Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

çok teşekkür ederim nnuray. çok güzel şeyler yazmışsın. kafama takılan bişey olursa yine sorarım. teşekkürler. bebeğinle sağlıklı mutlu günler :1hug:

çok teşekkür ederim nnuray. çok güzel şeyler yazmışsın. kafama takılan bişey olursa yine sorarım. teşekkürler. bebeğinle sağlıklı mutlu günler :1hug:

Tarifler için bende teşekkür ederim. Ispanağı hemen deniyeceğim umarım yer. Ben çorbaları öğlen yapıyorum. Ertesi güne bende bırakmıyorum, alırsa atıyorum ama severse aynısını akşama da veriyorum. Ayrıca başka tariflerin varsa ve bizlerle paylaşırsan sevinirim. Sevgiler..

kizlar birde somon baligini firinda izgara olarak pisirin bir kibrit kutusunun yarisi kadar porsiyon iki defada tuketebilir kendinizde bu baligi yiyin benim dr ozellikle emziren annelere somon izgara oneriyor pisen baligi patates havuc zyagi ile karistirn bu purede bebegin zihinsel gelisimine yardim eden vitamin deposu eger evinizde tahilli sebzeli mamalar varsa somon izgarayi bunlarada karistirabilirsiniz taze fasulye ezmesi taze fasulyeyi havuc pirinc minik bir arpacik soganla cevirin icine cay kasigi ile salca veya domates rendesi ekleyin iyice pistimi blendirdan gecirin kizimin en sevdigi yemek diyebilirim bu pureye patetes rendesi ekleyebilirsiniz

kızlar kafamızdan da uydurabilriz değil mi zaten pek bi seçenek yok ki çokbalar standart bizim için tarhana yoğurt çokrbası sebze bende sebzeleri kafama göre katıyorum başka ne gibi çeşit çorbalar ypıyorsunuz ki...kahvaltıda da....

bebeğin kaç aylık benim oğlum 8 aylık oldu şimdi verebilir miyim acaba
birde balık çorbası yapılıyomuş tarifini bilrn var mı

bu sabah bır degısıklık olsun dıye kayısılı mısır unlu muhallebı yaptım kızıma ıcıne pekmez tahın kattım azcık peynırını ayrı verdım cok guzel yedı sasırdım valla bıskuvılı kahvaltıdan 2 kasık alıyor sonrasını zorla vermeye calısıyorum. oglen 13:00 da karısık sebze corbası verdım (patates havuc bezelye kabak ) sımdı uyuyor uyanınca da yogurt verırım

bu muhallebi hazır mı kendin mi yaptın canım, kendin yaptıysan tarifini rica edebilirmiyiz:)

bu muhallebi hazır mı kendin mi yaptın canım, kendin yaptıysan tarifini rica edebilirmiyiz:)

ben yaptım canım 2 kayısıyı bır su bardagı suyla cezvede pısırdım blendrdan gecırdım sonra bu suya 1 tatlı kasıgı mısır unu kattım koyulasana kadar pısırdım pısıncede pekmez ve tahın kattım ama cok az kızım sekerlı sevmıyor pek cok tatlı olmasın dedım ama guzel oldu cok severek yedı

bizimki de kabız oldu 2 gündür ben de bugün 4 adet kuru kayısıyı 1 bardak suda haşladım
iyice yumşayınca içine 1 tatlı kaşığı irmik karıştırdım bir taşım daha kaynattım soğuyunca 1 tatlı kaşığı pekmez koydum rondadan geçirdim
çok güzel yedi

Son düzenleme:
Ben evde kendimize balık çorbasını şöyle yapıyorum. Bulabilirsem adabeyi balığı bulamazsam hangi balık olursa olsun suya koyuyorum. İçine defne yaprağı, maydanoz, tane karanfil, havuç ve halka halka kesilmiş soğan ve bir domates, çok az zeytinyağı koyuyorum. Balık pişince balığı temizlemek için alıp, suyu tel süzgeç ile süzüp başka kaba aktarıyorum. Suya un ekleyip bir taşım kaynatıyorum. Sonra bu suya ayıklanmış balıkları ve tereyağını ilave ediyorum. Yumurta ve bol limonla terbiye ediyorum. Asla balık kokmuyor. Bu benim speciallerimden biri. Oğluma henüz vermeyi denemedim. Ağır gelebilir belki diye.

valla gönderilerini okuyordum ve bekliyordum ne zaman kabız olacak diye,muza dikkat diye bir şeyler de yazmıştım:)
geçmiş olsun. kayısı , hurma ben de haşlayıp veriyorum , güzel oluyor. yalnız kayısı şü kükürtle kurutulmuş yumuşak olanlardan almıştım,zararı var mı ki?

:)) evet yaa
muzu kestik ama olan oldu:)
ben de kükürtle kurutulandan aldım
bişi olcağını sanmıyorum neticede bayaaa kaynıyor

teşekkürler
ben de bunu irmikle yapmıştım kayısı zaten tat veriyor diye pekmez koymuyordum. tabi bizim çorbacı hanım muhallebi mama ve yoğurt düşmanı olduğu için 1-2 kaşık lütfetmişti. bir de mısır unuyla deneyeyim. mısır unu da pirinç unu gibi gereksiz birşey mi yoksa yararlı mı, bu konuda pek bilgim yok benim

Bende pirincin bağırsaklara çok yararlı olduğunu duymuştum Ziraat Müh. bir arkadaşımdan. Mısır unu hakkında bir bilgim yok benim de.. Bende mısır unu vereceğim oğluma hiçbirşey yemiyor belki Karedenizli olduğu için geleneksel tadını sever bilmiyorum. Yesin diye dua ediyorum sadece :)

bebeğin kaç aylık benim oğlum 8 aylık oldu şimdi verebilir miyim acaba
birde balık çorbası yapılıyomuş tarifini bilrn var mı

benim kizim 6ay 3haftalik balik verebilirsin tabi ben corba seklinde vermektense izgara yapip kendi yedigimizden sonra onu sebze puresine katip yarim kibrit kutusu veriyorum patetes havuc puresine karistirdim mi cok seviyor bizim kiz sende dene istersen begenmezse minik minik parcalarla yedir

mısırın yararlarını arastırmıstım bır ara yuksek oranda lıf ıcerıyor ayrıca B1 B3 vıtamını ayrıca mıneral acısındanda zengınmıs.

pirinç unu gereksiz olsa,amerikada ek besine onla geçerlermi.6 aylık olunca rice cereal la geçiliyormuş.

balık 8. ayda veriliyor diye biliyorum
mısırda en çok genetiği ile oynanan besin haberiniz olsun kızlar

benim kizimda da var karadenizlilik,misira bayiliyor..misir havuc karisimi sebze veriyorum su kavanozdakilerden mam mam cokacimcoookdiye yiyor masaallah..benim aldigim marka genteknik yok yaziyor..

benim kizimda da var karadenizlilik,misira bayiliyor..misir havuc karisimi sebze veriyorum su kavanozdakilerden mam mam cokacimcoookdiye yiyor masaallah..benim aldigim marka genteknik yok yaziyor..

hangi marka acaba burda varmıdır
bende aldım organik kavonozlar milüpanın deneyecem sevecekmi rahatsız edecekmi diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…