Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
06:00 anne sütü
07:30 da kahvaltı
10:30 da mandalina suyu
12:30 kıymalı domatesli kereviz
15:00 anne sütü
16:00 yoğurt
19:00 tarhana
01:00-01:30 gibi uyanır 120 cc sma2 veririm

bir de ben haftalık mönü yaptım hem ne ğişirsem derdi olmuyor hem de dengeli beslenmiş oluyor
sizlerle bu haftanın mönüsünü paylaşayım
Pazartesi öğlen Mercimek Çorbası akşam Muhallebi
Salı öğlen Tavuklu kabak havuç püresi akşam Tarhana Çorbası
Çarşamba Kıymalı Taze Fasulye Yayla Çorbası
Perşembe Pirinçli ıspanak Domates çorbası
Cuma Etli patates yemeği Tarhana Çorbası
Cumartesi Pirinçli kabak havuç püresi Yoğurtlu göce çorbası
Pazar Etli brokoli çorbası Balık

sabah 7:30 emdi
10:30 cicibebeli kahvaltısını yaptı
bizimki hala kabız uyanınca kayısılı irmikli muhallebisini veririm

ben şimdi bir armut suyu yapiim veriyim bebişime
yazık çocuk 3 gündür ıkınıyor ıkınıyor taş gibi minnacık çıkarabiliyor

bugün armut püresi ve yoğurt yedirdim.başka bişey vermiyorum daha.6. ayını doldurmasını bekliyorum.

Az önce bebelacın sitesine bir bakayım dedim de bisküvi vermeyin diyor,acaba aranızda doktoru böyle brşey diyen var mı?ne düşünüyorsunuz?ticari amaclı bir cümle mi ki?
bir de 150 cc den filan bahsediyorlar,çok fazla değil mi?

7.Aylık

Bebeğinizin kahvaltı karışımlarında bisküvi kullanmanızı önermiyoruz. Bisküvi bebeğinizin besin ihtiyacını karşılamaz. Kahvaltı karışımlarında bisküvi yerine tahıllı kaşık mamalarından kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin Menüsü
Sabah 150 ml Meyveli Kahvaltı veya 150 gr Yulaflı Buğdaylı Kahvaltı
Ara öğün 125 gr 1 kase elma ve mandalina püresi veya 125 gr Bebelac Kayısı Elma Kavanoz Maması'nın yarısı
Öğle 200 gr 1 Kase Tarhana Çorbası veya 1 adet Bebelac Sebzeli Güveç Kavanoz Maması
İkindi 150 gr 1 kase Muzlu yoğurt veya 180 gr İrmikli Muzlu Tatlı
Akşam 200 gr Bulgurlu Sebze Çorbası veya 1 adet Bebelac Bahçe Sebzeleri Kavanoz Maması
Gece Anne Sütü veya 150 gr Ballı İrmikli Şeftali

bızım doktorumuzda bisküvi kullanmamamızı onerdı hem besleyıcı degerı yok hem sekerlı ve fırınlandıgı ıcın onermıyorlar canım

umarım ipek şimdiye kadar yapmıştır, armut iyi gelyor çünkü. defne de 2 gündür kaka yapmıyordu bugün tama yakın armut püresi yedirdim. 3 saat sonra doldurdu bezini

Aklınızda bulunsun kara üzüm suyuda mükemmel yaptırıyor hemde içerik açısından anne sütüne yakın..

benim tatlı kızım az önce sebzeli balık çorbası yedi cok ta sevdiii reklam müziğe gerek kalmadan 1 kaseyi yedi

bizim dr da bebe bisküvisini önermedi.zaten bende hiç vermedim.gereksiz kalorisinden başka hiç faydası yokmuş ve çok uzun süre tok tuttuğu için fayadalı besinler almasını engellermiş.yani bebişleri sedece şişiriyo.

umarım ipek şimdiye kadar yapmıştır, armut iyi gelyor çünkü. defne de 2 gündür kaka yapmıyordu bugün tama yakın armut püresi yedirdim. 3 saat sonra doldurdu bezini

hala yapamadı
yani yapıyorda,ıkına ıkına taş gibi minnacık
kayısı haşladım verdim,haşladığım suyunu verdim
armut püresi verdim
armut suyu verdim
zeytin yağı içirdim
poposuna da sürdük biraz yağ
napmalıyım artık bilmiyorum?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…