Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Herkesten mirastan eşe pay düşmez yazıyor da arkadaşlar bu evler miras olmuyor, baba hayatta çünkü
Ölümden sonra pay edilen mallarda eşin hakkı olmaz
Baba şu an satış kanalıyla çocuklarının üzerine geçiriyor malları ve yasal olarak buna yapılacak hiç bir şey yok, kanuna aykırı değil. Çocuklar için de evlilikten önce edinilen maldır yani boşanma durumunda tehlikeye girmez
Konu sahibesi babanla yüz yüze konuş derdini anlat, yerinde olsam o ablanın düğününe de gitmem ancak eşine de şu saatten sonra senden başka kimsem yok payesi verme evlilikte sıkıntı olur bu işler. Hatta onu konulara çokta dahil etme, ileride bu işler sana negatif olarak döner
Hukukçu değilim ancak satış kanalı ile gecirilmediğini ispat ederse bozulur diye biliyorum benzer bir durumda kalmıştık avukat arkadaşa sormuştum mutlaka banka hesaplarında değerinde para girişi olmalı ve i paranın bir süre hesapta kalmasi gerekmekteymis

Bunu bende düşündüm aslında erkeklik egemenliği yapsalar aslında klasik der geçerdim belki ama bütün kız çocuklarına yapmaları tek çocuğa yapmaması tapu felan bende biraz şaşırdım açıkçası ama demek var böyle anne babalar da . Yani kız ablasına üzülüp sıfırdan hayat kuracak ben ona bilezik laik görüyorum derken arkasından çevrilen işe bak. Üzüldüm baya ..
Gerçek olamayacak kadar trajik bir olay değil mi ? Siz okurken şaşırıyorsunuz ben bunları yaşıyorum.Dünden beri ne uyku uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum çok üzgünüm ailem tarafından bu şekilde dışlandığım için.Sürekli düşünüyorum kafamda kurup kurup duruyorum acaba ben onların öz evlatları değil miyim o sebeple mi böyle yapıyorlar diyorum kendi kendime

Kızlar merhaba,
Daha öncede yakın zamanda “Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım”adlı bir konu açmıştım hatırlayanlarınız vardır belki.Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar meğerse benim arkamdan iş çeviriyorlarmış.Bugün akrabalardan biri ile telefonda konuşurken “ablanda kirasını alıyor zaten”diye cümle geçti ve ben beynimden vurulmuşa döndüm.Ne kirası diye sorduğumda “Sakın bizden duyduğunu söyleme lütfen ama baban ablana ev vermiş tapusunu üzerine yapmış ablanın evinde kiracı var şuan her ay kirasınıda alıyor zaten”dediler.Hemen bu olay üzerine ablama yazdım böyle birşey duydum doğru mu diye sordum “Evet doğru ama bana ev alınmadı özellikle babam var olan kendi evinin tapusunu üzerime yaptı”dedi.Bende ona “neden bana söylemedin peki el alemden duyuyorum ben bunu insan kardeşine söylemez mi hiç”diye sorduğumda “Söyleyecek kadar değerli bir konu mu peki sence bu,ne deseydim ki babam bana ev verdi tapusunu üzerime yaptı deyip nispet yapar gibi söylese miydim”dedi.Ben çok üzüldüm ve kırıldım.Evliyim diye evlatlıktan mı silindim yani anlamadım.Benden neden saklandı bu durum ailem benden gizledi ama ben bunu el alemden öğrendim hayretler içindeyim resmen.Babama mesaj atacağımı evlat arasında neden ayrım yaptığını soracağımı söyledim ablama o da “Bence yazma boşver canını sıkacak boş yere,ne diyeceksin sanki”dedi.Ben yinede benim içime dert olacağına ona dert olsun diye güzel bir mesaj yazdım babama gönderdim.Mesajımj okudu ama cevap yazmadı.Ablama sordum evde size birşey dedi mi diye.Benim attığım mesajı evdekilerede okuyup “Bana şimdi neden böyle bir mesaj atmış ki”demiş.4 kardeşiz 3 kardeşe ev vermiş tapu yapmış üzerlerine ama ben evli olduğum için bana hiçbirşey yok.Kendimi dışlanmış hissediyorum içim soğumuyor bir türlü.Burdaki asıl konu babamın evlatları arasında ayrım yapması.Eğer ki evli olan kişiye biz ev vermeyiz düşüncesindeyse ablamda evlenecek mesela babamın ona verdiği eve geçip oturacak eşiyle o da.Orda oturmasa bile kirasını her ay alacak bir geliri olmuş olacak hiç yoktan.Ama bana hiçbirşey yok.Ailem tarafından kandırılırken bende salak gibi ablama düğünde bilezik takmak için eşimle tartıştım evimin huzuru kaçtı günlerce.Üzüntümün tarifi yok kelimelerde bugün gün boyu ağladım gözlerim şişti.Eşim teselli verdi sürekli boşver bizim ihtiyacımız yok onlardan gelecek paraya üzme kendini diye.Babama mesaj atma konusunda ablam boşver yazma demişti kuzenimde boşver yazma para kavgası yapıyormuşsun gibi olacak gerek yok falan dedi,ben yinede içimde kalmasını istemediğim için yazdım.Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?
Baştan beri burda bunu savunduk ama siz "nato kafa nato mermer."Hala akillanmamış sizin arkanızdan iş çeviren ablayla bir muhabbet bir muhabbet.Bu kafayla giderseniz yakında kocayı da biktiracak besleme gibi aileniz evinde kalacaksınız.Zaten sizi sevmiyorlar. unutun hepsini ,kesin baginizi.Fark edin artık yok sizin kimseniz!!!!!!Zor ,ağır biliyorum ama aileniz sizi çoktan gözden çıkarmış.Kardesler ,anne,baba hepsi sizi yok sayıyor ......Size çok kızgınım günlerce insanlar size dil döktü aç gözünü diye yok yaaa sizin daha gözünüz açılmaz ,size gerçeği göstermek için daha büyük darbe vurmaları lazım ......

Diğer konuda çeyrek bile fazla demiştim. Artık düğüne adım bile atmayın diyorum.
Baba ne kadar suçluysa kardeşler ve anne de o kadar suçlu. Bile bile sessiz kalmışlar.
Baba yaşarken miras davası açılabiliyor mu bilmiyorum. Ayrıca baba kendi üzerinden tapu devri değil de parayla direkt kardeşlere ev aldıysa nasıl olacak. Hukukçu arkadaşlar yazar inşallah ama bence hukuki olarak yapabileceğiniz bişey yok gibi.
Bu arada baba ne iş yapıyor? Benim eşim de esnaf. Çok şükür güzel de kazanıyor. Üstelik dipten de gelmedik ama 2 senede anca 1 alabildik. Şu piyasa koşullarında 1 ev daha alabilir miyiz şaibeli. Siz mirastan çok babanın işlerine odaklanın bence. Büyük ihtimalle yasa dışı bişeyler var yoksa mümmmkün değil 4 senede 3 ev. Yerinizde olsam bu işin peşine düşer gerekli şikayetleri yapardım.

Gerçek olamayacak kadar trajik bir olay değil mi ? Siz okurken şaşırıyorsunuz ben bunları yaşıyorum.Dünden beri ne uyku uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum çok üzgünüm ailem tarafından bu şekilde dışlandığım için.Sürekli düşünüyorum kafamda kurup kurup duruyorum acaba ben onların öz evlatları değil miyim o sebeple mi böyle yapıyorlar diyorum kendi kendime
Bi filmde adam babasına şey diyordu "Başına bela olmadığım için mi benden nefret ediyorsun?". En zayıf halka olabilirsiniz. En az talepkar olan, kolay susturulan, sesi çıkmadığı için görmezden gelinen.

Bazı babalarda şey var maalesef, malım el oğluna gitmesin . Bu yüzden bekar olanlara daha evlenmeden eşleri hak talep edemesin diye vermiş olabilir mi?
Öyle olsa kızına söylerdi ama. Bizim bir akrabanın kocası kumar oynuyordu. Babası malları bölerken o kadının malını ablasının üstüne yaptırdı, kocası elinden alıp yemesin diye. Kadına da söylediler mağdur olmasın diye böyle yaptıklarını. Burda bildiğin arkadan iş çevirmişler.

Sakayla karisik eski konuna da yazmistim ama ben hala ciddi ciddi ailenin maddi durumundayim. 4 yil once maddi durumu olmayan bir aile simdi nasil 4 kardesin ucune ev veriyor en basitinden.
Boşuna sormayın cevaplamıyor. Ben de kaç kere sordum, esnaf ticaret yapıyor yazıp geçiyor. Halbuki 4 sene içinde eksiden +3 eve nasıl çıkıldı söylese sevaba girer. Milletin saçı başı ağarıyor ev kredisi ödeyeceğim diye.

Boşuna sormayın cevaplamıyor. Ben de kaç kere sordum, esnaf ticaret yapıyor yazıp geçiyor. Halbuki 4 sene içinde eksiden +3 eve nasıl çıkıldı söylese sevaba girer. Milletin saçı başı ağarıyor ev kredisi ödeyeceğim diye.
Bence evlenirken de evleri vardı. Nakitleri olmadığı için hiç destek olmadılar ama evler vardı diye düşünüyorum

yok.Ailem tarafından kandırılırken bende salak gibi ablama düğünde bilezik takmak için eşimle tartıştım evimin huzuru kaçtı günlerce
Sana yüz kez yazdım kocam da kocam diyeceksin diye ama sen kocanla kavga etmeyi tercih ettin benim babam böyle bir şey yapacak hiçbiriyle görüşmem gizli saklı üzerine ev yapmak nedir çok değişik bi isterseniz öz müyüm üvey miyim diye de kendinizi bi araştırın

Çünkü boşanırken yine onlara kalıcak mal ama seninki hep kocanın olucak bu çok önemli bir ayrım
Yoo hep kocasının olmayacak. Yarı yarıya olacak. Bu şekilde olduğunda konu sahibine hiçbir şey vermemiş oluyor tek kuruş bile. Ayrıca tapu dağıtmak yerine mirasa bölünmesini bekleseydi zaten miras malında eşin hakkı olmuyor

Aileniz komple ayrımcı, çöp insanlar bence. Böyle bir haksızlık yapıp sizden gizlemeleri, başkasından öğrenmeniz çok kırıcı. Çok net söylüyorum böyle bir davranış bana yapılsa bütün ailemi silerim heryerden engellerim. Akrabalara da anlatırım rezil ederim. O düğüne de asla gitmem. Sebebi olarakta millete zaten evlat, kardeş olarak görülmediğimi söylerim. Bu insanlarla, yaptıkları ayrımcılıklarla her gün üzüleceğime hayatımdan siler bir kere üzülürüm.

Bence evlenirken de evleri vardı. Nakitleri olmadığı için hiç destek olmadılar ama evler vardı diye düşünüyorum
Umarım öyledir ben haksız çıkarım ama 3 evden kira geliri varken evlenecek kıza hiç bir şey alınmaması da tuhaf değil mi? Çeyizi ev eşyalarını bile eşi aldı diye biliyorum.

ailenize miras davasi acicam ablaniza da dugun oncesi miras davasi aciyorum biraz da siz ugrasin diyin bakalim .bir daha da gorusmeyun ablaniz dahil o insanlar el birligiyle salak yerine koymuslar sizi S Selen13
Baba yaşarken miras davası açamaz. Babanın şahsi malı hayatta iken istediğine hediye eder bağışlar ölümünden sonra saklı payı için dava açabilir.

Babanizin yaptigi haksizlik, cikip kimse dememis mi anneniz uc kardesinz hani ablamin payi diye. Ben olsam hepsini silerdim defterden

X