bebişlerle gezmeye çıkıyomusunuz?

Serencam83

ÖMRÜMÜN SERENCAMI
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
2.173
1.025
41
şimdiye kadar sadece doktor kontrolleri için oğlumla dışarı çıkabildik tamam havalar soğuk ama en azından kapalı mekanlara çıkaramazmıyız ben çok bunaldım sizler hiç çıktınızmı bebişlerle bir yere

bende cok bunalıyorum ama doktor kontrolleri dışında bızde cıkmıyoruz.
arabamız olsaysı cıkartırsdım ama arabasız zor oluyor.

bilenleriniz vardir,ben yurt disinda yasiyorum,burda hava kosullari ne olursa olsun bebekler hergun disari cikartiliyor.doktorumuzda mutlaka hergun cikar,soguga alissin dedi.
ben de hergun 10-15 dk.acik havaya cikarmaya calisiyorum,sokaga cikamasak bile,balkona cikariyorum.Bir kerede Alisveris merkezine gittik,ama orasi cok kalabalik oldugu icin hic icim rahat etmedi.
ama acik hava cok iyi geliyor.bi guzel emip sonrasindada 3-4 saat kesintisiz uyuyor..

burası sıcak olmasına rağmen ben korkuyorum hasta olacak diye. burnundan kapar soğuğu diyor büyükler. biraz da burun tıkanıklığı var zaten. aslında güneşli havalara sarıp balona bari çıkarsam iyi olacak ama esintiden korkuyorum.
dışarı çıkmaya gelince bizimki uyumuyorsa yattığı yerde durmuyorki sürekli kucakta nasıl duracak arabada. ancak kanguruyla çıkarız herhalde. siz nasıl çıktınız.

burası sıcak olmasına rağmen ben korkuyorum hasta olacak diye. burnundan kapar soğuğu diyor büyükler. biraz da burun tıkanıklığı var zaten. aslında güneşli havalara sarıp balona bari çıkarsam iyi olacak ama esintiden korkuyorum.
dışarı çıkmaya gelince bizimki uyumuyorsa yattığı yerde durmuyorki sürekli kucakta nasıl duracak arabada. ancak kanguruyla çıkarız herhalde. siz nasıl çıktınız.

ben çıkmadan önce doyurdum bi güzel bebek arabasında uyudu sallantı hoşuna gitti. bende açık havaya çıkaramıyorum hasta olur diye korkuyorum arabayla gidince rahat oldu.

ßen Doktora Goturdum sadece bı kere oda aciLdı.Araba bınanın kapısında olmasına ragmen evden cıkıncaya dek kayınvalıdem uyardı benı basını kendıne dogru tut agzını kapat her tarafını kapat cocuk soguk alacak v.s v.s :) yanı nasıl gıdıp geLdım bılmıorum ınan Yangından mal kacıracak gıbıydım :KK70: 40 ım bıtsın Annemlere Gıdecem :) Onu beklıyorum 4 gozle

merhaba herkese bende yurtdisinda yasiyorum almanyada ben sadece bir hafta cikarmadim 1 haftadan sonra günlük olarak günde 1 saat disari cikariyorum karnini doyurup altini temizledikten sonra sikica giydirip arabasina yatiriyorum ve bir güzel arabasinda uyuyor herkese tavsiye ederim burdaki doktorlar ister sicak olsun ister soguk muhakkak cikarmak gerektigini söylüyorlar bende korkuyordum ilkbasta hasta olucak diye ama hem bana yürüyüs oluyor hemde kizim hava almis oluyor:teytey:

bende çıkarıdm dışarı ama arabayla öle dışarda falan dolaşmadık annemlere falngidiyoruız bi kerede markete gittik gçenlerde öle çok sakınmıyorum ben ama yinede açık hawada dolaştırmaya cesaret edeme soğuk alır diye

ben dün hastaneye gittim ama rezil etti benim ki kontrolde uyandı zaten evden çıkana kadar kaç defa yatırıp geri aldım portbebesinden emecek de emecek doktorn odasından nasıl çıktım bilmiyorum emzirme odasında bi yarım saatimiz geçti derken eczanede başladı ağlamaya off eve kendimi zor attım

tek başına mı çıkıorsun nisanur bebekle ben cesaret edemiom valla tek başıma çıkmaya doktora hep babasıyla gidioz bi kez de kayınvalidemle eşimin teyzesine gittik bebek arabasıyla ilk kez kullandım bebek arabasını o gün uyya uyya gitti biraz ağladı uyudu hemen sonra... dışarı çıkarken ağlayınca çok kötü oluo hem sarıp sarmalıoz bide yavrucak çatlıycakmış gibi oluo uyurken süper ama istanbula annemlere gittik 3-4saat kucağımda uyudu hep arabada feribotta da pusete koyduk salladık uyudu maşallah bu h.sonu yine gitcez annemlere ben 1hatfa kalıyım diom izin bitmeden hasret gidersinler ananesi dedesi hihoyyyt

valla bende kaç kere kontrollerıne gittik en az 3 kerede anneme gitmişimdir çıkardım dışarı ama tabıkı arabayla

annem yanımda değil benim eşiminde malum iş..
bende yalnız cıkarıyorum yalnız goturuyorum doktora fılan mecburen.napalımm???

bende cok bunaldım catlıycam artık.sansımızada istanbul cok soğuk.kocama söölüyorum ama hödük anlamıo ki halden.tabi kendi işe gidinc havalanıp gelio.zaten bunaldım evdeki annelerden.su kırk cıksada bende bi kendime gelsem..

ben geçen gün arabasına koydum pazara gittik oğlumla 2 saat dolaştık uyudu herhalde arabasını sevdi ama babamız çıkarmıyo bizi ben annemle gizli gitmiştim gerçi artık havalar soğuyor iyice bunalacaz martta nisanda falan doğsalardı yaza kadar biraz palazlanırlardı ama şimdi bütün kış eve hapisisz

Bende çok bunaldım yeter deyip bebek arabası aldırdım. akrabamız var devamlı ona gider olduk..şimdilik yakınla idare ediyoz uzağa gitmeye cesaretimiz yok ya durmazsa diye ..evde delirmek üzereyim...artık yaz gelsin diye sayıklar oldum ...

acaba sinemaya gitme sansımız ne kadar??acayip filmler girdi ve girio vizyona.ağlarsa emzirsek falan??off bide rezil olmak var..hatta salondan kovulmak:)))

acaba sinemaya gitme sansımız ne kadar??acayip filmler girdi ve girio vizyona.ağlarsa emzirsek falan??off bide rezil olmak var..hatta salondan kovulmak:)))

5 yil kadar once bir akrabamiz bizimle beraber 2 aylik bebegiyle sinemaya gelmisti.Ben acayip sinirlenmistim,ya bebekle sinemayami gelinir rezil olucaz simdi koca salona diyee..soylenip durdum. ama bebeisin giki cikmadi.. ben sinirlendigimle kaldim.istersen bir dene..ama cok kalabalik ve hijyensiz ortamlar oldugu icin bence goturmesen daha iyi olur.eger birisine birakabikilirsen birkac saatligine gidebilirsin.yada esinle donusumlu bakarak.sut sagip birakirsin mesela..
benim ilk oglumda birakicak kimsem yoktu,hep esime birakiyordum aksam isten geldiginde ben bir iki saat cikiyordum,hic bisey yapamasam soyle bir iki magaza bakip bir cay icip gelmek bile insana acayip iyi geliyor.

benim kızım yürümeye başladı ve artık arabadan inmek istiyor. zaten pek sevmez bebekliğinden beri sürekli ağlar. daha yeni yeni alışmıştı şimdi de yürüdüğü için inmek istiyor. sokağın ortasında basıyor çığlığı. ben de hiç çıkartmak istemiyorum bu nedenle. kucağımda o araba bir elimde çok zor oluyor. artık kucakta da durmuyor yere inmek istiyor. yere indiriyoum her hördüğünü eline alıyor yere oturuyor. offf çok zor insan ne yapacağını şaşırıyor. ototmobili hiç sevmiyor koltuğunda çok huysuzlanıyor bu nedenle eşimle de biyere gidemiyoruz. uyky saatine denk getirirsek ancak 1 saatlik mesafeye gidebiliyoruz. anlayacağınız eve tıkıldık kaldık. patlamak üzereyim tabi o da. büyüdükçe zorlaşıyor herşey kolaylaşacağına.

X