Ben manyak miyim ?

Aaaaa
Hayırlı olsun sizin yanınızda çok iyi olucak inş duyarlılığınız için bi kere daha tebrik ederim valla helal olsun

Kuşu almana sevindim. Evet biraz manyakça bir yöntem olmuş ama olsun sonuçta hayvan eziyetten kurtulmuş. Boşver ne derlerse desin vicdansızlar.
Aileler sırf çocuklar istiyor diye almasınlar. Bir akraba çocuğu istiyor hayvan sevgisi öğrensin diye kaç hayvan alıp geri bıraktı yazık günah değil mi? Gidin barınaklarda sevin bakamayacaksanız.

Benim de jako papağanım vardı. Geldiğinde travmatik haldeydi boynuna kadar bütün gövdesini yolmuştu stresten. Biraz ilgi, biraz huzur, biraz da vitaminlerle çok güzelleşmişti. Şimdi bende değil tabi başka iyi bir yerde.

Son düzenleme:
Ne alaka yahu bir iyilk yapmaya karar verirken "ona sebep olan tum kötülükler nasilsa yok olmuyor" diye tamamen mi vazgecilir. Konu sahibi en azından siyah örtü ile ortmez eminim hayvan daha mutlu olacak

Kafası böyle. Kuyrukları da yolunmus .
Kuyruğu yok gibi bir şey böyle tiftik tiftik.
Yer yer bazı yerleri de Tüysüz
Sultan papagini ama saclari yolunmuşAma cok tatli, bir zaman acaba alsammi diye düşündüğüm hamile kalınca acaba sesine katlanabilirmiyim katlansam bile cocukdan ilgilenemiyebilirim diye vazgectigim sevimli papağan türü.en sevdigim ozelligide kendini begenmişligi:)kafesine ayna takildigi takdirde kendine asik oluyormuş,karsilik bulamayinca intihar ediyormushassas bir kuş

Tebrik ederim sizi. Papağanınıza isim önermek istiyorum: Şanslı. Sizi bulduğu için gerçekten şanslı çünkü :)

Valla bende aynisini yapardim hayvan sevgisini hayvanla iletisimi bilmeyene gore abartmissin ama senin benim ve daha bi coklari gibi hayvan sevgisini derinden bilenlere gore abartmamissin ohhh iyiki aldin kuşu

Manyak değilsin. Sadece karşındakiler hassasiyetini anlamayacak kadar umursamaz.

Kendi adıma sana teşekkür ederim. Allah razı olsun canım.

Yerim ben onun tipini
Çok sevindim
Senden de allah razı olsun
Bir can kurtuldu

manyak değilsiniz, merhametlisiniz... nişanlınız ve ailesi de altı üstü hayvan ne olacak diye onunda bir canlı olduğunu düşünemeyen duyarsız insanlar.. net...

Çok iyi yapmışsınız benim de aklım kalırdı. Lafın anlamayan tiplermiş suç sizde değil. Manyak falan da değilsiniz kendi kuşları isterlerse kafasını koparırlar diyenler manyak. Bir de size abartmışsınız diyenler. Siyah örtüyle kapalı kafeste ayaklarına kalem batırıldığını hayal etsinler bakalım. Keşke şu insanlığın da gereksizleri gaddarları için çözüm bulabilsek...

Allah sizden bin kere razı olsun. Ne kadar güzel bir vicdanınız ve ne kadar güzel bir merhametiniz var.. Anlattığınızda hayvanın haline içim çok acıdı ve sondaki Edit'inizi görünce sevinçten havalara uçtum desem yeridir. Onun hayatını kurtarmışsınız, onu resmen işkenceden kurtarmışsınız. Siz yerdekilere merhamet edin ki gökteki de size merhamet etsin der Peygamber efendimiz. Allah' da; "Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi susarlar ancak ahirette konuşacaklar" der... Sizin yanınızda o hayvancağızın güvende ve huzurlu olacağından eminim. Rabbim şu mübarek Ramazan ayında yaptığınız bu merhametli davranışı karşılıksız bırakmayacaktır... Eski sahiplerini de bildiğinden beter yapsın inşallah... Yaralanmış yerleri için bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.. Nişanlınızın ve ailesinin yerinde olsam sizi yadırgamak yada "manyak" gibi çirkin ithamlarda bulunmak yerine kalbinizin güzelliğine bir kez daha aşık olurdum. Ama ne demiş Mevlana; "Mücevherden ancak sarraflar anlar, başkası bilmez. Ne fark eder ki; kör insan için elmasta bir camda. Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma."

Konu baslogini okudum. Dur bakiyim manyakmiymis diye girdim konuya. Ama kesinlikle manyak falan degilsiniz. Karsinizdakiler duyarsiz ve vicdansiz. Ohh iyi olmus almissiniz yavruyuuu

Icim acidi. Eziyet goren bir insani gormezden gelmekten farki yok benim icin eger umursamasaydin. Yazik kiyamam ya ona. Iyi yapmissin almissin, bebek gibi bakip kendine getirirsin melegi.

türkçe konuşan papağan cezmi çok tatlısınız yaa.

bende papagan annesiyim
insanlar bu canları değersiz görüyor nedense kedi köpekten daha hisli sosyal canlılar
sultan papağanı sahiplenmışsınız ona sevginizi verin onun size verdikleri karşısında şaşkına dönceksiniz :)
meyve-sebze yumurtaya alıştırırsanız bikaç aya tüyleri pırıl pırıl olucaktır

hayvan sevgisi başka bir şey, her yürek anlamaz. Benim de içim giderdi.ancak sizin kadar cesur olup, olaya müdahil olamazdım.O yüzden aferin size.Resmen bir canı kurtarmışsınız.Rabbim razı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…