizden aldığım enerji şu yönde
Adam 2.defa sizi kahve içmeye götürseydi yine cimri mi diye konu açardınız.

Birde bu tarz insanlar sonra evlilik değil ticari ortaklık gibi birsey yapıyor ya. İşin senin paranı kontrole- benim param benim senin paran benim e verilmeyeceği ne malum.
Kendini kullandırma fln bahane - adamın parası kiymetli

Daha ikinci buluşmadan 9000 TL aldığını nasıl biliyorsunuz ki? Onca sevgilim oldu, hiç birinin bilmem ki maaşı kaç? Kimse de benimkini bilmez.
Adam niye 300 liralık hesabı tek başına ödesin ya? Erkek de enayi mi? Madem çalışmıyorsunuz neden o kadarlık yemek yiyorsunuz? İnsan karşı tarafin ismarlayacagini düşünüyorsa menüdeki uygun bir şeyleri secer. Bu da yani bir görgü kuralıdır.
Geçenlerde yurtdışından gelen iki arkadaşımla buluştum, onlar davet ettiler mekana, ve onlar iki kişiler. Belli yani hesabı bana ödeyemeyecekler. ben de bunu düşünüp yemek artı tatlı karnımı duyurmadim da salep aldım sadece. Benim bildiğim olması gereken budur.
Çalışmıyormussunuz da . Ne düşünmüştünüz , adamın size yemek sponsoru olacağını mi?
Ya da sizi evinize taksiyle bırakacağını mi?
Gereksiz istekler bunlar . Bence adam cimri falan değil. Anlamıştır sizin bakış açınızı, finansal koleniz olmak istemediğinden sormuştur size. Norma biri olsanız,bir o bir sen ödeyecek imajı cizseniz zaten lafını etmezdi

Sizinle şu konuda anlaşamadık adamın üslubunun yanlış olduğunu bizde söyledik ama adam sizin erkeklere bakış açınızı anladığı içinde böyle davranmış olabilir diyoruz.
Anladım ama onun bakış açısı asıl garip geldi bana. Tabi kendi açımdan da bakıyor olabilirim. bana babamın mesleğini sorması falan ne alaka mesela? O sorunca ben sizinkiler napıyo diye bile sormadım konuyu kapadım direk. Maaşı ve ev konusunda da kendi anlattı zaten.

Yok kendisi erkek arkadaşım değil. Benle buluşmak isteyen oydu. 1. Buluşmada kahve içtik 2. De yemeğe davet etti. Ben zaten ısınamadım bu da tuzu biberi oldu. Ben de aynı şekilde cömertimdir ve karşımdakinin de öyle olmasını isterim.
Erkek arkadaşınız değil mi? O zaman "nasıl yapalım" demesinde bir sıkıntı yok ki 🤷‍♀️ Ben yeni sevgili oldunuz sandım

Daha ikinci buluşmadan 9000 TL aldığını nasıl biliyorsunuz ki? Onca sevgilim oldu, hiç birinin bilmem ki maaşı kaç? Kimse de benimkini bilmez.
Adam niye 300 liralık hesabı tek başına ödesin ya? Erkek de enayi mi? Madem çalışmıyorsunuz neden o kadarlık yemek yiyorsunuz? İnsan karşı tarafin ismarlayacagini düşünüyorsa menüdeki uygun bir şeyleri secer. Bu da yani bir görgü kuralıdır.
Geçenlerde yurtdışından gelen iki arkadaşımla buluştum, onlar davet ettiler mekana, ve onlar iki kişiler. Belli yani hesabı bana ödeyemeyecekler. ben de bunu düşünüp yemek artı tatlı karnımı duyurmadim da salep aldım sadece. Benim bildiğim olması gereken budur.
Çalışmıyormussunuz da . Ne düşünmüştünüz , adamın size yemek sponsoru olacağını mi?
Ya da sizi evinize taksiyle bırakacağını mi?
Gereksiz istekler bunlar . Bence adam cimri falan değil. Anlamıştır sizin bakış açınızı, finansal koleniz olmak istemediğinden sormuştur size. Norma biri olsanız,bir o bir sen ödeyecek imajı cizseniz zaten lafını etmezdi
Maaşı kendi konu arasında söyledi.
Onun yediğinin ve içtiğinin tamamen aynısını yedim.

Hesabı açıp "nasıl yapalım" dediği an, ben öderim diyerek ödeyip çıkardım, bir daha da yüzüne bile bakmazdım. Ve adab-ı muaşeret kurallarından birisi de şudur: Yemeğe kim davet ettiyse hesabı o öder!
Ben de aynen öyle yapmak istedim ama çıkışta durağa birlikte yürüyeceğimizi bildiğim için ve ortalık kızışmasın kötü olmasın diye yapmadım

Kafamızın uyumadığını düşünüyorum. Seni ümitlendirmek istemiyorum, ısınamadım de görüşme. Biz eşimle ilk tanıştığımızda hiçbir zaman para muhabbeti yapmadı. İlk buluşmalarda böyle yapması yanlış ama sizde yemeğe çıktığınızda en uygun şeyleri yemeye çalışın. Hatta iki günde bir görüşmek isterdi sürekli madoya giderdik, madoda frappe içerdik, bazen yemek yerdik, tatlı yerdik vs vs maaşı da öyle yüksek de değildi göreve yeni başlamıştı daha düşük bile sayılırdı yani ama hiç paranın lafını yapmadı. Hatta ben demiştim sürekli madoya gelmesek mi diye pahalı oluyor diye. 🤣 baktım hesabı hep o ödüyor bende yeni işe girmiştim o zamanlar bir dahakine ben sana yemek ısmarlayacağım demiştim o istemese bile zorlamıştım itiraz istemiyorum diye.

X