Ben manyak miyim ?

Aldım =) aramız baya kötü ama aldım. Haftaiçi ben de olur. Kanadının yanları filan hep kan olmuş kurumuş . Fotoğraf at bana dedim attı, çünkü susayim diye aldım demiş olabilirdi. Kim bilir ne yapıp kanattilar
Aaaaa :KK9:
Hayırlı olsun sizin yanınızda çok iyi olucak inş duyarlılığınız için bi kere daha tebrik ederim valla helal olsun

Kuşu almana sevindim. Evet biraz manyakça bir yöntem olmuş ama olsun sonuçta hayvan eziyetten kurtulmuş. Boşver ne derlerse desin vicdansızlar.
Aileler sırf çocuklar istiyor diye almasınlar. Bir akraba çocuğu istiyor hayvan sevgisi öğrensin diye kaç hayvan alıp geri bıraktı yazık günah değil mi? Gidin barınaklarda sevin bakamayacaksanız.

Benim de jako papağanım vardı. Geldiğinde travmatik haldeydi boynuna kadar bütün gövdesini yolmuştu stresten. Biraz ilgi, biraz huzur, biraz da vitaminlerle çok güzelleşmişti. Şimdi bende değil tabi başka iyi bir yerde.

Son düzenleme:
Abartmissiniz. Ben de cok üzülüyorum öyle oyuncak diye alinan sonra bakılmayan canlara. Çok büyük günah bence. Ama şöyle bi şey var ki papağan ve benzeri hayvanlarin ticaretinin yapılması en başında yanlış. O hayvanlar ev ortamına uygun değil siz kendi evinize alsaniz da bi şey degismeyecek. O hayvan yine sağlık sorunları yaşayacak, yine kafesi ona dar gelecek, sizin de komsularıniz sikayet edecek hatta belki siz de rahatsız olacaksiniz. Hayvan hiç alinmamis olsa aynı kosullarda pet shopta kalıyor olacak yine iyi degil. Böyle papağan kuş vs alan açık hava barınakları var mi bilmiyorum varsa bile ne derece iyi bakılır ona orada zaten ülkemizin iklimi de o tarz hayvanlara uygun değil şehir yaşamı uygun değil sokağa da birakamazsiniz. Yani eğer dünya üzerindeki hayvan ticaretini bitirme gibi bi gücünüz yoksa kayinvalidenize nisanliniza falan o şekilde konusmaniz hiç olmamis
Ne alaka yahu bir iyilk yapmaya karar verirken "ona sebep olan tum kötülükler nasilsa yok olmuyor" diye tamamen mi vazgecilir. Konu sahibi en azından siyah örtü ile ortmez eminim hayvan daha mutlu olacak

Kafası böyle. Kuyrukları da yolunmus .
Kuyruğu yok gibi bir şey böyle tiftik tiftik.
Yer yer bazı yerleri de Tüysüz :KK43:
Sultan papagini ama saclari yolunmuş:KK43:Ama cok tatli, bir zaman acaba alsammi diye düşündüğüm hamile kalınca acaba sesine katlanabilirmiyim katlansam bile cocukdan ilgilenemiyebilirim diye vazgectigim sevimli papağan türü.en sevdigim ozelligide kendini begenmişligi:)kafesine ayna takildigi takdirde kendine asik oluyormuş,karsilik bulamayinca intihar ediyormus:KK43:hassas bir kuş:işsiz::işsiz:

Tebrik ederim sizi. Papağanınıza isim önermek istiyorum: Şanslı. Sizi bulduğu için gerçekten şanslı çünkü :)

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

EDİT : kuşu aldikkkkk haftaiçi ben de olur . Ama kavga dövüş aldık güzellikleri anlamadı napalim. Konusmuyoruz şu an çok da önemli değil. Hiç sesi cikmiyormus hayvanın bu arada otmeyi bile unutmustur. Kanatlarının yanları kurumuş kan ,içleri zaten komple kan kim bilir ne kadar kanadı. Tüyleri yolunmus . Ben onu guzellestiricem kısmet olursa 2 halini de paylaşırım önce sonra diye =)

Valla bende aynisini yapardim hayvan sevgisini hayvanla iletisimi bilmeyene gore abartmissin ama senin benim ve daha bi coklari gibi hayvan sevgisini derinden bilenlere gore abartmamissin ohhh iyiki aldin kuşu

Manyak değilsin. Sadece karşındakiler hassasiyetini anlamayacak kadar umursamaz.

Kendi adıma sana teşekkür ederim. Allah razı olsun canım.

Almaya gidiyooorrrr :halay: çok ayıp olacakmış falan filanmis deli diyeceklermis bilmem ne ama almaya gidiyoooorrr önemli olan o . İyilikle söyledim anlamadı blofle söyledim gece boyunca "lanet olsun " diyerek almaya gidiyor :KK70: çok önemli değil orası . Salı veya çarşamba günü de benim elimde olur tipsiiizzz kuş
Yerim ben onun tipini
Çok sevindim
Senden de allah razı olsun
Bir can kurtuldu

manyak değilsiniz, merhametlisiniz... nişanlınız ve ailesi de altı üstü hayvan ne olacak diye onunda bir canlı olduğunu düşünemeyen duyarsız insanlar.. net...

İyi akşamlar herkese. 3 gün önce düğün yeri bakmak için sevgilim ve ailesiyle buluştuk yani ben bulundukları şehire gittim bugun evime geldim. Dün ve bugünden beri hem canımız sıkkın hem aramız bozuk .
Sorun şu ;
Bunların kuzenine uğradık kadın evli 6 yaşlarında bir kızı var. Çocuğuna papağan almış, ama sorun şu ki otmeyi seven ve sesi çirkin bir kuş. Biz ogleden sonra 1 gibi gittik onlara saat 21.00 civarı kuşu getirdiler diğer odadaymis ve hayvanın kafesinin üstüne örtü örtüyorlarmis çok otuyor diye. Düşünebiliyor musunuz ? Günün belki 20 saati karanlik bir kafeste. Sabah işe giderken de kapatiyorlarmis çünkü komşular sesinden rahatsız oluyormuş. Hayvan berbat halde, mutsuz . Kızlarina almışlar çocuk sevmeyi bilmiyor kalem sokuyor kafese korkutuyor saçma sapan şeyler yapıyor . Çok içim acidi böyle olmaz falan anlattım pek sallamadilar , bana verin bakamiyorsaniz dedim kabul ettiler akşam biz giderken çocuk ağlamaya başladı bırakmak zorunda kaldım. Arabada o hayvanı orada bırakamam dedim boşver falan gecistirdiler . Ama gece boyunca gözümden gitmedi yavrumun hali ertesi gün tekrar konusunu açtım çok abarttın demeye başladılar nisanlim ve annesi. Sofrada biraz tartıştık nisanlimla iddalasti benimle ben de sinirlendim şikayet ederim o zaman hayvana eziyetten gerekirse gider çalarim dedim. Annesi de konuya dahil oldu beni onaylamadigini belirtti. Sevgilim manyak olduğumu söylüyor kısaca aramız baya bozuk ama umrumda değil tekrar konusunu açmam lazım o hayvanı almak için nasıl açabilirim ? Nasıl alabilirim hayvanı. Salı günü tekrar o şehire gitmem gerekiyor o zamana kadar bir şey bulmam lazım . Siz olsanız ne yapardınız ?

EDİT : kuşu aldikkkkk haftaiçi ben de olur . Ama kavga dövüş aldık güzellikleri anlamadı napalim. Konusmuyoruz şu an çok da önemli değil. Hiç sesi cikmiyormus hayvanın bu arada otmeyi bile unutmustur. Kanatlarının yanları kurumuş kan ,içleri zaten komple kan kim bilir ne kadar kanadı. Tüyleri yolunmus . Ben onu guzellestiricem kısmet olursa 2 halini de paylaşırım önce sonra diye =)

Çok iyi yapmışsınız benim de aklım kalırdı. Lafın anlamayan tiplermiş suç sizde değil. Manyak falan da değilsiniz kendi kuşları isterlerse kafasını koparırlar diyenler manyak. Bir de size abartmışsınız diyenler. Siyah örtüyle kapalı kafeste ayaklarına kalem batırıldığını hayal etsinler bakalım. Keşke şu insanlığın da gereksizleri gaddarları için çözüm bulabilsek...

Sorun şu ;

Allah sizden bin kere razı olsun. Ne kadar güzel bir vicdanınız ve ne kadar güzel bir merhametiniz var.. Anlattığınızda hayvanın haline içim çok acıdı ve sondaki Edit'inizi görünce sevinçten havalara uçtum desem yeridir. Onun hayatını kurtarmışsınız, onu resmen işkenceden kurtarmışsınız. Siz yerdekilere merhamet edin ki gökteki de size merhamet etsin der Peygamber efendimiz. Allah' da; "Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi susarlar ancak ahirette konuşacaklar" der... Sizin yanınızda o hayvancağızın güvende ve huzurlu olacağından eminim. Rabbim şu mübarek Ramazan ayında yaptığınız bu merhametli davranışı karşılıksız bırakmayacaktır... Eski sahiplerini de bildiğinden beter yapsın inşallah... Yaralanmış yerleri için bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.. Nişanlınızın ve ailesinin yerinde olsam sizi yadırgamak yada "manyak" gibi çirkin ithamlarda bulunmak yerine kalbinizin güzelliğine bir kez daha aşık olurdum. Ama ne demiş Mevlana; "Mücevherden ancak sarraflar anlar, başkası bilmez. Ne fark eder ki; kör insan için elmasta bir camda. Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma."

Konu baslogini okudum. Dur bakiyim manyakmiymis diye girdim konuya. Ama kesinlikle manyak falan degilsiniz. Karsinizdakiler duyarsiz ve vicdansiz. Ohh iyi olmus almissiniz yavruyuuu

Icim acidi. Eziyet goren bir insani gormezden gelmekten farki yok benim icin eger umursamasaydin. Yazik kiyamam ya ona. Iyi yapmissin almissin, bebek gibi bakip kendine getirirsin melegi.

Buldumm. Düşünüp duruyodum almalısın onu ordan içim acıdı ya yazık günah , hem karanlık hem kalem falan batirmak ne? Ha bi bebege batırmak ha papağana batırmak aynı benim için cünkü ikisininde yapabileceği bişey yok.

http://urun.gittigidiyor.com/oyunca...1=PaidSearch*******&scxid=14489-145818-2357-0
Bunu al canim üstünü de ört zaten farkedecekleri sanmiyorum:işsiz: sen mutlu, ben mutlu, cocuk mutlu
:KK70::KK70::KK70:türkçe konuşan papağan cezmi :KK70:çok tatlısınız yaa.

bende papagan annesiyim
insanlar bu canları değersiz görüyor nedense kedi köpekten daha hisli sosyal canlılar
sultan papağanı sahiplenmışsınız ona sevginizi verin onun size verdikleri karşısında şaşkına dönceksiniz :)
meyve-sebze yumurtaya alıştırırsanız bikaç aya tüyleri pırıl pırıl olucaktır

hayvan sevgisi başka bir şey, her yürek anlamaz. Benim de içim giderdi.ancak sizin kadar cesur olup, olaya müdahil olamazdım.O yüzden aferin size.Resmen bir canı kurtarmışsınız.Rabbim razı olsun.

X