Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

bence de sensible cok hakli.
Esine derdini ancak bu yolla anlatabilirsin.
Allah yardimcin olsun.

waw sonucu sımdı okudum super yapmıssın canım elıne dılıne saglık ohhhhh

ben de tebriklerimi sunuyorum, çok doğru bir tarz, çok doğru bir yaklaşım.

Sonucta herkes mutlu , herkes birbirine destek oldu..agustos_bocegini yeniden heyecanla bekliyorum bakalım:teytey:
herkese cok teşekkürler arkadaşlar sizinle çözüme ulaşmak cok zevkliydi..:asigim:
Konu sahibi agustos_bocegimiz de mutlu artık içi rahat daha ne olsun:asigim:a.s.
gelince ayrıntılarıyla anlatır bakalım:dance:

Son düzenleyen: Moderatör:
wayy agustosböceği sevındım olayı kökten çözmene kaydirigubbakcemile5
ben olsaydım sacını basını yolardım eşimede 3 4 ay kaprıs yapardım :) :) :lepi:

konuyu okudum ,haklı olabilirsiniz,eşinizi yabancı bir bayanla başbaşa bırakmak istememişsinizdir muhakkak ama bakın şöyle bir durum var: asıl hatayı eşiniz bu olayı kabul etmekle gerçekleştirmiş....düşünmeden taşınmadan kabul etmiş, sonrada bir yığın düşünceler almış gitmiş başını...maalesef toplulumuzda dul bayanlara bakış açısı hep olumsuz...kadın belki tavır itibariyle rahat olabilir,ama bu illaki eşinizde gözü var anlamına da gelmez...belki diyorum evi kira ise en azından yol parasından tasarruf etmek amaçlı böyle bir şeyi düşünmüş olabilir..neticede tek bir bayansa bütçeside az olabilir...bu olayın olumlu yönü tabi neyse dediğiniz gibi olumsuz yönüde olabilir bunu bilemeyiz..

ama her ne olursa olsun ben bir kadının suratına doğru kapıyı kapatmazdım,üstelik başlangıçta eşiniz kabul etmiş bu olayı,sizin araya girmeniz doğru olmamış,bence siz araya girmektense ,eşiniz bayana nazikçe " bizim çalışma saatlerimizde değişme oldu ,bundan sonra sizi bırakamayacağım, afedersiniz "dese belki kadında güzelce başının çaresine bakacaktı..

bunun sonucu ihtimaller :
- kadın size kıl kapmış olabilir
- kadının böyle bir niyeti yoktu , kadın size ah etmiş olabilir
- kadına inşallah işiniz düşmez
- eşiniz bir daha böyle bir durumda ne yapar? size danışacakmı bundan sonra..
- komşuluk gereği yüzyüze bakacaksınız ,bundan sonra nolcak?

benim sizden beklentim kapıyı kadının suratına çarpmak yerine ,ya kardeşim adı herneyse eşimin iş saatleri değişti kusura bakmayın bundan sonra sizi bırakıp,alamayacak dersiniz ,ha baktınız diretiyor,ısrarla gelmek istiyor , bundan sonra ya kapıyı çarp,ya istediğin taktiği uygula müstehaktır derdim...
-

slm arkadaşlar konu almış başını yıne kaldığım yerden okudum valla.keşke canım ilkönce daha sakınce cevap verseydın.kadın şimdi hırs yapmasın gerci ben yaşasaydım.o kadını karşımda gördüğümde kusura bakmayın servisiniz iptal olmuştur,üzgünüz diyemezdımde.o sinirle ne derdim bilmiyorum ama bakalım inş bundan sonra yapışmaz bidaha.
ayrıca o kommşudan ne gibi beklentın olabilir ki boşver olmasın varsın bın kat daha iyi.yanı yiyeceğin ekmeği o vermıyo kı.sıkı fıkı olma aman.böle insandan korkulur yaa.neyse konu hallolmuş bundan sonrakı gelışmeler ne olacak bakalım
bende dünegece bayan olarak arkadaşımıza destek olduğumuzu görmek çok mutlu etti.farklı düşünceler olabilir tabı bu normal ama kırmadan söylemek önemlı değil mi.bende fairylıke ve ağustos böceğine teşekkür ederim bu konuda yazdıkları için.:enbuyukkk:

Konuşmayıverseler dünya batmaz..Herhalde zorda kalsada o kadındana gerek kalmaz...Tek komşu o değil herhalde..Kadın ne ahı edicek ki? kocasının onunla yanlız arabada olmasını istememiş,kıskanmış ..Ki kıskanması da gayet doğal bir durum..İçinde hiç bir kötü niyet taşımasa bile.Buna engel olmak istemek de en doğal hakkı...Sabahın köründe uykucular hadi kalkın diye evli bir çiftin kapısını çalan arsız kadına bu sözler müstahak bence....

hatta az bile yapmış ben böyle bi durumda bu kadar sabırlı bile olamazdım...

arkadaşlar hepimizin komşuluk ilişkileri var birbirimize yardım etmeyı,muhabbet etmeyı,iyi vakıt geçirmek isteriz.evet komşuluk önemlıdir.ev alma komşu al derler.ama bu kadar olaydan sonra onu evinize alıp canım cicim mi diceksiniz yada siz ona gitmek ister mısınız
yanı gerekesiz bir insan.onu hayatında tutup huzurunu bozmak istemez kımse bence arkadaşlar.herseyin ince bir çizgisi vardır.onu ayırt edip edemeyenler bellı olur etrafınızda.
neyse konu başka yere saptı.konunun dışına cıktım sanırsam....:dilcikar:

canım çok güzel bir şekilde olayı kapatmışın diline sağlık
eşinle sana bir ömür boyu mutluluklar dilerim herşey gönlünce olsun
sevgiler canım

eşime anlattım olayı gelince..ben kadın olsam o komşunun saçını başını yolarım dedi..:roflol:..

Esinin empati kurmasini sagla.
Genc ve bekar bir erkek o kadinin tasindigi yere tasinsaydi, ve bana böyle bir teklifte bulunsaydi sen napardin de?
Bunu kesinlikle sor.
Erkeklerde empati kurma düsüncesi malesef ki cok az.

Genelde eşim istemediğim bir davranışta bulununca bende bu yöntemi kullanıyorum işe yarıyora.s

Canım konuyu baştan sona okundun mu bilmem ama-arkadaşımız zaten bu kadının
hal ve hareketlerinden hoşlanmıyormuş. Birlikte gitmeyi teklif etmesi bardağı taşıran
son damla olmuş. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun hiç bir kadın-bir başkasının kocasına
bunu teklif etme hakkına sahip değildir. Edemez ve etmemelidir.
Ancak iki kadının arkadaşlığı ilerler ve komşunun maduriyetini ve kişiliğini uygun görürse ve içinden gelirse
Erkeğin eşi olan kadın eşine danışarak- benim eşimde o tarafa gidiyor
birlikte gidebilirsiniz diyebilir. Bu teklifi karısına bile yapamaz. Ya arkadaş ekonomik
durumum iyi değil bide yollarda sefil olmak var senin kocanla işe gidip gelsem diyemez.
Zaten uygun olsa diğer kadın söylerdi bunu. Hiç kimsenin kimseyi huzursuz etmeye
hakkı yoktur. Sırf kendilerini düşünen benci insanlara da keşke
Ağustos böceği arkadaşımız gibi haddini bildirenler olsa. Ben olsam ne yapabilirdim bilmiyorum ama
Aynen arkadaşımızın yaptığını yapmayı çok isterdim.
Yapamıyorsam merhametimden değil cesur olmadığımdan yapamıyorum demektir. a.s...

ben olsam o kadının saçını başını yolarım snrada eşimi yolarım arabayı altndan alırm otobüsle gtsn işe o bile çok böle yapan adama. ne demekmiş ya kadının rahatlığına bak bi yolunu bul bugün bunu yapan kadın yarın neler yapar klava:klava:

konuyu başından beri takip ediyordum o kadar sinirlendim ki....klava:yazacaklarım siteden ceza almama bile sebep olabilirdi.
konunun böyle sonuçlanmasına çok sevindim.ellerine ve ağzına sağlık çok iyi yapmışsın iyice dersini almıştır da bir daha karşınıza çıkmaz inşallah.

Bence de arkadaşımız iyi yapmış .Aslında hepimiz böyle yüzsüz insanlara karşı aynı cesareti göstermeliyiz. İnsanları kırmamak adına , bazen kendimizi mutsuz edebiliyoruz .Biraz da karşı taraf iyi niyetli davranmalı , düşünerek hareket etmeli .

Son düzenleme:
konuyu baştan sona okudum ,komşu kadın teklif etmiş anladım..ama bilemiyorum belkide iyi niyetli olduğum için hemen ben ineğin altında buzağı aramazdım...ağustos böceği arkadaşımız belkide erken sezgileriyle olaya müdahale etmiş ve neticelendirmiş olabilir....

ben bunada birşey demiyorum benim kastettiğim ya ortada fol yok, yumurta yok iken bir kadına bu kadar sert çıkılmamasıydı...olay düşünüldüğü gibi olmayabilir...madem komşusunu paralayan bu arkadaşımız neden konunun esas kaynağı eşine dişini göstermiyor anlayabilmiş değilim...burda asıl suç kocasının.......ben olsam komşudan sonrada eşime paralardım ki bundan sonra da başka kadınlara böyle yumuşak olup evet demesin diye..

ama konuşmanın yolu bu olmamalıydı,helede bir insanın yüzüne kapı çarpmak benim hoşuma gidecek bir davranış değil,tasvip etmiyorum ,her ne olursa olsun...

Tebrik ederim Ağustos böceği çok güzel açık bir dille o bayna gerektiği gibi davranmasını söylemişin.Zaten yapılacak tek şey bu idi Olayı muhattap olduğun kişiye söyleyeceksin.Eşinide tebrik ediyorum.Dürüst biri ve sana saygısı var.Oda durumdan hoşlanmadığını söylemiş.Erkekler bu gibi şeyleri karşısındakine söylemekten çekinirler.senin devreye girip bunu söylemen tam yerinde hareket.O bayanda eğer hafif biri değilse sizle selamı sabahı kesmesi gerekir.Kısaca huzurunuzun yerine gelmesine çok sevindim.

Canım tamamen okumamışsın ki..:sm_confused:
ortada fol da var yumurta da..Kadın zaten vukuatlı biriymiş anlatsam neler neler dedi agustos_bocegi...
eşi de bana güvenmedigini düşündügüm için kızmıştım , bastan böyle söyleseydin demiş zaten ...
kimsenin yüzüne kapı çarpmak tasvip edilecek bir şey değil haklısın ama empati kurdugumda bu kadar sakin kalabilmek her yiğidin harcı değil..Yani ben olsam böyle duramazdım bile ne demek sabahın köründe hadi kalkın işe kalıyoruz sanki cok samimiler ve kırk yıllık dostlarıymış gibi.. çok ayıp yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…