Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah 9.30-10 arası kahvaltı yarım yumurta sarısı,tuzu alınmış peynir,1 tatlı kaşığı pekmez,1 tane ceviz,3 tane cici bebe bunları ıhlamurla ıslatıp rondodan geçiriyorum,bazen bitirmiyor hepsini bende öğlen elma mandalin suyu veriyorum kahvaltı karışımını da ekliyorum artanı yok onuda bitiremezse gece muhallebisine ekliyorum ve nihayet bitiyor.saat 14-15 arası sebze püresi bugün tarhana çorbası yedi aralarda emmeye devam 17-18 arası şekerli yoğurt bayılıyor 20.30-21.30 arsı irmikli muhallebi,irmiği herşeye katıyorum çok besleyiciymiş.

Yemediklerini diğer öğünlerde vermek sakıncalı değil mi??

ben de kesinlikle vermiorum artan yemekleri diğer öğünde
yedi yedi,yemedi çöpe...
hiçbir besleyici değeri kalmaz onun çünkü
benim için bebeğimin karnının doyması kadar iyi ve sağlıklı beslenmesi de önemli
bizimkisi 8:30 da kalktı anne sütü aldı
10:30 da cicibebeli kahvaltısını yaptı

benım kızımda 9da kalktı az anne sutu aldı 10:30 da kahvaltısını yaptı pek canı ıstemıyor ust dıslerı cıkıyor galıba
bencede artan yemeklı vermemek en dogrusu bende bu zamana kadar hıc vermedım yazık ne kadar yıyorkı bebısler bırkac kasık onuda saglıklı yesınler

kızlar sadece sabah kahvaltısı az bişey kaldığında yapıyorum üzerinden 24 saat geçmiyor ki muhallebisine yada meyve püresine katıyorum çok lezzetli oluyor hemde peynirini yumurtasını cevizini tam yemiş oluyor

cicibebeli kahvaltıdan sonra muzu cam rendede ezip içine 1 tutam ceviz(un gibi) ve 2 cicibebeyi ıhlamurla ıslatıp verdim saat 14:00 gibi
biraz önce de anne sütü aldı

gece 1.30:anne sütü
gece 3.30:anne sütü
gece 5.00:anne sütü
sabah 7.30:anne sütü
sabah 9.00:anne sütü
sabah 11.00:anne sütü
öğlen 13.30:anne sütü
'' 15.30:anne sütü
'' 18.00 anne sütü
'' 20.00 anne sütü
'' 21.30 anne sütü
'' 23.00 anne sütü

benim işim de zor canımmşakkıdı

Doktorumuz oğluma 100cc kahvaltı (bu da 1 çay bardağı ediyor) verdi. Benim oğlum değil 100 cc, 10 cc yese bayram ediyorum ve geri kalanını 15 dk geçse bile kullanmıyorum. Yumurta en çabuk bozulan gıda.Kaldı ki artık oluyor ve bakterilerin en rahat oluştukları ortam.. Yine de sen bilirsin..

Bence tam tersi. Bunlar en rahat dönemlerin bence. İnşallah bebeğin benim oğluma benzemez ve iştahlı olur. Ek gıdalara geçilen dönem en berbat dönem. Sevgiler

bugün kızımı ben doyurdum yaşasın.
sabah 9 gibi emdi.
11 buçuğa dğorru kahvaltı ettik. bizle beraber masaya oturdu. peynir yumurta ve çok çok az ekmek içini elimle verdim. mama haline getirmedim. 30 cc ıhlamura da pkmez kattım yanında da onu içirdim. hepsini yedi güzelce. böyle ayrı ayrı daha iyi oldu hem bisküvi vermemiş oldum.
14.^30 gibi emdi. 16.30 da çeyrek muz ve yarım elmayı püre yaptım onu da bitirdi.
şimdi uyuyor. uyanınca da çorba içer. sonra emer.

bugun sabah yumurta bıraz peynir,ekmek ve tuzsuz 2 adet zeytın le kahvaltımızı yaptık
2 saat kadar sonra 3-4 kasık kadar yogurt yedı
oglen köftelı sebzeli ve yogurtlu bı corba yaptım ( tarıfını bebek menulerıne ekledım )
aksam pilav et ve salata yıyıcek bızımle beraber
yatırmadan oncede tahıllı kasık maması vericem
birde gun ıcınde ıhlamur yapıyorum bıraz ondan ıcıyor
vee sürekli emiyor

ayyy bebeklerinize yedirdiklerinizi büyük bir zevkle okudum.ya ne güzel.dogmuşlar da bide yemek begenmiyorlarmışklava: ama olsun acıktıklarında yesinler.benimde biran önce dogsada bence yedirebilsem.hepinizin bebeklerine saglıklı günler diliyorum a.s.

tarifini verirmisin canım?çok besleyici bişey ikiside?

bir çorba kaşığı kadar yeşil mercimekle bir kaç tutam brokoliyi düdüklüye koydum haşlandı ama fazla haşlamışım,mercimek pişmez diye korkmuştum oysa çabucak pişti.üstten brokoliyi aldım kevgirle,bir tabakta çatalla ezdim.sonra bir kapta az tereyağını eritip içine bir çorba kaşığından az un koydum,.azıcık kavruldu eridi daha doğrusu.süt ekledim az ,sanırım yarım çay bardağı kadardır.sonra haşlanan malzemeleri ekledim birazcık daha kaynattım.hazır:)

dün de klasik havuclu pırasaya indirmeye yakın portakal suyu kattım.

vallaha en rahatı:)
ağzını kapatmıyor,yüzünü çevirmiyor....
en tatlı zamanlar,bakışa bakışa emsin ohhh.biraz zor ve yorucu zamanlar ama su gibi geçiyor inanın.

en rahat dönem birde bebeğin benimkine göre uzun aralıklarla emiyor benimki saat başı emerdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…