Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah 4cicibebe,aptamil,tuzsuz peynir, ceyrek yumurta sarisi,ceviz yaklasik bir dolu kase yedi yaninda yarim cay bardagi karisik taze meyva suyu
saat 11 emdi uyudu
uyninca meyva rendesi elma armut kivi muz karisik
saat 1 tavuklu,bezelye,havuc,patates,pirincli az puturlu pure 1kase 1kase yogurt evde yaptim
saat 330 emdi ve kayisi suyuna muhallebi yedi
saat 7de irmikli mercimek corbasi yedi 1kase ekmek ici koydum arkasindan yarim cay bardagi uzum suyu
saat 9.30 ulker hero iyi geceler armutlu muhallebisi
emdi uyudu

Bugün sadece saat 12 ye geliyor ve mamasini içti kahvaltisini yaptiramadim almadi ... Kötü bir gün olacağa benziyor ....

Sabah sadece emdi. Kahvaltısından bir kaşık aldı ve yine aynı tepki bööööööğğğ dedi Arkadaşlarla kahvaltıya gittik. Hani orda özenir yer diye yanıma cam rende, meyve, peynir ve diğer kahvaltılıkları taşıdım yine yemedi. Sıpa kuru ekmeğe atladı. Zeytinyağına banıp verdim :) Geldik saat 15.00 te yaklaşık 20 cc etsuyu ile pişirdiğim tarhana çorbasını ekmekle kandırıp zar zor yedirdim uyudu. Uyanınca meyve suyu vermeyi düşünüyorum. Akşam da biz balık yiyeceğiz tattırırım. Am muhtemelen emecek emecek ve yine emecek

arkadaşlar bana bu saydıklarınızı yedirmek için bir gün yetmiyor, mutlaka birşeyler eksik kalıyor. mama muhallebi vs de vermiyorum bu arada. 2-3 saatte bir doyuruyorum, emiyor da. öyle peşpeşe sokuşturmak da istemiyorum ama sizin verdiklerinizi okuyunca benimkiler az gibi geliyor. kilosu fazla zaten onun için zorlamıyorum pek

Zorlama zaten yemekten tiksinir. Benim oğlumun belki de iştahsızlığından biraz da ben sorumluyum. 4.5 aylıkken meyve sularını içiyordu. Çorbalara geldiğimizde yanağını sıkıp silikon kaşıkla verdiğimi yada beslenme aralıklarını sık tuttuğumu bilirim. Sakın benim düştüğüm yanılgıya düşme. Acıksın. Bu arada anne sütünün besleyeci özelliği ne zaman bitiyor bilgin var mı??

1 seneye kadar diye biliyorum ben. zaten yaşına girince kesmeyi düşünüyorum en fazla 14-15 ay olabilir belki. bir doktordan dinlemiştim 1 yaşından sonra pek bir etkisi yok diye. bir de uzun süre emenler yemek yemek istemeyebiliyor, nasıl olsa süt gelecek diye.

Sen beni sevindirdin Allah'ta seni sevindirsin. Çooooookkk teşekkür ederim.a.s.:teytey:

kabe hurmasını haşladım,ezdim çatalla , süzgeçten geçirdim,yoğurda kattım,bir de ceviz öğütüp ekledim,bir kaç kaşık yedi.
çorba olarak da döğme -yarma-den ne diyorsanız artık onu düdüklüde haşladım , iriydi biraz,sonra az blendrdan geçirdim ama ezmedm tam olarak.soğan ve sarımsak çevirdim az zeytinyağında ıspanak ekledim birkaç dal ince kıyılmış.az daha çevirdim,sonra az dereotu ve maydanoz ekledim,bir küp dondurulmuş domates kattım ve pişmiş döğmeden ekledm,su kattım biraz daha ve kaynattım bir süre.yedirirken tabagın ortasına bir kaşık yoğurt koydum,arad bir ondan da verdim.güzel bir çorba oldu.acayip uyduruyorum bu ara.annem çok sebze karıştırıyorsun diyor telefonda ama napayım,ilham öyle geliyor:)

kahvaltı yaptık sadece bir minik kutucuk labne peyniri yedik.ne yapsın manken olacak sonra mazallah kilo falan alır ne gerek

çıldırmama az kaldı
tüm kahvaltı çeşitlerini denedim bugün peynirli yumurta sarılı omlet bile yaptım eline verdim belki kemirir diye öğğğğğkkk dedi attı yere
bu çocuk sabahları birşey yemek istemiyor. gerçi ben yumurtasını peynirini çorbalarında vermeye çalışıyorum ama kahvaltı alışkanlığı edinemeyecek galiba
hazırlayıp dökmekten acayip sıkıldım hazırlamasam da içim rahat etmiyor acaba yermiydi diyorum gene hazırlıyorum

ayrı ayrı dendinmi? benim kızım asla karışık yemez sadece peynir. domates suyuna banılmış ekmek yiyo.
birde benimki yumurtayı hiç sevmiyor bende yumurta verceğim zaman yumurta peynir 2bisküvi biberon maması ile biberon kıvamına getirip biberonda veriyorum isterssen bir den canım

Of of kizlar yemiyor bu çocuk ya yemiyor ............................
Anlayamiyorum bütün ev hatta annemler k.valdemler seferber oldular her yolu denedik aç biraktik olmadi artik ellerini bağlayip ağzini zorla açip veriyorum ...

Of of kizlar yemiyor bu çocuk ya yemiyor ............................
Anlayamiyorum bütün ev hatta annemler k.valdemler seferber oldular her yolu denedik aç biraktik olmadi artik ellerini bağlayip ağzini zorla açip veriyorum ...

korkmaz mı canım öyle ya :teselli: benimkide öyle ağzı kilitli resmen ama zorlayamıyorum doktorda zorlama diye tembihlemişti yediği kadar. ben bir aydır hiç kafama takmıyorum çünkü bi ara ruh sağlığım bozulacaktı hiç mi bişey yemez bu bebek diye. 5 aydır en iyi kilo aldığı ayda geçtiğimiz ay oldu. bu aralar biberon mamasından başka bişey yemiyo ama napalım yumurta sarısı, yoğurt ve cevizini aksatmamaya çalışıyorum yediği kadarda et.
eskiden "hangi bebek kaç" "kilo kim ne yedirmiş" gibi topicleri moralim bozulur hiç takip etmezdim ama kabullendim napalım :tomato: bende çok iştahsızmışım. kıyaslama yapmayacağız iştahlı tontişlere afiyet olsun inşallah iştahları daim olsun :1rolleyes:

biberon almıyor canım ya benim oğlan yumurtayı çorbaya hallediyorum sorun kahvaltıda işte tek tek de denedim yemiyor peyniri tadınca yüzünü buruşturuyor. labne ,inekikoyun hepsini denedim. vermeye devam edeceğim. inşallah diş sıkıntısı yüzündendir .yer birgün

ama hiç yememesi doğru değil şuan dr.kontrolü altında tahliller felan yapıklıyor bakalım ne çıkacak ...oyüzden çok kötü oldu meleğim kilo alamıyor ...

bugun kızım 9da kalktı anne sutu aldı 11:00 da kahvaltısını verdım bıraz gec ama yarısını bıle yemedı daha erken versem hıc yemeyecek 14:00 da balkabagı corbası verdım 16.30 da yogurda meyve katıp verdım az oncede yarım muz yedırdım elımle kasık gormeyınce daha ıyı yedı sankı aksamada muhallebı

ama hiç yememesi doğru değil şuan dr.kontrolü altında tahliller felan yapıklıyor bakalım ne çıkacak ...oyüzden çok kötü oldu meleğim kilo alamıyor ...

Canım geçmiş olsun. Çınar da bu son haftalarda yemediği için kilo verdi. Çarşamba günü kontrolümüz var. Bende sürekli tartı not aldım ve ne yedirdiğimi ( daha doğrusu yemediğini. inatla yemiyor ) yazdım. Bakalım doktorumuz yorumlayacak. Size ne tahlili yaptırıyor doktorunuz. Sevgiler.

sabah kahvaltısını yedi ama hepsi bitmedi hrzamanki gibi,öğlen yarım elma rendesi ve mandilinin suyunu verdim yedi,daha sonra brokoli çorbası yapmıştım süt ve tuz katmadan ona kadar ayırdım yedi az bişey kaldı aralarda beni emdi uyandıktan sonra şekerli yoğurt verdim yedi biraz kaldı şimdi uyuyor kalkınca yoğurt tekrar vericem daha sonrada muhallebisini yiyecek,dün akşam arı mama varya pirinçunu ondan yaptım biraz cıvık biberona koydum nasıl içti anlatamam çeşit olsun diye almıştım bayıldı bizimki muhtemelen bu akşamda ondan pişireceğim.

sabah kalkmış kahvaltısını yapmış saat 9 gibi
11-00 gibi muzlu cevizli cicibebeli püre
13-00 anne sütü
14 de bir yattı 17e kadar
17 de anne sütü
17:30 armut suyu
18:00 biz yemek yerken az bişi kabak dolmasını ezdim verdim biraz
8:30-9 gibi gece tahılını yer yatar

sabah domates suyuna ekmek peynir yumurta ceviz 1kaseyi yedi
11de emdi saat 12gibi 4yemek kasigi yogurtla elma muz armut pure yaptim yedi
oglen mercimek corbasini ekmek ufaladim 1kase yedi yaninda elma suyu icti
ikindi muhallebi verdim 4kasik yedi yemedi
emdi
aksam ulker 8 tahillisini vericem uzerinede uyumadan emiyor mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…