Ben mi çok alınganım acaba?

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
47
Kızlar bugün annemle çok ciddi kavga ettik ve moralim inanın çok bozuldu. Anneme göre tüm sorun benim çok alıngan olmamda, bana göre de annemin gerekli gereksiz sürekli ileri geri konuşması. Olay da şu: Annem kızımla sohbet etmeyi çok seviyor. Ama sohbet ederken de sürekli olumsuz şeylerden bahsediyor. Bugün yine bizim evde geçmiş kızımız karşısına: "Sen olmasan bu evde sohbet edecek kimse yok".... "Sen olmasan bu evin tadı tuzu yok..." "Ağlattı mı annen yine seni" ve daha daha bunun gibi bi sürü şey. Bir de tabi eve gelip de misafir gibi oturmasını eklersek, tüm bunlar arka arkaya gelince ben de dayanamayıp patladım ama istemeden de onu çok kırdım... Her neyse başınızı da fazla ağrıtmak istemiyorum ama acaba ben mi çok alınganım bilmek istiyorum...

sanırım hala lohusalık psikolojisinden kurtulamadık. keşke anneni uzmeden şakayla karışık olayı halletseymışsın. baksana bu sefer de onu kırdım dıye uzuluyosun. çoğu zaman bende de oluyo, bu alınganlık sanırım hormonlarımızla ılgılı, ee yavas yavas da azalıyo alıştıkça cocuklu hayata:)
annen değil mi alırsın cabucak gonlunu, duşunsene bı de kaynanan olsaydı kavga ettığın....barışması zor olurdu kin tutması kolay:)

benim annem daha beterlerini söylüyor. bence alınganlık yapmışsın ben anneme gülüp geçiyorum üstelik ben annemi haftada bir görüyorum oda ağız tadıyla değil ve aramızda annesine çok uzaklarda olan var bence gönlünü al kadıncağızın artık bizde anne olduk değil mi

Bazen an geliyor sabır taşıyor dimi Elmalıcım. Çok iyi anlıyorum seni. Ben mesela böyle bir zamanda anneme neden öyle söylüyorsun ne oldu desem, hiiiç yook bir şey deyip beni daha da deli ederdi :) Sen sordun mu kavgadan önce bilmiyorum. Önemli olan Bengisu ile olumsuz konuşması değil tabii. Önemli olan onun sana böylece laf çarpması. Eee haliyle seni karşına alıp konuşmadığı ve böyle dolaylı yolu seçtiği için de sen kendini kötü hissettin. Bence alınganlık değil canım. Ben olsam ben de aynısını hissederdim. Ben de benimkine hep dişorum bir şey saklama, ya da içine atma. Benim yaptığım ve senin rahatsız olduğıun bir hareketim olursa benimle konuş diyorum ama o da konuşmayı tercih etmiyor. Bunun yerine surat asıyor ve haliyle ne olduğunu anlayamıyorum. Sevgili gibiyiz ya :) Bir süre bekle çok da uzun değil ama biraz bekle sonra gönlünü al özür dile. Bir şey yokmuş gibi davran bence. Bu süre zarfında o da düşünüp belki kendi hatalarını da anlar.

lohusalık 6 ay sürermiş , sonuçta o da bir anne senin halinden anlaması lazım , Allahtan benim annem çok anlayışlı ben biraz parladım mı alttan alıyo , başka çaresi yok ki zaten daha doğuralı 4 ay olmuş , iş ev bebek koşturup duruyorum , kimsenin nazını çekicek halşm yok onlar beni çeksin , canım bence alınganlık yapmıyosun ben seni yerinde olsam oturur anneme anlatırdım durumumu sonuçta annen mutlaka sana hak vericektir ve herşey tatlıya bağlanacaktır..

canım bende annemle kızzm yuzünden çok çiddi tartışmıştım.hatta birrbirimizle iyi küsmuştük 3 gün sonra her şey duzeldi oluyor böyle şeyler biraz bizim alınganlığımız daha çokda onların alınğanlıgı oluyor böyle şeyler inş sizde düzeltirsiniz arayı.tabi ilk adım senden

seni çooook iyi anlıyorum canım benim.ben de çok zor sabrediyorum ve hatta bazen edemiyorum tabi.benim sinirlilik halim hala geçmedi ondan kesin eminim.belki sende öylesindir tatlım.kolay bişey değil çocuk bakmak,hatta dünyanın en zor ve en sabır isteyen işi.bizde bu yüzden eleştiri değil,takdir görmek istiyoruz ve tabi anlayış,hoşgörü.benim annem hep alttan alıyo beni yazık ama eşim almıyo klava:

elmalıcım öncelikle kendini daha fazla üzüp yormana gerek yok.her evde buna benzer şeyler yaşanıyor kimimiz duymamazlıktan geliyoruz kimimizde o anki psikolojimize göre ciddi anlamda yara alıyoruz.sölediğin kadarıyla evet annen size bir laf çarpıtması yapmış.keşke o anda geçip karşısına durum değerlendirmesi yapsaydınız ama işte keşkelerle yürümüyor herşey. bir iki gün sonra biraz ortalıkta durulsun anne bu gönlü gerçekten alınıyor oturup güzel güzel konuşun sen içindekileri söyle ve ilerde bu şekilde olmasını istemediğini.dilerim herşey düzelir canım ama dediğim gibi sen dirençli ol ve canını sıkma..evinde senden etkilenen cimcime bir bengisu var o da herşeyi hissediyor unutma canım.

kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Sayenizde biraz rahatladım. Azıcık ağlayınca bile ne şanssız bebeksin annen yine ağlattı seni diyen bir anneye çıkışmakta haklıydım sanırım. Şimdi neyse de bu huyunu bırakmazsa bebeğim büyüyünce kötü etkilenecek dıye korkuyorum.

ay canım benim kayınvalidecikle senin anne aynı cinsten galiba ama yinede annendir bence özür dile vede bir konuşma yap hoşlanmadığı belirt tekrarlamasını rica et annelerin yerini kimse tutamaz kayıvaliden olsa boşveeer gitsin çatlak gevezeler kendini bilmezler ayy bak sinir oldum şimdi ya kendi kendime

canım senınde ılk cocugun sanırım
ama sunu ıyı bılıyorum kı anneler kendı cocuklarının cocujları oldugunda hıcbır sey yapamayacaklar
ellerı ayakları dolasacak zannedıyorlar
annelık psıkolojısı onlarınkı de anlıyorum ama hepımız annelerımızle az ve ya cok benzer sorunları yasıyoruz canım
bende mesela herhangı bır konuda anne oyle yapma desem hemen darılır sızı ben buyuttum aslan gıbısınız maasallah dıye surat asar bana da
aslında anne oldugumuzda evlat oldugumuzu unutmasak bıraz daha anlayıslı olacagız her ıkı taraf olarak

anneler hep böyle galiba.benim annem de beni bi türlü beğenmez.ne evdeki işlerimi ne bebeğime bakmamı.bir de gelenlere şikayet eder.napalım.onlar annemiz.bizde tartışırız bunlar doğal şeyler.sıkma canını.annelerin gönlü bi öpücükle olur.

bende annemle 4ay kaldım bizim de tartışmalarımız olmadı değil ama hangi anne evladıyla küs kalabilir ya da hangi evlat annesiyle küs kalabilir canım oda çocukla sürekli bir arada kalınca dışarıyla ilişkisi kesilince sıkılmış bunu sana söyleyemdiği için de bu yolu seçmiş olabilir umarım en yakın zmanda atlatırsınız bu problemi üzme canım kendini

Canım benim aynı sorunlar bizde de oluyor zaman zaman sabırlı olman gerek senin ama onun da anlayışlı olması lazım biraz,o yüzden çokta vicdan yapma sıkma canını.

Canım zaten ben annemle yakın oturmuyorum. Uzak derken o Anadolu yakasında ben diğer yakada. Zaten evime sık gelmiyor. Geçen ay sadece 1 kere geldi. Bu ay da toplasan 3. Gelince de evde misafir gibi, kızım süt veriyorsun, yemeğin yoksa yemek yapayım demez... Öyle çocuk bakmaktan sıkılma durumu da yok yani. Ama sonuçta annem ve asla kalbini kırmak da istemem. Dün benim için bardak taştı bir anlığına ve patlayıp istemeden kırdım. Ama gönlünü almayı da becerdim. Neye kırıldığımı anlatabildim sanırım. Umarım o da hatasını anlayıp tekrar etmez...

Elmalıcım hep oluyor böyle şeyler..benim annem de yapıyor buraya geldikçe aynısını,her işime karışır,bişey beğenmez..filan filan..insna takmayım diyor ama annesi olunca da isyan ediyor bazen..napalım bizimkiler de böyle kabullenmek lazım ama ben 30 yıldır kabullenemedim arkadaş gibi olan anne kızlara hep imremişimdir..maalesef biz hiç öyle olamadık benim annem hep öğreten adam modunda olduğu için..:1no2:

kızlar bakıyorum hemen hemen hepiniz aynı şeylerden yakınıyorsunuz.onlar sizin Anneleriniz sizin yavrularınız Annesi oldugunuz gibi. belki sizin kadar ince düşünmüyorlar belki sizin gibi modern bebek nasıl yetişririlir bilmiyorlar. sizler nasılki gebelik logusalık psikolojisi yaşıyorsanız onlarda yanlızlık yaşlılık psikilojisi yaşıyorlar bunu anlamak zor olmasa gerek. bebeğime olumsuz konuşuyor büyüyünce etkilenecek diye korkuyorum gibi bişey olamaz sizler onlar sizi yetiştirirken o yetiştirilme tarzından etkilendiniz mi? eşlerimize karşı anlayışlı tlöranslı olduğumuz kadar Annelerimize de olsak ne güzel olur değilmi? bu dünyada ölüm denen bişey var anlık kırgınlık ve kızgınlıklar o kadar boş ki. umarın bunu anlamak için birilerini kaybetmek ve değerini sonra anlamanız gerekmez. kızlar bende hamileyim ve kimsem yok ne Annem ne Babam nede bana şunu şöyle yap diyen her hangi bir insanım yok. ne olursa olsun sizin yerinde olmayı isterdim. ben Annemi kaybedeli 5 yılı geçti ne düğünümü ne yavrumu göremedi. onların yoklukları o kadar büyük bir boşluk ki bunu size anlatmam mümkün degil. üstelik düşünün bir evlat kaç yaşında olursa olsun Annesine her zaman ihtiyacı vardır iyisinde kötüsünde sevincin hüznünde. binbir zorlukla emeklerle doğurup baktıgımız evlatlarımızın bizi yanlız bıraktıgını anlık bile olsa bizi üzdügünü düşünebiliyormusunuz? Annesizlik çok büyükk boşluk arkadaşlar Allah korusun değil ölüm ayrılığı yol ayrılıgını bile yaşamış olsaydınız ( anneleriniz burnunuz dibinde değilde kilo metrelerce uzaklıkta olsaydı bile) ne demek istedigimi anlayabilirdiniz. Rabbim kimseyi Anasız babasız sahipsiz bırakmasın yavrularınıza ve size ömür versin

Ben bu olayı ablamda yaşamıştım.ablam doğum yaptığında annem torununu kucaklamak istemiş ablam sen tutamazsın kayınvalidem tutsun demiş.annem çok üzülmüştü.bende 4 tane çocuk büyüttüm diye eve gelince ağlamıştı.bu olaydanmıdır nedir.annemi hiç kırmamayaya çalışıyorum.kızımı annemi veriyorum .annemde olumsuz şeyler söylüyo bazen kızıma ama gülüp geçiyorum.artık bende bi anneyim.ve ben hep şöyle söylüyorum anne olunca anladım.annemin beni ne kadar çok sevebileceğini.bazende annemi soruyom anne sende beni bu kadar çok sevdinmi beni diye.oda bana tabiki sevdim diyo ama ekliyo torunumu daha çok seviyommmm diye. :)))))) annenin kusuruna bakma be gülümm.anne kız olur arada.eminim yakında barışırsınız...

Amin canım allah bebişlerimize uzun ömür versinnn

elmalıcım geçmişolsun canım neyseki geçmiş, almışsın annenin gönlünü, benzer şeyleri bizde yaşıyoruz yalnız değilsin canım, ama çokta yapılacak birşey yok ne yapalım birbirimizi böyle kabullenmek zorundayız zor olsada,

emsalcim allah kolaylık versin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…