Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaşlar pişip pişirip dökmekten bıktım.küçücük sebzelerden yemek yapıyorum yinede bi dünya oluyor.azcık yediriyorum gerisi hop çöpe.yazık günah ya keşke birbirimize yakın olsakta her gün bir kişi yemek yapsa.ne pişircem derdindende kurtulurduk.:1hug:

benimki sebze çorbalarını hiç yemedi.sadece havucun suyunu içiyor.tarhana çorbası yapıyorum az mama katıp öyle yiyor.ama gel gör diibi delik kase bana hiç büyümüyor gibi geliyor.6.5 aylığız kilosu 7180 gr

kilosu iyi canım benim kız 8. ayı 7800gr ile kapattı

ben dün ilk defa balık çorbası yaptım inanamadım 180 cc yedi:)
belki biliyorsunuzdur ama çok mutlu olduğum için hemen tarifini vereyim sizde yapın

1 büyük çinekop balığı
2 parça taze soğanın yeşil kısmı
küçük yarım havuç
" " patates
1 çay kaşığı tereyağ
1 bardak su

havuç ve patatesi rendeleyin soğanı incecik kıyın. balığı kılçıklarından temizleyip küçücük kesin. tencereye yağı havucu patatesi ve soğanı koyup biraz çevirin içine balıkları atıp biraz daha çevirin. suyu ekleyip pişmeye bırakın. havuçlar yumuşayınca ok. bu çorbayı ne ezdim ve de blender dan geçirindim. olduğu gibi içirdim bayıldı.

bebişlerinize afiyet olsun
çinekopla çok lezzetli oldu mezgitle de olur bence bir daha sefere onunla yapacağım.

acaba balığı kaçıncı ayda vermeye başlamalı
benim bebiş 7 aylık oldu
verebilir miyim acaba?

ben de yapayım bari. walla çorba uydurmaktan fenalık geldi ya.
bu arada mezgit uygun olurmu ki canım? mezgit dip balığı ve biz bile çok fazla yemiyoruz, adını şu an hatırlamıyorum ama bir madde fazla varmış içinde, çok yararlı bir balık değilmiş

bu arada soğan falan veriyormusunuz, ben hiç vermedim
birde tavuk suyuna çorba yapıcam ama sadece tavuk suyu koysam dokunur mu, suyla yapıp tavuk suyunu az miktarda mı koyayım bilemedim

Son düzenleme:

mezgit kılçıksız,tatlı ve hafif olduğu için verilirmiş birkaç kişiden duydum doktoruma sormadım ama. çinekop gayet güzel ondan yap bence.

ben baştan beri sırf tavuk suyundan yapıyorum. dokunmadı ama doğru mu yapıyorum onu da bilmiyorum???

değişik tarifler bulmak lazım acilen. hep aynı şeyleri yapmaktan ben bıktım çocuk yemekten daha da bıkmıştır herhalde

Ben çok şanslıyım karşı komşumun oğlu yalamadan yutuyor. Komşunun tavuğu misali annesinin yaptıklarınu yemiyor. Afiyet olsun kuzuma kan olsun can olsun

doktorumuz başlarken somon ve uskumru önerdi. füsfüs ün dediği gibi civa olduğu için dip balıkları pek önerilmiyor.

çok yaşa arzucum, civa aklıma gelmedi bir türlü, çinko geliyordu ama o yararlı birşey diyorum kendi kendime
ben de somonu duymuştum hamilelere de çok yararlıymış ama bilmem kolay bulunan bir balık mı acaba?
fırında veya elektrikli ızgara da olabilir. folyoya sarıp fırınlasak olur mu ki vitaminler de içinde kalıyor ama folyonun sakıncası olur mu acaba?

peki nasıl yapıyorsunuz balığı?
fırında mı sadece?

Birkaç sayfa önce kendimize yaptığım çorbanın tarifini vermiştim ama korktum ağır gelir diye Çınar'a vermedim. Bir kaç kez en çok omega 3 onda var diye sardalya balığı verdim fırında yaptığım. Bi de biraz çipura tattırdım. Halamın kızı fırında yapardı un çorbası yapar içine karıştırır verirdi yeğenime birde öyle deneyeceğim.

Folyo çooooooooookkkkk zararlı. Somon çok kolay bulunuyor ama Norveç Somonu. Buzlar içinde getiriyorlar bende soğuk zincir çok kolay kırılır diye çok korkuyorum. Somondan sonra en çok omega 3 olan balık sardalya ve zaman olarak en yağlı zamanı şimdi. Çeyrek yesinler yeter.

valla bugün çok şiddetli şekilde adet sancısı çektiğimden kızıma hiç iyi bakamadım
sabah saat 9 60cc mama 11:30 da milupa peynirli pekmezli sütlü(hazır) saat 13:30 bebelac meyve salatası (kavanozda hazır)saat 15:00 de baby mix elmalı yoğurt saat 17:00 60cc mama vede nihyet uyku şimdi uyandı vede ben gene 60 cc mama yaptım gecede sanırım muhallebi yapalım elmalı..

sabah sekizde uyandık önce emzirdim bebeğim oyalanırken ben kahvaltısını hazırladım.Kahvaltıda ballı tahıllı mamaya yarım armut rendeledim,kayısı kaynatıp suyuyla birlikte mamaya kattım,bir tatlı kaşığı pekmez ve yumurta ekledim.
Bebeğim kahvaltıdan sonra onbire kadar uyudu uyanınca yoğurt yedirdim.Bir su bardağı kadar.
Öğlen yemeği ıspanak,kıyma,havuç,pirinç pişirip yedirdim.
İkindi elma yedirdim püre halinde,yarım saat sonra kivi.
Bir saat sonra patatesi rendeleyip pişirdikten sonra içine yoğut ve birazcık un kattım.
şuan uyuyor uyanınca erik ve üzüm suyuyla hazırlıyacağım muhallebiyi yiyecek.
Bugünkü menümüz böyleydi.
Balığa gelince doktorumuz dokuncu ayda başlıyacağız dedi cevizde sekinci aydaymış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…