Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Of of kizlar yemiyor bu çocuk ya yemiyor ............................
Anlayamiyorum bütün ev hatta annemler k.valdemler seferber oldular her yolu denedik aç biraktik olmadi artik ellerini bağlayip ağzini zorla açip veriyorum ...

aynen benim oğlanda hiç ağzını acmıyodudağına değdi an tükürüyor büyük adam gibi.denemediğimiz şey kalmadı.daha az önce tarhana yaptım tavuksuyuna.
onu seviyo diye daha gördüğü an iki eliyle kaşıga vurdu yere döküldü ve arkasını döndüğü gibi döktüğü yerin üzerinden emekledi bi güzel

canım bizim zilli de elimle verince daha iyi yiyor.bende yiyeceklerni biraz koyu yapıyorum elimle yediriyorum.araplıkmı var ne allah allah.yok yok bunlarda kaşık fobisi var herhalde.

canım sen elinle yedirmeyi denedin mi :uhm:

benım oğlumda bugun biraz gec kalktı ama yınede kahvaltısını verdim saat 12:00 de
15:00 de 90 cc mama
18:00 de tavuklu sebze corbası
22:30 da yoğurt
yatmadanda yıne mama içer.

Tabi aralardada beni emiyoo

kahvaltıda elmayı ezip içine cici bebe yanında pekmez yumurta ve su,öğlen tarhana corbası,ögleden sonra muz,aksam 7 tahıllı gece memesı ama hepsinden azcık yediler kahvaltıyı iyi yaptılar

et suyuna irmik ve yumurta tarifini yazarmısın nasıl yapılıyor merak ettim?

Kizlar zafer benimdir...............bu zorla yedirmeişi inanin ki işe yaramaya başladi artik ellerini bağliyorum tam ağzini elimle zorla açtiracakken kendisi açiveriyor ve sonrada açmaya devam sıkılıncada oyuncaklar devreye giriyor yine bir cayacak gibi oluyor sonra yine zorla açiyorum yine devamediyor yemeğe ............
Yaşasinnnnnnnnnnnnnn....
Birde bişey soracağim kizlar ben,im kziim anne sütü almadişği için dr.mamamiza devam dedi yani mama içesi lazim bende her şeye mamaizdan katiyorum yani hem hazirini hemde kendi yaptiklarimada çorbalara katmadimda kahvaltisina felan çorbalarada vitaminini alsin diye milupanin hazir çorbalarindan almiştim yaptiklarima su ölçeğine göre bazende mamasinin ölçeğine ve koyuluğuna göre göz karari katiyorum daha vitaminli olsun diye hani onlarda mama gibi bütün vitaminler var ya oyüzden doğrumu sizce tadi değişiyor ama vitaminli olsun diye katiyorum.

bende mılupanın karısık sebze corbasını aldım tadı tatlımsı zaten sekerlı gıbı mamada katınca daha tatlı agır bır tadı olabılır sankı su ıle hazırlanır yazıyorya agır gelır belkı sonrakı ogunlerde yemek ıstemeyebılır.bızım basımıza boyle bırsey gelmıstı kahvaltıyı bıraz agır verıyormıusum oglen yemıyordu kesınlıkle dr azalt dedı ıhlamurla yapıyorum cogu zaman sımdı daha oglen azda olsa yıyor dıger sekılde kesınlıkle reddedıyordu

biz artık ayrı ayrı kahvaltıya geçtik. karışık verirken de ıhlamurla ıslatıyorduk. ayrı verince ıhlamuru pekmezle tatlandırdık, onu içti peynir ve yumurtanın yanında. hem bebe bisküvisi de yememiş oluyor, iyi oldu, şekerli onlar sonuçta.
karmsarcım bence mamayı herşeye koyma tadına öyle alışırsa sonra zorluk çekersin bence. mamayı ayrı ver, yemeğini çorbasını ayrı. geçen gün okudum ek gıdaya tam anlamıyla geçsek bile günde 300-500 cc arası anne sütü veya devam maması vermek gerekiyormuş. sen onu ayrıca ver.
bu arada benim kız da hiçbir hazır mamayı yemiyor. dr verme demişti zaten ama tahıllı olanından 1 çorba kaşığı falan vereyim dedim, onlarda da vitamin var sonuçta ama milupa da bebelec da yemiyor. yemesin napiim, çorbacı sebzeci benimki, onları tabak tabak yiyor, pütür mütür dinlemiyor. yoğurt, muhallebi verme yeter. babası da akıllı benim kızım doktorunu dinliyor diyor:)

zaten mamayıda içmek istemiyor uykusunda veriyorum ozamanda uyanıncada karını tok oluyor bu seferde ek gıdyı kbuletmiyor artık 6.aya giriyor bu seferde ek gıdayı almayacak ......ozaman ne yapacağım .

Kizlar bana doktorum muhallebi kore savasindan kalma dedi, hic bir besleyici ozelligi yok dedi, ben hic vermedim bugune kadar...benim ki 7.5 aylik

sabah yarim yumurta sarisi, pekmez ve ekmegi ihlamur ile islattim, bir de domates rendelemistim,icine beyaz peynir ve z. yagi kattim, azar azar ikisinden de yedi,

ogleyin yogurt corbası verdim, cok az yedi ve uyudu, hala uyuyor..

uyaninca ya meyve ya da yogurt verecegim, her ogunden sonra da su veriyorum...

devamli aralarda da emiyor zaten...aksama allah kerim...

Nnuray merhaba. Benim bebeğimde 6. ayını yeni bitirdi. Nasıl besleyeceğimi bilemiyorum. Sormak istediklerim var. Yanıtlarsan sevinirim. Güzel menü yazmışsın. tavuk eti 6. ayda veriliyormu. Bana tavuklu bezelyeli, havuçlu patatesli pirinçli pürenin tarifini, irmikli mercimek çorbasının tarifini ve kayısı suyuna muhallebi tarifini verir misin. Üzüm suyunu nasıl sıkıyorsun. Taze üzüm mü.

yaşasınnnnnnnn
kızıma akşam sebze püresini yoğurtla karıştırdım birkaç kaşık yedi sonra yemem dedi kşığı tutup döküyor.avuçluyor . sürekli kaseye saldırıyor belki kaseyi tutarken yer diye tutmasına izin verdim kaseyi tutu ağzına götürmeye çalışıyordu izin verdim baktım benimki içiyor resmen bende yardım ettim yarım kaseyi hoopp bitirdi.

inşallah diştendir canım benimki peyniri sever ama parmaklarımla yedirecem yuymurtayı hiç sevmez öğürüyor yumurta sokunca ağzına

canım sen elinle yedirmeyi denedin mi :uhm:

Canım elimle yedirmeyi çook denedim. Hatta labne peynirini 20 gr olanlarını açıp eline veriyorum parmağını sürmeyi öğrettim ama o herşeyi ağzına götüren çocuk parmağını daldırıyor peynire püfff diyerek saçına, başına, yüzüne sürüyor. Eşimde gülüp sana bu çocuğun yanında maske yapma dedim kaç kere diye benimle dalga geçiyor :)

et suyuna irmik ve yumurta tarifini yazarmısın nasıl yapılıyor merak ettim?

Yağsız 100 gr eti tencereye koy. Üzerine 4 su bardağı sıcak suyu ekle. Et pişince üzerine 4 tatlı kaşığı irmik ekle pişir. (irmik miktarını çorbanın koyuluğuna göre kendin ayarlıyabiliyorsun ) Pişmesine yakın bir kasede 1 kaşık un, 1 yumurtanın sarısı, 2 kaşık yoğurdu karıştır. Yavaş yavaş çorbana karıştır ve terbiye et. Ben Çınar'ın kahvaltı durumuna göre eğer kahvaltı da tereyağı yemediyse yedireceğim kısmı ayırıp tereyağı koyuyorum, değilse zeytinyağı ilave edip yedirmeye uğraşıyorum. Karşı komşumun oğluna hemen hemen haftada 2 kez yapıyorum. O bayıla bayıla yiyor benim oğlumda tık yok :)

benim kızımda hazır mamaları hiç sevmiyor.kahvaltısına aptamil koydum resmen midesi bulandı.kaşık mamalarınıda sevmiyor her çeşiti denedim hepsi çöpe gitti.hatta şekerli olan hiç birşeyi yemiyor anne sütü de dahil.kendimize yaptığımız yiyeceklere bayılıyor ama bende aç olmasındansa yesin diyorum .sadece emzirirken herşeye karşı olan ben kuzu gibi oldum yeterki yesin de ne olursa olsun diyorum.

Sormayın bende öyle. Dün benim ekmekçiye bizim kereviz yemeğinden tattırdım. Valla bol ekşiliydi hemde.

ben de geçen gün verdim kerevizi ıspanakla karıştırıp
bir güzel yedi
aynen bizimkisi de milupa kaşık mamalarını sevmiyor zorla yiyor

Son düzenleme:

canim once sunu soyliyim verdigim tum meyva sulari taze uzumude siyah aliyorum meyva SIKAcagina atiyorum tavuk etini bende 6ay 1haftalikken vermeye basladim miktarini sorarsan ki ben corbalari gunluk yapiyorum dr ertesi gune kalan sey artik cop olur dedi (tavuklu yemegin tarifi:1kibrit kutusu kadar tavuk gogsunu 4e boluyorum dusun o kadar kucuk bebek yumrugu kadar minik patates.ayni buyuklukte havucu yine okadar taze alip hasladigim bezelyeyi konserve kullanma zaten ve pirinci minik tencereye koyuyorum 1tatli kasigi zyagi yarim domates rendesi ekleyip hepsi dagilana kadar pisiriyorum sonra az puturlu robottan geciriyorum bunu oglen yemegi olarak dene)(mercimek corbasindada mercimegi pirinci birer avuc koy yine az biraz patates havuc ekle ben once minik bir arpacik sogani yagda cevirip malzemeleri ekliyorum en sonda 3tutam ince irmik atiyorum benim kizim biraz bogazina duskun 1cay kasigi salca koyuyorum salcasiz olunca yemiyor tum malzeme pisince blendirdan gecir) kayisi suyuna muhallebi ise 4kuru kayisiyi kaynatiyorum iyice dagiliyorlar sonra pirincunu mamasini bu kayisi suyu ile pisiriyorum sekeri dogal almis oluyor mis gibi kayisi kokuyor dilersen o pisen 4kayisiyi rondadan gecir muhallebine ekle meyveli muhallebi olur yada yogurduna ekle kabiz oldugu zaman ise hasladigin kayisilari tum o su ile robottan gecir yedir bebekler seviyor ardindanda su ver kabizligi 1saat icinde azalir hem bebegin kuru kayisidan demir alir birde benim kizim en cok ispanak puresini seviyor 6 7 yaprak ispanagi guzelce yika az suya at icine minik bir patates rendele iyice pistimi catalla pure yap yedirmeden oncede icine tuzsuz beyaz peynir ekle bunuda oglen ogununde verebilirsin yine aklina takilan birsey olursa mesaj at baska tarifleri eklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…