Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

Canim böyle bir durumda bence hic bir erkek baska bir kadini esinin dibine kadar getirmez.
Ne halt yiyecekse gizli gizli yer.
O kadar uzun boylu degil yani.

bitanem öncelikle __ROUGE__ arkadaşın söyledigi gibi eşine karşı böyle sun olayı.
baktın olacak gibi değil , kadına gerçekten çok fazla rahat oldugunu ve sizin yapınızın buna müasde etmedigini söyleyin.Ve ne yapıp edip bir an önce onu hayatınızdan uzaklaştırın.Laçkalıkta bir yere kadar aman Allah'ım aklıma geldikçe ürperiyorum ne demek sabah 1-2 saat aynı arabada gidip aynı arabada gelmeler..:1shok:

Tepkını en baştan koy canım eşine de o bayanada.nedemk ya bırlıkte aynı arabada gidip gelmk eşimde ksura bakma ama yer arıyormuş arkadşalrın dediği gibi empatı kurmasını sağla send eişe başka bı beyle git gel :)

başka yere taşının canım mesela senın işinin yakın oldugu bıeyr ebunu bahane et

sanırm seçeklerim bunlar

eşimle konuşmak

kadınla konuşmak

kimseyle konuşmayıp mesai arkadaşımlarımdan erkek olanlardan biriyle eşime gidip gelmek

Artık iyi örnek mi olurum kötü örnek mi olurum bilmem ama..

Başımdan geçen şöyle bir durum var..

Eşim işe giderken servisi kaçırdığı için kendi iş yerinden bir kızı bir kaç kez arabaya alıp işe götürdüğünü söyledi..Ben eşimin iş yerindeki samimi olduğu bütün kız arkadaşlarını bilirim..Ama eşime kızın adını sorduğumda anımsayamadı..Sonra benim dırdırımla iş yerinden bir başka arkadaşını arayıp sordu..Benim hiç tanımadığım biri..Tabi kıyamet koptu..Ne demek Evli bir erkek genç bir kızı hele hele eşinin tanımadığı bir kızı arabaya alıcak dedim..Sen benim senin hiç tanımadığın bir erkeğin arabasına bindiğimi duysan hoş karşılarmısın dedim..Malum erkeklerde empati zayıftır..İlla örnek göstererek ikna etmek lazım..kaydirigubbakcemile3 Her neyse hemen bir senaryo yazdım..Ya kötü niyetli biri o kız arabadayken ikinizin bir fotoğrafını çekse bana bak eşinin başka bir kadınla ilişkisi varsa dese..:1ninca:Kusura bakma ama ben sana değil o an gördüğüme inanırım..Ne de olsa senin bütün kız arkadaşlarını tanıyorum iş yerinde..Samimi olduklarını...Ama bu kız tanımadığım biri..Kafamda hemen şüphe oluşur..Hatta o fotoğrafa bakıp emin olurum ve pire için yorganı yakarım dedim..Arabaya benim tanımadığım hiç bir bayanı almanı istemiyorum..Servisi kaçırırsa otobüs beklesin dedim..Eğer birini alman gerekirse beni ara haber ver dedim..Cadılık diz boyu bende:roflol:

Hemen her gün soruyorum arabaya birini aldın mı diye...Abarttım birde ön koltuğa işaret koyuyorum kendimce-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile3

Yerinde olsam o kadına haddini bildiririm..açık açık ben rahatsız oluyorum..eşimin arabasına binme..neyle gidersen git işine..ister yüz ister uçarak git..bu lafları işittikten sonrada gururun yoksa eşimin arabasına binmeye devam et ..derdim..

sanırm seçeklerim bunlar

eşimle konuşmak

kadınla konuşmak

kimseyle konuşmayıp mesai arkadaşımlarımdan erkek olanlardan biriyle eşime gidip gelmek

aynen bitanem en alta yazdıgını en üstte uygulamalısın ama yerimseniben

canım boşanmakta ne demek hemen dur bakalım!
dediğimi uygula derim ben...
hatta pazartesi günü,hazır havalar da bozuk, bugün iş arkadaşım ahmet bıraktı beni eve ,oda az ilerde oturuyor,''yarın sabah seni şurdan alayım mı dedi hayatım,valla kış günü de ne iyi olur diye geçirdim aklımdan da'' diyip ,olağan bir şekilde gülümse..ama lütfen gerçekçi ol mümkün olduğunca,tavrına dikkat et ,bakışlarına o anda ve duruma göre ya bir müddet buna devam et yada sonlandır duruma göre tabii...
eşin zorunlu olarak empati yapmış olacak ve içine eminimki kurt düşücektir,sakınacaktır ve ters gelecektir...sanmıyorum ki,hiç bir erkek ''a haklısın canım iyi olur tabii'' demez..
o otursun düşünsün bakalım azcık ta...
ama birkaç zaman iyi bir oyuncu ve güleryüzlü hatun olmaya gayret et..bunuu konuyu açma hiç ,surat asma...o işgillensin,o rahatsız ve huzursuz olsun...

Bunu yapmasan bile bir erkeğin kafasına sokmak dahi acaip rahatsız ediyor onları...Ben de işe yaradısengözlerimebaksanab

Mecburi empati..evet..

Ay canim yaaaa,bu erkeklerin safligi,inadi
bizi öldürecek birgün.Simdilik esin aklina birsey
getirmiyordur,hani kadini kirmamak icin götürüp
getirecektir belki ama düsünemiyordur atesle
barut yanyana durdumu neler olabilir.Seni cok iyi
anliyorum canim.Hic bir kadin bunun gibi bir durumu
kaldiramaz.Cünkü biz kadinlar olacaklari önceden
hissedebiliriz.Kadin isterse evli olsun,yinede birarada
olmaz olmaz.Ne utanmaz kadinmis o da yaa.uYAhu ben
isterse otobüslerde sürüneyim,yinede hicbir erkege öyle
bir teklif yapamam yaaaa.Bence sen önce esinle cok
ciddi bir sekilde konus.Eger ki inadina devam ederse
kadina git ve deki aslinda esinin onu götürmek istemedigini
ama hani o an hayir diyemedigini söyle.Bu yüzden seni gönderdigini
söyle ve iliskinide kes onunla.
Baskada birsey gelmiyor aklima.

Valla __ROUGE__ un dedikleri cok mantıklı bence öncelikle bunu uygulamalı..
-badem- sende az cadı değilsin he korktum valla:jeyyar:
agustosbocegicim sende yapman gerekenli bir güzel tasarla olur mu canım.
Ama bizi merakta bırakma ben şahsen cok merak ederim neler olup bittigini hem bir nevi içini dökmüş olursun belki ilk konuşmada hallolur bu mesele..inşallah:Saruboceq:

yazdıklarımı okudum da ben de az diilmişim hani ama iyi fikir bence!!:) dinsizin hakkından imansız gelir misali bu da...
eşinle konuşmuşsun az buçuk,kışkançlık yapma diyerek tepki vermiş...
kadınla konuşsan ,kendini kötü hissedeceksin ,kadınlık gururunun zedelendiğini bile düşünebilirsin,bu teklifi pişkinlikle yapan kadın,einede aynı pişkinlikle ''karın bana böyle dedi '' diyip dert yanar ,üstüne teselli bekler...belli olmaz bu tehlikeli bir kadın bu teklifi yapar diye düşünüyorum çünkü ve bu noktadan yola cıkıyorum agustos_böceği..
sende eşinin göstermekte oldugu bu rahatlığı ona aynen iade et ve yaşat bakalım,fiilen olmasa da zihnen..kadınlar şeytan da olabiliyor işte böyle zamanlarda

site gidip geliyor düzelmeyecek diye ödüm patlıyor

sanırm seçeklerim bunlar

eşimle konuşmak

kadınla konuşmak

Sakın 3. seçeneği denemeyi düşünme canım. Yanlış yanlışla düzelmez.
Birlikte gitmemeleri için çözüm aramakta haklısın ama gelecekte üzücü şeyler
yaşanmaması adına çaba göstermen gerekirken-aralarında ilişki başlamış gibi
öfkelenmen biraz abartılı oldu. Yapılması gereken tek şey-eşin kızmayacaksa
kadına haddini bildirmek olmalı. Toparla kendini Lütfen.

ağustos böceği öncelikle hoşgeldiniz siteye. ben yanılmıyosam 1 seneyi aşkın süredir buradayım ve bu "bir derdim var" bölümünü çok okurum. neçizane tecrübelerime dayanarak bu tür durumlarda bir bekar olarak farkettiğim; evlilerin yorumlarının daha gerçekçi olduğu. size de ona göre davranmanızı salık vermek isterim haddimi aşarak. aklıma gelmişken bunu da söyleyeyim. biz bekarlar da müdahil oluyoruz konuya evet, aklı selimler de çoğunlukta; ama yine de derler ya bekara karı boşamak kolay diye, onu da göz önünde bulundurun bence.

kendi fikrime gelince; ROUGE öyle diyorsunuz da kadınla erkeğin konumu bir değil, sen yaptın ben de yaparım gibi bir yaklaşım ne kadar doğru?? ya ters teperse? çok afedersiniz eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek de var işin içinde. iki gün sonra Allah esirgesin gerçekten arkadaşın kocasıyla o kadının bir durumu çıkarsa "zaten sen de yaptın" gibi saçma bir suçlamada bulunmaz mı ağustos böceği'ne?

yine naçizane fikrim; sanki olay eşinizde bitiyor gibi. ona surat asarsanız, mutsuz olduğunuzu belli ederseniz o da evinin huzuru kaçmasın diye o kadını işe bırakmaktan vazgeçebilir. ama bu erkeğine göre değişir herhalde, sizin ne kadar sözünüzün geçtiğine bağlı. inşallah bir kolaylık bulursunuz da kurtulursunuz bu durumdan, dua edin bir çıkar yol bulursunuz..

Son düzenleme:

her yaptığımı ilk fırsatta sizlerle paylaşacağım.sizler iyilik meleklerimsiniz.nasıl koparım artık sizlerden

Ne sıfatla eşine şikayet edicek ki? karın bana böyle dedi diye...Ama tabi belli olmaz..pişkinmiş hatun..Ama o pişkinse sen daha pişkin olup kadına haddini bildireceksin..Öyle bir duruma gelicek ki kadın eşini gördüğü yerde yolunu değiştirecek

Kadına ayıp mı olur ..Ne münasebet..Adam senin ,evlilik senin...

Kadın haddini bilsin..Bilmiyorsa bildirilsin...kaydirigubbakcemile5

Bu arada ben kadınla konuşulduğunda gururun kırılcağını düşünmüyorum..Benim bakış açımla tabi bu....

kulitta ve december 'da haklı.O zaman ilk önce eşinle konuşmayı dene sonra kadınla en sonunda baktın olacak gibi değil empati kurdurmaya calışmazsın direk uygularsın dinsizin hakkından imansız gelir hesabı..

bu arada be bunları fikir olarak verdim ama.... eşini sen tanıyorsun,neye nasıl tepki verir vermez sen biliyorsun...bu tip bir oyunun etkili olabileği kanısın da isen uygulamak sana kalmış ama yooook benim eşim ters adam,bu dilden anlamaz dersen ona göre bu kararı verecek olan sensin...her erkek hatta her insan farklı tepkiler verir olay ve durumlar karşısında...herkes kendi eşini tanır ,bilir,olacakları kestirir..sende bunun farkında ve bilincindesin..eşinin tutumunu ,tavrını ,bu duruma bakışını sen kestirebilirsin...benim ki sadece bir öneri ,fikirdi...
ve ben gerçekten de bunu yap ,iş arkadaşınla işe git gel demiyorum,öyleymiş gibi söyle diyorum....gerçeğe yansıtmak uygun diil elbette... seninki de yanlış olur ve çıkmaza sürüklenirsiniz ,inata binmesin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…